vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, vougiouklakis, Lazy Dog

Twitter

Public Juice Mix & Vape

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Public Juice Mix & Vape
« στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 15:09 »
Public Juice Mix & Vape


Πρόκειται για υγρά Mix & Vape που προσομοιώνουν και αποδίδουν με πολύ μεγάλη επιτυχία τις γεύσεις αγαπημένων και γνωστών σε όλους μας γλυκών και συγκεκριμένα των:
Snickersz  >  Snickers
Κit Κet  >  Κit Κat
oH!!! Bueno >  Bueno
M&NS  > M&M’S
MEGNAM  > Magnum παγωτό

Τα υγρά μου τα έδωσε για δοκιμή και παρουσίαση το κατάστημα MisterVape στη Χαλκίδα.

Αρχικά οφείλω να πω respect στον σεφ που τα έφτιαξε (είναι αντικειμενικά άπαιχτος :respect:  ). Όλα τους είναι εξαιρετικά εύγευστα, πραγματικά απολαυστικά, ισορροπημένα, με στοχευμένη προσομοίωση στη γεύση του γλυκού που αποδίδουν και με εξαιρετική διαχείριση στη σοκολάτα. Όλα τους είναι ένα κι ένα. Μου έκανε εντύπωση το ότι οι γεύσεις που πήρα από όλα μου ήταν γνώριμες, οικείες, γεύσεις που υπήρχαν ήδη αποτυπωμένες στο υποσυνείδητο μου και δεν γεύθηκα κάτι που να με χαλάσει. Προσωπικά έφαγα κόλλημα με αυτά τα υγρά (μου θύμισαν τα πατατάκια, που κανείς δε μπορεί να φάει μόνο ένα και σταματάς μόλις αδειάσει η σακούλα), πράγμα που μου φάνηκε παράξενο μια που είμαι από τους  πολύ δύσκολους σε αυτό το θέμα (με λες άνετα και στραβόξυλο αφού το ένα μου ξυνίζει και το άλλο μου βρωμάει) και κάποιοι γνωστοί μου ατμομαγαζάτορες που θα διαβάζουν αυτές τις γραμμές,  ξέρω ότι θα κουνούν καταφατικά το κεφάλι  :yes:   .
Όπως έγραψα στην αρχή είναι mix & vape και χωρίς νικοτίνη (0 mg) για ευνόητους λόγους. Εμείς απλά προσθέτουμε το μπουστεράκι νικοτίνης που θέλουμε (1 ή 2 των 10ml) και είναι έτοιμα για άτμισμα χωρίς να χρειάζεται αναμονή για ωρίμανση.  Και τα πέντε έρχονται σε μπουκάλια των 60ml, με 50ml έτοιμου υγρού.
Πάμε όμως να τα δούμε από κοντά…












MEGNAM.

Βανίλια και σοκολάτα με σιρόπι σοκολάτας, κομμάτια σοκολάτας με πραλίνα φουντουκιού. Κατά την εισπνοή έρχεται πραλίνα φουντουκιού σε μέτρια ένταση με το σιρόπι σοκολάτας να γλυκαίνει διακριτικά τον ουρανίσκο. Κατά την εκπνοή, έρχεται αρχικά με ένταση, γεύση φουντουκιού με σοκολάτα και ακολουθεί ένα πλημμύρισμα από γλυκό σιρόπι σοκολάτας στη συνέχεια, με την εμφάνιση και της κρέμας βανίλιας στο τέλος. Σαν επίγευση αφήνει την κρέμα βανίλιας με το γλυκό σιρόπι σοκολάτας και νότες φουντουκιού να πλανώνται στον ουρανίσκο και τα χείλια να κολλούν από τη γλύκα, αφήνοντας τον ατμιστή να πιστεύει ότι σίγουρα τρώει το γνωστό παγωτό ξυλάκι Μagnum (μου άφηνε διαρκώς αυτή την αίσθηση με τη γνώριμη γεύση του magnum).  Δυνατές και πολύ ισορροπημένες γεύσεις χωρίς να πνίγουν και να μπουχτίζουν, από τις σπάνιες φορές που είπα τη λέξη ‘’υγράρα’’!!! Το απόλαυσα στο έπακρο.
Βαθμός 10/10
Συσκευασία:  μπουκαλάκι των 60ml
Περιεχόμενο: 50ml έτοιμου υγρού
Σύσταση vg/pg :  70/30  

Το υγρό μπορείτε να το βρείτε εδώ:
http://www.mistervape.gr/shake-n-vape-el/public-juice-mix-and-vape-el/magnam-public-juice-50ml-el









Kit Ket.

Το γνωστό σε όλους μας Kit Kat. Γκοφρέτα με γέμιση πραλίνας και επικάλυψη σοκολάτας γάλακτος. Η γεύση που δίνει αυτό το υγρό πιστεύω ότι προσομοιάζει ακριβώς την γεύση του  kit kat.  Γκοφρέτα με διακριτική τη γεύση σοκολάτας κατά την εισπνοή ενώ κατά την εκπνοή έρχεται αρχικά σοκολάτα γάλακτος (αυτή η γνωστή σε όλους μας σοκολάτα με τους διακριτικούς τόνους γάλακτος που αγαπήσαμε όλοι) και στη συνέχεια γλυκιά γκοφρετούλα πραλίνας. Σαν επίγευση μένει μια ευχάριστη γεύση σοκολατογκοφρέτας με διακριτική γλυκάδα. Είναι πολύ ισορροπημένο υγρό όπως και τα υπόλοιπα, εξαιρετικά απολαυστικό, ξεκούραστο και λόγω της απαλής του έντασης προτείνεται για all day άτμισμα. Εδώ να πω ότι μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πόσο πιστά έχει πετύχει ο σεφ τη γεύση της γκοφρέτας και της κλασικής σοκολάτας γάλακτος. Οι φίλοι της σοκολατογκοφρέτας θα το λατρέψουν.
Βαθμός 10/10

Συσκευασία:  μπουκαλάκι των 60ml
Περιεχόμενο: 50ml έτοιμου υγρού
Σύσταση vg/pg :  70/30  

Το υγρό μπορείτε να το βρείτε εδώ:
http://www.mistervape.gr/shake-n-vape-el/public-juice-mix-and-vape-el/kit-ket-public-juice-50ml-el









Snickersz

Σοκολάτα γάλακτος γεμιστή με φρεσκοψημένα φυστίκια, νουγκά και καραμέλα. Κυρίαρχη γεύση σε αυτό το υγρό είναι το φρεσκοψημένο φυστίκι (αράπικο παρακαλώ) το οποίο αποδίδεται κυριολεκτικά στην πραγματική του γεύση. Στην εισπνοή μου έρχονταν το φυστίκι με την καραμέλα σε μέτρια ένταση, ενώ στην εκπνοή γευόμουν αρχικά έντονα το φυστίκι και στη συνέχεια άπλωμα της γλυκιάς γεύσης της καραμέλας και του νουγκά, με τη σοκολάτα γάλακτος να παίζει διακριτικά στο background (δεν υπάρχει έντονη γεύση σοκολάτας εδώ). Σαν επίγευση νιώθεις μια ευχάριστη απαλή γεύση  γλυκού ψημένου φυστικιού. Είναι ισορροπημένο υγρό, χωρίς να μπουχτίζει  και εξαιρετικά απολαυστικό. Επειδή η γεύση του γνωστού μας ‘’ξηροκάρπιου’’ μένει να πλανάται για πολύ ώρα στο στόμα, σε σημείο του να έχεις αυταπάτες ότι όντως έχεις φάει φυστίκια, το βρήκα ιδανικό για συνοδεία με ποτά (και λοιπά ξύδια).
Του βάζω 10/10

Συσκευασία:  μπουκαλάκι των 60ml
Περιεχόμενο: 50ml έτοιμου υγρού
Σύσταση vg/pg :  70/30  

Το υγρό μπορείτε να το βρείτε εδώ:
http://www.mistervape.gr/shake-n-vape-el/public-juice-mix-and-vape-el/snickersz-public-juice-50ml-el









M&NS

Σοκολατένια καραμελάκια γεμιστά με φιστίκια και επικάλυψη πραγματικής σοκολάτας γάλακτος. Μόλις ανοίξει κάποιος το μπουκάλι του έρχεται αμέσως η μυρωδιά της σοκολάτας γάλακτος. Κυρίαρχες γεύσεις σε αυτό το υγρό είναι το φυστίκι και η σοκολάτα γάλακτος.
Κατά την εισπνοή έρχεται χαλαρή γεύση φιστικιού και ακολουθεί γλυκιά σοκολάτα. Στην εκπνοή ξεκινά το φυστίκι με αρκετή ένταση και στη συνέχεια πλημμυρίζει το στόμα με γεύση απολαυστικής σοκολάτας γάλακτος. Σαν επίγευση μένει να πλανάται στο στόμα απαλή σοκολάτα γάλακτος με διακριτικούς τόνους φυστικιού. Μου άφηνε διαρκώς την αίσθηση ότι είχα φάει σοκολάτα Lacta με φυστίκια. Το υγρό είναι όλα τα λεφτά!! (μου αρέσει και η lacta και καταλαβαίνετε…είναι από τα πρώτα που θα ξαναγοράσω).  Απολαυστικό, ισορροπημένο και ξεκούραστο, προτείνεται για all day απόλαυση.
Βαθμός 10/10

Συσκευασία:  μπουκαλάκι των 60ml
Περιεχόμενο: 50ml έτοιμου υγρού
Σύσταση vg/pg :  70/30  

Το υγρό μπορείτε να το βρείτε εδώ:
http://www.mistervape.gr/shake-n-vape-el/public-juice-mix-and-vape-el/m-and-ns-public-juice-50ml-el






 


OH!!! Bueno

Το γνωστό Bueno. Κρέμα με γάλα και φουντούκια μέσα και τραγανή γκοφρέτα με σοκολάτα έξω. Kυρίαρχη γεύση εδώ η κρέμα με το γάλα. Κατά την εισπνοή μου ερχόταν γεύση γλυκιάς σοκολάτας με διακριτική παρουσία της κρέμας, ενώ κατά την εκπνοή βγαίνει αρχικά έντονα η κρέμα με το γάλα και νότες φουντουκιού να γυρνούν στον ουρανίσκο. Στο τέλος κάνει την παρουσία της και η γκοφρέτα, η οποία συνεχίζει και στην επίγευση μαζί με απαλή και ελαφρά γλυκιά την κρέμα γάλακτος αφήνοντας μια πολύ ευχάριστη αίσθηση στο στόμα. Πολύ δεμένο υγρό με ισορροπίες στις γεύσεις και παρ’όλο που δεν είμαι και πολύ fun του γάλακτος, όχι μόνο δε με χάλασε κάτι, αλλά το κατά ευχαριστήθηκα. Ξεχωριστό, με ιδιαίτερα ευχάριστη και απολαυστική γεύση.
Βαθμός 10/10


Συσκευασία:  μπουκαλάκι των 60ml
Περιεχόμενο: 50ml έτοιμου υγρού
Σύσταση vg/pg :  70/30  

Το υγρό μπορείτε να το βρείτε εδώ:
http://www.mistervape.gr/shake-n-vape-el/public-juice-mix-and-vape-el/oh-bueno-public-juice-50ml-el





Εδώ θα ήθελα να προσθέσω και κάποιες πληροφορίες σχετικά με την προσθήκη νικοτινούχας βάσης που αφορά και τα πέντε υγρά.
Με προσθήκη -10ml βάσης των 9mg , η τελική δύναμη του υγρού σε νικοτίνη γίνεται 1,5mg.
Με προσθήκη -10ml βάσης των 18mg , η τελική δύναμη του υγρού σε νικοτίνη γίνεται 3mg.

Σύμφωνα με τον κατασκευαστή, σε περίπτωση που θελήσουμε να ανεβάσουμε κι άλλο νικοτινή μπορούμε να του προσθέσουμε μέχρι και δύο μπουστεράκια, δηλαδή 20ml, χωρίς να αλλοιωθεί η τελική γεύση (έτσι θα πάμε στα 70ml τελικού υγρού). Με περισσότερη προσθήκη θα έχουμε ουσιαστική αραίωση του υγρού και αποδυνάμωση της γεύσης.

Οι δοκιμές των υγρών έγιναν σε dripper με διπλά πηνία και σύρμα kanthal 24ga (0,50mm). Δεν χρησιμοποίησα εσκεμμένα εξωτικά σύρματα, για να αποφύγω τυχόν υπερτονισμούς σε κάποιες γεύσεις ώστε να έχω μια πιο προσγειωμένη και ενδιάμεση εικόνα της απόδοσης των υγρών έχοντας κατά νου ότι αρκετοί θα τα ατμίσουν και σε κανονικούς ατμοποιητές με απλά στησίματα.
Όλα τα υγρά ειλικρινά τα απόλαυσα  :respect: . Το καθένα ξεχωριστό, ιδιαίτερο, με τον δικό του χαρακτήρα. Αν με ρωτήσετε ποιο από όλα θα ξανά έπαιρνα, θα σας πω με σιγουριά ότι θα τα ξαναπάρω όλα. Το καθένα μου άφησε το δικό του στίγμα εμπειρίας και δε μπόρεσα να ξεχωρίσω κάποιο.  
Στο θέμα της τιμής, βλέπω ότι τα παιδιά στο MisterVape τα έχουν στα 20 ευρώ, τιμούλα που βλέπω πολύ καλή για υγρά τέτοιας κατηγορίας.  Προσωπικά θεωρώ ότι η εμπειρία που σου αφήνουν είναι τέτοια ώστε αξίζουν και το τελευταίο σεντς.

try them .... :thumpup: :thumpup:



 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2017, 15:46 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 16:27 »
Πολύ σοκολάτα βλέπω!

Οι αντιστάτες πιάνουν την κλασική "μάκα" μετά από κάποια ml ατμίσματος;

Η τιμή πάντως είναι τσιμπημένη.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 16:34 »
Να σου πω, εκτός από το kit ket που μου άφησε κατάλοιπα στο σύρμα σχετικά σύντομα, τα υπόλοιπα ήταν αρκετά καθαρά πράγμα που με παραξένεψε κι εμένα. Από θέμα τιμής, ναι δεν είναι και τα πιο φθηνά αλλά, το καλό πράγμα, παντού, θα το πληρώσεις κάτι παραπάνω και τα συγκεκριμένα αξίζουν τα λεφτά τους :)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 27, 2017, 18:01 »
Αν και μου τρέχουν τα σάλια, €20 για S&V δεν δίνω.
Ας αναθεωρήσουν την τιμολογιακή τους πολιτική και εδώ είμαστε...

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 00:25 »
Επειδή έχω αλεργία στο φουντούκι και το Kit Kat είναι από τα ελάχιστα που μπορώ να φάω, το Kit Kat το κανονικό πραλίνα δεν έχει..

Δοκίμασα το Snickerz και καλύτερα να άτμιζα σκέτη σοκολάτα από Atmos. :tongue_smilie: :)) Το M&Ns ήταν λιγότερο κακό αλλά ούτε αυτό θύμιζε αυτό που έλεγε ότι είναι..

Τα υπόλοιπα έχουν φουντούκι μέσα οπότε δεν τα δοκίμασα και δεν έχω γνώμη ΑΛΛΑ έχω γνώμη για την εξωφρενική τιμή. Αν πλήρωνα εγώ το εικοσάρικο για το καθένα από αυτά τα 2 που δοκίμασα παίζει και να με πιάνανε τα κλάματα. Γνώμη μου δεν αξίζουν ούτε τα μισά.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 01:07 »
Είσαι σίγουρος ότι δοκίμασες τα συγκεκριμένα της public και όχι κάποια παρόμοια άλλων εταιρειών??
Το snickerz δίνει φιστίκι με καραμέλα έντονα και τη σοκολάτα την καταλαβαίνεις αμυδρά (το γράφω κιόλας), καμία σχέση με αυτό που λες εσύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2017, 01:24 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 12:52 »
Μα αφού

Παράθεση
Για να γίνει το προϊόν οριστικό, μόλις ληφθεί, αρκεί να ρίξετε 10 ml ουδέτερης βάσης σε 50 ml αρωματισμένου υγρού για να ληφθούν 60 ml τελικού προϊόντος.

Αυτή η διαδικασία σχεδιάστηκε σε συνεργασία με τους κατασκευαστές και τους κατασκευαστές.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 13:25 »
Μαλλον ειναι ανεξάρτητες ομάδες κατασκευαστών Modivin, με διακριτούς ρόλους. Όπως στο παλιό καλό ΠΑΣΟΚ.
Ποιος άλλος νομίζεις ότι ειναι ο λόγος που είναι λίγο πιο ακριβά από τα Castle long;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 13:27 »
Αν είναι 29 οι κατασκευαστές, τότε τα δίνω τα 20 ευρώ, χαλάλι.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 13:29 »
Είσαι σίγουρος ότι δοκίμασες τα συγκεκριμένα της public και όχι κάποια παρόμοια άλλων εταιρειών??
Το snickerz δίνει φιστίκι με καραμέλα έντονα και τη σοκολάτα την καταλαβαίνεις αμυδρά (το γράφω κιόλας), καμία σχέση με αυτό που λες εσύ.

Σίγουρος είμαι αφού. Το Snickerz το παρομοίασα με το συγκεκριμένο άρωμα γιατί είναι από τα χειρότερα που έχω δοκιμάσει και όχι γιατί βγάζει τόση σοκολάτα, my bad..

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 21:07 »
Μας τα μπερδεύεις γέροντα. Αλλά μας λες τη μια και άλλα την άλλη...Προσωπικά θεωρώ ότι δεν έχεις  δοκιμάσει το συγκεκριμένο  αλλά τεσπα.
Σε κάθε περίπτωση ο καθένας έχει τα γούστα του.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2017, 21:13 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 00:27 »
Καλά λες απλά θα βαριόμουν και μπήκα να κράξω υγρά που δεν έχω δοκιμάσει, λολ.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 02, 2018, 20:06 »
πoιο ειναι το site της εταιρειας ρε παιδια?

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 02, 2018, 23:05 »
Ρε παιδιά, τα αγόρασε κανείς να μας πει τη γνώμη του??
(Προσοχή είναι ερώτηση παγίδα)...

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Public Juice Mix & Vape
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 03, 2018, 05:28 »
Πόσοοοο;Συν τα boosters,μούμπλε μούμπλε...χμμμμ...Δε νομίζω.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364