vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Sergios, Doubt, Tem, camber, Jorge, gfilip

Twitter

Αρωματα Flavourist

Αποσυνδεδεμένος ampelift

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #300 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 20:18 »
Θα δοκιμάσω το Holly Custard το Σάββατο που κλείνει 15 μέρες να δούμε τι γίνεται, δοκιμή σε Merlin mini (26ga 40mm 3mm core και 6 σπυρες) , Medusa reborn (twisted coil) και Pharaoh Rta (Clapton ss).
Θα επανέλθω Σάββατο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #301 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 20:41 »
Το custard το  χω φτιάξει εδω και κανένα μηνα εκει που το φτιαξα εκει εμεινε.. Καμια σχεση δυστυχώς με τον grannys vanilla της pink mule

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #302 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 21:25 »
Ιδιαιτερο αρωμα, δε ξερω αν θα βρεις κατι να του μοιαζει χωρις επεμβαση με αλλα αρωματα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #303 στις: Οκτωβρίου 08, 2017, 16:47 »
[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Εδώ και κάμποσες μέρες έπιασα τα καπνικά της εταιρείας (άρχισα με τα πρώτα πριν από περίπου 3 εβδομάδες, αν δεν λέω ψέματα). Δεν θα πω τίποτα χρήσιμο πέρα απ’ το ότι, π.χ. το RY44 και το Bronx, τα βρήκα αρκετά διακριτικά (ίσως και αρκετά άτονα), όμως κι αρκετά ευχάριστα σε καθημερινό άτμισμα. Αυτό που κυριολεκτικά ταίριαξε σε μένα είναι το Western Tobacco. Μου έλειπε τόσο καιρό κάτι από τσιγάρο (αμαρτία το ξέρω) και κυριολεκτικά το γονάτισα (ήδη εφοδιάστηκα με 360ml επιπλέον), / μάλιστα ήταν τέτοια η μανία μου που ήθελα να προσθέσω παραπάνω mg… [/justify]

[justify]Για το τέλος άφησα το καλύτερο. Δικαιώθηκα, στα δικά μου μάτια πάντα, για το Boulevard. Δεν τα παράτησα, όμως δεν θα πω και ψέματα. / Τις πρώτες ημέρες ωρίμανσης, με ζόρισε σαν υγρό. Έπρεπε κι εγώ να παραδεχτώ πως δεν θα μπορούσα σε καθημερινό άτμισμα μαζί του. Στις 20 ημέρες έγινε πιο πλούσιο στ’ αρώματά του, που και πάλι κάτι δεν ταίριαζε (φουντούκι + κάτι από πρώτο ρόλο τριαντάφυλλο κ.λπ.). Επίσης, πρέπει να ομολογήσω πως κι εγώ εισέπραξα αρκετές αρνητικές γνώμες φίλων, όμως, έφτασα και στο παρασύνθημα κι όποιος θέλει το πιστεύει, όποιος δεν θέλει ας σαρκάσει. Στις 40 ημέρες το υγρό έγινε κύκνος. Ακόμα δεν πιστεύω κι εγώ όσα γράφω. Ήθελα να το δω και σε βάθος χρόνου, π.χ. 2, 3 μήνες. Όμως κατανάλωσα και τα 120 ml με μανία και ήθελα κι άλλο. Είχε καταπληκτική ισορροπία, και το τρελό; ήταν ένα άλλο υγρό. / Δεν έχω σχέση με το άθλημα, (γνωστό), όμως αν έπρεπε να βρω κάποιο λάθος από τη συγκεκριμένη εταιρεία, αυτό θα ήταν οι χρόνοι ωρίμανσης που διαβάζουμε. / Στα περισσότερα υγρά που εγώ επέλεξα και πρόλαβα, ε, όλα ζητούσαν αρκετό χρόνο αναμονής και κανένα δεν με απογοήτευσε. / (όλα με vg). [/justify]


Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #304 στις: Οκτωβρίου 08, 2017, 18:16 »
[justify]Στις 20 ημέρες έγινε πιο πλούσιο στ’ αρώματά του, που και πάλι κάτι δεν ταίριαζε (φουντούκι + κάτι από πρώτο ρόλο τριαντάφυλλο κ.λπ.). [/justify]
Κι εγώ κάπου εκεί το έχω αφήσει το Boulevard... στις 25 'μέρες που μου έβγαλε το πλαστικό φουντούκι και την αίσθηση τριαντάφυλλου. Πλέον έχω ξεπεράσει τις 40 και από 'βδομάδα λογικά πάει για μια τελευταία δοκιμή. Αν δε δώσει κάτι διαφορετικό, θα το ξεγράψω.

Σήμερα τελικά έκανα την πρώτη δοκιμή του Strawberry Milkshake με μια έβδομάδα ωρίμανσης. Περίμενα κάτι παραπάνω η αλήθεια είναι, όχι πως το βρήκα άσχημο. Σχεδόν ό,τι λέει το όνομά του, φράουλα με αίσθηση γάλακτος. Δε λιγώνει και είναι εύγεστο χωρίς χημικίλα, με τη διαφορά βέβαια ότι δεν είναι μιλκσέηκ αφού δεν έχει κάποια αίσθηση παγώματος στον λαιμό (π.χ μέντα). Ατμιζόμενο, μα βαρετό αν το κάνεις συνέχεια.

Αισθητά αδύναμο στο 12% 50-50, οπότε το αφήνω στη άκρη για 2 εβδομάδες τουλάχιστον ακόμα όπου θα δείξει αν θα δυναμώσει.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #305 στις: Οκτωβρίου 08, 2017, 23:33 »
Τέλος Αυγούστου πήγα σ ένα κατάστημα atmosfaira κυρίως να δοκιμάσω το solo που απ την περιγραφή του μου ταίριαζε περισσότερο. Εκεί δοκίμασα κι άλλα, μαζί και το boulevard. Χωρίς να το περιμένω είπα "ώπα εδώ είμαστε", ενώ για το solo είχα μια απίστευτη ξενέρα με αυτό που δοκίμασα. Πήρα το boulevard για σιγουράκι και το solo προς τιμήν του χαμένου μου πάθους(Castle Long). Στις 10 μέρες το boulevard ήθελα να το πετάξω στην τουαλέτα, αλλά απο λύπηση στον υδροφόρο ορίζοντα απλά το άφησα στην άκρη συν του ότι αυτό που είχα δοκιμάσει στο μαγαζί δεν είχε καμία σχέση με αυτή την αηδία που μου πεταξε τα μάτια έξω. Αντίθετα το solo έδειχνε στις 10 μέρες πολλά υποσχόμενο και πολύ καλύτερο απ τη δοκιμή στο κατάστημα. Για να μην τα πολυλογώ στο solo είμαι στο δεύτερο 30μελο με το τρίτο να ωριμάζει με τη σειρά του. Στο διάστημα αυτό έχω ξανα δοκιμάσει το boulevard πριν καμια βδομάδα(περίπου 30κάτι μέρες) και ήταν κάπως πιο στρωτό. Αυτή τη στιγμή έχει ξεπεράσει τις 40 μέρες και απο τη μυρωδιά στο μπουκάλι καταλαβαίνω πως αυτό το έντονο τριαντάφυλλο που μου βγαζε έχει μπλεχτεί όμορφα με τα υπόλοιπα αρώματα. Ο Joe έχει απόλυτο δίκιο για το λάθος που έχουν κάνει στις προτινόμενες μέρες ωρίμανσης(τους δικαιολογώ γιατί προφανώς ξέρουν πως δεν έχασε κάποιος την υπομονή του για να την βρούμε εμείς). Με λίγα λόγια, κατα τη γνώμη μου, τα αρώματα αυτά θέλουν διπλάσιο ίσως και τριπλάσιο χρόνο απ τον προτεινόμενο για να δώσουν το πραγματικό τους προφίλ, περισσότερη υπομονή απο εμάς και καλύτερη ενημέρωση απ τα καταστήματα. Είναι μια καλή ελληνική προσπάθεια και είναι κρίμα να πάει χαμένη από τέτοιο λάθος.

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #306 στις: Οκτωβρίου 08, 2017, 23:43 »
Σε τι ποσοστό έκανες το boulevard και σε τι ποσοστό βάσης:

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #307 στις: Οκτωβρίου 08, 2017, 23:49 »
Πάντως εγώ νομίζω οτι το kings είναι μία ευχάριστη έκπληξη μέσα στα τόσα παρόμοια υγρά που βγαίνουν τον τελευταίο καιρό :thumpup:.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #308 στις: Οκτωβρίου 08, 2017, 23:53 »
Σε τι ποσοστό έκανες το boulevard και σε τι ποσοστό βάσης:
Στο 3% το κανα και περίπου 50/50. Για την ακρίβεια 10ml 18mg(65pg/35vg),0.9ml boulevard,8.7ml pg, 10.4ml vg.

Στην επόμενη δοκιμή αν πάλι δεν, θα προσθέσω λίγη βάση με λίγο περισσότερο vg στην αναλογία.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #309 στις: Οκτωβρίου 10, 2017, 08:24 »
Σε συνέχεια του #244 post μου.
Boulevard :Δεύτερη δοκιμή μετα από 30 ημέρες ωρίμανσης στον doggy που κατά τη γνώμη μου στρογγυλεύει τις γεύσεις η αρχική μου απογοήτευση περιορίστηκε βελτιώθηκε αρκετά όχι βέβαια μέχρι του σημείου να με κάνει να το ξαναπάρω συνεχίζω να μην μπροώ να περιγράψω τι άτμισα. Βέβαια επειδή τοβαλα καπάκι και στο zest μου που ξεχωρίζεις τις γεύσεις, ε δεν το ξαναβάζω ;)
Solo: Μετά από 31 μέρες ωρίμασης. Ομαλοποιήθηκε αρκετά (τοχα δοκιμάσει στις 20 μέρες) ένα νόστιμο υγρό με δικά του χαρακτηριστικά πολύ κοντά στο Chateu Haut της Solubarome και δευτερευόντως με το white castle της Egoist. Η βανίλια σε πρώτη μούρη καρύδα κάπου εκεί ουίσκυ δεν κατάλαβα. Υπάρχει και μια ξυλώδης γεύση που κάποιες στιγμές ίσως βγάζει μια χιμικίλα που δεν μου αρέσει. Συνολικά ένα ωραίο υγρό που έχω την αίσθηση ότι θέλει και άλλο χρόνο να δέσει. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Vkoulbal

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #310 στις: Οκτωβρίου 12, 2017, 13:49 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ ΑΤΜΙΣΤΕΣ ....
Θα ηθελα και εγω να πω την γνωμη μου για τα ελληνικα υγρα flavourist....
ειναι ολα υπεροχα και καπνικα και μη 20 στο συνολο, :thumpup: οι αναλογιες που δινει ο κατασκευαστης και οι ημερες steeping πολυ σωστες αν και εγω εχω το κακο συνηθειο να μην τα αφηνω πανω απο 2-3 μερες:)
λοιπον στο θεμα μας για εμενα ξεχωριζουν τα bronx , yellow tart , yummy strawberry milkshake, boulovard , mamas cookies kai holy custard επισης με τα δυο τελευταια και ακολουθοντας τις συνταγες του φιλου παναγιωτη απο την σελιδα flavourist στο facebook μπορειτε να φτιαξετε 2-3 η και 4 νεα υγρα με τον συνδυασμο τους.
φοβερη ποιοτητα αρωματων ενα μεγαλο μπραβο στην flavourist :)
αυτα ηθελα να πω φοτο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2017, 13:56 από Vkoulbal »

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #311 στις: Οκτωβρίου 12, 2017, 15:51 »
Η συμπεριφορα αυτων των αρωματων ως προς τις αντιστασεις παιδια??

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #312 στις: Οκτωβρίου 12, 2017, 16:14 »
σε mini nautilus τα mecca και το 7stars άντεξαν 40 kai 50ml αντίστοιχα με την 1.8...μπορεί να κράταγαν και παραπάνω αλλά τελείωσαν τα υγρα...
σε nautilus 2 το paradiso είμαστε στα 25ml και μόνο από αστοχία υλικού ή χρήσης δεν θα μου κρατήσει για όλα τα 40ml....
παρεπιπτόντως και το 7stars ωραίο καπνικό...ο πωλητής μου το περιέγραψε ίδιο με το 7leaves της flavorart που δεν το έχω κάνει ακόμη αλλά εμένα μου θύμισε το bright tobacco της liqua μόνο που ήταν κλάσεις ανώτερο...
το paradiso μέχρι στιγμής μου αρέσει αλλά δεν με τρελλαίνει...είναι ευχάριστο και όχι μπουχτιστικό πάντως
όλα τα παραπάνω φτιαγμένα συμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή σε βάση 50pg50vg

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #313 στις: Οκτωβρίου 12, 2017, 16:44 »
Update για το Kings:

Στις 35(!) ημέρες, επιτέλους άρχισα να διακρίνω αμυδρά και στο βάθος σοκολάτα (μαλλον για λευκη σοκολατα την κανω δεν νιωθω το "πικρό" της σοκολατας, αλλα το "λιπαρό" της) και βανίλια, στη γεύση όμως όχι στην οσμη. Στην οσμη δεν καταλαβαίνω σχεδόν τίποτε.

Επίσης το κτυπημα παραμένει πολύ δυνατό, σχεδόν τραχύ (σχεδόν μου θυμισε ένα πρόσθετο που είχε βγαλει καποτε η flavourart που έδινε τετοιο κτυπημα, δεν θυμαμαι πως το λενε)  και αυτη ή αίσθηση μενθόλ με χαρακτηριστικό μια "ψυχρα" στο λαιμό έχει υποχωρήσει πολύ σε ανεκτά απο εμενα επιπεδα (που δεν αγαπώ το μενθόλ). Μαλλον ... εξατμίστηκε το μενθόλ ή ότι στο καλό ήταν.

Πολύ ιδιόμορφο και ιδιότροπο τελικά, αλλα για καποιον που θέλει τραχύ κτυπημα, είναι ότι πρέπει.
Δεν ξερω μαλιστα αν συνδυαστεί και με καποιο καπνικό (για τη γεύση) τι αποτέλεσμα θα μπορουσε να δώσει, αφου απο κτυπημα εχει και με το παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2017, 16:49 από panos »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #314 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 09:33 »
θα φτιάξω το bulevard σήμερα  :dance3:
το δοκίμασε κανεις? καμια γνώμη?  :tongue_smilie:  :laugh1:
καλού κακού θα φτιάξω ένα 10 μελό μονο να το δοκιμάσω και βλέπουμε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42424 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos