vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, dkostas, manoslykos, Lazy Dog

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος Babicool

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1215 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 14:33 »
Από Flavourart μετά από κάποιες δοκιμές προτιμώ Dark Vapour.
Επόμενη δοκιμή θα κάνω στο 7 leaves.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1216 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 16:22 »
Ρίξε μια ματιά για έτοιμα υγρά εδώ
http://e-tsigaro.com/liquids/category/%CE%A4%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF/2
Προ ολίγου έκανα παραγγελία από εκεί. Δεν ξέρω κάτι περισσότερο μια και πρώτη φορά έκανα παραγγελία, αλλά βρήκα ευγένεια και εξυπηρέτηση. Οι συνατμιστές σε σχετικό θέμα λένε καλά λόγια
νομιζω οτι ο συγκεκριμενος τα εχει σε πλαστικο μπουκαλακι,και αν εχω καταλαβει καλα τα γνησια ειναι σε γυαλινο....αν κανω λαθος ας μας ενημερωσει καποιος...

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1217 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:30 »
Καλημέρα σας,
Είναι η πρώτη φορά που γράφω και θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και μια εβδομάδα είμαι χρήστης του ego-c της Ovale και μπορώ να πω πως έχω αρχίσει να το συνηθίζω, με αποτέλεσμα να κάνω 4-5 τσιγάρα την ημέρα, σε σχέση με τα 30-35 που έκανα πριν.
Μαζί με την συσκευή που αγόρασα επέλεξα να πάρω ως δώρο και 30ml υγρά της Natura Maxboro. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω επειδή σκέφτομαι σοβαρά να κάνω παραγγελία στην Flavour Art είναι:
1.   Αν έχει ήδη παραγγήλει κάποιος από το forum, αν τα υγρά με ονομασία Maxx-blend έχουν την ίδια γεύση με το Maxboro της Natura που ήδη έχω.
2.   Εάν τα συγκριμένα υγρά κάνουν για της συσκευή μου ως προς την πυκνότητα κ.λ.π
3.   Εάν η παρακάτω διαδικασία παραγγελίας είναι σωστή:
On-line shop -> Aroma Tabacco –Maxx Blend
4.   Τα συγκεκριμένα υγρά θα είναι έτοιμα προς ατμοποίηση ή θα χρειάζεται κάποια επιπλέον υγρά ή διαδικασίες για να καταλαληθούν?
5.   Δεν έχει πουθενά επιλογή την ποσότητα νικοτίνης, πρέπει με κάποιο άλλο τρόπο να τους το διευκρινίσεις?

Το ποσό που βγαίνει για 100ml μαζί με τα μεταφορικά είναι 25€. Νομίζω πώς να αναλογιστεί κάποιος ότι για 30ml πληρώνω 15€. Όσο για το χρόνο αποστολής δεν είναι πρόβλημα αν δεν το αφήνεις για την τελευταία στιγμή.
Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά αυτά έχει όταν είσαι πρωτάρης και θέλει να μάθει κάτι περισσότερο. Σας ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος e-tsigaro.com

  • *
  • 2
  • Φύλο: Άντρας
    • e-tsigaro.com
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1218 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 22:40 »
νομιζω οτι ο συγκεκριμενος τα εχει σε πλαστικο μπουκαλακι,και αν εχω καταλαβει καλα τα γνησια ειναι σε γυαλινο....αν κανω λαθος ας μας ενημερωσει καποιος...
τα αυθεντικά μπουκαλάκια που προμηθεύει η FlavourArt.srl είναι απο πολυαιθυλένιο PET όπως μπορείτε να δείτε και στο site της: http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=207

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1219 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 22:43 »
Σημερα το απογευμα πηρα απο vapormania καραμελλα βουτυρου της Flavour Art απιθανη γευση :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1220 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 23:07 »
3.   Εάν η παρακάτω διαδικασία παραγγελίας είναι σωστή:
On-line shop -> Aroma Tabacco –Maxx Blend
5.   Δεν έχει πουθενά επιλογή την ποσότητα νικοτίνης, πρέπει με κάποιο άλλο τρόπο να τους το διευκρινίσεις?

Για να έχεις όλες τις επιλογές πρέπει να γραφτείς (Register). Τότε θα έχεις την δυνατότητα να φτιάξεις το δικό σου υγρό, όπως το θέλεις, δηλαδή να ορίσεις την περιεκτικότητα σε νικοτίνη, τη βάση που θέλεις (Traditional, Ice Blade ή Velvet Cloud) και βέβαια τη γεύση.

4.   Τα συγκεκριμένα υγρά θα είναι έτοιμα προς ατμοποίηση ή θα χρειάζεται κάποια επιπλέον υγρά ή διαδικασίες για να καταλαληθούν?

Αν είσαι εδώ http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=173, αυτό που βλέπεις είναι άρωμα και πρέπει να το προσθέσεις σε βάση. Ακόμα κι αν θέλεις μόνο άρωμα, ποσότητα 100 ml μην παραγγείλεις (άσε που δεν ξέρω αν δίνουν πια, μετά την αλλαγή πολιτικής).

Το ποσό που βγαίνει για 100ml (low 9% νικοτίνη) είναι 14€ χωρίς τα μεταφορικά. Μεταφορικά αν θυμάμαι, είναι 8€. Υπόψη ότι τώρα δίνουν μέχρι 200 ml σε κάθε παραγγελία.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1221 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 23:11 »
Καλημέρα σας,
Είναι η πρώτη φορά που γράφω και θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και μια εβδομάδα είμαι χρήστης του ego-c της Ovale και μπορώ να πω πως έχω αρχίσει να το συνηθίζω, με αποτέλεσμα να κάνω 4-5 τσιγάρα την ημέρα, σε σχέση με τα 30-35 που έκανα πριν.
Μαζί με την συσκευή που αγόρασα επέλεξα να πάρω ως δώρο και 30ml υγρά της Natura Maxboro. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω επειδή σκέφτομαι σοβαρά να κάνω παραγγελία στην Flavour Art είναι:
1.   Αν έχει ήδη παραγγήλει κάποιος από το forum, αν τα υγρά με ονομασία Maxx-blend έχουν την ίδια γεύση με το Maxboro της Natura που ήδη έχω.
2.   Εάν τα συγκριμένα υγρά κάνουν για της συσκευή μου ως προς την πυκνότητα κ.λ.π
3.   Εάν η παρακάτω διαδικασία παραγγελίας είναι σωστή:
On-line shop -> Aroma Tabacco –Maxx Blend
4.   Τα συγκεκριμένα υγρά θα είναι έτοιμα προς ατμοποίηση ή θα χρειάζεται κάποια επιπλέον υγρά ή διαδικασίες για να καταλαληθούν?
5.   Δεν έχει πουθενά επιλογή την ποσότητα νικοτίνης, πρέπει με κάποιο άλλο τρόπο να τους το διευκρινίσεις?

Το ποσό που βγαίνει για 100ml μαζί με τα μεταφορικά είναι 25€. Νομίζω πώς να αναλογιστεί κάποιος ότι για 30ml πληρώνω 15€. Όσο για το χρόνο αποστολής δεν είναι πρόβλημα αν δεν το αφήνεις για την τελευταία στιγμή.
Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά αυτά έχει όταν είσαι πρωτάρης και θέλει να μάθει κάτι περισσότερο. Σας ευχαριστώ και πάλι.

Αν εννοείς αυτο,
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=173
είναι άρωμα σκέτο. Δεν ατμίζεται μόνο του, είναι για να κάνεις ανάμειξη μόνος σου, παίρνοντας άοσμες νικοτινούχες βάσεις και προσθέτοντας λίγες σταγόνες.
Αν θέλεις έτομο maxxblend για άτμισμα, πας εδώ
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=161
και επιλέγεις ποσότητα σε μλ, ποσόστωση VG-PG, mg νικοτίνης και άρωμα.

Μια άλλη λύση, είναι να κάνεις αντίστοιχη παραγγελία σε αντίστοιχες τιμές από ελληνικό μαγαζί, το hlektroniko-tsigaro.com. Το νεώτερα για αυτό είναι ότι θα συνεχίσει φέτος να είναι εξουσιοδοτημένος μεταπωλητής της ΦΑ και στα DIY. Έχω πάρει και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη. Μάλιστα, πήρε και μια φίλη και σήμερα που βρεθήκαμε για αναμείξεις, έτυχε να έχουμε αρώματα και από άλλον ΦΑ μεταπωλητή. Διαπίστωσε κι εκείνη ότι είναι καλύτερα του ηλ.τσιγάρο. 

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1222 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 18:23 »
ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό το κατάστημα;
http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/category&path=17_31

έχει πολύ οικονομικά τα flavourart. ξέρει κανείς αν είναι μαιμουδάκια;

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1223 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 19:23 »
εγω απο εκει αγοραζω  8)
ειναι συντοπιτης μου απο ροδο.
καλος και ενημερωμενος...
τα υγρα του ειναι τα natura...οχι απο τα  natura ecigs αλλα τα αλα της οβαλε.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1224 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 18:31 »
εγω απο εκει αγοραζω  8)
ειναι συντοπιτης μου απο ροδο.
καλος και ενημερωμενος...
τα υγρα του ειναι τα natura...οχι απο τα  natura ecigs αλλα τα αλα της οβαλε.

ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1225 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 21:07 »
no problem...
ειναι καλο παιδι και αν του παραγκειλεις αρκετα σου κανει και δωρακια του  :yes:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1226 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 00:39 »
τα αυθεντικά μπουκαλάκια που προμηθεύει η FlavourArt.srl είναι απο πολυαιθυλένιο PET όπως μπορείτε να δείτε και στο site της: http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=207
μαλιστα...δεν το ηξερα,ευχαριστω για την ενημερωση :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1227 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 00:58 »
να ζητήσω λίγη έτοιμη τροφή καθώς με όσα διάβασα μέχρι τώρα και με αναζητήσεις δε βγάζω άκρη..

έχω πάρει άρωμα RY4 flavourart από την bio. το δοκίμασα μια φορά αλλά μου βρωμάει απίστευτα, ακόμη και μετά από ωρίμανση..

τι αναλογίες χρησιμοποιείτε σ' αυτό το άρωμα; είναι απαραίτητο για να αναδειχθεί να υπάρχει και pg στη βάση; αν ναι, από τι ποσοστό και πάνω θα προτείνατε;

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1228 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 01:06 »
Το RY4 της FA αν και δεν είναι από τα αγαπημένα μου, είναι αξιοπρεπές, με ήπιο άρωμα.
Με περίπου 2%-3% (δεν λέω σταγόνες αφού δεν ξέρω το μπουκαλάκι σου) βγαίνει καλά... αν βαλεις παραπάνω βγάζει κάτι το πολύ φυτικό, όπως όλα της FA.
Όμως όλα είναι σχετικά, άλλοι μπορεί να βάζουν και 10% και να τους αρέσει.
Για βάση χρησιμοποιώ σχεδόν σε όλα τα καπνικά, μια αναλογία 1:3, Balance 2% και Mist 0%, που μου βγάζει 5mg και περίπου 12/88 PG/VG χωρίς να υπολογίζω το νερό.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2012, 01:13 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1229 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 01:12 »
νομίζω πως ίσως άγγιξα και το 4-5% στην πρώτη απόπειρα, θα το δοκιμάσω και με λιγότερο αν είναι και θα ενημερώσω..

όσο για το αξιοπρεπές και ήπιο, από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου θυμίζει....βροχο-ξέπλυμα καμμένων σκουπιδιών  :wall:

 :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123612 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12752 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos