vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, white varadero, Jorge, giorgos1999

Twitter

Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 16:58 »
Λοιποοοοον, εχω καταληξει οτι θελω να εχω στη κατοχη μου ενα επισκευασιμο ατμοποιητη, μικρου μεγεθους με φιλοσοφια tank-φιτιλι τροφοδοσιας. Απο οτι εχω δει, αυτο που ζηταω θα μπορουσε καλλιστα να ειναι ενα A2-T ή ενα A2-TM.

Γνωριζω οτι προς το παρον δεν ειναι διαθεσιμοι καινουριοι αλλα που θα παει, θα περιμενω.
Η απορια μου ομως ειναι αλλη κ εδω θελω τις γνωμες των πιο εμπειρων: χρησιμοποιω τον Giant dual coil 1.6 Ohm. Θα ηθελα, ειδικα αν καποιος που εχει τον A2 και εχει δοκιμασει στο παρεθον τον παραπανω Giant να μου πει τη γνωμη του για το κατα ποσον μπορει με τον A2 να επιτευγχθει το ιδιο (ή δυνατοτερο δε με πειραζει) "χτυπημα". Δηλαδη, με αλλα λογια, θελω τη γνωμη σας για το αν θα με "καλυψει" το "χτυπημα" ενος "κοινα" σεταρισμενου A2-T δεδομενου οτι του Giant 1.6 αυτη τη στιγμη με καλυπτει. Σκοπευω να τον χρησιμοποιησω με μπαταριες eGo-T 1000mah.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2012, 00:00 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:04 »
Απο "χτυπημα" με μια σωστη αντισταση(εννοω στα καταλληλα Ω) δεν θα εχεις προβλημα.
Αυτο ομως που εχει αισθητη διαφορα ειναι η θερμοκρασια του ατμου.Οι dual coil εχουν αρκετα ζεστο ατμο,ενω ο Α2 αρκετα κρυο.
Ισως σου φανει παραξενο στην αρχη αλλα ειναι και το τι σου αρεσει! ;)

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:07 »
θεωρείται γενικά ζεστός του dual coil? :confused1:
τότε ο w που είχα πρίν τι βγάζει?
γιατί προσωπικά είδα διαφορά μεγάλη εκτος και αν ειναι ιδεα μου ,τι να πώ?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:13 »
Απο "χτυπημα" με μια σωστη αντισταση(εννοω στα καταλληλα Ω) δεν θα εχεις προβλημα.
Αυτο ομως που εχει αισθητη διαφορα ειναι η θερμοκρασια του ατμου.Οι dual coil εχουν αρκετα ζεστο ατμο,ενω ο Α2 αρκετα κρυο.
Ισως σου φανει παραξενο στην αρχη αλλα ειναι και το τι σου αρεσει! ;)

Ακομα καλυτερα φιλε μου! Προτιμω κρυο.

@sakis
ναι του w ειναι αλλη κατηγορια......"στοματικη σαουνα" αχαχχαχαχα! Μπροστα του οντως, του Giant ειναι δροσια.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:27 »
φιλε καλη κινηση θα ειναι , το ιδιο εκανα και εγω μετα το giant, θα σε υπερκαλυψει σε χτυπημα με το παραπανω, ασε που θα γουσταρεις να το γαργαλας και να παιζεις με τις αντιστασεις, και στην τελικη αν δεν σου κατσει τον δινεις οπως ειναι στα καπακια οσο τον πηρες, εγω θα σου προτεινα α2 απλο για αρχη.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:28 »
Η εμπειρία μου είναι μόνο απο τον απλό Α2, όχι απο τον Α2Τ/ΤΜ. Με αυτόν ναι πετύχαινες τέτοιο κτύπημα και καλύτερο ακόμη.

Αυτό όμως που σου συνιστώ ανεπιφύλακτα είναι:
Αν πάρεις Α2 Α2/Τ Α2/ΤΜ σε καμμία περίπτωση μην πάρεις τον αλουμινένιο. Πάρε τον Ατσάλινο και θα με θυμηθείς....
Εγώ την είχα πάθει...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:28 »
Καθαρα μπροστα ο Α2 σε οτι αφορα τουλαχιστον κρυο ατμο.








Εγινε τροποποιηση του τιτλου καθως σε αυτο το θεμα θα γραφονται ολες οι αποριες για τον συγκεκριμενο ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:30 »
Η εμπειρία μου είναι μόνο απο τον απλό Α2, όχι απο τον Α2Τ/ΤΜ. Με αυτόν ναι πετύχαινες τέτοιο κτύπημα και καλύτερο ακόμη.

Αυτό όμως που σου συνιστώ ανεπιφύλακτα είναι:
Αν πάρεις Α2 Α2/Τ Α2/ΤΜ σε καμμία περίπτωση μην πάρεις τον αλουμινένιο. Πάρε τον Ατσάλινο και θα με θυμηθείς....
Εγώ την είχα πάθει...
:thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:01 »
Νέο μέλος, 2ο post μου μετά την αυτοπαρουσίαση μου και αυτό το νήμα μου πάει γάντι.

Φανατικός κι εγώ με τον giant και σκέφτομαι την αναβάθμιση σε κάτι επισκευάσιμο.
Το πρόβλημά μου όμως είναι ότι είμαι λάτρης των απανωτών & μακρόσυρτων τζούρων κάτι που μόνο το εν λόγω LR carto μου έχει προσφέρει μέχρι στιγμής απροβλημάτιστα.  Λόγω αυτής της συνήθειας οτιδήποτε egoειδές έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής από την 2η τζούρα και έπειτα μου βγάζει καμμένο προφανώς λόγω αδυναμίας τόσο άμεσης τροφοδοσίας υγρού.

Θα ανταπεξέρθει κάποιος από τους Α2 σε τέτοιες απαιτήσεις?
Αν όχι τι άλλο θα μου προτείνατε?

Ευχαριστώ.

edit:  Να συμπληρώσω κάτι που νομίζω πως έιναι πολύ σημαντικό, ατμίζω VG σε πολύ μικρή αραίωση, 10% wfi μαξιμουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:09 από atanassio »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:04 »
O απλός Α2 δεν είχε τοσο μεγάλη αντοχή σε μακρόσυρτες και απανωτές τζουρες όσο ο Giant.
Δεν έχω δοκιμάσει κανεναν άλλο επισκευάσιμο για να μπορώ να προτείνω.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:05 »
Εγω που ειχα τον απλο Α2 και κανοντας τις ιδιες τζουρες με σενα με ειχε καλυψει αψογα!
Τον πουλησα γιατι δεν αντεχα αλλο τον κρυο του ατμο.Επισης δεν θα σε καλυψει στην γευση εκτος κι αν κανεις τσιγαρισιες.
Σε γλυκες και φρουτωδεις η αποδοση του ειναι για κλαμματα.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:06 »
Συνωνοματε γιατι το λες;Εμενα κιχ δεν εκανε οτι και να του εκανα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:09 »
Δεν εννοώ ότι δεν είχε αντοχή γενικά, μια χαρά ήταν, ας όψονται μόνο τα πάσα του αλουμινένιου που με πρόδωσαν, αλλα με τον Giant  είχα καταφέρει μεγαλύτερες τζουρες χωρίς πρόβλημα.
Βέβαια να διευκρινίσω ότι τον giant τον δούλευα με drip tip και κάθε τόσο πρόσθετα υγρό για παν ενδεχόμενο.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:10 »
Συμφωνω κι εγω με οσα λεει ο panosfc για τις επιδοσεις του Α2.
Καλος και αγιος ειναι, αλλά τα εχει τα κουσουρια του.

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Aγορα και αποριες χρησης ενος A2 (Τ-ΜΤ)
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:12 »
Παιδια καλησπέρα τι προβλήματα έχει ο αλουμινενιος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15452 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12