vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
ZoeM, Tem, Giannis.B, trabaman, dkostas, maprix, GeorgeGTS

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #375 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:34 »
...........τυπου Β ????.........Gabriel ?????

Ατμοποιητή eGo T LR τύπου Β...

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #376 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:36 »

Τώρα θέλω να δω από βασιλικό και δεντρολίβανο από τις γλάστρες μήπως κάνω καμιά πατέντα. Ά, και η βιολογική citronella που βάζουμε σε νερό με κεράκι από κάτω για τα κουνούπια, μήπως κάνει; Άτμισμα είναι κι αυτό...
Θεωρητικά μπορεί να δωθεί γεύση σε ένα υγρό, από το εκχύλισμα ενός φυτού. Ας πούμε η flavorart υποστηρίζει πως τα αρώματα είναι φυσίκα, από φαγητά και τέτοια φάση να ουμ. Οπότε, δεν έχουμε παρά να δοκιμάσουμε να φυτρώσουμε κανα γλαστράκι βασιλικό και να αρχίσουμε δοκιμές. :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #377 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:38 »
Ατμοποιητή eGo T LR τύπου Β...
....ταιριαζουν σε ggtb ???

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #378 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:39 »
Χμμμμ, δεν ξέρω ρε παιδιά, αυτά τα πειράματα μου ακούγονται κάπως περίεργα. Και ο καπνός φυτό είναι ναούμ...

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #379 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:39 »
Φίλος  άμτισε  ούζο  , έβαλε  3 στάγόνες  σε πιπάκι  ego t 

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #380 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:40 »
Ο δικός μου είναι μαραμένος (ο βασιλικός), τον βλέπει ο ήλιος πολλές ώρες. Πρέπει να πάω απ΄τη γιαγιά μου να μου δώσει κανα κλωνάρι, θα πάρω και δεντρολίβανο απ' την αυλή της, και όλο και κάτι άλλο θα έχει σε βοτάνια. Το θέμα θα έχει συνέχεια... (αν δεν εμφανιστώ για πάνω από 48 ώρες συνεχόμενες, μη δοκιμάσετε φυσικό βασιλικό σε η.τ).

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #381 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:43 »
Όποιον χημικό και να ρωτήσει κανείς θα του πει ότι το μόνο ίσως που θα μπορούσε να είναι επικίνδυνο ή έστω πιο βλαβερό για την υγεία είναι οι γευστικές ουσίες που μπαίνουν στα υγρά.
Ιδιαίτερα δε όταν κάποιος προσθέτει μόνος του ότι βρει χωρίς να ξέρει τι βάζει μέσα.

Σε καμία περίπτωση δεν μπορούν π.χ να μπουν αιθέρια έλαια.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #382 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:44 »
....ταιριαζουν σε ggtb ???

Ε με κανένα ανταπτοράκι σίγουρα...
Ρώτα τους GGήδες...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #383 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:55 »
Ναι γκάμπριελ, πήρα την προηγούμενη βδομάδα από φαρμακείο 10 γραμμάρια (μου τα έβαλε σε ένα βαζάκι σαν αυτά από τις κρέμες) κρύσταλλους μέντας για δύο ευρώ.
Χρησιμοποιούσα το Doublemint από DX, 1-2 σταγόνες σε κάθε γέμισμα και ήμουν κατενθουσιασμένος.

Έβαλα ένα γραμμάριο κρυστάλλους σε 3 γραμμάρια PG. Το ανακάτεψα, το άφησα μια μέρα να κάτσει καλά (δεν ξέρω αν χρειάζεται).
Το άλλο απόγευμα έσταξα μια σταγόνα και με το drip tip τράβηξα μια τζούρα.
Μετά από πέντε λεπτά σταμάτησα να τρέχω... μιλάμε για πολύ μέντα. Πάρα πολύ.
Νομίζω πως το αραίωμα που έκανα έχει περιεκτικότητα σαν τα μπουκαλάκια αρώματος, θέλει μερικές σταγόνες στα 10 ml ή κάτι τέτοιο. [...]

Προσπαθούσα να βρω το μήνυμα για τους κρυστάλλους μέντας αλλά τελικά βρήκα μόνο αυτό το σχετικό: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,850.msg26504.html#msg26504
Πάντως από ό,τι θυμάμαι που έλεγαν τα παιδιά που δοκίμασαν, χρειάζεται πάρα πολύ λίγο. Εσύ το παρα παράκανες!!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #384 στις: Ιουνίου 21, 2011, 00:00 »
Προσπαθούσα να βρω το μήνυμα για τους κρυστάλλους μέντας αλλά τελικά βρήκα μόνο αυτό το σχετικό: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,850.msg26504.html#msg26504
Πάντως από ό,τι θυμάμαι που έλεγαν τα παιδιά που δοκίμασαν, χρειάζεται πάρα πολύ λίγο. Εσύ το παρα παράκανες!!  :tongue_smilie:

Σε ευχαριστώ Λευτέρη.
Καλά θυμόμουν οτι κάπου διάβασα κάτι σχετικό...
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #385 στις: Ιουλίου 11, 2011, 20:32 »
Εγω φιλοι μου εχω κοψει εδω και 3 περ μηνες οριστικα τα αρωματα και πιστευω οτι δεν υπαρχει καλυτερη και ακουραστη γευση  ;) . Οποτε δεν εχω και προβλημα με αλλαγη γευσεων στην διαρκεια της ημερας  :thumpup:  Μοναδικη τροποποιηση εινε των mg  :yes:
:sign_sostos:....ειμαι ολο και πιο κονtα -μιsο μηνα και βαλε-sε καθαρη vg kαι επαψα να νοιαζομαι αμα κουραζει tο αρωμα .....πολυ πιο απλο και ξεκαθαρο αtμιsμα.....αναλογα tα κεφια και η νικοtινη.... :thumpup:
Θεωρητικά μπορεί να δωθεί γεύση σε ένα υγρό, από το εκχύλισμα ενός φυτού. Ας πούμε η flavorart υποστηρίζει πως τα αρώματα είναι φυσίκα, από φαγητά και τέτοια φάση να ουμ. Οπότε, δεν έχουμε παρά να δοκιμάσουμε να φυτρώσουμε κανα γλαστράκι βασιλικό και να αρχίσουμε δοκιμές. :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
:happy_roll_01: :sign_kalooo:
....αμα θυμαμαι καλα pontmarley παραγγειλεs flash νον απο funstore...........πωs sου φανηκε  :fight_hammered2:.......... :sleep35:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2011, 20:38 από yiannis rasta »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #386 στις: Ιουλίου 11, 2011, 20:35 »
:sign_sostos:....ειμαι ολο και πιο κονtα -μιsο μηνα και βαλε-sε καθαρη vg kαι επαψα να νοιαζομαι αμα κουραζει tο αρωμα .....πολυ πιο απλο και ξεκαθαρο αtμιsμα.....αναλογα tα κεφια και η νικοtινη.... :thumpup:
Γιάννη κι εγώ τα ίδια αλλά συνειδητοποιώ οτι που και που χρειάζεται και κανένα αρωματάκι να σπάει την μονοτονία...
Λεω να πάρω  2-3 από fun... να υπάρχουν...
Το ένα σίγουρα λεμονάκι  8)



Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #387 στις: Ιουλίου 11, 2011, 20:52 »
....Gabriel με βαζειs sε sκεψειs-πανω που ελεγα δε με αφορα tο αρωμα.......... :lipssealed:
....δεν δοκιμαsα φρουtωδη-ειναι κανα που να δινει πραγμαtικα φρεsκαδα και να μην κρυβει tην απολαυsη tου καθαρου αtμιsμαtοs-hit.... :hmmm:

Το ένα σίγουρα λεμονάκι  8)



.....μαλιstα-μαλιstα  :laugh_wave: :sign_oraios:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2011, 21:02 από yiannis rasta »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #388 στις: Ιουλίου 11, 2011, 20:57 »
....Gabriel με βαζειs sε sκεψειs-πανω που ελεγα δε με αφορα tο αρωμα.......... :lipssealed:
....δεν δοκιμαsα φρουtωδη-ειναι κανα που να δινει πραγμαtικα φρεsκαδα και να μην κρυβει tην απολαυsη tου καθαρου αtμιsμαtοs-hit.... :hmmm:

Για μένα λεμονάκι...
Ειδικά με VG ακόμη καλύτερο...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #389 στις: Ιουλίου 11, 2011, 21:04 »
Για το λεμονακι ειμε και γω υπερ  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364