vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, Sergios

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #360 στις: Ιουνίου 20, 2011, 18:57 »
Δυνατό throat hit και ΝΟΝ υγρό νομιζώ πως δε συναντιούνται ποτέ μαζί! ::)
.....ponmarley thank u - ελεγα μηπωs stο καλο αtμιsμα δεν παιζει sημανtικο ρολο η νικοtινη και κραtηsουμε tη διαsκεδαsη tου αtμου με οsο πιο μηδενικη γινεtαι επιβαρυνsη tου οργανιsμου !!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #361 στις: Ιουνίου 20, 2011, 19:03 »
Γιαννη δυσκολα θα κρατηθεις με non τοσο γρηγορα. Εξαρτατε βεβαια και απο το ποσο και τι καπνιζες. Εισε ακομη στην αρχη. Θα ξανακυλισεις χωρις ομως να εινε απαραιτητο, καθως δεν ισχυει το ιδιο για ολους (αναγκη).
Οσο για μηδενικη επιβαρυνση το κοβεις τελειως (ολα). Γνωμη μου παντα.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #362 στις: Ιουνίου 20, 2011, 19:30 »
....Γιαννη prince lights -πακεtο εκανα.....καtαλαβα,
 tελικα  tο ....γεμιsμα προκυπtει απο tην νικοtινη....αλλα παλι tο αtμιsμα δεν ειναι καπνιsμα !!!!!!.....εtsι αναρωtηθηκα αν καποιοs που προtιμα non ειναι ικανοποιημενοs περιssοtερο με καποιεs sυγκεκριμενεs μαρκεs.......
......thank u Γιαννη - καθε αποψη μεtραει για να μαθω και εγω :))))))))

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #363 στις: Ιουνίου 20, 2011, 19:52 »
.....ponmarley thank u - ελεγα μηπωs stο καλο αtμιsμα δεν παιζει sημανtικο ρολο η νικοtινη και κραtηsουμε tη διαsκεδαsη tου αtμου με οsο πιο μηδενικη γινεtαι επιβαρυνsη tου οργανιsμου !!!
Πάντως αν δεις ότι δεν μπορείς να τα καταφέρεις με ΝΟΝ, μπορείς τουλαχιστόν να χρησιμοποιείς υγρά με νικοτίνη κάποιες στιγμες της ημέρας που σε "τραβάει" πιο πολύ (π.χ. με τον καφέ  ή το ποτό) και τις υπολοιπες ώρες της μέρας να κάνεις ΝΟΝ. :) Εγώ προσωπικά αν έκανα ΝΟΝ θα προτιμούσα να είναι VG μόνο....αφού δεν έχω το χτύπημα τουλάχιστον να έχω τα καλύτερα ντουμάνια....είναι και η παραγωγή ατμού μια υποτυπώδης ικανοποίηση! ;)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #364 στις: Ιουνίου 20, 2011, 20:52 »
.....μμμμμμμμμμ !!!!
...vg - pg ακουω ξανα και ξανα....ελεγα δε με αφορα - νωριs ειναι ακομα !!!
Και να που θα πρεπει να κοιtαω περιεκtικοtηtα sε VG πριν παραγγελνω ........thank u ξανα pontmarley - παω να δω tο latakia non πωs δουλευει  :))))) lol

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #365 στις: Ιουνίου 20, 2011, 20:59 »
Η άγευστη  :)

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #366 στις: Ιουνίου 20, 2011, 21:09 »
.....μμμμμμμμμμ !!!!
...vg - pg ακουω ξανα και ξανα....ελεγα δε με αφορα - νωριs ειναι ακομα !!!
Και να που θα πρεπει να κοιtαω περιεκtικοtηtα sε VG πριν παραγγελνω ........thank u ξανα pontmarley - παω να δω tο latakia non πωs δουλευει  :))))) lol
Πες μου πως σου φάνηκε, γιατί έχω μπόλικη Latakia και σκέφτομαι να φτιάξω κανα NON έτσι για την απεξάρτηση. :tongue_smilie:  :))
Η άγευστη  :)
Ποιά είναι άγευστη; ???

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #367 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:19 »
Κι εγώ σκέτη βάση αραιωμένη - σπασμένη στα 2 με vg...απόλαυση στα 24mg
Σκέφτομαι δε να δοκιμάσω κάτι σε μέντα...
Κάποια στιγμή είχε ειπωθεί κάτι για κρυστάλλους μέντας από το φαρμακείο και οτι με ελάχιστη ποσότητα αποκτάει το liquid την ανάλογη γεύση...
Ξέρει κάποιος αν ισχύει ;

edit: Παραδόξως η  non ενώ σε άλλους ατμο που είχα δοκιμάσει ήταν ψόφια στον τύπου Β eGo LR ΄΄χτυπάει΄΄ αρκετά...
Πολύ ευχάριστο για κάποιον που θέλει διαλείμματα από την νικοτίνη χωρίς να ΄΄ξενερώνει΄΄...
Φαντάζομαι δε σε μεγαλύτερα βολτς να είναι ακόμη καλύτερη...
Σίγουρα κάποια στιγμή εκεί θα καταλήξω...   :yes:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #368 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:23 »
Πες μου πως σου φάνηκε, γιατί έχω μπόλικη Latakia και σκέφτομαι να φτιάξω κανα NON έτσι για την απεξάρτηση. :tongue_smilie:  :))Ποιά είναι άγευστη; ???
....ατμισα non latakia τελικα,
αλλα γεμισα ενα ποτηρι cola και σαν να παραεπεσαν ολα μαζι γλυκα......ενταξει,
χτυπημα μηδεν και καπως γλιαξ αισθηση.....ισως με αλκοολ και αλμηρα να κολαει περισσοτερο....αμα εχει κανεις καλυτερη προταση για non με πιο smoky αισθηση - ακομα και τσιμπημα στο λαιμο ας μας δωσει τα φωτα του :)))))))))))))))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #369 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:25 »
Ποιά είναι άγευστη; ???
Καθαρή PG ή καθαρή VG ή μίξη των δύο.
Με 24mg νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #370 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:27 »
....ατμισα non latakia τελικα,
αλλα γεμισα ενα ποτηρι cola και σαν να παραεπεσαν ολα μαζι γλυκα......ενταξει,
χτυπημα μηδεν και καπως γλιαξ αισθηση.....ισως με αλκοολ και αλμηρα να κολαει περισσοτερο....αμα εχει κανεις καλυτερη προταση για non με πιο smoky αισθηση - ακομα και τσιμπημα στο λαιμο ας μας δωσει τα φωτα του :)))))))))))))))

Μάσα παράλληλα μία τσίχλα...(δεν κάνω πλάκα) σε μένα μεγαλώνει το χτύπημα της non.
Επίσης πάρε έναν τύπου Β, θα δεις αρκετή διαφορά σε χτύπημα...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #371 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:29 »
Ναι γκάμπριελ, πήρα την προηγούμενη βδομάδα από φαρμακείο 10 γραμμάρια (μου τα έβαλε σε ένα βαζάκι σαν αυτά από τις κρέμες) κρύσταλλους μέντας για δύο ευρώ.
Χρησιμοποιούσα το Doublemint από DX, 1-2 σταγόνες σε κάθε γέμισμα και ήμουν κατενθουσιασμένος.

Έβαλα ένα γραμμάριο κρυστάλλους σε 3 γραμμάρια PG. Το ανακάτεψα, το άφησα μια μέρα να κάτσει καλά (δεν ξέρω αν χρειάζεται).
Το άλλο απόγευμα έσταξα μια σταγόνα και με το drip tip τράβηξα μια τζούρα.
Μετά από πέντε λεπτά σταμάτησα να τρέχω... μιλάμε για πολύ μέντα. Πάρα πολύ.
Νομίζω πως το αραίωμα που έκανα έχει περιεκτικότητα σαν τα μπουκαλάκια αρώματος, θέλει μερικές σταγόνες στα 10 ml ή κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω, ακόμα μου έμεινε απωθημένο και δεν την δοκίμασα.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα όμως. Μιλάμε για το real thing όσον αφορά την μέντα...
Τώρα θέλω να δω από βασιλικό και δεντρολίβανο από τις γλάστρες μήπως κάνω καμιά πατέντα. Ά, και η βιολογική citronella που βάζουμε σε νερό με κεράκι από κάτω για τα κουνούπια, μήπως κάνει; Άτμισμα είναι κι αυτό...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #372 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:31 »
Την μισή μέρα έχω το τσιγαράκι από τον κινέζο (δες review) και μου δίνει στο Cuban Supreme non καταπληκτική γεύση, τόσο που δεν νοιάζομαι για χτύπημα.
Αλλά τελειώνει η μπαταρία, δεν έχω άλλη και ατμίζω με το eGo μέχρι να γεμίσει...
Πιστεύω πως αν είχα και δεύτερη μπαταρία, θα ήμουν σχεδόν όλη μέρα με non τζουράροντας ευτυχισμένος.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #373 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:32 »
Επίσης πάρε έναν τύπου Β, θα δεις αρκετή διαφορά σε χτύπημα...
...........τυπου Β ????.........Gabriel ?????

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #374 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:33 »
Ναι γκάμπριελ, πήρα την προηγούμενη βδομάδα από φαρμακείο 10 γραμμάρια (μου τα έβαλε σε ένα βαζάκι σαν αυτά από τις κρέμες) κρύσταλλους μέντας για δύο ευρώ.
Χρησιμοποιούσα το Doublemint από DX, 1-2 σταγόνες σε κάθε γέμισμα και ήμουν κατενθουσιασμένος.

Έβαλα ένα γραμμάριο κρυστάλλους σε 3 γραμμάρια PG. Το ανακάτεψα, το άφησα μια μέρα να κάτσει καλά (δεν ξέρω αν χρειάζεται).
Το άλλο απόγευμα έσταξα μια σταγόνα και με το drip tip τράβηξα μια τζούρα.
Μετά από πέντε λεπτά σταμάτησα να τρέχω... μιλάμε για πολύ μέντα. Πάρα πολύ.
Νομίζω πως το αραίωμα που έκανα έχει περιεκτικότητα σαν τα μπουκαλάκια αρώματος, θέλει μερικές σταγόνες στα 10 ml ή κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω, ακόμα μου έμεινε απωθημένο και δεν την δοκίμασα.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα όμως. Μιλάμε για το real thing όσον αφορά την μέντα...
Τώρα θέλω να δω από βασιλικό και δεντρολίβανο από τις γλάστρες μήπως κάνω καμιά πατέντα. Ά, και η βιολογική citronella που βάζουμε σε νερό με κεράκι από κάτω για τα κουνούπια, μήπως κάνει; Άτμισμα είναι κι αυτό...

Ωραία αύριο έχει δοκιμή...
Σε ευχαριστώ Ηλία.   :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364