vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

559 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, grag, Buliwyf, manoslykos, pngtszs1976, azzazel, tasos1976, ΨΗΛΟΣ, camber

Twitter

Perfumer's apprentice

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 21:07 »
Καλησπέρα παιδιά εάν κάνω παραγγελία κάποιων αρωμάτων από το κεντρικό τους site  στην Αμερική θα παραλάβω? η υπάρχει θέμα με το τελωνείο εδώ? ξέρετε κάτι έχει κάνει κάποιος τελευταία παραγγελία από αυτούς  ?  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 21:09 »
@ 30SmokingYears

Το RY4 Double μου αρέσει τόσο πολύ που πήρα 60ml. Μου αρέσει είτε σκέτο αλλά και με AP που όντως είναι σαν Tribecca. Στην τελευταία μίξη έβαλα και Ethyl Meltol που το γλυκίζει αλλά το προτιμώ χωρίς αυτό να είμαι ειλικρινή ή θα το δοκιμάσω με ελάχιστο. Το Ethyl Meltol το πήρα σε crystals και το διέλυσα σε PG αλλά έβαλα και λίγο οινόπνευμα. Γενικά το τριμεκοειδές το δουλεύω συνέχεια και ελπίζω κάποια στιγμή να το τελιωποιήσω. Το θέμα είναι ότι θέλει πολύυυυυυυυυυυυυ ωρίμανση το ρημάδι ειδικά στις ποσότητες που το φτιάχνω οπότε σκέφτομαι να φτιάξω DIY μαγνητικό αναδευτήρα.


@nasios

Το White Chocolate το έχω και μου αρέσει αλλά και η λευκή σοκολάτα είναι η αγαπημένη μου οπότε εδώ τα γούστα διαφέρουν. Θα το δοκιμάσω σε μίξη με Graham Cracker.

Μέχρι στιγμής έχω πάρει τα εξής:

Μ-Τype - σαν μυρωδιά είναι ίδιο με ένα άρωμα της Eco-Cig που έχω το Mid East αλλά δεν έχω προλάβει να το φτιάξω. Αν είναι το ίδιο πολύ πιθανό να το αγόραζε από αυτούς η Eco-Cig γιατί μου φαίνεται δεν το βγάζει πια.

RY4 Double - Αγαπημένο υγρό ειδικά με Acetyl Pyrazine και τραχιά βάση όπως η VIP του Atmorama σε έκδοση 70PG/30VG

RYA Asian - Μου αρέσει σκέτο και είναι στη ρουτίνα των αρωμάτων μου μια φορά τους 2 μήνες.

Grahama Cracker - Ήπια γεύση γλυκιά (ελαφρύ!) το οποίο θέλει πολύ άρωμα για να δείξει αλλά το ξαναπήρα κυρίως για μίξεις! Θα το δοκιμάσω με White Chocolate

Τα παρακάτω καπνικα δεν μου λένε κάτι και τα βρίσκω αδιάφορα. Πήρα μόνο από 3ml και καλά έκανα.

Cubano Type
Cowboy Blend
Tobacco Flavor
Red Type Flavor



Cinamon Danish - Πολύ βαρύ για μενα αλλά γενικά θα αρέσει πολύ σε όσους αρέσει η κανέλα. Προτιμώ όμως το επόμενο.

Horchata-
Γεύηση κανέλας σε πιο ήπια μορφη. Μου αρέσει και κάνω δοκιμή με άρωμα μήλα.

Cappuccino -
ΜΠΑ!
Espresso - ΜΠΑ! Δεν ξέρω κάτι έχω πάθει με τους καφέδες και με μπουχτίζουν γρήγορα ενώ στην αρχή μου άρεσαν πολύ. (Έχω δοκιμάσει σχεδόν 10)

Pop Corn Candy -
Ίσως για καμιά μίξη γιατί σκέτο το βαριέμαι στην 10η τζούρα. Πάντως βγάζει αυτό που λέει.

Caramel Candy  - Το ίδιο με το Pop Corn

Black Sesame
- Ενδιαφέρουσα αλλά και περίεργη γεύση το πήρα από περιέργεια και καμια μίξη. Σχετικά ξηρό και όχι γλυκό.


Θα δοκιμάσω κι άλλα από TPA  κι από τα παραπάνω σίγουρα μένουν τα RY4 και Horchata.

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 21:13 »
Απο που τα αγόρασες ?

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 21:16 »
Από TPA απ'ευθείας αλλά το θέμα τελωνείου δεν είναι κάτι που μπορεί να σου εγγυηθεί κανείς. Απλά αν είναι κάτω από $100 η παραγγελία και επιλέξεις USPS (ΟΧΙ courier) είναι πολύ μικρές οι πιθανότητες τελωνείου και δύσκολα θα το σταματήσουν εκτός κι αν είσαι άτυχος.

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 21:30 »
First-class-Package-International-Service με κόστος 22,30 $ ? αυτή την μέθοδο αποστολής έβαλες? Sorry εάν σε ζαλίζω ....Ethyl Maltol Liquid (10% PG) Αυτό το έχεις πάρει?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 21:39 »
...εάν κάνω παραγγελία κάποιων αρωμάτων από το κεντρικό τους site  στην Αμερική θα παραλάβω? η υπάρχει θέμα με το τελωνείο εδώ?...

Δεν είναι απαραίτητο να τα παραγγείλεις στις U.S.A:

http://www.after-8.net/THE_PERFUMERS_APPRENTICE_FLAVORS/cat1741529_1747239.aspx
 
http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/category&path=63_74_75_87

http://atomizer.gr/show_1pro.asp?aa=887

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 21:56 »
να είσαι καλά

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 22:23 »
@kostaspro

Ναι αυτό έβαλα. Δε με ζαλίζεις σιγά! Φόρουμ είναι για να ρωτάμε, να μαθαίνουμε αλλά και να βοηθάμε όποτε μπορούμε.

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 22:39 »
Σωστός ...Δεν μου είπες ? Το Ethyl Maltol Που σου έγραψα ποιο πάνω είναι το σωστό ?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Μην χρησιμοποιείτε την παράθεση όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο, διότι διαβάζουμε συνεχώς το ίδιο κείμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2014, 22:46 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 22:46 »
Υπάρχουν και στο Liberty Flights, που είναι Αγγλία και έτσι δεν υπάρχει θέμα τελωνείου....

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 22:50 »
  Τέλεια απλά δεν υπάρχει σε απόθεμα νομίζω

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 23:16 »
Ναι το Ethyl Maltol αυτό είναι απλά το είχα πάρει σε κρυστάλλους. Πάρε αυτό γιατί θα πρέπει να τους διαλύσεις εσύ αλλιώς. Δεν το είχα δει όταν ψώνισα.




Αποσυνδεδεμένος anastas82

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 11, 2014, 16:22 »
@ 30SmokingYears

Το RY4 Double μου αρέσει τόσο πολύ που πήρα 60ml. Μου αρέσει είτε σκέτο αλλά και με AP που όντως είναι σαν Tribecca. Στην τελευταία μίξη έβαλα και Ethyl Meltol που το γλυκίζει αλλά το προτιμώ χωρίς αυτό να είμαι ειλικρινή ή θα το δοκιμάσω με ελάχιστο. Το Ethyl Meltol το πήρα σε crystals και το διέλυσα σε PG αλλά έβαλα και λίγο οινόπνευμα. Γενικά το τριμεκοειδές το δουλεύω συνέχεια και ελπίζω κάποια στιγμή να το τελιωποιήσω. Το θέμα είναι ότι θέλει πολύυυυυυυυυυυυυ ωρίμανση το ρημάδι ειδικά στις ποσότητες που το φτιάχνω οπότε σκέφτομαι να φτιάξω DIY μαγνητικό αναδευτήρα.


@nasios

Το White Chocolate το έχω και μου αρέσει αλλά και η λευκή σοκολάτα είναι η αγαπημένη μου οπότε εδώ τα γούστα διαφέρουν. Θα το δοκιμάσω σε μίξη με Graham Cracker.

Μέχρι στιγμής έχω πάρει τα εξής:

Μ-Τype - σαν μυρωδιά είναι ίδιο με ένα άρωμα της Eco-Cig που έχω το Mid East αλλά δεν έχω προλάβει να το φτιάξω. Αν είναι το ίδιο πολύ πιθανό να το αγόραζε από αυτούς η Eco-Cig γιατί μου φαίνεται δεν το βγάζει πια.

RY4 Double - Αγαπημένο υγρό ειδικά με Acetyl Pyrazine και τραχιά βάση όπως η VIP του Atmorama σε έκδοση 70PG/30VG

RYA Asian - Μου αρέσει σκέτο και είναι στη ρουτίνα των αρωμάτων μου μια φορά τους 2 μήνες.

Grahama Cracker - Ήπια γεύση γλυκιά (ελαφρύ!) το οποίο θέλει πολύ άρωμα για να δείξει αλλά το ξαναπήρα κυρίως για μίξεις! Θα το δοκιμάσω με White Chocolate

Τα παρακάτω καπνικα δεν μου λένε κάτι και τα βρίσκω αδιάφορα. Πήρα μόνο από 3ml και καλά έκανα.

Cubano Type
Cowboy Blend
Tobacco Flavor
Red Type Flavor



Cinamon Danish - Πολύ βαρύ για μενα αλλά γενικά θα αρέσει πολύ σε όσους αρέσει η κανέλα. Προτιμώ όμως το επόμενο.

Horchata-
Γεύηση κανέλας σε πιο ήπια μορφη. Μου αρέσει και κάνω δοκιμή με άρωμα μήλα.

Cappuccino -
ΜΠΑ!
Espresso - ΜΠΑ! Δεν ξέρω κάτι έχω πάθει με τους καφέδες και με μπουχτίζουν γρήγορα ενώ στην αρχή μου άρεσαν πολύ. (Έχω δοκιμάσει σχεδόν 10)

Pop Corn Candy -
Ίσως για καμιά μίξη γιατί σκέτο το βαριέμαι στην 10η τζούρα. Πάντως βγάζει αυτό που λέει.

Caramel Candy  - Το ίδιο με το Pop Corn

Black Sesame
- Ενδιαφέρουσα αλλά και περίεργη γεύση το πήρα από περιέργεια και καμια μίξη. Σχετικά ξηρό και όχι γλυκό.


Θα δοκιμάσω κι άλλα από TPA  κι από τα παραπάνω σίγουρα μένουν τα RY4 και Horchata.
Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα νομιζω οτι το Graham Cracker  δεν ειναι καταλληλο για ατμισμα. Εχει μεσα αλατι, χρωμα και σιροπι καλαμποκιου.
" Ingredients:Natural            & Artificial Flavor, Propylene Glycol, Water, Caramel Color, Corn Syrup,Ethyl Alcohol,Salt "

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 11, 2014, 19:50 »
...δοκίμασα το RY 4 Double σε διάλυση 15%, ...Πιστεύω ότι με την προσθήκη Acetyl Pyrazine...θα προκύπτει ένα υγρό πολύ κοντά στο Tribeca...

Tribeca (συνταγή από ECF & Atmorama):

Σε 13.5 ml βαση 70 PG / 30 VG ή  50 VG / 50 ΡG :

RY4 Double της ΤΡΑ => 20 - 30 σταγόνες
Acetyl Pyrazine της ΤΡΑ => 2 - 4 σταγόνες               
Ethyl Maltol  της ΤΡΑ => 8 σταγόνες   
Sharpe Taste της Inawera => 2 σταγόνες
 
Ωρίμανση: 2-3 ημέρες

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Perfumer's apprentice
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 11, 2014, 19:58 »
Ποσο κοντα ειναι αυτη η συνταγη στο tribeca?


Sent from my......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix