vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 6 χρήστες
petr@n, dkostas, Sergios, Ηρακλης, camber, costasibiza84

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #210 στις: Αυγούστου 25, 2010, 22:35 »
Προτιμάς γευστικά την καθαρή PG ή την καθαρή VG?



VG χωρίς δεύτερη συζήτηση.Γιατι η VG φερνει 95 τοις εκατο σε τσιγαρο και ειναι καλυτερο το χτυπημα απο την PG που μου θυμισε λιγο προς το mild της intellicig.Oχι οτι δεν ατμιζεται απλα εχει μια ελαφρια γλυκαδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2010, 20:55 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #211 στις: Αυγούστου 26, 2010, 00:26 »
Η VG έχει μερικά μείον...
-ειναι παχύρευστη και θέλει αραίωση
-μυρίζει χορταρίλα ( παράγεται από κοκοφοίνικα) , εντάξει αυτό ξεπερνιέται αν αφήσεις ανοιχτό το μπουκάλι  1-2 μέρες
-Ειναι επικίνδυνη σε υψηλές θερμοκρασίες
-Παράγει πολύ έντονο ατμό , οπότε δεν μπορείς άνετα να ατμίσεις λούφα
-λυγδιάζει τα ρούχα και χέρια περισσότερο απο την PG
- Θέλει περισσότερη δόση νικοτίνης
- Δεν αναδυκνύει το άρωμα όσο η PG
..........................................................αυτά  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #212 στις: Αυγούστου 26, 2010, 07:43 »
VG χωρίς δεύτερη συζήτηση.Γιατι η VG φερνει 95 τοις εκατο σε τσιγαρο και ειναι καλυτερο το χτυπημα απο την PG που μου θυμισε λιγο προς το mild της intellicig.Oχι οτι δεν ατμιζεται απλα εχει μια ελεφρια γλυκαδα.
Βαγγέλη (όπως γνωρίζεις βέβαια) στη γεύση παίζει ρόλο με τι ατμ το ατμίζεις και στα πόσα volt :yes:
Με τη συλλογή Η.Τ. που έχεις φτιάξει εσύ  :o  :respect: καλό είναι να μας πεις με τι το άτμισες και στα πόσα volt (δεν ατμίζουν πολλοί στα 5 και στα 6) και είχες αυτή την ωραία γεύση  :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #213 στις: Αυγούστου 26, 2010, 07:46 »
Για vinirette vanilla:
 Προσωπικά το εύρισκα καταπληκτικό (εδώ πάει το υποκειμενικό) αλλά δεν μοιάζει με Vanilla.
Κάποιος συνατμιστής είχε πεί παλιότερα ότι θύμιζε μπισκότο ή κάτι τέτοιο και συμφωνώ.

Για Flavourart vanilla.
Πολύ καλή και μοιάζει με vanilla..

άλλες βανίλιες δεν έχω δοκιμάσει...

Για ελάχιστο/καθόλου άρωμα στο άτμισμα:
Συμφωνώ σίγουρα με το ελάχιστο. Θα δοκιμάσω και το καθόλου έστω και για αλλαγή.
Ευχαριστώ κι εσένα panos

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #214 στις: Αυγούστου 26, 2010, 14:30 »
Η VG έχει μερικά μείον...
Συμφωνούμε.
Και εγώ αποκλειστικά PG ατμίζω για τους ίδιους λόγους.
Και δεν με βλέπω να το αλλάζω.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #215 στις: Αυγούστου 26, 2010, 15:13 »
Λοιπον καταρχην η συγκεκριμενη VG δεν μυριζει τιποτε απολυτως και δεν ειναι καθολου παχυρευστη και αν θυμαμαι καλα στο σαιτ τους αναφερει οτι ειναι αραιωμενη με νερο.Τωρα η δοκιμη εγινε στα 5 βολτ με 510 φυσικα και ειναι η ταση που ατμιζω εδω και τρεις μηνες περιπου.Τωρα για τα μειον της VG, η γνωμη μου ηταν για τις βασεις της HG και οχι γενικα για να καταλαβαινομαστε κιολας.
Οποιος θελει δοκιμαζει και οποιος θελει οχι,απλα τα πραγματα.Εξ αλλου ολα ειναι υποκειμενικά. 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2010, 17:07 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #216 στις: Αυγούστου 26, 2010, 20:28 »
Καλά , μη βαράς βρε κουμπάρε , τη γνώμη μας είπαμε  :angel:
 :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #217 στις: Αυγούστου 26, 2010, 20:42 »
Καλά , μη βαράς βρε κουμπάρε , τη γνώμη μας είπαμε  :angel:
 :laugh1: :laugh1:
Δεν βαραω βρε κουμπαρε αλλα και εγώ την γνώμη μου είπα και συνάντησα χίλια μείον  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #218 στις: Αυγούστου 28, 2010, 17:01 »
Φιλε atmistis,επειδη και γω ειμαι fun της vanilla, αν θες πραγματικη γευση vanillas,δοκιμασε τη vanilla tahity της flavorart και θα κολλησεις. Αληθινη γευση βανιλιας και οχι απλα κατι που της μοιαζει. Επισεις καλη ειναι και η vanilla classic,παλι απο flavourart. Η συγκεκριμενη ειναι σχεδον ιδια με την παλια καλη βανιλια της njoy απ τα πρωτα καρτομαιζερ  :)  Και τις δυο τις δοκιμασα σε none σκετης PG, σε ποσοστο 3% αλλα πιστευω πως μπορει να σου δωσει την ιδια γευση χωρις να σε μπουχτισει και στο 2%.
H pg και τα υγρα ειναι παραγγελια κατευθειαν απο flavorart.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #219 στις: Αυγούστου 28, 2010, 17:36 »
το flavourart άθλιο (σαν μπαγιάτικος κατεψυγμένος λουκουμάς).
Μόλις συνειδητοποίησα ότι ενώ έγραφα βανίλια αναφερόμουν στην καραμέλα της flavourart. Διόρθωση, Βανίλια (bourbon) flavourart = άριστη, καραμέλα = άθλια.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #220 στις: Αυγούστου 28, 2010, 18:08 »
Φιλε atmistis,επειδη και γω ειμαι fun της vanilla, αν θες πραγματικη γευση vanillas,δοκιμασε τη vanilla tahity της flavorart και θα κολλησεις. Αληθινη γευση βανιλιας και οχι απλα κατι που της μοιαζει. Επισεις καλη ειναι και η vanilla classic,παλι απο flavourart. Η συγκεκριμενη ειναι σχεδον ιδια με την παλια καλη βανιλια της njoy απ τα πρωτα καρτομαιζερ  :)  Και τις δυο τις δοκιμασα σε none σκετης PG, σε ποσοστο 3% αλλα πιστευω πως μπορει να σου δωσει την ιδια γευση χωρις να σε μπουχτισει και στο 2%.
H pg και τα υγρα ειναι παραγγελια κατευθειαν απο flavorart.
Arvacon σε ευχαριστώ :)
Το λαμβάνω υπόψη.

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2010, 19:01 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #221 στις: Αυγούστου 29, 2010, 10:19 »
 η γεύση βανίλιας υπάρχει ουσιαστικά σε δύο εκδοχές. Στην κλασσική και στην vanilla bourbon.  Κλασσικό παράδειγμα της κλασσικής βανίλιας είναι τα παλαιά XL Vanilla της Njoy. Στην κατηγορία  bourbon ανήκουν μεταξύ άλλων τα Duo Vanilla της Njoy καθώς και το Vinirette Vanilla. 

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #222 στις: Αυγούστου 29, 2010, 15:33 »
Tem, ειχα παραγγειλει πριν κανα 4αμηνο κατευθειαν απο τη flavourart και η μια vanilla μου ειναι η classic,ενω η αλλη ειναι η vanilla Tahity οπως γραφει και στο μπουκαλακι,οχι bourbon.  ???

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #223 στις: Αυγούστου 29, 2010, 16:33 »
Η flavourart έχει 3 βανίλιες

Vanilla Bourbon
Vanilla classic
Vanilla Tahity

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #224 στις: Αυγούστου 29, 2010, 17:27 »
Ναι αλλα η vanilla bourbon ειναι oil soluble,κανονικα δηλ δεν ειναι καταλληλη για ατμισμα  :o

Εdit: Ακυρο,μολις συνειδητοποιησα οτι εχει και water soluble στην drop list..  :-[ 
Δεν ξερω πως μου διεφυγε και δεν το ειδα αυτο πριν παραγγειλω! Θα ειναι σιγουρα στην επομενη παραγγελια μου,αν και με την Vanilla Tahity εχω κολλησει ασχημα  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171700 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364