vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

469 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, bloodlessz, takoulas, zamploutos

Twitter

Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 02:41 »
Anima, γιατί κάναμε μαζί την βουτιά σε TC.
Steam Machine στην Sokolataki βερζιόν, γιατί ήταν διασκεδαστικός και το drip-tip του ονειρεμένο.
Killer 705 dripper, γιατί ήταν πολύ HH.357 με ελάχιστο κόστος χρήσης.
The Dripper, γιατί παντρευτήκαμε από έρωτα.
Apollo, γιατί ήταν μορφωμένος μάγκας όπως ο σχεδιαστής του.
Sofia, γιατί ήταν πανέξυπνη ξανθιά κορμάρα, πιο dripper απόλες τις μη dripper σε όλα της η κυρία.
Le Papillon, γιατί ξαναπαντρεύτηκα και ξανανοικοκυρεύτηκα.
miniDID, γιατί όταν το απλό δουλεύει παντού και πάντα, είναι respect. Με τσιγαρόχαρτο γύρω από το mesh μεν, ανικανότητα του χρήστη αλλά.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 10, 2018, 07:40 »
1ος GUS ZEST ο βασιλιάς, γιατί όσα πραξικοπήματα και να γίνανε από άλλους φιλόδοξους ατμο, αυτός εκεί παραμένει στο θρόνο του σην κορυφή της γεύσης αμα θέλω να καταλάβω κάποιο υγρό μόνο εκεί. Ε ας τρέχει και λιγάκι
2ος GG TELEMAHOS ARMED ο ορισμός της παραμετροποίησης και της προσαρμογής όπως θές με ότι θές και για να τρέξει πρέπει να τον πατήσεις τανκς. Ε ας μην είναι και ο κορυφαίος στην γεύση .

Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 13:25 »
Τελικά μέχρι τώρα ποιες είναι συνολικά οι προτιμήσεις ξέρουμε? κάτι σαν βαθμολογία ας πούμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 13:28 »
διαβασε τον πινακα και θα δεις
O skyline  ειναι πρωτος

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 13:31 »
Tηλεμαχος μηπως ο πρωτος...;

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 13:34 »
Τελικά μέχρι τώρα ποιες είναι συνολικά οι προτιμήσεις ξέρουμε? κάτι σαν βαθμολογία ας πούμε  ;)
Αν ψηφίσεις θα δεις τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα (skyline, phenomenon lite/zest, eviva οι πρώτοι)

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:16 »
Είναι λίγο "άδικο" να παίζει ο phenomenon σε δύο εκδοχές (lite, zest). Aν τις αθροίσεις, είναι πρώτος. 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:20 »
Πέρα πάντως από το οπαδικό του πράγματος που προφανώς και μια χαρά πλάκα έχει, το συγκεκριμένο νήμα δείχνει πόσο τυχεροί είμαστε που έχουμε τόσο δυνατούς κατασκευαστές στην Ελλάδα και τόσο καλά ελληνικά προϊόντα. Ούτε κατά διάνοια δεν έχω δοκιμάσει όλους τους ατμοποιητές, αλλά κοιτώντας την λίστα διαπιστώνω πως από την στιγμή που στράφηκα στους επισκευάσιμους όλο κάποιο ελληνικό κομμάτι έχω πάνω στα μοντάκια μου, με ελάχιστα διαλλείμματα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:21 »
Γιατί είναι χώρια ο momentous κι ο unfollow; Μου έχει διαφύγει κάτι;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:23 »
Και καλούς ατμοποιητές και την καλύτερη δυνατή after sales κάλυψη

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:24 »
Είναι λίγο "άδικο" να παίζει ο phenomenon σε δύο εκδοχές (lite, zest). Aν τις αθροίσεις, είναι πρώτος.

Όχι δεν είναι. Ο Skyline είναι απολύτως παραμετροποιήσημος για να ταιριάζει σε όλους. Αυτό είναι το μεγάλο του πλεονέκτημα, και δίκαια είναι ένας με όλες τις ψήφους, σε αντίθεση με τον Phenomenon που αν θέλεις να αλλάξεις τζούρα πρέπει να πάρεις άλλον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 09, 2018, 14:27 »
Και πέρα από αυτό που λέει ο μόντι, μπορείς να ψηφίσεις παραπάνω επιλογές :)

Εγώ έβαλα και στον Lite και στον Zest ;)

Υ.Γ. Και στην δακτυλήθρα μου  :-[

Αποσυνδεδεμένος panoskapa

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 11, 2018, 00:41 »
Είναι λίγο "άδικο" να παίζει ο phenomenon σε δύο εκδοχές (lite, zest). Aν τις αθροίσεις, είναι πρώτος.
Πρώτος είναι (στην καρδιά μας) και λογικά θα μείνει εκεί :P. Δεν είναι μόνο ένα απλό Update [(που και τα updates άλλον αττυ έχουν μπει χωριστά στο νήμα, π.χ. calix 1,2,3, ( που και εκεί υπάρχουν διάφορες φυσικά)] αλλά εδώ μιλάμε για 2 αττυ με άλλο όνομα, όπου έχουν τις διάφορες τους στον αέρα, στον ντεκ, άλλα και εξωτερικά. Μικρές οι διαφορές, αλλά υπαρκτές.
Παράθεση
Γιατί είναι χώρια ο momentous κι ο unfollow; Μου έχει διαφύγει κάτι;  :hmmm:
Θεωρητικά ο momentus είναι ο παλιός (που δεν βγαίνει πλέον)  και ο unfollow ο καινούριος. Αν εχω κάνει λάθος στην ακριβή ονομασία τους πες μου τις σωστές να τις αλλαξω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2018, 00:54 από panoskapa »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 11, 2018, 01:00 »
Στο ντεκ η διαφορά είναι στον αέρα. Εξωτερικά η διαφορά είναι μη υπαρκτή, αφού όλα τα κομμάτια του ενός ταιριάζουν κανονικότατα στον άλλο και δεν υπάρχουν κομμάτια που ταιριάζουν αποκλειστικά στον ένα.

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο αγαπημένος σας Ελληνικός ατμοποιητης!
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 11, 2018, 01:03 »
Εαν υπήρχε και ο diver, σίγουρα θα έπαιρνε ένα "θερμό' ψήφο απο εμένα γιατι οχι μόνο με έμαθε, αλλά παραμένει στις ενεργές συσκευές μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171954 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364