vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

288 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, kon95, antiklitos140, giorgos1999

Twitter

Flash E-Vapor (Clones)

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #570 στις: Αυγούστου 01, 2022, 23:10 »
Γνώμη μου μην αφαιρείς βαμβάκι στο αφράτεμα. Κι εγώ κάνω το στυλ χίπης πάνω στα κεφάλια των βιδών.
Αλογοουρά βαμβάκωμα δεν έχω δοκιμάσει γιατί είμαι τσιγκούνης - αλλιώς θα έπαιρνα γνήσιο.. ;D

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #571 στις: Αυγούστου 01, 2022, 23:27 »
Σε καταλαβαίνω  :D :D :D  Θα μείνω τώρα με την αλογοουρά να δω πως αντιδράσει...  :)

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #572 στις: Αυγούστου 02, 2022, 12:59 »
Εστησα και τον δικό μου, οι πρώτες εντυπώσεις άριστες, αρκετά αεράτος και smooth με τα μαμα πιν πολύ ωραία γεύση και καλο χτύπημα, είμαι σε αναζήτηση SBS mod δεν βλέπω πολλές επιλογές είδωμεν.


Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #573 στις: Αυγούστου 02, 2022, 14:41 »
Άντε, καλό ατμιστος να είναι!!!! Εγώ που έχω το Brunhilde sbs μου αρέσει πολύ. Δες παραπάνω την φωτό. Και στο paramour sbs που το έβαλα απάνω καλό φαίνεται. Ένα επίσης καλό sbs είναι το b adapt pro αλλά είναι δύσκολο να το βρεις.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #574 στις: Αυγούστου 02, 2022, 17:05 »
Τον έχετε δει σε παλιό ασημένιο πικο τι όμορφο σετ είναι?

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #575 στις: Αυγούστου 02, 2022, 18:28 »
Και ιδού, το σετ του εργάτη.. ::)
Γιατί ποτέ ένας κλώνος δεν θα καταδέχονταν να κάτσει πάνω σε ντανίτσα δικοδες.. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #576 στις: Αυγούστου 02, 2022, 18:37 »
Μια χαρά είναι!!! Ωραίο σετάκι... :thumbsup_move_1: :thumpup:
Τώρα, για να πω και για το πρόβλημα που είχα... Με το που έβαλα πολύ βαμβάκι χωρίς αφράτεμα τέρμα οι διαρροές. Όλα οκ σήμερα. πιστεύω ότι δεν έπαιξε ρόλο η "αλογοουρά"... :D :D
Και σαν χίπης να το είχα στήσει μια χαρά θα ήταν. :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #577 στις: Αυγούστου 02, 2022, 18:39 »
Και σετάκι με dicodes σαν τo σετάκι με το pico είναι, απλά λίγο μεγαλύτερο.


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #578 στις: Αυγούστου 02, 2022, 19:45 »
... Με το που έβαλα πολύ βαμβάκι χωρίς αφράτεμα τέρμα οι διαρροές. Όλα οκ σήμερα. πιστεύω ότι δεν έπαιξε ρόλο η "αλογοουρά"... :D :D   
Την αλογοουρά την προτιμώ για άλλο λόγο. Είναι ατμοποιητής με μακρυά καμινάδα & ευμεγέθη καμπάνα, πράγμα που διευκολύνει την δημιουργία υγροποιήσεων. Γι αυτόν τον λόγο, για να μαζεύει την υγροποίηση, προτιμώ να του αφήνω & μιά αλογοουρά για να τις μαζεύει.Το αλογοουράτο βαμβάκωμα, μπορεί να παίξει & άλλο ρόλο. Αυτό του να μειώσει τον όγκο του μεγάλου χώρου ατμοποίησης, αλλάζοντας τα χαρακτηριστικά τζούρας & γεύσης. Παλιότερα, πριν του αγοράσω το μαραφέτι που μειώνει δραστικά τον χώρο ατμοποίησης, το βαμβάκωμά του ήταν ένα...μπαμπάτσικο σχήματος S.Και ο κατασκευαστής του πάντως (παραδοσιακός με το κορδόνι) την αφήνει την αλογοουρίτσα  πάνω στο ντεκ. στο site του, εδώ:
https://www.flash-e-vapor.de/instructionmanual/Flash-e-Vapor_Instruction_manual_V4.5+_V4.5S+.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 22:49 από treloneritis »

Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #579 στις: Αυγούστου 02, 2022, 20:57 »
Άντε, καλό ατμιστος να είναι!!!! Εγώ που έχω το Brunhilde sbs μου αρέσει πολύ. Δες παραπάνω την φωτό. Και στο paramour sbs που το έβαλα απάνω καλό φαίνεται. Ένα επίσης καλό sbs είναι το b adapt pro αλλά είναι δύσκολο να το βρεις.


Γενικά η αγορά έχει έλλειψη απο SBS μοντάκια και κάποιοι που γράφουν οτι έχουν απόθεμα δεν έχουν.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #580 στις: Αυγούστου 02, 2022, 21:22 »
Παίδες, έχει αγοράσει κανείς τον ακριβό κλώνο Ulton FEV V4.5S + Style Titanium Alloy..?
Για να μας πει τις εντυπώσεις του,  γιατί  έκαναν αυτή την αναβάθμιση οι Κινέζοι, χρειάζονταν?

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #581 στις: Αυγούστου 02, 2022, 22:13 »
Γιώργο λογικά έτσι θα το συνεχίσω και εγώ με "αλογοουρά" το βαμβάκομα, μου σταμάτησε και το σφύριγμα που είχα από τα 0,8 πινάκια. Να σε ρωτήσω για τον περιοριστή, κάνει όντως δουλειά; Ανεβαίνει η γεύση; σκεφτόμουνα παραγγείλω τον μεταλλικό όπως και το άλλο το deck αυτό στη φωτογραφία.


jtheogr λογικά δεν κάνουν καλές πωλήσεις...


noe, πιστεύω ότι είναι ελαφρύτερο μέταλλο και μεγαλύτερης αντοχής, ή απλά για να βγάλουν κάτι πιο "high end"... Σίγουρα το τιτάνιο είναι πιο ακριβό από το ανοξείδωτο ατσάλι...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 22:23 από Xameno_Skli »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #582 στις: Αυγούστου 02, 2022, 22:27 »
@ noe
Γενικά οι κινέζοι έχουν κάνει παπάδες με τον FeV. Τί αξεσουάρ, μετατροπή ή "βελτίωση" μπορεί να βάλει ο νους & δεν την έχουν παρουσιάσει. Προφανώς, σαν άριστοι έμποροι, βλέπουν να έχει δυναμική στις πωλήσεις αυτός ο "αρχαίος" ατμοποιητής, με πολλή μεγάλη βάση αγοραστών.
Από την άλλη, η Ulton, το έχει ανακοινώσει ότι θέλει να γίνει η κορυφαία κινέζικη εταιρεία ως προς την ποιότητα.
Οι αντιγραφές της (τουλάχιστον στα 6 χρόνια που ασχολούμαι με το σπορ "κλώνοι") βρίσκω πως είναι οι πιό ποιοτικοί & απροβλημάτιστοι & πλέον κλώνους άλλων εταιρειών αγοράζω μόνο αν δεν υπάρχει σε Ulton.Υποθέτω πως η παρουσίαση ενός FeV από κράμα τιτανίου (ισχυρό & ελαφρύ υλικό κατασκευών) έχει να κάνει περισσότερο με το πρεστίζ που θέλει να δείξει σαν εταιρεία να παρουσιάσει κάτι αντίστοιχο του γνήσιου FeV DLC αλλά στο 1/3 της τιμής του.
Για το πόσο ασφαλές υλικό είναι για την υγεία, θα ήθελα κάποιον με γνώσεις στα μέταλλα. Γνωρίζω πάντως ότι χρησιμοποιείται για τα κουτάκια των αναψυκτικών.

@Xameno_Skli, περιοριστή έχω από peek & τον είχαμε κάνει ομαδική παραγγελία από Γερμανία από έναν τυπά (σιγά που δεν θα τον αντέγραφαν & αυτόν οι κινέζοι). Για τον μεταλλικό δεν ξέρω, θεωρώ όμως ότι θα βοηθάει σε αυξημένες θερμοκρασίες έναντι του peek. Για γεύση δεν ξέρω, σκέτη βάση ατμίζω. Αυτό που ήθελα ήταν να μειώσω τον όγκο του θαλάμου ατμοποίησης μιάς & είμαι hard core MTLάς του 0.8mm.
για το deck της SXK, ρίξε μιά ματιά στα σχόλια στο site που το βρήκες. Κάτι γερμανοί λένε πως πήραν καλύτερη γεύση αλλά & ότι το βρήκαν πιό αεράτο & έπρεπε να βάλουν μικρότερα πινάκια.
Από την εικόνα του, σίγουρα δείχνει ευκολότερο στο στήσιμο, περιορίζει τον θάλαμο * γίνεται ταυτόχρονα & βάση για squonk. 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 22:44 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #583 στις: Αυγούστου 02, 2022, 22:37 »
Με αυτά που γράφεις με κάνεις να μετανιώνω που πήρα της Yftk.... :angel: :angel: :angel:
Όχι, πλάκα κάνω... Βασικά τον έχει εδώ το κατάστημα στην Καρδίτσα για αυτό προτίμησα να πάρω αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Flash E-Vapor (Clones)
« Απάντηση #584 στις: Αυγούστου 02, 2022, 22:38 »
σκεφτόμουνα παραγγείλω τον μεταλλικό όπως και το άλλο το deck αυτό στη φωτογραφία.


Κι εγώ το σκεφτόμουν όταν παρατήρησα ότι είναι το ίδιο deck με τον BF (δεν αξιώθηκα να δοκιμάσω αν κουμπώνει με τον 4,5
Πήρα που λες όχι έναν, τρεις μπι εφ και σκουονκάρω, είναι πολύ καντά η γεύση με τον 4,5 αλλά δεν τον ξεπερνάει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8236 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33872 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 530 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14025 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10043 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy