vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, dkostas, Ηρακλης, camber, vougiouklakis, Lazy Dog

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #300 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 14:03 »
Βατόμουρο της flavorart από Medicre το δοκίμασα την παρασκευή κ από τότε μου είναι αδύνατο να ατμισω άλλο υγρό... (ρε μπας κ έχει τίποτα άλλο εκτός από νικοτίνη μέσα?)
Δεν είναι freedom αλλά είναι καλό και δεν κουράζει 8)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #301 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 15:24 »
για κάτι καπνικό που δεν μπουχτίζει ακόμα και μετά απο πολύ καιρό προτείνω Halo Freedom.
Για κάτι σαφώς πιο έντονο προτείνω Halo Torque56.

Μπορει να μην εχω ακομη μεγαλη πειρα αλλα επειδη εχω δοκιμασει καποια συμφωνω με τον Tem με χιλια  :thumpup:

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #302 στις: Φεβρουαρίου 18, 2011, 16:46 »
Μπορει καποιος να προτεινει καποια υγρα vg με καλη προσομοιωση κ.τ?

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #303 στις: Φεβρουαρίου 28, 2011, 13:43 »
Totally Wicked

M/boro --> Σαν γεύση είναι πολύ ωραία. Αρκετά απλή για ολοήμερη χρήση αλλά με ένα διακριτικό άρωμα που δυσκολεύομαι να περιγράψω. Φυσικά δεν έχει καμία σχέση με το αναλογικό marlboro. Σε σύγκριση με το USA Mix της Nobacco, αν και με αυτό δεν έχει καμία σχέση, έχει πιο χαρακτηριστικό και ευδιάκριτο άρωμα.

Virginia --> Πολύ καλή για τα γούστα μου. Σχετικά έντονο άρωμα αλλά όχι τόσο όσο να κουράζει. Και πάλι δεν μπορώ να περιγράψω με λέξεις τη γεύση γιατί δεν μου θυμίζει κάτι που να έχω φάει ή πιει.

State Express --> Η πρώτη γεύση που μου θύμισε τσιγάρο. Συγκεκριμένα μου θύμισε την μυρωδιά του τσιγάρου όταν εκπνέεις την τζούρα ή όταν αφού έχεις καπνίσει μυρίσεις τα δάκτυλά σου που κράταγαν το τσιγάρο. Γενικότερα είναι έντονη σαν γεύση. Δεν το χρησιμοποιώ παρά μόνο όταν έχω πιεί μερικά ουισκάκια...

Cigar --> Δίνει μια ελαφριά αλλά συγκεκριμένη γεύση πούρου. Θα έλεγα ότι περιέχει ένα από τα αρώματα που περιέχει ένα πούρο αλλά όχι όλο το εύρος των αρωμάτων. Μου θύμισε πούρο όταν καπνίζεις το "κεφάλι". Δεν θυμίζει πούρο με γλυκιά γεύση.

Liberty Flights

Flu Cured --> Σε ένα μπουκαλάκι των 5ml που είχα, θύμιζε το Turkish blend της Nobacco αλλά με πιο καθαρή και λιγότερο έντονη γεύση φουντουκιού. Σε ένα μπουκάλι των 30ml που αγόρασα μετά, το φουντούκι είναι πολύ διακριτικό. Θα έλεγα ότι είναι μεταξύ του RY3 και του Turkish blend της Nobacco, με πιο καθαρά αρώματα όμως. Είναι από τα υγρά που χρησιμοποιώ συχνά εδώ και κάποιο καιρό. Όταν θέλω κάτι όχι γλυκό είναι το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό, μαζί με το m/boro από TW.

RY3 --> Στην ίδια φάση με το RY3 της nobacco αλλά με λιγότερα αρώματα. Καλό για όλη μέρα.

Home Countries --> Λίγο από flu cured, λίγο από ry3 με κάτι έξτρα σαν ξύλο...? Το φουντούκι είναι ευδιάκριτο πάντως. Καλό, πολύ ευχάριστο.

French Pipe --> Θυμίζει γλυκό καπνό πίπας. Ενάς φίλος που δοκίμασε κι αυτός του θύμισε γλυκό πούρο. Πολύ καλή, αλλά όχι για συνέχεια καθ' ότι γλυκιά. Για βράδυ όταν θέλεις κάτι έντονο και ευχάριστο είναι ότι πρέπει.

D'Doff --> Γλυκιά γεύση με χαρακτηριστικό το άρωμα καραμέλας βουτύρου. Λίγο πιο γλυκιά από French Pipe αλλά εξίσου ευχάριστη.

Pall Premium --> Πολύ γλυκό. Ίσως θυμίσει κι αυτό καραμέλα σε κάποια έκδοση, με λίγο από λικέρ. 

Cloud 9 Vaping

Euroblend --> Ξηρή γεύση (τσιγαρίσια). Τίποτα γλυκό, τίποτα συγκεκριμένο που να μπορώ να περιγράψω. Συμπαθητικό για ολοήμερη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #304 στις: Απριλίου 19, 2011, 22:55 »
 8) για δειτε και δω για την Ευρωπη.... 8)
http://www.eliquid-database.com/europe_eliquid.html

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #305 στις: Απριλίου 19, 2011, 23:07 »
Μπορει καποιος να προτεινει καποια υγρα vg με καλη προσομοιωση κ.τ?
:yes: http://www.heaven-gifts.com/product-279.html

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 19, 2011, 23:21 »
καλύτερες γεύσεις είναι οι America made  8)

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 20, 2011, 01:23 »
Προτιμώ τα Ιταλικά - Γερμανικά αλλά δεν μπορώ να κρύψω ότι κόλλησα 2-3 μήνες με κάτι Αμερικάνικα με τρελές ροπές και ελευθερίες και αποτελούν από τις πρώτες μου επιλογές πλέον.

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 22, 2011, 15:56 »
εδω και 2 μέρες εχω κολλήσει με το μήλο απο flavorart ... τέλειο!

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #309 στις: Απριλίου 22, 2011, 16:15 »
εδω και 2 μέρες εχω κολλήσει με το μήλο απο flavorart ... τέλειο!

Δοκίμασε και το forest fruit flavor  :thumpup:
Εγώ με αυτά τα δύο έχω κολλήσει   ( μήλο και forest fruit flavor )

Πολύ καλό είναι και το citrus ( την πρώτη φορά που το έφτιαξα ήτα τέλειο τώρα δεν θυμάμαι τις αναλογίες VG,PG   :'( )
 

Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 22, 2011, 16:32 »
Και το Bella Valente από ivape δεν πάει πίσω πάντως.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #311 στις: Μαΐου 06, 2011, 16:49 »
Νέος  στον  χώρο  μόλις  χθες  πήρα το πρώτο ητ.  Τι είναι το VG και τι Pg  που  αναγράγονται πάνω στις συσκευασίες των υγρών? είναι τύποι υγρών ποιο είναι το καλύτερο?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #312 στις: Μαΐου 06, 2011, 17:00 »
Νέος  στον  χώρο  μόλις  χθες  πήρα το πρώτο ητ.  Τι είναι το VG και τι Pg  που  αναγράγονται πάνω στις συσκευασίες των υγρών? είναι τύποι υγρών ποιο είναι το καλύτερο?
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,21.0.html    :yes:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #313 στις: Μαΐου 06, 2011, 17:29 »
Σκέφτομαι να παραγγείλω  από την heaven gifts υγρό γνωρίζεται αν είναι ασφαλή για την υγεία, τα  έχει δοκιμασει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #314 στις: Μαΐου 06, 2011, 17:42 »
Νομίζω οτι είναι ασφαλή όσο και όλα τα άλλα για τους 5 μήνες που χρησιμοποιώ υγρά από HG.
Εκτός και το τρίτο πόδι που μου έχει φυτρώσει δέν είναι από τις βιταμίνες που παίρνω. :laugh1: :laugh1:

Πλάκα κανω, χωρίς παρεξηγηση έτσι. Μιά χαρά είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364