vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, Joskoil, domaze, dkostas, th3ofilos, teo77, Tem, FaniFox, camber, kyrgiannis

Twitter

Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 04, 2022, 00:11 »
Δοκιμασα σημερα το Silent Hill,(απο ταινια τρομου το πηραν το ονομα?) αγορασμενο σημερα, και ωριμασμενο για. . .  10 λεπτά(!) στον παλιο eviva διαμορφωμενο σαν mtl dripper. (Αυτο ειναι φορος τιμης στο atmistique που δεν υπάρχει πια και το εμαθα μολις χθες).

Αυτο που μπορω να πω ειναι πως οσο θυμαμαι τα καπνα που καπνιζα και περιειχαν perique γιατι καποτε, πριν το 2010, καπνιζα καπνους πιπας, εχουν πετυχει αριστα την (ευχαριστα) ξηρη και "καυστικη" αισθηση που μου αφηνε στη μυτη. Διευκρινιζω πως συνηθως εκπνεω τον ατμο απο τη μυτη οχι απο το στομα, οποτε αυτο που γραφω μπορει να μην εφαρμοζεται σε οσους εκπνεουν απο το στομα.

Απο οσο θυμαμαι στα κανονικα καπνα πιπας, ο perique χρησιμοιουταν σε μια αναλογια μικροτερη του 10% συνηθως 3%-4%  και συνηθως μαζι με Virginia παρα με Burley που χρησιμοποίησαν εδω γιατι σκετος δεν καπνιζεται, ειναι ανυποφορα βαρυς σε γευση και ανυποφορα καυστικος, οποτε υποθετω πως βαλαν μια αναλογια 95% Burley 5% perique η κατι τετοιο, στο συγκεκριμενο υγρο.

Ελπιζω να μην αλλαξει κατι (προς το χειροτερο εννοω) αν περασει καμια εβδομαδα, αλλα το συγκεκριμενο αρωμα το εχω πλεον δευτερο σε καταταξη πολυ κοντα στο Balkan Sobranie το οποιο το θεωρω αριστο συνδυασμο καπνικου αρωματος συν καθαροτητας αντιστασης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2022, 00:26 από panos »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 04, 2022, 17:56 »
Να συμπληρωσω οτι ενω την αίσθηση την πιανει αριστα, το αρωμα που το θυμαμαι σαν φρουτωδη και πιπερατο "καυτερο" καπνό που εχει υποστει καποιας μορφης ζυμωση αν αυτο βγαζει καποιο νόημα, αυτο δεν το βρηκα.

Iσως αυτο να ειναι λογικο, πιθανον πχ με τη μεθοδο που το εκχυλιζουν, αυτα τα -μη καπνικα- αρωματα που αποκτα να χανονται αλλα ακομη και για την αισθηση και μονο που την πετυχαν μου αρεσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2022, 18:16 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 04, 2022, 18:41 »
Είχα πολύ καιρό να πάρω net από εποχή el Toro  βασικά, αυτό το Balkan sobranie τι να πω βγάζει ένα άρωμα σαν αυτά τα δερμάτινα τα μπουφάν χαχα, και σαν γεύση δηλαδή δεν ξέρω....το silent hill κάπως ποιο μαζεμένο αλλά και πάλι... τι να πω τα άφησα και κάνα 2 μέρες αλλά δεν.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 04, 2022, 20:00 »
To Balkan Sobranie το συνιστω μονο για πρωην καπνιστες καπνων πιπας, που μαλιστα καπνιζαν καπνους Αγγλικου τυπου (με λατακια + ανατολιτικα)
Αυτη η χαρακτηριστικη μυρωδια δερματος + καπνιστου ξυλου ειναι το χαρακτηριστικο αυτων των καπνων το οποιο εχει φανατικους φιλους αλλα και φανατικους εχθρους. (εγω ημουν φιλος)

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 04, 2022, 20:27 »
Το βλέπω να χαρίζεται σε κανέναν γιατί εγώ και μόνο που θα το ακουμπήσω θα βγάλω σπυριά. 

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 04, 2022, 22:12 »
Εγώ θα σου πρότεινα επειδή συμφωνώ και με τους δύο σας ή να το κάνεις πιο πολλά ml ή να κάνεις ότι κάνω εγώ που σπάω μία νικοτίνη 10ml με άλλο τόσο μηδενικές, όσο θες εσύ φυσικά η αναλογία και βάζω 2 ml από αυτό στα 20 ml τελικού υγρού. Είναι τόσο όσο για μένα γιατί όπως είναι δεν το μπορώ με τίποτα. Πολύ έντονη γεύση. Το κάνω τώρα αλλά επειδή έχω πάρει και το Trinidad avana σου το προτείνω, πιο ανάλαφρο. 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 05, 2022, 00:22 »
Σε ευχαριστώ, αλλά να σου πω χλωμό με κόβω να μπω σε αυτήν την διαδικασία αν κάτι δεν μου αρέσει σκαλωνω και δεν αλλάζω  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος darksun85

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 06, 2022, 11:17 »
Επειδή θέλω να δοκιμάσω νετ, υπάρχει περίπτωση eternal, να μπορούσες να μου το στείλεις να δοκιμάσω να μπω σε αυτό το κόσμο;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 06, 2022, 12:59 »
Καλημέρα φίλε, δυστυχώς δεν μπλέκω με αποστολές και τέτοια λόγο χρόνου, αν έχεις κάποιον δικό σου να έρθει να το πάρει πολύ ευχαρίστως.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 16, 2022, 11:55 »
Καλησπέρα παιδιά,

Καμία άποψη για τα αρώματα (όχι shake and vape) της ΤΝΤ? Αναφέρομαι στις σειρές 100% organic tobacco και cigarillos.

Σύγκριση με την la tabbacheria θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 16, 2022, 23:28 »
Ούτε που τα'χα πάρει χαμπάρι.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 17, 2022, 11:39 »
Καλησπέρα παιδιά,

Καμία άποψη για τα αρώματα (όχι shake and vape) της ΤΝΤ? Αναφέρομαι στις σειρές 100% organic tobacco και cigarillos.

Σύγκριση με την la tabbacheria θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ
μπορείς να μας πείς σε ποιο κατάστημα τα έχεις βρει?


Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 19, 2022, 15:42 »
μπορείς να μας πείς σε ποιο κατάστημα τα έχεις βρει?
Τα είχα βρει σε κατάστημα στο εξωτερικό (Ιταλία) και ήταν σε καλή τιμή.
Τελικά είδα ότι δεν ανήκουν στην κατηγορία των "Καθαρών" ΝΕΤ και προτίμησα κάποια άλλα που μου φάνηκαν ενδιαφέρον (και είναι καθαρά - ίδωμεν!) 

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 19, 2022, 18:06 »
Εγώ έχω 3 αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω αρκετά καθώς κάνω σκέτη βάση και απλά ρίχνω 10 σταγόνες αρώματος στα 10 ml. Το strike είναι πούρο καθαρό, γεμάτο όμως όχι σαν τα snv που κυκλοφορούν στο εμπόριο. Έντονη γεύση αρκετά και αν σου αρέσει η γεύση πούρου θα σε καλύψει πιστεύω. Το spitfire latakia με πολλά άλλα. Έντονο επίσης και σκληρό καπνικο. Μου θυμίζει λίγο κάτι παλιά τσιγάρα αρωματικά gitanes αν θυμάμαι καλά, μπλε πρέπει να ήταν. Το Dallas αδιάφορο για εμένα αλλά πιο εύκολο για όλη μέρα. Burley και κάτι ακόμη, ελαφρώς γλυκίζει, όχι τόσο σκληρό σαν τα άλλα 2, αλλά νομίζω πως για κάποιον που το θέλει για όλη μέρα την κάνει την δουλειά του. Είναι και άλλα πολλά φυσικά, και με βανίλια και με ουίσκι κλπ. Δεν μπορώ να σου πω πόσο βρώμικα είναι γιατί έτσι όπως τα κάνω εγώ αλλάζω αντίσταση στα 60 ml. Φαντάζομαι όμως ότι αν το κάνεις κανονικά δεν θα φερθούν καλά στις αντιστάσεις. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180672 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12