vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 9 χρήστες
ipomonias, dkostas, giorgos1999, grag, Lazy Dog, Yakinthos, Aoratix, kurtz, Sergios

Twitter

Paragon Premium Mix & Vape

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Paragon Premium Mix & Vape
« στις: Μαρτίου 16, 2018, 18:46 »
Σήμερα θα δούμε την νέα σειρά της Paragon τα Premium Mix & Vape
Έρχονται σε 30ml μπουκαλάκι με 6 ml άρωμα μέσα  και η συνιστόμενη ωρίμανση που προτείνει ο κατασκευαστής 2 βδομάδες+



Για τις δοκιμές χρησιμοποίησα τους Apollo RDA 5 ανοιχτές σπείρες kanthal a1 40mm 0,75Ω ,
Ηadaly RDA με 0,50mm ss316 της inowire(με την τρύπα στην μέση) 6 σπείρες ανοιχτές 0,50Ω
και Goon v1 με 2πλη fused clapton Νι80 24GA*2+ 32GA 6 σπείρες 0,14Ω



Strawberry Fudge

Η περιγραφή στο site λέει:
Ζουμερές φράουλες μπερδεμένες με λεμόνια και βουτηγμένες σε ζαχαρούχο γάλα.

Eμένα μου έρχεται η χαρακτηριστική γεύση ενός Dulce de Leche με κομμάτια φράουλας και στο τέλος μια αμιδρή επίγευση λεμονιού.
Οσο δίνω αέρα και ανεβάζω τα watt χάνεται αυτή επίγευση λεμονιού και μένει μια σκέτη κρεμοφράουλα.Δεν συνιστω στο συγκεκριμένο
υγρό χοντρά coils και τέρμα γκάζια,χάνει εντελώς το προφίλ του.Στον apollo και στον hadaly είναι  πιπίλα πάντως το συγκεκριμένο.
Δεν κατάλαβα για  πότε έφυγε το μισό μπουκάλι... :baby:

Banana Toffee Fudge

Η περιγραφή στο site λέει:
Η γνωστή και αγαπημένη γεύση του toffee συνδυασμένη με λαχταριστές μπανάνες… ένα πραγματικό έδεσμα!!

Mια έντονη καραμέλα με επίγευση στο τέλος μπανάνας.Μας δίνει το σώμα ενός toffee απο  την αρχή εως το τέλος της τζούρας
και μια γλυκιά μπανάνα ακολουθεί σε ότι ατμοποιητή  και να το έσταξα το υγρό.Το προφίλ δεν αλλάζει πουθενά και η γεύση
ατόφια.Αρκετά γλυκό και ίσως φανεί μπουχτιστικό σε μερικούς. :dontknow:

Lemon Tart

Η περιγραφή στο site λέει:
Νόστιμη φρεσκοψημένη τάρτα από ζουμερά λεμόνια πασπαλισμένη με γλάσο ζαχαροπλαστικής.

Εδώ να πω την αλήθεια μόλις το μύρισα απογοητεύτηκα λίγο γιατί ήταν ίδιο η γνωστή κολώνια ΜΥΡΤΩ λεμόνι.Ελα μου ντε που
μόλις το πότισα στον Goon v1 και τράβηξα την πρώτη τζούρα  εξεπλάγην ευχάριστα.Η ξινίλα της μυρωδιάς άφαντη και αντί
αυτού μια γλυκιά λεμονόταρτα εμφανίστηκε.Με το σώμα της(ζύμη),την κρέμα της και το γλάσο ζαχαροπλαστικής στην επίγευση.
Στα χαμηλά watt και με λίγο αέρα έχανε λίγο το υγρό την γλυκάδα  του αλλά ψηλά είναι για όσους αρέσουν τα γλυκόξινα τέλειο.
Πάρα πολύ ωραία προσέγγιση του δημοφιλούς αυτού προφίλ.Δοκιμάστε το κατ εμέ το καλύτερο της σειράς. :delicious2:

Strawberry Cheesecake

Η περιγραφή στο site λέει:
Cheesecake με ζουμερές φράουλες κρυμμένες καλά μέσα σε αυτό το πεντανόστιμο γλυκό!

Φράουλες,φράουλες και πάλι φράουλες με κάπου στο βάθος μια γαλατίλα.Φρέσκες χοντροκομμένες φράουλες  με μια γλυκιά επίγευση
κρέμας ήταν το καλύτερο αποτέλεσμα που πήρα απο αυτό το υγρό όπου και να το έσταξα.Θα έλεγα οτι κρύβεται εντελώς το cheesecake
και κυριαρχούν κατα κράτος οι φράουλες αν έγραφα εγώ την περιγραφή...Ρηχό πολύ υγρό και τίποτα ιδιαίτερο.Οι φραουλάκηδες δοκιμάστε
το μήπως και ... :dontknow:

Tobacco Caramel

Η περιγραφή στο site λέει:
Tο γνωστό σε όλους καπνικό RΥ4 με ενισχυμένη την γεύση της βανίλιας και της καραμέλας!

Ακριβώς οτι λέει στην περιγραφή.Πολύ ωραίο καπνικό και άνετα ένα ADV υγρό για πολλούς.Πολύ ωραίο πάντρεμα των γεύσεων με την
βανίλια να είναι πίσω πίσω διακρητική.Το προφίλ δεν αλλάζει πουθενά και παραμένει μια σταθερή αξία για πολλούς ατμιστές όσα
χρόνια και να περάσουν. :thumpup:

Vanilla OAK Tobacco

Η περιγραφή στο site λέει:
Μείγμα καπνού και βανίλιας ωριμασμένο μέσα σε δρύινο φούρνο που βοηθά στην ανάδειξη των αρωμάτων…

Βαρύ γλυκό καπνικό με ελαφριές νότες ξύλου.Η γλυκιά επίγευση βανίλιας στο τέλος του δίνει ξεχωριστό χαρακτήρα και το κάνει
και αυτό άνετα ένα ADV υγρό.Στον apollo ήταν πραγματική απόλαυση το υγρό ενώ στους άλλους dripper σαν να είχε ένα μικρό κενό
στο σώμα του που λέμε.Έπαιρνα έντονο το καπνικό στοιχείο με τις νότες ξύλου και μετά απο ένα μικρό κενό ερχόταν η επίγευση της
βανίλιας.Ωραίο προφίλ και αξίζει μια δοκιμή. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2018, 19:02 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 16, 2018, 19:02 »

Είναι μεν ανοιχτά τα μαγαζιά αλλά εγώ περιμένω τον υδραυλικό και δεν μπορώ να πάω να τα δοκιμάσω. Αύριο... :laugh1:

Αιμορραγία κανονική είσαι αδελφάκι μου... :yes:

 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 16, 2018, 21:50 »
πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι και στο τατζικιστάν να πας και να ζητήσεις lemon tart, θα έχουν σίγουρα καμιά 10αριά εκδόσεις από διαφορετικούς κατασκευαστές  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 16, 2018, 21:58 »
Να χουμε να δοκιμάζουμε... :Yummy:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 17, 2018, 00:22 »
Αυτό το "δρύινο φούρνο" πάντως, πολύ θα ήθελα να τον δω να λειτουργεί...\

Πάσχα έρχεται, κατσικάκι με δρύινη επίγευση, δεν έχω δοκιμάσει!

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 17, 2018, 02:04 »
Το Lemon tart,δε λέει και πολλά.Κουφιο θα το έλεγα,flat στη καλύτερη.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 17, 2018, 07:24 »
πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι και στο τατζικιστάν να πας και να ζητήσεις lemon tart, θα έχουν σίγουρα καμιά 10αριά εκδόσεις από διαφορετικούς κατασκευαστές  :laugh1:
για το Τατζικιστάν δεν ξέρω αλλά σε εμάς τα snv δεν έχουν φτάσει ακόμα  :wall: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 17, 2018, 10:15 »
Το Lemon tart,δε λέει και πολλά.Κουφιο θα το έλεγα,flat στη καλύτερη.
Εγώ Αποστόλη μου το άφησα  απο την ημέρα που είμασταν στην Boutique να ωριμάσει μέχρι χθες και το καταχάρηκα να σου πω την αλήθεια.
H  γλυκάδα που βγάζει στο τέλος είναι νομίζω  αυτή που την ξεχωρίζει  απο τις άλλες.
Το  ανακατεύω με το strawberry fudge αυτή την στιγμή στον CSMNT και εχω φτιάξει τρελό mix   :delicious:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 17, 2018, 14:30 »
Το Lemon tart,δε λέει και πολλά.Κουφιο θα το έλεγα,flat στη καλύτερη.
Άντε βρε Αποστόλη, επιτέλους! Κάθε φορά που έλεγα ακριβώς το ίδιο, με κοίταζαν σαν εξωγήινο!!!

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 17, 2018, 15:01 »
Αθηνα τα βρίσκουμε καπου ? ?ΓιατΓιατι μονο θεσσαλονικη τα ειδα

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 17, 2018, 18:07 »
e-smokers τα έχει διανομή [member=14500]ramon[/member]  ,δεν ξέρω τα σημεία διάθεσής τους.Εγώ τα παρέλαβα απο τον ιδιοκτήτη της Paragon σε event  στο VB.
Απο οτι ξέρω ετοιμάζεται και ανάλογο event με των Abyss και για αυτά εδώ στην Αθήνα σε μαγαζί που ανοίγει σύντομα ,συν οτι θα προστεθούν 2 ακόμα υγρά στην  σειρά
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2018, 18:16 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 17, 2018, 21:41 »
Αθηνα τα βρίσκουμε καπου ? ?ΓιατΓιατι μονο θεσσαλονικη τα ειδα
Black code vapor

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 23, 2018, 09:54 »
Εγώ Αποστόλη μου το άφησα  απο την ημέρα που είμασταν στην Boutique να ωριμάσει μέχρι χθες και το καταχάρηκα να σου πω την αλήθεια.
H  γλυκάδα που βγάζει στο τέλος είναι νομίζω  αυτή που την ξεχωρίζει  απο τις άλλες.
Το  ανακατεύω με το strawberry fudge αυτή την στιγμή στον CSMNT και εχω φτιάξει τρελό mix   :delicious:
Δεν το έθεσα σωστά μάλλον.Το θεωρώ 'λίγο' για τις δυνατότητες της paragon.Η σειρά Abyss πχ είναι ενα σκαλί πιο πάνω σίγουρα.Όταν λοιπόν έχεις δώσει τέτοιες γραφές,η συγκεκριμένη λεμονόταρτα,είναι λίγη σε σχέση με τις δυνατότητές σου σαν παρασκευάστρια εταιρία. ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 23, 2018, 10:01 »
Eμένα μου αρέσει πολύ η γλυκάδα που βγάζει στο τέλος  :yes:
Ο Βάβαλος ήδη είπε οτι θα δούμε πολύ σύντομα νέα πράγματα πάντως  ;)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Paragon Premium Mix & Vape
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 23, 2018, 11:17 »
Αυτό το Vanila Oak το πήρα σε άρρωμα και το περιμένω να γίνει, φαίνεται καλή περίπτωση. Και η Paragon όπως είχα διακρίνει απο την αρχή της, είναι πολύ καλή φίρμα. Μπράβο τους. Και μπράβο στον αναλυτή για την ενημέρωση που μας έκανε για τα Premium Mix & Vape.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364