vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, gfilip, Sergios, camber

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #270 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 16:29 »
EDIT: 60 sec καθυστερηση σε free download- αλλαξα το Url γιατι η μετατροπη σε excel αλλαξε το αρχειο και δεν το πηρα ειδηση

google docs  ;)

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #271 στις: Δεκεμβρίου 16, 2010, 16:49 »
Ειμαι εναντίον των ανερχομενων αυτοκρατοριών
Ημουν φανατικός του google απο τη δημιουργία του, αλλα εξελισεται σε Microsoft.
Γι' αυτο ποσταρω σε οτιδηποτε διαφορετικό, και μικρότερου μεγέθους τοπο.

Πάντως για όλους τους γοογλίτες εδώ:
https://docs.google.com/leaf?id=0Bzm_2Y95SrmIN2Q5ZTU0YmYtZWQwNC00YjVkLWJhYjUtYzg3MzQ4YWRhNmVi&hl=el&authkey=CNub6IEO
Τι φαρισαίος που είμαι ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2010, 23:30 από sokin »

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #272 στις: Δεκεμβρίου 18, 2010, 20:49 »
Μετά από 2 μήνες και κάτι ατμίσματος αποφάσισα να καταθέσω και εγώ τις εμπειρίες μου με τα υγρά που έχω δοκιμάσει εως τώρα. Η άποψή μου για αυτά μέχρι στιγμής λοιπόν είναι:

Σημείωση 1: Όλα τα υγρά είναι High και ατμίστηκαν σε 3.7V με 510 L.R. ατμοποιητές. Δεν θα αναφερθώ στην αίσθηση στο λαιμό γιατί όλα είχαν πολύ καλή.

Σημείωση 2: Επειδή ο χαρακτηρισμός "τσιγαρίσια γεύση" δεν νομίζω ότι περιγράφει αυτό που λέει η λέξη αποφεύγω να τον χρησιμοποιώ. Αυτό που θα χαρακτήριζα εγώ σαν "τσιγαρίσια γεύση" στα υγρά είναι μια ουδέτερη-ξηρή γεύση.

Στην περιγραφή λοιπόν..

Nobacco

USA Mix --> Ουδέτερη-ξηρή γεύση με διακριτικό άρωμα. Δεν κουράζει, ιδανική για καθημερινή χρήση. (μου αρέσει)

RY3 --> Ελαφριά, γλυκιά γεύση που δίνει την εντύπωση ότι περιέχει κάτι σαν μέλι-καραμέλα. Ήταν η πρώτη γεύση που δοκίμασα και μπορώ να πω ότι δεν με κούρασε καθόλου.

RY4 --> Έντονη, γλυκιά καραμελωιδείς γεύση. Πιστεύω δύσκολη γεύση για συνέχεια. (δεν μου άρεσε)

Turkish Blended --> Έντονη γεύση που προσωπικά μου δίνει την αίσθηση ότι περιέχει φουντούκι. Επειδή μου αρέσει αρκετά μπορώ να την χρησιμοποιώ όλη μέρα αλλά λόγω την έντασης της γεύσης θα έλεγα ότι δεν είναι για συνέχεια ή ότι κάποιους ίσως τους μπουχτίσει κατά τη διάρκεια της μέρας.         

Totally Wicked

Tobacco --> Ακαθόριστη, έντονη, ευχάριστα βρώμικη γεύση. Αρχικά όταν την δοκίμαζα έννοιωθα ότι μου "λερώνει" τους ατμοποιητές, αλλά μετά από κάποιο καιρό θα έλεγα ότι ατμίζεται.

Menthol --> Έντονη γεύση μέντας. Όσοι κάπνιζαν μέντα μάλον θα τους αρέσει. Προσωπικά δεν κάπνιζα ποτέ μέντα οπότε δεν με ενθουσιάζει.

Apple --> Έντονη, γλυκιά γεύση μήλου. Ωραία γεύση αλλά όπως και οι περισσότερες γλυκιές-φρουτένιες γεύσης δεν είναι για όλη την ώρα.

Vanilla --> Έντονη, γλυκιά γεύση βανίλιας. 'Οπως και το μήλο, ωραία άλλα όχι για συνέχεια.

Strawberry --> Έντονη, γλυκιά γεύση φράουλας. Όπως το μήλο και η βανίλια.

Βανίλια και φράουλα μέχρι στιγμής είναι ότι ωραιότερο έχω δοκιμάσει από T.W.

Janty

Capuccino --> Έντονη γεύση. Καμία σχέση με καπουτσίνο. Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου. Βρώμα και δυσοδία.

Intellicig

Ecopure Rich Tobacco --> Ουδέτερη,ξηρή,άχρωμη γεύση. Ειδικά με 510, παρά τα όσα εχώ διαβάσει στα forum και στα reviews περί γεύσης καπνού, αδυνατώ να αντιληφθώ κάτι τέτοιο. Στο EVO αντίθετα, φαίνεται να υπάρχει κάποια δόση πολύ διακριτικού αρώματος. Δείχνει να ταιριάζει περισσότερο με τον 401 του EVO αν και η αίσθηση στον λαιμό μειώνεται αισθητά έως τελείως. Σε γενικές γραμμές είναι από τις γεύσεις που δεν κουράζουν και ενδείκνυται για καθημερινή χρήση. Νομίζω ότι και σαν βάση για προσμίξεις είναι πολύ καλή περίπτωση. (μου αρέσει μόνο στο evo)

Αυτά προς το παρόν. Φυσικά μην ξεχνάμε ότι, όπως είπε και ο θείος Αλβέρτος, όλα είναι σχετικά. Στην συγκεκριμένη περίπτωση η αίσθηση της γεύσης του καθενός.

Υ.Γ.
Ο τρόπος που χρησιμοποιώ τις γεύσεις στο καθημερινό άτμισμά μου είναι: Ξεκινάω το πρωί με απλές-ουδέτερες ή ελαφριές και προς το βράδυ ή όταν χαθεί η γεύση από την πολύ χρήση το γυρίζω σε πιο έντονες.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #273 στις: Δεκεμβρίου 18, 2010, 21:46 »
σωστός :thumpup:
έχω δοκιμάσει τα περισσότερα από αυτά και είμαι πάνω κάτω στις ίδιες εντυπώσεις.γεύση που να προσομοιώνει
τσιγάρο δεν έχω βρει και μάλλον ούτε πρόκειται.στο να την πλησιάζει κάποια σίγουρα είναι καθαρά υποκειμενικό .σαν να γίνεται επίτηδες για να αγοράζουμε συνέχεια κάθε καινούριο e-liquid.
καλά ατμίσματα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #274 στις: Δεκεμβρίου 19, 2010, 02:34 »
σαν να γίνεται επίτηδες για να αγοράζουμε συνέχεια κάθε καινούριο e-liquid.
καλά ατμίσματα.
:idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #275 στις: Δεκεμβρίου 19, 2010, 07:37 »
Καλημερα παιδια κ να ευχηθω Χρονια ΠΟλλα κ Χαρουμενα Χριστουγεννα σε ολους κ ολες!!!

Λατρευω απο Νobbaco δυο γευσεις τρομερα!!!!

Tobbaco    κ σοκολατα!!! αυτες οι γευσεις για εμενα ειναι τελειες!!!
 
Για μενα αυτες οι δυο γευσεις ειναι οτι καλλιτερο εχω δοκιμασει κ σιγουρα καμια σχεση με το κτ!!!!!

Μετα απο τοσο καιρο καταλαβα οτι με το  ητ εχεις πολλες επιλογες σε γευσεις μα με το κτ ηταν ενα μαυρο χαλι κ μονοτονο να καπνιζεις παντα το ιδιο!!!

Δεν εχω δοκιμασει απο αλλες εταιρειες αλλες γευσεις μα ειμαι σιγουρη οτι θα υπαρχουν εξισου καλες οπως αυτες που εγω λατρευω  ;)

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #276 στις: Δεκεμβρίου 27, 2010, 08:36 »
καλημερα
τα καλυτερα μεχρι στιγμης της flavourart σε ετοιμα

vanilla tahity
hazelnut
latakia
espresso
apple pie
almond

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #277 στις: Δεκεμβρίου 30, 2010, 22:35 »
Σημερα μου ηρθε η παραγγελια απο ivape . Ειχα παραγγειλει 4 μπουκαλακια των 5μλ απο halo και 1 απο decadent . Oι γευσεις της halo μετριες , δεν μ,εντυπωσιασαν , το tobacco black 18 mg ομως ηταν καταπληκτικο !!! Μακραν η καλυτερη γευση υγρου που εχω δοκιμασει . Το δοκιμαζω και στο gg και στο fog . Στο gg ειναι το κατι αλλο !! Αυριο θα παραγγειλω το habana και το μηλο .

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #278 στις: Δεκεμβρίου 31, 2010, 00:01 »
Να ενα τρικ που εφαρμόζω τελευταία για καλυτερη γευση με λιγότερο άρωμα
Ειναι γνωστό ότι αν ατμίζεις συνεχώς το ίδιο άρωμα στο τέλος δεν καταλαβαίνεις τη γευση του .
Παντα λοιπόν έχω 2 (αντίθετα, δηλ ένα καπνιστικό και 1 φρουτώδες) και τα ατμίζω εναλλάξ  8)

Αποσυνδεδεμένος gst

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #279 στις: Ιανουαρίου 02, 2011, 21:41 »
χρόνια πολλά και καλή χρονιά!
Είμαι  νέος ατμιστής (2 μήνες), τέως καπνιστής (3 πακέτων ημερησίως). Ξεκίνησα με Njoy Npro me cartomizer TRADITIONAL το οποίο όντως θυμίζει τσιγάρο (έχω δώσει σε καπνιστές να το δοκιμάσουν και τους άρεσε).
εδώ και 2 εβδομάδες έχω το  ego.
έχω δοκιμάσει 4-5 υγρά έως τώρα.
Εκτός του ecopure regular, τα υπόλοιπα ήταν επιεικώς αηδία.
Υπάρχει κάποιο υγρό που να θυμίζει τσιγάρο? όχι φρέσκο καπνό.
Καλές οι διάφορες γεύσεις φρούτα , βανίλιες κτλ. αλλά κάτι να μοιάζει με τσιγάρο  πχ όπως με το TRADITIONAL της NJOY, αλλά σε υγρό?

Υ.Γ.
Συγνώμη εάν είμαι εκτός θέματος αλλά έχω διαβάσει σχεδόν τα πάντα στο forum και είμαι απελπισμένος.


η NOBACO TABACCO  θυμίζει τσιγάρο;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2011, 22:08 από gst »

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #280 στις: Ιανουαρίου 02, 2011, 22:11 »
halo torque 56

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 02, 2011, 22:13 »
χρόνια πολλά και καλή χρονιά!
Είμαι  νέος ατμιστής (2 μήνες), τέως καπνιστής (3 πακέτων ημερησίως). Ξεκίνησα με Njoy Npro me cartomizer TRADITIONAL το οποίο όντως θυμίζει τσιγάρο (έχω δώσει σε καπνιστές να το δοκιμάσουν και τους άρεσε).
εδώ και 2 εβδομάδες έχω το  ego.
έχω δοκιμάσει 4-5 υγρά έως τώρα.
Εκτός του ecopure regular, τα υπόλοιπα ήταν επιεικώς αηδία.
Υπάρχει κάποιο υγρό που να θυμίζει τσιγάρο? όχι φρέσκο καπνό.
Καλές οι διάφορες γεύσεις φρούτα , βανίλιες κτλ. αλλά κάτι να μοιάζει με τσιγάρο  πχ όπως με το TRADITIONAL της NJOY, αλλά σε υγρό?

Υ.Γ.
Συγνώμη εάν είμαι εκτός θέματος αλλά έχω διαβάσει σχεδόν τα πάντα στο forum και είμαι απελπισμένος.


η NOBACO TABACCO  θυμίζει τσιγάρο;

όλα είναι πολύ υποκειμενικά στα υγρά και κάθε υγρό στον καθένα φαίνεται διαφορετικό.
το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις αρκετά και θα βρεις μόνος σου τι σου ταιριάζει.

το tobacco από nobacco(αν εννοείς αυτό) είναι ένα καλό καπνικό για μένα αλλά κάποια στιγμή ίσως το μπουχτίσεις.
σίγουρο δεν είναι τίποτα.όλα εξαρτώνται από εσένα και τις προτιμήσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #282 στις: Ιανουαρίου 02, 2011, 22:22 »
Αμα θες τσιγαρισια,halo torque.Η μονη γευση που επιτελους βρηκα να ειναι τσιγαρισια.παρε ενα 5 μλ και δοκιμασε.

Αποσυνδεδεμένος gst

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 02, 2011, 22:47 »
Ευχαριστώ, θα το παραγγείλω αύριο κιόλας .
από επίπεδο νικοτίνης τι προτείνεις?

Ναι οι γεύσεις είναι υποκειμενικές, αλλά όλοι καπνίζαμε πριν κάποια μάρκα που μας άρεσε,αλλά αν ξέμενες, κάπνιζες ότι εύρισκες, δεν σου άρεσε αλλά έπαιρνες την τσιγαρίλα.
αυτό που ανέφερα για τα njoy δεν το έκανα για να τα διαφημίσω αφού τα βρίσκω αντιοικονομικά. Αλλά  είναι τυχαίο ότι 3 καπνιστές που τους έδωσα και δοκίμασαν αλλά και πολλοί από το forum (κι εγώ) συμφωνούν ότι μοιάζει πολύ με τσιγάρο?

 

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 02, 2011, 22:48 »
τι ατομ εχεις?510?χαμηλης αντιστασης?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364