vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1095 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:11 »

κλικ πανω στο ονομα του χρηστη και Αποστολη ΠΜ

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1096 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:14 »
παισια καλησπερα καινουργιος στο ατμισμα εδω και 3 μερες, δυστυχως δεν το εχω χαρει καθολου γιατι πηρα υγρα απο nobacco french pipe και με 1ml που εκανα εκλεισε ο λαιμος μου ξυραφακια,(και δεν μπορω να το επιστρεψω πισω, καθεται εκει κ το κοιταω) μετα απο ψαξιμο ειδα οτι μπορει να ευθυνεται στο οτι εχει μονο pg>70% (οπως λεει το μπουκαλακι) και αγχωθηκα μηπως με πειραξε, περιμενω δυο μερες περναει ο λαιμος μου και παω σε μαγαζι της ovale και μ γεμιζει 2ml με το maxxboro που μ ειπε ειναι VG.ολα καλα δεν με εχει πειραξει καθολου ο λαιμος αλλα δεν καταλαβαινω καθολου χτυπημα. Και επειδη αποτι ειδα για flavourart μονο αν παραγγειλεις απο τη μαμα εταιρεια θα παρεις το σωστο, ειπα και γω να παραγγειλω. Και εχω τις εξης αποριρες. Για υγρα ετοιμα προς ατμισμα:
Παταω Heaven Juice - USP E juice
διαλεγω 50ml light 9mg  (και για μενα πολυ ειναι)
διαλεγω το αρωμα που θελω
και τελος πρεπει να διαλεξω Traditional,Velvet cloud,Ice blade
 Και εδω θελω τα φτα σας.Αν εχει μονο VG,οπως δοκιμασα απο το καταστημα εδω περα δεν θα καταλβαινω καθολου χτυπημα, Το Ice blade αποριπτεται γιατι εχει 95pg και φοβαμαι για τον λαιμο μου, και μενει το tradiotional που εχει 50PG-40VG.
εχει δοκιμασει κανεις το traditional να πει την γνωμη του, Λετε με  50PG να με πειραξει παλι ο λαιμος μου??

 sorry για το τεραστιο μυνημα αλλα εχω αγχωθει, με το λαιμο μου   απλως θα σας παρακαλεσω μην μου προτεινετε κατι να φτιαξω μονος μου να αραιωσω, Θελω ετοιμα προς ατμοισμα υγρα
Ευχαριστω
καλημερα εγω ειμαι φανατικος της flavorart φιλε αυτα που θα σου πω ειναι προσωπική μου άποψη :)

1-λοιπον κατα την γνωμη μου μονο vg αλα το προβλημα ειναι οτι ειναι πολυ πηχτό  που σημαίνει πανω απο 4.2 v σταθερα εσυ νομιζω εχεις απλο ego-t στα 3.7v οποτε το ακυρώνουμε

 2-το Traditional δεν μου ειναι πολυ συμπαθεις ειδικα με το ego-t θα εχεις προβλημα διαρροής απο το τανκ μετα απο καμια βδομαδα οποτε το ακυρώνουμε

3-εδω ειναι το σοβαρο κομμάτι  :hmmm:η flavorart δεν παίζεται  :thumpup:αλα δεν πεζεται κ στην καθυστέρηση :wall:λογο τον πολον παραγγελιών,επισης υγρα με υγρα εχουν διαφορά φυσικα σημαίνει οτι εχει και διαφορά στο χτύπημα οποτε μετα απο ολα αυτα που σου ανεφερα προτείνω να κανεις το εξής .

παρε απο flavorart velvet και παρε κ 100 Ml pg κ απλα βαλε εσυ την pg το πολυ 15% διλαδει 85vg 12 pg 3 άρωμα ειναι παρα πολυ εύκολη διαδικασια      ειδικα για εσενα που εχεις αυτο το προβλημα  :hmmm:    :)

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1097 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:26 »

Εγω παντως απο την flavorart ειμαι απογοητευμενος προς το παρων.
Πηρα καπνικα αρωματα να φτιαξω υγρο και μου βγηκαν σιροπια για το βηχα :(
Αμα ειναι αυτα καπνικα, εγω ειμαι ο Ιουλιος Καισαρας.

Τελος παντων, εχω αφησει ενα υγρο να ωριμασει καμμια εβδομαδα και μετα θα σας ενημερωσω.

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1098 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:28 »
ευχαριστω για τις απαντησεις σας.προς το παρον επειδη φοβαμαι πολυ το diy
θα παραγγειλω ενα traditional και ενα velevet να δω πως που καθονται και βλεπουμε

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1099 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:30 »
καθε υγρό εχει κ την δική του ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ τι να σου πω εγω πειρα ουίσκι ετσι για πλακα κ ειναι σαν νεφτης   :wall:ελα ομως που εκανα μιξ με ανανα και μετα ξεχωριστα με μπλακ τσερρι και πραγματικα μολις τα δοκιμασα ξανα ερωτεύτηκα την γυναίκα μου  :idiot1: :idiot1: ;)
τετοιο πραγμα το κατι αλο απο εδω και περα θα ειναι κ βασικά μου αρωματα  ;)

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.προς το παρον επειδη φοβαμαι πολυ το diy
θα παραγγειλω ενα traditional και ενα velevet να δω πως που καθονται και βλεπουμε
δεν ειναι τιποτα  φιλε μου ;)

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1100 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:37 »

Να σου πω, το ουισκι ειναι απο μονο του καπως ιδιαιτερη γευση και ισως πιο δυσκολο να το πετυχεις. Αλλα ο καπνος να σου βγαζει αγνωστο φρουτο της Πανγαιας στο Avatar ειναι απογοητευτικο.

Ακομη κι αν μυρισεις τα μπουκαλακια απο τις 5 γευσεις που πηρα, δεν θα πω οτι ειναι ιδιες, αλλα οτι ολες εχουν κοινη αυτη την συγκεκριμενη μυρωδια  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1101 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:56 »
το εχουν πετυχημένο το ουισκι απλα οταν ατμιζεται ειναι  :wall:τωρα τι να σου πω για τα αλα ποθ αναφέρεις :dontknow:παντως οσα εχω παρει ειναι μπομπα  :thumpup: και φυσικα τα αρωματα οταν εχουν να κανουν με vg θελουν καλο ανακατεμα κ ωριμανση πολυ περισσοτερο απο pg

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1102 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:15 »

Καπνικα της F.A. DIY εχεις δοκιμασει ?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1103 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:26 »
H αλήθεια είναι ότι τα καπνικά της FA, θυμίζουν πολύ περισσότερο καπνό χλωρό (ή κάτι άλλο απροσδιόριστο, αλλά "χλωρό"), παρά καπνό που έχει σχέση με κάπνισμα. Για τη πολύ "γλύκα", ισως να φταίει και η VG. Ισως αν δοκίμαζες να προσθέσεις λίγο Bitter Wizzard να σου ερχόντουσαν σε πιο τσιγαρίσια.... επίσης πολύ μεγάλη σημασία παίζει και η περιεκτικότητα (παίξε λίγο αυξάνοντας ή μειώνοντας το άρωμα, αλλάζουν τελείως).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:36 από slammer »

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1104 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 16:27 »
Γενικά, τα αρώματα που χρησιμοποιούνται στη διατροφή (μπανάνες,μήλα,σοκολάτες,βανίλιες κλπ) έχουν αρκετή επιτυχία. Τα δήθεν "καπνικά" είναι όλα μάπα. Προσωπικά δεν έχω βρει ούτε ένα που να πλησιάζει τον καπνό τσιγάρου ή πίπας. Κάθε εταιρεία βάζει οτι μ@λ@κία θες, του δίνει ένα όνομα πιασιάρικο και μας τα πασάρει. Και είναι λογικό, εφόσον τα αποστάγματα φρούτων, σοκολάτων κλπ είναι εύκολα αλλά και φτηνά στην προσομοίωσή τους, αντίθετα με τον καπνό που είναι δύσκολο και κοστοβόρο να τον αποστάξεις.

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1105 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 03:44 »
επειδη εχω μπερδευτει λιγο μπορω να κανω παραγγελια με οτι ποσοστο pg vg αρωμα και να μ το παρασκεθασει η εταιρεια και να μ το στειλει ετοιμο? δηλαδη θελω να πω εκτος απο τους  προτεινωμενους τροπους traditional velvet ice blade, αν θελω κατι αλλο δικο μου για βαση, για παραδειγμα 80vg 20pg

Αλλα δεν θελω να παρω τις βασεις και να το φτιαξω μονος μου θελω να το φτιαξει η εταιρεια και να μ το στειλει, γινεται και αν ναι δωστε μ ου λινκ

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1106 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 13:02 »
http://www.e-tsigaro.com βρηκα υγρα εδω,παιδια αυτα τι λενε;ειναι σωστα υγρα;εχει παρει κανεις απο εδω;

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1107 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 13:59 »
http://www.e-tsigaro.com βρηκα υγρα εδω,παιδια αυτα τι λενε;ειναι σωστα υγρα;εχει παρει κανεις απο εδω;
αποτι βλεπω ειναι της flavouart, αν καποιο μελος ξερει καλυτερα να μας πει, αν ειναι τα ιδια με τη μαμα εταιρεια μην κανουμε παραγγελιες απο εξωτερικο

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1108 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:08 »
αποτι βλεπω ειναι της flavouart, αν καποιο μελος ξερει καλυτερα να μας πει, αν ειναι τα ιδια με τη μαμα εταιρεια μην κανουμε παραγγελιες απο εξωτερικο
πηρα τηλεφωνο και ρωτησα το καταστημα και η απαντηση ηταν ακριβως αυτη:
 Tα υγρά αναπλήρωσης που διαθέτουμε παρασκευάζονται εξολοκλήρου στην Ιταλία.
Συσκευάζονται στην Ελλάδα σε μπουκαλάκια των 10 ml,
τα οποία και αυτά προέρχονται από την FlavourArt.

πως γινεται να παρασκευζονται στην ιταλια και να συσκεαζονται στην ελλαδα?   για μαιμου προκειται?>

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1109 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 21:55 »
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=categories.view&category_id=2

Nα ρωτήσω....θα ατμίζατε ποτέ υγρό με γεύση αντσούγια, ψητό μοσχάρι, σέλινο, τυρί τσένταρ , γκοργκοντζόλα, κοτόπουλο , καβούρι, αγγούρι, κρόκο αυγού, σκόρδο, κρεμμύδι, μουστάρδα, γαρίδα, σοφρίτο, καλαμάρι ή τόνο ;;

Έχουμε ξεφύγει τελείως ή εγώ είμαι συντηρητικός  ;
 :hmmm: :dontknow: :wall: :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12806 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123672 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos