vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 7 χρήστες
Christos Z, Tem, dkostas, ZoeM, Giannis.B, trabaman, maprix

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος cardinal

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #765 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 00:15 »
θα συμφωνησω και εγω με τον  supernova  απτα καλυτερα που εχω δοκιμασε η αν βρεις deserd ship   απο flavor art μοιζουν πολυ αυτα μεταξυ τους .

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #766 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 00:25 »
αν μπορειτε λετε τι κ.τσιγαρα καπνιζατε πριν κ σε τι μοιαζουν τα υγρα που εχετε δοκιμασει.. μηπως παρουμε καμια ιδεα.. εγω εχω δοκιμασει΄ Virginia Nobaco, tribecca halo, virginia nature γραφει πανω (εν το μεταξυ εγω του ζητησα της flavorart δεν ξερω αν ειναι το ιδιο) οτι πιο κοντινο ως τωρα σε κ.τ που εκανα μαλμπουρο το Usa mix Nobacco δυστηχως διοτι ολιγον ακριβο κ ασυμφορο 14 ευρο τα 20μλ.. δλδ 56 ευρο το μηνα συν ατμοποιητες..  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος synneffaki

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #767 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 10:03 »
Aν θες να ξεχασεις το τσιγαρο torque 56 hallo κατα την γνωμη μου ειναι οτι καλυτερο .  Παρε ενα 7μλ  να δοκιμασεις.

Tα 10 ml 6 ευρω
και τα 30 ml 10
7 δεν εχει.

Οποτε σκεπτομενη αν μ αρεσει τελικα συμφερει το 30αρι επαιρνα αυτο. Η διαφορα παντως μου κανει κοροιδια την στιγμη που δεν εχουν δειγματα.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #768 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 10:18 »
Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος , μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί οπότε απλά να αναφέρω οτι
7 € είναι η τιμή για τα 7ml  και 21,96 για τα 30ml
http://www.ivape.eu/e-liquid/halo-purity.html
Στις παραπάνω τιμές υπολόγισε και την έκπτωση που δίνεται στα μέλη του forum.

Αποσυνδεδεμένος maouro

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Faber Est Quisque Fortunae Suae
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #769 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:03 »
Καλησπερα στην παρεα!
Νεος ατμιστης εδω,κλεινω σημερα μια βδομαδα.ΑΛΛΑ κανω κ καμια 3-4 τσιγαρα την ημερα...Εχω αγορασει 20ml το υγρο virginia nobacco 11mg κ κοστισε 14 ευρω.Δεν μου θυμιζει καθολου τσιγαρο κ ειναι κ ελαφρυ,απο καποια στιγμη κ μετα νιωθω λες κ ρουφαω αερα!Ασε που γκυλιζει...Εξαιτιας της γλυκιτητας,η μανα μου ουσιαστικα το εχει παρατησει στην ακρη το η.τ. οσο κ αν την πιεσα...Κ εγω με το ζορι το κανω για να τελειωνει.Λογικα αν εχω καταλαβει καλα,πρεπει στο επομενο υγρο να παρω ενα με περισσοτερα mg για να "χτυπαει" καλυτερα,αλλα με την γευση τι να κανω?Στην Δραμα δυο καταστηματα με η.τ. εχουμε,της nobacco κ της o-vale.Μπορει καποιος να μου προτεινει ενα υγρο που να νιωθω τσιγαριλα?Διαβαζω διαβαζω σχολια κ δε βγαζω ακρη ρε παιδια.Γλυκο λεει ο ενας,ξυλο λεει ο αλλος,μηλο καποιος τριτος...Οταν καπνιζατε κανονικα τσιγαρα τετοιες γευσεις ψαχνατε?Δε νομιζω...Για παραδειγμα τα αρωματικα τσιγαρα Black Devil,δεν ειχα δει ποτε κανεναν να τα αγοραζει...Ασχετο επισης κ αυτο με τις ωρες που το καπνιζεις...Αλλο το πρωι,αλλο με το ποτε,αλλο με τον καφε...Ενα υγρο που να θυμιζει τσιγαρο!ΤΣΙΓΑΡΟ!
Υποτιθεται οτι το virginia που πηρα θυμιζε marlboro.........

Ευχαριστω για τις πιθανες απαντησεις κ με συγχωρειτε για το εντονο υφος,δεν ειναι κατι επι προσωπικου.Γουστα ειναι αυτα απλως ξαναλεω,οταν τραβουσατε τις τζουρες σας με τα κ.τ. αυτη την τσιγαριλα γουσταρατε κ εσεις!Αν θελατε γευσεις κτλ κτλ κανατε κ ναργιλε  ;D

Κ μια ερωτηση "τσοντα":το φιτιλακι πως καταλαβαινω οτι ειναι για αλλαγη?Εμενα εχει βγει λιγο προς τα εξω σε σχεση με το αρχικο του μεγεθος κ ελαφρως εχουν ανοιξει στο πανω μερος τα "ταλειωματα" του...

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #770 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:22 »
Θα σου απαντήσω από αυτά που έχω δοκιμάσει αν και νομίζω πως είμαστε offtopic. Το Golden Margy της Mystique έχει γεύση στριφτού (πολύ πετυχημένη). Το Torque56 της Halo δίνει   μια τσιγαρίσια αίσθηση αλλά όχι 100% έχει και μέντα μέσα και άλλα που δεν μπορώ να σου περιγράψω. Θεωρώ πολύ δύσκολο να βρεις γεύση απλού ΚΤ πχ. Marlboro, Winston, Camel κτλ. Οι τσιγαρίσιες γεύσεις του ΗΤ πιστεύω έχουν πλησιάσει πιο πολύ το στριφτό ΚΤ,  όχι τα κλασσικά τσιγάρα.
Αν φτάσεις στο αμήν και θες  να κάνεις ΚΤ πάρε ένα Torque 56, λειτουργεί σαν σωσίβιο σε μένα, αν και όταν θέλω τσιγαρίσιο καλό καλύπτομαι με το Tribeca!!!

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #771 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:24 »
Βασικα εγω οσα υγρα και να εχω δοκιμασει τα οποια προτεινονται σαν τσιγαρισια, μονο τσιγαρισια δεν μου φαινονται. Μην την ψαχνεις δεν θα βρεις καποιο υγρο που να μυριζει πισσα.

Οταν καπνιζατε κανονικα τσιγαρα τετοιες γευσεις ψαχνατε?Δε νομιζω...

Οχι, απλα οταν βρηκαμε την γευση που ταιριαξε στα γουστα μας παψαμε να ζητουμε την γευση του τσιγαρου.
Απο ovale ενα ωραιο υγρο ειναι το old tobacco στα 16mg αλλα ετσι οπως το βλεπεις δεν νομιζω να σε ικανοποιησει

Αποσυνδεδεμένος maouro

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Faber Est Quisque Fortunae Suae
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #772 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:39 »
το gloden margy μου το εστειλε κ πριν λιγο ενας φιλος σε ΠΜ,λεω να το δοκιμασω...το κακο ειναι οτι δεν ειναι φθηνα τα υγρα ωστε να πεις θα παρω καποιο να δοκιμασω.δωστε μου κ καποια αλλη επιλογη,σε τσιγαρισιο εννοειται.κ καμια συμβουλη για αυτο που ρωτησα με το φιτιλακι?..   :confused1:

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #773 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:44 »
tpa υλικα
9 μλ vpg 12αρα
1 μλ candy caramel
8σταγονες πρασινο μηλο

απλα εθιστικο και αναλαφρο :baby:

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #774 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:46 »
Έχω δοκιμάσει αρκετά τσιγαρίσια αλλά δεν θέλω να σε ταλαιπωρήσω, ενώ παράλληλα προσπαθώ να σου κάνω οικονομία :))
Για το φιτιλάκι? Τι atomizer χρησιμοποιείς?

Αποσυνδεδεμένος maouro

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Faber Est Quisque Fortunae Suae
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #775 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:52 »
atomizer??what is this?
ειμαι νουμπακι,το μονο που ξερω ειναι να γεμιζω,να φορτιζω,να ατμιζω κ να το βριζω!χαχα
σε ευχαριστω οπως κ να εχει για τον χρονο σου
nobacco want εχω παντως...αν αυτο βοηθαει! :D

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #776 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:58 »
Έχω δοκιμάσει το want, θα σου πρότεινα να αλλάξεις σε Carto  Dual Coil  4ml  1.5 Ohm  ή DCT 3.5ml. Θα τραβάς πιο αεράτα τζούρες και θα έχεις καλύτερη γεύση και χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #777 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 20:28 »
Καλησπερα στην παρεα!
Νεος ατμιστης εδω,κλεινω σημερα μια βδομαδα.ΑΛΛΑ κανω κ καμια 3-4 τσιγαρα την ημερα...Εχω αγορασει 20ml το υγρο virginia nobacco 11mg κ κοστισε 14 ευρω.Δεν μου θυμιζει καθολου τσιγαρο κ ειναι κ ελαφρυ,απο καποια στιγμη κ μετα νιωθω λες κ ρουφαω αερα!Ασε που γκυλιζει...Εξαιτιας της γλυκιτητας,η μανα μου ουσιαστικα το εχει παρατησει στην ακρη το η.τ. οσο κ αν την πιεσα...Κ εγω με το ζορι το κανω για να τελειωνει.Λογικα αν εχω καταλαβει καλα,πρεπει στο επομενο υγρο να παρω ενα με περισσοτερα mg για να "χτυπαει" καλυτερα,αλλα με την γευση τι να κανω?Στην Δραμα δυο καταστηματα με η.τ. εχουμε,της nobacco κ της o-vale.Μπορει καποιος να μου προτεινει ενα υγρο που να νιωθω τσιγαριλα?Διαβαζω διαβαζω σχολια κ δε βγαζω ακρη ρε παιδια.Γλυκο λεει ο ενας,ξυλο λεει ο αλλος,μηλο καποιος τριτος...Οταν καπνιζατε κανονικα τσιγαρα τετοιες γευσεις ψαχνατε?Δε νομιζω...Για παραδειγμα τα αρωματικα τσιγαρα Black Devil,δεν ειχα δει ποτε κανεναν να τα αγοραζει...Ασχετο επισης κ αυτο με τις ωρες που το καπνιζεις...Αλλο το πρωι,αλλο με το ποτε,αλλο με τον καφε...Ενα υγρο που να θυμιζει τσιγαρο!ΤΣΙΓΑΡΟ!
Υποτιθεται οτι το virginia που πηρα θυμιζε marlboro.........

Ευχαριστω για τις πιθανες απαντησεις κ με συγχωρειτε για το εντονο υφος,δεν ειναι κατι επι προσωπικου.Γουστα ειναι αυτα απλως ξαναλεω,οταν τραβουσατε τις τζουρες σας με τα κ.τ. αυτη την τσιγαριλα γουσταρατε κ εσεις!Αν θελατε γευσεις κτλ κτλ κανατε κ ναργιλε  ;D

Κ μια ερωτηση "τσοντα":το φιτιλακι πως καταλαβαινω οτι ειναι για αλλαγη?Εμενα εχει βγει λιγο προς τα εξω σε σχεση με το αρχικο του μεγεθος κ ελαφρως εχουν ανοιξει στο πανω μερος τα "ταλειωματα" του...


καταρχην να πω το εξης ΑΛΛΑΞΕ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗ!!
παρε απο την nobacco στην πολη σου αυτον (giant Carto  Dual Coil  4ml  1.5 Ohm)για να τον εχεις πιπιλα που να ευχαριστιεσε γεματη τζουρα χωρις προσπαθια να σου γινει inception στον εγκεφαλος σου οτι δεν σου λυπει το τσιγαρο!
...αυτο που λενε για τον want(αυτον που εχεις εσυ δηλαδη) οτι ειναι καλος για ξεκινημα τα ακουω βερεσε...
ο want θελει εμπειρο ατμιστη στον τροπο που ρουφαει , ο want θελει ξεψυχισμενες μπαταριες ειτε "ιδικα" υγρα(αφου εχεις δοκιμασει καμια 50αρια)
ειδαλως την γευση του καμενου δεν την γλυτωνεις με τιποτα(=ξενερα για αρχη)
τσιγαρηλα δεν θα βρεις σε κανενα!απλος με τον καιρο(δεν θα σου παρει πολυς καιρος πιστεψε με !!) αφου σου φυγει η ιδεα απο τον εγκεφαλο σου η πισα η μποχα και η μπουχτιστικη τζουρα τοτε θα αρχισεις να αναζητας κατι πιο "γευστικο" κατι που ενας καπνιστης δεν το θελει με τιποτα στην αρχη ουτε καν να ακουει  για μηλα-πορτοκαλια ακομα ακομα για αρωματικους καπνους...
μετα ειναι πιο ευκολο στην αναζητηση της γευσης αφου μεχρι τωρα δεν την κυνιγουσες και ο λογος οπως ειπα ειναι οτι τσιγαρισια γευση = πισα-μποχα-μπουχτιστικη τζουρα

Αποσυνδεδεμένος rtolis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #778 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 01:30 »
Μια γνώμη κι από μένα. Είμαι σχετικά νέος (2 μήνες) και ίσως βοηθήσει η άποψή μου, μιας και βλέπω νέους φίλους. ΜΗΝ ξεκινήσετε από ελαφριά mg, θα απογοητευτείτε. Μην πείτε πχ "11 mg νικοτίνη είχε το Marlboro (τυχαίο νούμερο και παράδειγμα), τόσο περίπου θα πάρω και σε υγρό". Ξεκινήστε από τα 18 ή ακόμη και 24mg, αν κάνατε πιο βαριά και πιο πολλά πακέτα. Αν δείτε ότι το "χορταίνετε" κατεβείτε σε mg. Είναι πολύ βασικό αυτό.
Τώρα αν θέλετε "τσιγαρίσια" γεύση πάρτε Torque56 για αρχή και θα σας καλύψει. Και τσιγαρίσιο είναι και σου "γεμίζει" το στόμα. Το Golden Margy και το Old Tobacco ομολογώ δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμη.
Πάνω από όλα πρέπει να συνηθίσει κάποιος στην ιδέα ότι έχει επιλογές. Άλλες φορές μου αρέσει το Torque56, άλλες το Tribeca. Καμιά φορά ρίχνω και σταγόνες Tribeca μέσα στο Torque56 για να αποκτήσει το je ne se pais του. Πότε πότε μου έρχεται να κάνω μισό atomizer με Virginia, όταν θέλω ένα γλυκό διάλειμμα. Επίσης είναι άλλη αίσθηση στο atomizer, άλλη στο cartomizer κι άλλη στο dual coils cartomizer. Και σαν άρωμα και σαν τζούρα. (με τα dual coils atomizer έχω απογοητευθεί, περισσότερο από δική μου απειρία). Στο Intellicig πάλι προτιμώ το American Red.
Το συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω από τον εαυτό μου είναι απλό: Δεν υπάρχει τέλειο υγρό και ούτε θα υπάρξει ποτέ. Και είμαι σίγουρος ότι όσο δοκιμάζω όλο και κάποιο νέο που μου αρέσει θα ανακαλύπτω. Δεν είναι και τίποτα τα 7Ε για να δοκιμάσουμε ένα νέο άρωμα κάποια φορά στις παραγγελίες μας. Κάντε λίγο πειραματισμό με τα μικρά μπουκαλάκια που και που και δεν θα απογοητευτείτε.
Ζητώ συγγνώμη αν βγήκα off-topic...

Αποσυνδεδεμένος maouro

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Faber Est Quisque Fortunae Suae
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #779 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:02 »
Να ευχαριστησω lefterisGR και rtolis για τις απαντησεις.
Λευτερη,δεν προκειται να αλλαξω ατμοποιητη,80 ευρω εδωσα για τα δυο η.τ. της συσκευασιας...Οικονομια!! :D Θεωρω οτι ειναι καλος για αρχη ο want γιατι πιστευω οτι ειναι ευχρηστος.Εχεις δικιο για την γευση καμενου,μου ηρθε μερικες φορες...τελος,για την τσιγαριλα εχεις δικιο,πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα μου φυγει κ μενα αυτη η αναγκη κ θα αναζητησω διαφορετικες γευσεις.
Τολη,θα ανεβω κ εγω στα mg σιγουρα,στα 11 δε νιωθω τιποτα!Αρκετοι μου προτειναν Torque56 κ Golden Margy,θα ξεκινησω με το 2ο με μικρο μπουκαλακι να δοκιμασω.

Για ποιο λογο αναφερετε οτι ειστε off-topic ρε παιδια?Εδω για τις καλυτερες γευσεις δε μιλαμε?Κ το "χτυπημα"¨κ το υγρο που καλυπτει την αναγκη για τσιγαριλα μεσα στο ολο θεμα ειναι.
Καλημερα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364