vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, bloodlessz, dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95, Xxristos

Twitter

Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 09, 2012, 14:07 »
Μαλλον πρωτίστως χρειάζεται να είσαι Χημικός!
Είσαι?

Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 09, 2012, 14:14 »
δεν ηξερα που να γραψω την ερωτηση μου. μου αρεσει παρα πολυ η ιδεα να φτιαχνω τα δικα μου υγρα αναπληρωσης και να τα πουλαω. ξερετε αν μπορω να το κανω; και αν ναι τι χρειαζεται.
Πολύ πρωτότυπη ιδέα να το είχαν σκεφτεί και άλλοι πριν από σένα  ;D

κοίτα καλύτερα εδώ πρώτα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40640.html#msg40640

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 09, 2012, 14:26 »
δεν ηξερα που να γραψω την ερωτηση μου. μου αρεσει παρα πολυ η ιδεα να φτιαχνω τα δικα μου υγρα αναπληρωσης και να τα πουλαω. ξερετε αν μπορω να το κανω; και αν ναι τι χρειαζεται.

Καινουριος στο φορουμ και 1ο σου μηνυμα ηταν οτι σκεφτηκες να φτιαξεις υγρα και να τα πουλας :eyesplash: :eyesplash:.
Οι περισσοτεροι εδω μεσα φτιαχνουμε μονοι μας τα υγρα μας αλλα για τον εαυτο μας .
Καλο θα ηταν να διαβασεις λιγο το φορουμ να καταλαβεις τι γινεται και οτι ερωτησεις εχεις εδω ειμαστε ολοι να τις απαντησουμε.
Οπως ειπε πιο πανω ο Alexmach για να φτιαχνεις υγρα καλο θα ηταν να εισαι χημικος !!! Αλλιως θα εχουμε θυματα!! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Targaryën

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 09, 2012, 15:17 »
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 09, 2012, 21:18 »
Φιλέ Targaryën υπαρχή λόγος να τα πάρουμε από εσένα αφού τα φτιάχνουμε μόνοι μας  :dontknow:
Αλλά αν ανοίξεις κανένα μαγαζάκι
Ή έστω αυτό
και αν μας στείλεις δωρεάν δήγματα από όλα τα αρώματα να δοκιμάσουμε
ε τότε κάτι θα γίνει  :bye:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 10, 2012, 00:02 »
Εχθές παρέλαβα βάσης και κάποια αρωματάκι Camila, Mastiha Hiou και Ouzo από Atmos Lab για δεύτερη φορά μέσα σε μια εβδομάδα και μέσα  στο πακέτο είχε.............. όχι πάντως κανένα δωράκι  :nope: αυτά άλλοι μόνο  :laugh1:, και ένα φυλλάδιο με οδηγίες για DIY, κάποιοι ίσος πουν ότι τα ξέρουν αυτά κατι καινουριο  :idiot1:, αλλά πολλοί δεν τα ξέρουν  :yes: γιαυτό θεώρησα καλό να τα ανεβάσω σε φωτογραφίες, να τα δουν όλοι και όταν λέω όλοι εννοώ ΟΛΟΙ :laugh1:

Πιστεύω να βοηθήσει αυτό το post αρκετούς συνατμηστές που ασχολούνται με τα χόμπι της ιδιοκατασκευής ατμηστικών υγρών έτσι το βλέπω εγώ και θα καθαρίσει το μυαλό του καθενός από τα πολλά και διάφορα που λέει ο καθένας εδώ μέσα, που όμως δεν είναι κακό να λέει ο καθένας την εμπειρία του.
D.I.Y.
DOITYOURSELF
:bye:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 10, 2012, 17:59 »
Χρήσιμο μήνυμα.  :thumpup:
Μπήκε και στο μόνιμο θέμα του πίνακα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3272.msg369383.html#msg369383

Αποσυνδεδεμένος Targaryën

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 11, 2012, 12:00 »
Μαλιστα...σας ειναι τοσο δυσκολο να συζητησετε ενα θεμα με επιχειρηματικη προοπτικη με εναν ανθρωπο που εχει ορεξη να δουλεψει.Ειναι αυτονοητο για σας να τον "δουλευετε" και να τον αποθαρυνετε ομως.Δεν εχω επιχειρημα στο "γιατι να τα περνουμε απο σενα αφου τα φτιαχνουμε μονοι μας" , γιατι θα μηλησω ασχημα και δεν ειναι σωστο. Λοιπον επειδη δεν βρησκω περιοχη στο site για να διαγραψω το προφιλ μου παρακαλω καποιον admin να με διαγραψει. Δεν εχω καμια ορεξη να συμμετεχω σε forum με τετοιο επιπεδο ανθρωπων

φιλικα
Χριστος Ευγενικος

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 11, 2012, 12:10 »
Μπορεί η υπερβολή, η οποία σε τέτοια μέρη συνηθίζεται, να την εξέλαβες ως προσβολή αλλα δεν ειναι ετσι.
Το θεμα ειναι το εξής...


Να φτιάξεις δικά σου υγρά...
Οκ.
Αλλα τί εννοείς? Να κανεις μόνος τις αναμίξεις με ετοιμα αρώματα και βάσεις, και να τα πουλάς?
Η να παρασκευάζεις εξ αρχής τα δικά σου, απο δικούς σου προμηθευτές?
Αν ειναι το πρώτο, επειδή πράγματι οι περισσότεροι εδω φτιάχνουμε τα δικά μας υγρά, θα έπρεπε να κανεις πρωτοτυπες και μοναδικές συνταγες για να μας πιάσεις πελάτες. Που δεν είναι καθόλου απίθανο βέβεια, αλλα κάπως δύσκολο απ ότι καταλαβαίνεις.
Αν αυτες τις συνταγές θες να τις πουλάς κανονικά, (μαγαζί, 'η/και τιμολογια κλπ) θα επρεπε να εχουν γνωση και οι παρασκευαστές των Α' υλών σου βεβαια.


Στην δεύτερη περίπτωση θα πρεπε να είσαι χημικός, για να μπορείς να παρεις την αδεις που χρειάζεται για να το κανεις, και για να ξερεις και τι κανεις βεβαια!


Για ποια απ τις δύο κατηγορίες μιλάς?

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 11, 2012, 12:20 »
χριστο οταν θελεις να κανεις μια δουλια πρε πει να ανεχτης και μενα και ολλους
οποτε μην το περνεις προσοπικα γνωμη μου παντα και συγνωμη που παρενεβηκα
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 11, 2012, 19:21 »
Δες πιστεύω ότι ο Χρίστος έχει και τόσο άδικο...

alexmach, ο άνθρωπος έκανε μία ερώτηση. Μπορεί να ήταν σε απλοική μορφή αλλά δεν παύει να είναι μία ερώτηση που κάθε ένας μας έχει δικαίωμα να κάνει. Το αν κάποια ερώτηση μας φαίνεται εμάς αστεία ή βλακώδης ή δεν ξέρω τι, είναι δικό μας πρόβλημα και όχι αυτού που την έκανε. Και ο Πάνος φτιάxνει και δικά του υγρά και είναι πολλοί που τα αγοράζουν. Υπάρχουν υγρά ανταγωνιστών του με πιό πρωτότυπες γεύσεις, μέχρι και ψητό κοτόπουλο. Ε και;; Αυτό δεν σταμάτησε τον Πάνο να φτιάξει αυτά που ήθελε και θέλει. Και όσοι από εμάς εδώ φτιάχνουν δικά τους υγρά είναι και οι μοναδικοί υποψήφιοι πελάτες;;; 200.000+ ατμιστές υπάρχουν στην Ελλάδα. Μπορεί ο Χρίστος να είναι ο ίδιος χημικός, μπορεί να έχει έναν φίλο του χημικό, χίλια δύο μπορεί. Έκανε μια απλή ερώτηση χωρίς να δημιουργήσει πρόβλημα σε κανέναν, εδικαιούτο να πάρει μία απάντηση χωρίς εμείς να του δημιουργήσουμε πρόβλημα.

mariosnkaryes, δεν έχεις και πολύ άδικο όσον αφορά το τι συμβαίνει στην ζωή μας αλλά δεν είναι και υποχρεωτικό. Το να είναι κάποιος ευγενής γενικότερα, αυτό θα έπρεπε να είναι υποχρεωτικό..

Με την σειρά μου, συγνώμη κι εγώ που παρενέβηκα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 11, 2012, 21:00 »
Ο Πάνος και οι ανταγωνιστές του που φτιάχνουν υγρά, ΕΙΝΑΙ χημικοί.
Προσωπικά, αυτό ρώτησα εξ αρχής και ήταν η πρώτη απάντηση στον φίλο.
Στην οποία δεν ανταπαντησε!
Εαν ηταν ή είναι χημικός, ισως ήξερε ήδη τις διαδικασίες.
Ούτε ο Πάνος ουτε καποιος απο τους ανταγωνιστές του μπήκε εδώ για να μαθει.
Απ την παράλλη, οταν καποιος μπαίνει και εν συντομία στα πρώτα του μηνύματα λέει: "Γειά σας. Πώς θα γίνει να βγάλω λεφτά απο αυτα που καπνίζετε?" Αντιμετωπίζεται καπως.
δεν ηξερα που να γραψω την ερωτηση μου. μου αρεσει παρα πολυ η ιδεα να φτιαχνω τα δικα μου υγρα αναπληρωσης και να τα πουλαω. ξερετε αν μπορω να το κανω; και αν ναι τι χρειαζεται.


Αν σε αυτό το μήνυμα, υπήρχε το "Είμαι Χημικός" πρίν το "μου αρέσει", δεν θα φαινόταν σαν αλεξιπτωτιστής.
Απ την αλλη αν ο φίλος δεν είναι χημικός, θα πρεπει να κερδίσει κοινό, με έξυπνες συνταγές.
Και ΞΕΚΙΝΑΣ απο τις εξυπνες συνταγές, οχι απο το χρήμα.
Αν έλεγε, φτιάχνω υγρά και θα ήθελα να τα πουλάω, και παλι αλλιώς θα αντιμετωπιζόταν.
Εν ολίγοις, πιθανόν να ήταν μια λάθος διατύπωση, και συγγνώμη αν σφάλλαμε όλοι.
Αλλα σφάλλαμε λόγω της διατύπωσης και όχι λόγω του παρανοϊκού μας μυαλού.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 11, 2012, 21:05 »
Εχεις δικιο Αλεξη
και δεν με ενοχλει καθολου που ησουν λιγο ακομψος.



:thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 11, 2012, 21:52 »
..Αλλα σφάλλαμε λόγω της διατύπωσης και όχι λόγω του παρανοϊκού μας μυαλού.

Δεν σε κατηγόρησα για κάτι για να ζητάς συγνώμη εκτός κι αν αναφέρεσαι στον Χρίστο, οπότε πάσο. Απλά, σε καλοπροαίρετη αντίθεση με τον Νίκο, προσωπικά πιστεύω ότι όταν κάποιος κάνει μία ερώτηση, όπως και να μας φανεί, δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να ..του την λέμε κομψά ή άκομψα, εκτός κι αν θιγόμαστε σε προσωπικό επίπεδο. Μπορούμε να αδιαφορήσουμε στο φινάλε και να μην απαντήσουμε ή να του στείλουμε ένα πμ. Τέλος πάντων, καλή καρδιά, δεν είμαι δικηγόρος κανενός, απλά κατέθεσα την δική μου άποψη.

Αποσυνδεδεμένος xarmanis

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτιάξτε τα δικά σας υγρά έτσι απλά.
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 12, 2012, 04:19 »
δεν ηξερα που να γραψω την ερωτηση μου. μου αρεσει παρα πολυ η ιδεα να φτιαχνω τα δικα μου υγρα αναπληρωσης και να τα πουλαω. ξερετε αν μπορω να το κανω; και αν ναι τι χρειαζεται.

Μάστορα. Είναι απλό το πράμα. Εχεις να κάνεις με επικίνδυνες ουσίες "παίζοντας" με νικοτίνη, οπότε πρέπει να έχεις και τις απαραίτητες πιστοποιήσεις και φυσικά να είσαι διπλωματούχος γνώστης. Αν πάθει κάτι κάποιος από υγρό που του πούλησες. Την έκατσες (όσο πιο κομψά γίνεται)!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180571 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12