vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 4 χρήστες
SEB, saltcity, Jorge, pngtszs1976

Twitter

Precious Liquids by Abuelos

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 07, 2021, 14:12 »
Redonite:δεν ξέρω αν φταίει κάτι απο τα υλικά που χρησιμοποιώ αλλά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα.Βγήκε λίγο άτονο αν και δεν έφτιαξα 120ml αλλά περίπου 100-110ml.Δεν πιάνω καθόλου το λεμόνι και η φράουλα είναι απλώς εκεί όπως και η κρέμα.Το crema de fresa που αν θυμάμαι καλά έχει ίδιο περίπου προφίλ μου άρεσε καλύτερα.Χρόνος ωρίμανσης 2 εβδομάδες περίπου και πρώτη δοκιμή στις 5 ημέρες χωρίς κάποια διαφορά στο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 07, 2021, 15:06 »
Δεν φταίνε τα υλικά που χρησιμοποιείς. Οι γευστικοί σου κάλυκες φταίνε που θέλουν σερβις. Ή πέταμα και αλλαγή. Αυτό το υγρό δεν μπορώ να το ατμίσω ούτε κι αν το αραιώσω με άλλη τόση βάση, τόσο μπουχτιστικό το βρίσκω. Αλλά βέβαια εγώ είμαι μικρό παιδί κι εσύ είσαι παππούς και αλλιώς αντιλαμβανόμαστε τα πράγματα... :laugh1:


ΥΓ. Συμφωνούμε βέβαια σε ένα πράγμα: Λεμόνι; Ποιο λεμόνι;... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 07, 2021, 15:23 »
Ίσως να χρειάζομαι άλλον ατμοποιητή...κανένα druga ας πούμε ή ακόμα καλύτερα κανένα eviva...αλλά που να βρεί κανείς eviva αφού δεν παράγεται πλέον...εχω βέβαια έναν zeus που θα μπορούσα να τον ανταλλάξω ΑΝ βρισκόταν κανένας που να έχει καμιά δεκαριά eviva.... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 07, 2021, 15:43 »

Κράτα τον τον Zeus. Είναι ότι πρέπει για να τελειώνεις τα υγρά που δεν σου πολυαρέσουν αλλά λυπάσαι να πετάξεις. Σε 6-7 άντε 8 τζούρες θα έχεις τελειώσει το 100μελο! :laugh1:


ΥΓ. Εντελώς στα σοβαρά τώρα. Έχω πολύ λυπηθεί (και λίγο θυμώσει...) που δεν υποστηρίζεται πια ο εβίβα. Προσωπικά δεν σκοπεύω να αρχίσω να ψάχνω στα φόρα και τα FB για να βρω βιδάκια και τανκάκια και όλα τα άλλα -άκια που σιγά-σιγά θα φθείρονται και θα χαλάνε. Θα τους χρησιμοποιώ τους εβίβες για όσο καιρό ακόμα δουλεύουν αλλά ήδη ψάχνω για την διάδοχη κατάσταση. Κι εσύ Κρις καλύτερα να μην μπλέξεις με ένα προϊόν που έχει καταργηθεί...

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 07, 2021, 16:20 »
Όντως,γι'αυτό δεν εχω πετάξει ακόμα τον zeus,τον κρατάω για σκουπιδοφάγο! :laugh1:

Συμφωνώ για τον εβίβα και τα προβλήματα που μπορεί να βγούν σιγά σιγά.Πάντως αν χρειαστεί κάποιος βιδάκια ή o rings και έχει αυτά που έχουν χαλάσει μπορεί σχετικά εύκολα να βρεί αν ψαχτεί.Υπάρχουν μαγαζιά που έχουν τα πάντα αν γνωρίζεται τα νούμερα των βιδών και τις διαστάσεις των o rings.

Για να είμαι ον τοπικ πάλι,απο τα υγρά της σειράς που εχω δοκιμάσει το Deyong μου άρεσε καλύτερα(Citrine,Opal και Redonite τα άλλα).Οχι οτι αυτό σημαίνει τίποτα για εσάς και μη δίνετε ιδιαίτερη σημασία αν δεν δοκιμάσετε μόνοι σας.

Μπορεί και να έχει δίκο ο cpίς,οχι για την ηλικία είμαι μόλις 24,5 για όποιον δεν θυμάται,αλλά για τους γευστικούς μου κάλυκες...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2021, 19:03 από Chris66 »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos - 4 NEA ΥΓΡΑ
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 12, 2021, 19:08 »
Χωρίς ιδιαίτερες τυμπανοκρουσίες ο ζιρομπάκος έβγαλε τέσσερα καινούργια υγρά στην σειρά Precious. Δεν έχω ακόμα τις πλήρεις περιγραφές τους γι' αυτό θα ποστάρω μόνο τις φωτογραφίες τους εδώ:








Από τα τέσσερα αυτά υγρά έχω δοκιμάσει μόνο το Coral Red (custard με peanut butter κλπ) και το Cinnabar (καφές, καραμέλα, κλπ) και τα δύο όμως σε πολύ πρώιμο στάδιο της εξέλιξης τους. Ξέρω πως και τα δύο έχουν υποστεί σημαντικές τροποποιήσεις οπότε δεν έχει νόημα να πω τις εντυπώσεις μου για τα υγρά που εγώ δοκίμασα μιας και μακράν απέχουν από αυτά που τελικά κυκλοφόρησαν. Το μόνο που θα πω είναι πως αν το Coral Red δεν με τρελάνει όπως με τρέλανε το υγρό της αρχικής συνταγής, ο ζιρομπάκος θα πρέπει να βρει άλλο παπαγαλάκι!  >:(

Παπαγαλάκι over and out...

ΥΓ. Μόλις έφτιαξα το Coral Red αλλά δυστυχώς πρέπει να το αφήσω να ωριμάσει. Σκοπεύω να του δώσω άπλετο χρόνο να ξεδιπλώσει τα χαρίσματα του. Τουλάχιστον 10 λεπτά...


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 12, 2021, 20:04 »
 :work1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 12, 2021, 20:21 »
Το ξέρω πως πέρασαν τα 10 λεπτά Κρις αλλά τζάμπα περιμένεις γιατί δεν έχω άδειο ατμοποιητή να βάλω το υγρό μέσα. Ένας ντρίπερ μόνο υπάρχει διαθέσιμος αλλά αυτός θέλει 50 βατ και το υγρό είναι 8mg και o συνδυασμός δεν είναι και ότι καλύτερο. Δεν θέλω να φυτρώσουν μουσμουλιές από τον αφαλό μου! Ραντεβού τον Σεπτέμβριο λοιπόν...


ΥΓ. Ζιρομπάκο...

ΥΓ2. Δεν υπάρχει λάθος στο πρώτο υστερόγραφο. Γράφω "Ζιρομπάκο" έτσι σκέτο γιατί κάθε φορά που γράφω την λέξη "Ζιρομπάκο" ο λογαριασμός μου στην Ελβετία πιστώνεται με €10.000. Οπότε σήμερα έβγαλα €30.000...

ΥΓ3. Ζιρομπάκο. €40.000...

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 12, 2021, 21:05 »
το redonite, πάντως, τα σπάει... αλλά θα πρέπει να το αδειάζουμε κ να το φτιάχνουμε σε 150 ή 200ml μπουκάλι
στον eviva που το έβαλα, χρειάστηκε να τον γεμίσω δύο φορές με βάση για να απομακρυνθεί η γεύση του
για το opal, που επίσης προμηθεύτηκα, δεν έχω άποψη ακόμη, το αφήνω να ξεκουραστεί

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 12, 2021, 21:38 »
Σήμερα που πέρασα κ γω να πάρω κάτι τις από ζερο, δοκίμασα τα υγρακια στον c2mnt που είχα μαζί μου. Λοιπόν εκτός του ότι θέλαν φανερά ωρίμανση αυτά που δοκίμασα, σίγουρα για αγορά τα Cinnabar!! & Coral red λόγω ότι ταιριάζουν στα προφίλ που μου αρέσουν. Μου έκανε εντύπωση πολύ κ το green emerald. Πράσινο μήλο φυσικό πολύ γευστικό αν βγει στην πορεία κ η κρέμα θα είναι για τους φρουτακηδες ταμάμ! Το Smoky Quartz είναι ξεκάθαρο καπνικό Virginia με νότες μελιού. Τέλος για το στοιχείο του αλκοόλ που έχουν τα Cinnabar & Coral Red έχω να πω ότι ευτυχώς είναι χαμηλά σε ένταση.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 12, 2021, 21:43 »
το redonite, πάντως, τα σπάει... αλλά θα πρέπει να το αδειάζουμε κ να το φτιάχνουμε σε 150 ή 200ml μπουκάλι
στον eviva που το έβαλα, χρειάστηκε να τον γεμίσω δύο φορές με βάση για να απομακρυνθεί η γεύση του
για το opal, που επίσης προμηθεύτηκα, δεν έχω άποψη ακόμη, το αφήνω να ξεκουραστεί


Συμφωνώ απολύτως. Κι εγώ βρίσκω πως το redonite (όπως και το Opal) σηκώνει περισσότερη αραίωση. Αυτό που κάνω όμως στην πράξη είναι να τα αραιώνω μέσα στον ατμοποιητή. Βάζω 2/3 έτοιμο υγρό και 1/3 βάση με toasted almond και το αποτέλεσμα είναι ένα πολύ νόστιμο υγρό, λιγότερο γλυκό και καθόλου μπουχτιστικό για τα γούστα μου. Φαίνεται βέβαια πως οι γευστικοί μου κάλυκες έχουν λίγο κουραστεί γιατί το ίδιο κάνω σε όλα σχεδόν τα υγρά που ατμίζω μόνιμα (και δεν είναι λίγα αυτά). Λέω σχεδόν γιατί υπάρχει ένα υγρό που δεν αραιώνω ποτέ: το Atlas (μπισκότο κλπ) πάλι του ζιρομπάκου...


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 12, 2021, 21:50 »
 Cp,γνωρίζεις οτι δεν πρέπει να τάζεις σε παιδί και σε τρελό και εγω είμαι τουλάχιστον παιδί....

Πήρα το redonite πρίν απο ενα μήνα περίπου και λίγο μετά την επιστροφή του στα ράφια,αφού ακόμα λίγο πιο πίσω απο τον ενα μήνα και τα δυο μαγαζιά που το έχουν δεν είχαν στοκ.Δεν ξέρω αν κάτι δεν πήγε πολύ καλά σε αυτή την παρτίδα ή αν φταίω εγω αλλά το δικό μου που έγινε με 6αρα βάση 70/30 vgpg είναι άτονο αν και φτιάχτηκαν περίπου 100ml και οχι 120 που προτείνει ο κατασκευαστής (και στον unfollow και στον precisio).

Αντιθέτως,το opal που ήταν το πρώτο υγρό της σειράς που δοκίμασα ήταν όντως μπουχτιστικό και αν θυμάμαι καλά το είχα γράψει και μερικά ποστ πιο πίσω.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 12, 2021, 22:02 »

Είμαι σίγουρος πως και άλλοι θα το βρίσκουν άτονο το redonite Κρις και δεν νομίζω πως είναι θέμα της συγκεκριμένης παρτίδας. Διαφέρουν πολύ οι γευστικοί μας κάλυκες και γι' αυτό είναι τόσο υποκειμενικό το θέμα της γεύσης (και γι' αυτό δεν ακούω ποτέ κανέναν σε ότι αφορά τα υγρά). Εδώ ρε Κρις υπάρχουν άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν καν την γεύση της φράουλας, ούτε και στην φυσική φράουλα! Στα δε υγρά γεύονται όλα τα άλλα πλην της φράουλας! Οπότε δεν έχει κανείς παρά να δοκιμάζει και να απορρίπτει, συνεχώς μέχρι να βρει κάτι που να του ταιριάζει. Εσένα δεν σ' αρέσει το redonite και δεν πα να λέμε ο Τάκης κι εγώ πως είναι ωραίο, τι σε νοιάζει εσένα; Ωραία φραουλοϋγρά υπάρχουν ένα σωρό εκεί έξω... :yes: 

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 12, 2021, 22:26 »
Συμφωνώ,για αυτό και δεν γράφω συχνά για υγρά,δεν ξέρω αν έχει κάποιο νόημα η δική μου άποψη. :yes:

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 12, 2021, 22:42 »
να σημειώσω πως στο redonite παίρνω μία πολύ ήπια γλυκόξινη γεύση κ αυτό κατά την εισπνοή, σαν κάτι να κάθεται κ να παραμένει στην στοματική κοιλότητα κ στην γλώσσα
να 'ναι αυτό, άραγε, το "απολεσθέν" λεμόνι του chris κ του cp?
δεν είμαι βέβαιος, εξ άλλου δύο ημερών υγρό είναι, του όρμησα ακάθεκτος, που να προλάβει να δέσει το έρμο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz