vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 10 χρήστες
Doubt, infernity, ThioVag, yorgoss, bloodlessz, maprix, Milarepa, lagoudakis, Tem, Jorge

Twitter

Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:20 »
Μετά τα "κανονικά" υγρά της εταιρείας και μετά απο την "σύνθετη" και μοναδική απο άποψη γεύσεων σειρά υγρών taboo, η Ecocig λανσάρει υγρά με
"100% φυσικες γεύσεις που παραγονται στην Ελλαδα , με την μέθοδο της πολλαπλης απόσταξης συνδιασμένες με 99,9% USP φυτική γλυκόλη." όπως γράφει και στο site της
( http://www.mystore.gr/vapeshop/33-ecocig-green-label )

Αν μή τι άλλο τα συγκεκριμένα αξίζουν ένα θέμα στο φόρουμ...

Δοκίμασα αρκετές απο τις green label γευσεις τις τελευταίες μέρες και ενω είχα ξαναδοκιμασει "οργανικά" υγρα, δεν ειχα γευτει ποτέ υγρά με αρώματα προιόντα φυσικής απόσταξης....
Εχω Ενθουσιαστεί!   :hapy_jump:
Δεν θα σας κουράσω με περιγραφές γεμάτες λεπτομέρειες οπως συνηθίζω  :tongue_smilie: αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι πιστευω πως θα δυσκολευτώ να επιστρέψω σε "κανονικα" υγρά... :yes:
Γεύσεις? Από μαστίχα Χίου και καραμέλα βουτύρου μέχρι μπανάνα-σοκολάτα,ούζο,μέλι,κεράσι,πορτοκάλι και όλα αυτά να τα πιείς στο ποτήρι κυριολεκτικά!
Οπως μου εξήγησαν, τα αρώματα (όχι ολόκληρο το υγρό) είναι κάτάλληλα ακόμα και για βρώση/πόση  :party_beer_01:
Η τιμή είναι κάτι λιγότερο απο 6.5 ευρώ το μπουκαλάκι των 15ml (για το φόρουμ),τα παιδιά στο μαγαζί είναι πρόθυμα (όπως πάντα) να προσφέρουν για δοκιμή οποιαδήποτε γεύση στους πελάτες τους και να λύσουν οποιαδήποτε απορία και εγω σήμερα για πρώτη φορά στην ατμιστική μου ζωή δεν έχω ατμίσει καθόλου RY4 που ειναι η πιπιλα μου, απαρνήθηκα (προς το παρόν και μόνο μιας και τα taboo δεν ειναι "κανονικά" υγρά   :tongue_smilie: ) το bermuda triangle και το Forbidden Apple και έχω λύώσει την Green label καραμέλα βουτύρου! :yes: :yes:

Ένα μεγάλο "μπράβο" στην Ecocig όχι μόνο για τα προιόντα τής αλλά και για την -σε εξωφρενικό βαθμό- εξυπηρετικότητά τους!
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2012, 00:39 από Pastafarai »

Απ: Υγρά με φυτικα,αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:35 »
Θα τα δοκιμάσω οπωσδήποτε.  :)

Αποσυνδεδεμένος NIKOS13

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά με φυτικα,αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:37 »
+1000
 αλλα η εξυπηρετικότατα τους είναι τέλια.
Το ουζακι που πηρα σημερα με εχει μεθύσει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Υγρά με φυτικα,αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:38 »
καλο το ουζο Νικόλα ε?
Ειναι απο τα λίγα που δεν δοκίμασα! :wall:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά με φυτικα,αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:43 »
 :hmmm: για αλλαγή όταν σε κουράσουν τα καπνικά θα είναι ότι πρέπει, το μόνο που έχω ως ένσταση είναι ότι είναι μόνο VG γιατί ρε παιδιά, θα καιγόντανε οι άτμο κατά ριπάς πολύ πήχτρα πολύ γλυκάδα, η ποιο πετυχημένη συνταγή είναι 50-50  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:47 »
Μου ειπαν στην ecocig οτι τα συγκεκριμενα αρώματα λέει αναμειγνύονται μόνο με VG.. :dontknow:
(εγω βεβαια ετσι κι αλλιως δεν την θελω την pg...)

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:49 »
Γιατί :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:51 »

Απο ότι κατάλαβα, οχι μονο τα συγκεκριμενα αλλα γενικά τα αποσταγμένα υγρά τα παντρεύουν μόνο με VG....
Επισης αντελήφθην ότι το "οργανικό" δέν ειναι το ίδιο με το "αποσταγμένο"... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος NIKOS13

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:56 »
και δε χρειάζονται και ιδιαίτερη ωρίμανση εγω μόλις μπήκα σπιτι το φούντωσα

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:57 »
και εγω το ιδιο Νικό!  :laugh1: :laugh1:
ωριμανση χρειαζονται τα "απλά" (αν μπορει κανεις να τα χαρακτηρισει έτσι) υγρα της Ecocig.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 02, 2012, 01:03 »
Λοιπόν θα σου πω εγώ γιατί δεν βάζουν PG
Η PG είναι χημικό προϊών, ένα υγρό που το ονομάζουν Green Label αν βάλουν PG δεν κολλάει τότε ο τίτλος αυτός είναι άτοπος  :thumpup:
Πάντως τα υγρά που έχουν μόνο VG έχουν μειονεκτήματα π.χ. δυσλειτουργία του άτμο λογο πυκνότητας, έντονη μυρωδιά της VG που καλύπτει το άρωμα μέσα σε 5 έως 6 μέρες από το άνοιγμα, υπερβολικά γλυκά, ακατάλληλα για διαβητικούς............... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος NIKOS13

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 02, 2012, 01:06 »
την επόμενη που θα παω θα παρω μια μαστιχα Χιου, μύρισα τα οργανικα που ειχαν εκει ειναι το ενα καλύτερο απο το αλλο  .Και δε θα αργήσω καθόλου .

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 02, 2012, 01:09 »
και δε χρειάζονται και ιδιαίτερη ωρίμανση εγω μόλις μπήκα σπιτι το φούντωσα
Αυτά δεν έχουν αλκοόλη τα υπόλοιπα της ECOCIG έχουν όπως και τα Halo, αυτό δεν είναι κακό κάνει ποιο έντονο το άρωμα και ποιο ανθεκτικό στον χρόνο, άπλα θέλει να το αφήσεις ανοικτό για λίγες μέρες να ξεθυμάνει και να ωρίμαση :yes: 

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 02, 2012, 01:10 »
Φιλε μου, οσον αφορα την μειξη των αποσταγμενων με VG ή PG μου εδωσαν να καταλαβω οτι δεν γινεται για πρακτικους λογους και οχι για λογους μαρκετινγκ, ισα ισα που μια εταιρεια θα την συνεφερε να βγαλει τα αρώματά της σε όλες τις γκαμες βάσεων και οχι μονο σε μια.. :dontknow:
(Θα τους ρωτησω μολις ξαναπάω και θα ποσταρω εδω την απαντηση που θα μου δωσουν...  :yes: )

Τωρα για τα αλλα που λες για την Vg θα διαφωνησω οπως εχω διαφωνησει και με αρκετους για το συγκεκριμενο θεμα...
Εγω π.χ. πιστευω πως η γλυκαδα της Vg αναδυκνυει τα αρώματα! :yes:
Εχω μπουκαλακια Vg πάνω απο 2 μηνων ανοιχτα και εξακολουθουν να μυριζουν σχεδόν το ιδιο και να εχουν την ιδια γευση με την πρωτη μερα (σε αυτο προφανως παιζει ρόλο η ποιοτητα/ποσοτητα του αρώματος),ακόμα, με ενοχλέι πολύ στον λαιμό η Pg (και δεν μου αρεσει ουτε η γευση) και δεν ειμαι και τοσο σιγουρος για τους διαβητικους και το πως η VG επιρρεαζει το σακχαρο... τεκμηριωνεται ιατρικα αυτο? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Υγρά με φυσικά αρώματα "GREEN LABEL" Ecocig...
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 02, 2012, 01:11 »
Αυτά δεν έχουν αλκοόλη τα υπόλοιπα της ECOCIG έχουν όπως και τα Halo, αυτό δεν είναι κακό κάνει ποιο έντονο το άρωμα και ποιο ανθεκτικό στον χρόνο, άπλα θέλει να το αφήσεις ανοικτό για λίγες μέρες να ξεθυμάνει και να ωρίμαση :yes:
ναι αδερφε!  :yes:
Η ωριμανση δεν ειναι κατι κακό!
Ισα-Ισα , μου εχει τυχει μετα απο 48 ωρεςωριμανση π.χ. να δεσει το αρωμα τελεια ! :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix