vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, th3ofilos

Twitter

Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 23:41 »
εχω δοκιμασει τα εξης: α2 - α2τ - α2μτ , ιαττυ , οδυσσεα, ψηφιζω οδυσσεα για τον ζεστο ατμο του, το χτυπημα, την συμβατοτητα του με το ggts ss, και την δυνατοτητα κατασκευης αμετρητων ειδων αντιστασεων.

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 23:52 »
Έχοντας μέχρι σήμερα  Α2 , Α2 ΤΑΝΚ,  ΙΑΤΤΥ, ΟΔΥΣΣΕΑ. Ψηφίζω ΟΔΥΣΣΕΑ για την πολύ καλή γεύση του  τον πολύ πλούσιο ατμό στην ευκολία και τη δυνατότητα αμέτρητων  ειδών αντιστάσεων.  Μέχρι πριν από λίγο καιρό θα έλεγα ΙΑΤΤΥ.

ΟΔΥΣΣΕΑ :respect:

Αποσυνδεδεμένος cpag

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 00:18 »
Έχουν περάσει και από τα δικά μου χέρια Α2-ΜΤ, Α2-Τ και Α2 classic δύστυχος δεν έτυχε να δοκιμάσω και να πειραματιστώ με ΙΑΤΤΥ ψηφίζω μακράν Οδυσσέα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:10 »
Εγω εχω τους τρεις πιο κοινους. Bulli Α2, Α2ΤΜ και Οδυσσεα. Ο Οδυσσεας ηρθε σημερα και η εμπειρια είναι ελαχιστη, οπότε θα παρακαλουσα τους εμπειρους χρηστες να διορθωσουν/συμπληρωσουν.

Θα προσπαθησω όμως μια γρηγορη, και απλη λογω απειριας, πρωτη συγκριση μεταξυ των τριων, αφου ο Βαγγελης ζηταει αιτιολογηση!
Δοκιμη με GG Stealth, AW imr 18350, στα 3,7 volts. Υγρο Halo Freedom 12.
Οι διαφορές στις επιδοσεις πιθανοτατα οφειλονται στο σεταρισμα που εκανα.

Εμφανιση
Πιο κομψος ο Οδυσσεας, αλλά μονο πανω στο GG (ή άλλο παρομοιου παχους μοντ), με το οποίο δενει τελεια.
Πιο ομορφος universal ο Α2ΤΜ.
Ο Α2 εχει διαχρονικη κλασσικη ομορφια.

Βαρος
Ο Οδυσσεας είναι βαριδι, ζυγιζει σχεδον οσο το Stealth με μπαταρια μεσα.
Οι δυο Bulli-δες, συγκριτικα, σχεδον δεν εχουν βαρος και δεν επιβαρυνουν την συνολικη συσκευη (το Stealth τουλαχιστον).

Διαστασεις (την βαση/σπειρωμα την αφησα απ’εξω και μετρησα μονο αυτό που φαινεται και δινει υψος)
Οδυσσεας. Μηκος (υψος) 55 χιλ. βιδωμενος, παχος 23χιλ.
Α2 με επιστομιο/φιλτρο. Μηκος 74χιλ. βιδωμενος, παχος 13χιλ.
Α2ΤΜ με τανκ/επιστομιο. Μηκος 69χιλ. βιδωμενος, παχος 14χιλ. μεγιστο.

Πολυπλοκοτητα κατασκευης
Ο Οδυσσεας μακράν πιο πολυπλοκος και απαρτιζεται από πολλα τεμαχια.
Ακολουθει σε αποσταση ο Α2ΤΜ.
Ο Α2 είναι πολύ πιο απλος.

Σεταρισμα - Επισκευασιμοτητα (κατασκευη φυτιλοαντιστασης)
Πιο πολυπλοκος και αργος ο Οδυσσεας. Πολλα τεμαχια και αναγκη κατασκευης αντιστασης με δυο κομματια συρμα μηδενικης αντιστασης.
Ακολουθει σε αποσταση ο Α2ΤΜ.
Ο Α2 είναι πολύ πιο απλος.
Ο Α2ΤΜ είναι ο μονος που χρησιμοποιει εξτρα φυτιλι τροφοδοσιας και πλεγμα.

Επαναπληρωση υγρου
Πιο πολυπλοκος και αργος ο Οδυσσεας, αλλά οχι ιδιαιτερα.
Ο Α2ΤΜ πολύ γρηγορος, αν εχεις μπουκαλακι με στενο στομιο ή με βελονα που να χωραει στην τρυπα του τανκ, οπότε δεν χρειαζεται να βγει η ταπα του τανκ.
Ο Α2 απλουστατος και γρηγορος με ειδικο μυτερο μπουκαλακι ή συρριγγα, αλλιως βοηθαει πολύ ένα λιγο σπρωξιμο του σφουγγαριου στο πλάι με ένα συρμα ή οδοντογλυφιδα, ώστε να μην βγαζεις το σφουγγαρακι εξω και λερωνεσαι.

Αλλαγη γευσης (χρηση διαφορετικου υγρου)
Πιο πολυπλοκος και αργος ο Οδυσσεας. Το καθαρισμα του από το παλιο υγρο είναι πολύ χρονοβορο.
Ο Α2ΤΜ ο πιο γρηγορος με το ιδιο τανκ. Ακομα πιο γρηγορος με νέο τανκ.
Ο Α2 είναι πιο γρηγορος και ευκολος από τον Οδυσσεα και πιο αργος από τον Α2ΤΜ, εκτος αν βαλεις νεο φιλτρακι, οπότε γινεται πολύ γρηγορος.

Αδειασμα τανκ για οποιονδηποτε λογο, πχ  αποθηκευση του ατμοποιητη
Ο Α2ΤΜ ο πιο γρηγορος.
Ο Οδυσσεας αρκετα γρηγορος
Ο Α2 δεν αδειαζει, εκτος αν στραγγιξεις το σφουγγαρακι.

Χωρητικοτητα υγρου
Οδυσσεας : 3ml
Α2ΤΜ : 2ml (Α2Τ :1ml)
Α2 : 1ml


Καταναλωση υγρου
Οδυσσεας αρκετα μεγαλη
Α2ΤΜ αρκετα μεγαλη
Α2 αισθητα πιο οικονομικος

Επιδοσεις
Γευση
Ο Οδυσσεας δινη λιγο καλυτερη από τον Α2ΤΜ και ο Α2ΤΜ λιγο καλυτερη από τον Α2.

Χτυπημα
Πιο εντονο αλλά λιγο καυστικο ο Οδυσσεας
Οι δυο Bulli ακολουθουν με μικρη διαφορά.

Ντουμανι
Περισσοτερο ο Α2ΤΜ.
Ακολουθει ο Οδυσσεας με μικρη διαφορά.
Μετα οΑ2 με καπως λιγοτερο.

Αισθηση / πληροτητα νικοτίνης
Πιο εντονη στον Οδυσσεα.
Μετα στον Α2
Λιγο πιο μετα στον Α2ΤΜ

Προβληματα
Διαρροες
Καθολου και σε κανεναν.
Ο Α2 μαζευει αρκετους υδρατμους στα εξωτερικα τοιχωματα του φιλτρου, τα οποία στη διαρκεια εμποδιζουν τη ροη του αερα.
Ο Α2 μαζευει γυρω από το καρφι τροφοδοσιας αλλά και μεσα (πιθανοτατα χρειαζεται βελτιωση στον τροπο που φτιαχνω το πλεγμα/φυτιλι).
Ο Οδυσσεας ειναι ερμητικα κλειστος και δεν φαινεται κανενα προβλημα.
Ο Α2ΤΜ μπορει να εχει σταματημα τροφοδοσιας από μετακινηση του φυτιλιου εξω από το καρφι (πχ. σε βγαλσιμο του τανκ ή λογω υποπιεσης).
Ο Α2 θελει καποια τεχνη στο φτιαξιμο του φυτιλιου (στα αυτια).

Υγρο στο ατομα
Μονο στον Α2ΤΜ, το οποίο διορθωνεται με βγαλσιμο των δυο πλαστικων κομματιων στο επιστομιο.

Αισθηση καμενου
Αν δεν ξεμεινουν από υγρα, και δεν εχουν πολυ παλια φυτιλια, δεν εχει κανενας.

Ευελιξια
Παρεχει μονο ο Οδυσσεας με τα συμπληρωματα του.
Στην χρηση όμως με οποιοδηποτε συστημα (με 510 σπειρωμα ή ανταπτορα) οι  bulli-δες είναι πιο ευελικτοι.

Πιθανες βλαβες
Με ανησυχει ιδιαιτερα η βαση του Οδυσσεα. Μια βαρεια και ογκωδης κατασκευη στηριζεται σε μια αδυναμη βαση/σπειρωμα. Σε μια πτωση, μονος ή βιδωμενος σε μοντ, φαινεται ότι μπορει να σπασει ευκολα.
Βεβαια, το ιδιο μπορει να συμβει και στους άλλος, αλλά το θεωρω πιο δυσκολο.
Ο Α2ΤΜ θα μπορουσε ισως να εμφανισει τις γνωστες διαρροες των ego τανκ, αλλά ποτέ δεν μου συνεβει.

Τιμη
Πιο φθηνος οΑ2
Λιγο πιο ακριβος ο Α2ΤΜ
Αρκετα πιο ακριβος ο Οδυσσεας

Ποιον θα προτεινα εγω προσωπικα   
Πρωτα τον Α2ΤΜ, επειδη είναι ο πιο ευκολος στο σεταρισμα, επειδη μοιαζει με γνωστους ατμοποιητες στο συστημα τανκ (πχ. ego) και μπορει καποιος να προχωρησει πολύ ευκολα λογω προτερης εμπειριας (δειχνει πιο οικείος σαν συστημα), και εχει τελεια αποδοση και ικανοποιητικότατη αυτονομια.
Μετα τον Α2, λογω της μεγαλης του απλοτητας.
Τελευταιο τον Οδυσσεα, λογω πολυπλοκοτητας, πιο δυσκολου σεταρισματος, βαρους, μη εμφανησιακης και εργονομικης συμβατοτητας με τις μπαταριες του εμποριου αλλά και με αρκετα μοντς, ειδικα τα λεπτα κυλινδρικα και τα κουτια VV.
Οι Bulli-δες ταιριαζουν με οτιδηποτε, ειδικα ο Α2 που είναι πιο απλος και «αχρωμος».

Ποιον θα διαλεγα αν επρεπε να εχω μονο έναν
Τον Α2, μετα τον Α2ΤΜ και τελευταιο τον Οδυσσεα.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:32 »
Θα διαφωνισω στα εξης
Γευση,   είναι μακράν  καλύτερη του Οδυσσεα


Ντουμανι

Επειδη εχω και τους τρεις σεταρισμένους και τους δοκιμάζω παράλληλα για να καταληξω,   ο οδυσσέας στα ιδια βολτ  4,5 ή 6 βολτ  με τον a2 mt  δεν εχει καμια σχεση. Τουλάχιστον διπλάσιο. Μεχρι πριν δοκιμάσω τον Οδυσσέα ήμουν φανατικός των α2.   

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:34 »
χαίρομαι που σου έκατσε αυτος Μανο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:36 »
Με την πρωτη  Μιχαλη.  Πλεον ζωγραφιζω .   :D

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:38 »
 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: το καταλαβα και να σου πω την μαυρη αληθια τον θεορω πιο δισκολο απο τον προτο  ;)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:41 »
Μανο, εγω δουλεψα μονο στα 3,7 βολτ, και δεν ξερω ακομα τι γινεται παραπανω.

Επισης, οπως ειπα τον Οδυσσεα τον πηρα σημερα. Τους bulli-δες τους γνωριζω και τους σεταρω αρκετα καλα πλεον.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:48 »
ειμαι εκτος θεματος, απλα ενα μπραβο για τη λεπτομερη αναφορα σου φιλε Αρη !!!




Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:50 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:49 »
ρε εγω δεν εχω ψηφισει  :confused1: ορεος  ;D ;D ;D λυπον εχουν περασει απο τα χερια μου ΟΛΑ οτι ατμιζει και οτι δεν ατμιζει οποτε φισικα και ψηφιζω ΙΑΤΤΥ :respect:  δευτερος για μενα οδυσσεας τριτος ιδιοκατασκευη (μετα αν και δεν ειναι επισκευασημοι ατμο  3 ufs 4 fog 5 avs 6 ntrip 510 χωρίς γεφιρα ) και καπου πολυ μακρια α2 τανκ και στο χαος α2  και απο μενα μπραβο Αρη  :thumpup: και επιδει ....Σημείωση : Mη βιαστείτε να απαντήσετε και θα παρακαλούσα για όσο το δυνατόν τεκμηριωμένες απαντήσεις στην επιλογή σας.
Ευχαριστώ  8) :) γιατι ετσι μας αρεσει  ;) το πιο τεκμιριομενο απ ολα  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:51 »
Μανο, εγω δουλεψα μονο στα 3,7 βολτ, και δεν ξερω ακομα τι γινεται παραπανω.

Επισης, οπως ειπα τον Οδυσσεα τον πηρα σημερα. Τους bulli-δες τους γνωριζω και τους σεταρω αρκετα καλα πλεον.

Ok.  αλλα πιστευω πως  στα ιδια βολτ  , ειτε ψηλά   είτε χαμηλά  θα εχουν την ιδια συμπεριφορα. 

Off topic  περσι τα Χριστουγεννα εκανα διακοπες  στην Πολη σου .  Μου αρεσε αρκετα.   

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:54 »
Άρη μπράβο και απο εμένα
Τέλος of topic

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:23 »
Να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου, παρά το γεγονός ότι στους επισκευάσιμους έχω εμπειρία μόνο από τον κλασικό Α2.
Καταρχήν τα γνωστά και κοινός αποδεκτά, που δεν χωρούν αμφισβήτηση, διότι είναι μετρήσιμα. Έχει το μικρότερο μέγεθος (με εξαίρεση τον αδερφό του Α2-Τ κατά λίγα χιλιοστά). Έχει το πιο εύκολο σετάρισμα. Είναι ο φτηνότερος στην αγορά.
Και τα υποκειμενικά: Η τροφοδοσία του με υγρό είναι απλούστατη με την αγορά ενός μπουκαλιού με μικρή βελόνα στην άκρη (κόστους ενός ευρώ). Σε αντίθεση με όσα υποστηρίζουν οι περισσότεροι αποδίδει άριστα τις ΚΑΠΝΙΚΕΣ γεύσεις που προσωπικά προτιμώ (τις τελευταίες μέρες αραιώνω τις γεύσεις περισσότερο από όσο προτείνει η παρασκευάστρια εταιρεία, διότι μου φαίνονται υπερβολικές). Από ντουμάνι είναι περισσότερο από επαρκής (τολμώ να πω υπερβολικός). Και κάτι σχετικά με τα δύο τελευταία: σε ένα κλειστό χώρο ο Α2 ντουμανιάζει περισσότερο από ΚΤ και το άρωμά του (δηλαδή η γεύση) κυριαρχεί στο χώρο. Τώρα αν κάποιος θέλει να ανάβει καπνογόνα στο σαλόνι του και να αντικαταστήσει με το ΗΤ τα αποσμητικά χώρου είναι άλλο καπέλο.
Συμπερασματικά ο φτηνότερος και διακριτικότερος επισκευάσιμος ατμοποιητής υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου. Δεν βλέπω λόγο να τον αντικαταστήσω. Μάλιστα επειδή σκέφτομαι να αγοράσω κάποια στιγμή δεύτερο επισκευάσιμο ατμοποιητή κατά πάσα πιθανότητα θα πάρω τον ίδιο. Φυσικά και θα ήθελα να δοκιμάσω όλους τους υπόλοιπους, αλλά για να αγοράσω δύσκολο. Εκτός αν βγει στην αγορά κάποιος μικρότερος, φθηνότερος και ακόμη πιο απλός (το φθηνότερος όχι απαραίτητο).

off topic
Με την ευκαιρία να αναφέρω και κάτι που μου έτυχε πρόσφατα σε σχέση με τα ντουμάνια. Βρέθηκα σε μία συζήτηση, σε αμφιθέατρο με πολύ κόσμο. Φυσικά το κάπνισμα απαγορεύονταν. Υπήρχαν όμως ορισμένοι με ΗΤ στην αίθουσα. Όλοι τους είδαν, όλοι γνώριζαν περί τίνος πρόκειται και κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε. Μάλιστα έγινε διευκρίνιση ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τη χρήση ΗΤ. Τα ντουμάνια που έβγαζαν οι υπόλοιποι με το ΗΤ ήταν πολύ διακριτικά. Το δικό μου όμως δημιούργησε σύννεφο. Η διαφορά δεν ήταν απλώς εμφανής αλλά κάτι παραπάνω. Γυρνούσαν πίσω από τα μπροστινά καθίσματα και με κοιτούσαν, μέχρι να βεβαιωθούν ότι είχα ΗΤ. Θέλω να πω... πόσο πιο πολύ ατμό να έβγαζα εκεί μέσα. Τους φλόμωσα στα ντουμάνια.
Ξέχασα να αναφέρω τους κακόμοιρους τους καπνιστές που έβγαιναν κάθε τρεις και λίγο έξω στο κρύο να κάνουν μισό τσιγάρο με την ψυχή στο στόμα. Χώρια οι συνέπειες στην υγεία τους
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:41 από 99 »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερος Επισκεύασιμος Ατμοποιητής !!!
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:53 »
Χωρις λογια φιλε μου  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16254 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12