vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 5 χρήστες
anetost, dkostas, Koggiot, Tsimio, bloodlessz

Twitter

Υγρά Rope Cut

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά Rope Cut
« στις: Αυγούστου 11, 2017, 16:11 »
Επισκέφτηκα τον ταπεινό καταστηματάρχη της γειτονιάς για να αγοράσω "λαδάκι" και το μάτι μου επεσε στην σειρα Rope Cut που έφερε πρόσφατα.
Τα υγρά είναι σε αναλογία PG/VG: 30/70 απο τον Καναδά.

Η περιγραφή της σειράς, οπως αναφέρεται και στις ιστοσελίδες των καταστημάτων έχεις ως εξής:

[justify]Εμπνευσμένο από τον κλασικό καπνό πίτας που προτιμάται από κάθε ναυτικό. Ο καπνός Rope Cut δεν κόβεται, αλλά γνέθεται σε χοντρά κορδόνια που μοιάζουν με σχοινιά πλοίων. Η καπνός Rope Cut είναι αρκετά συμπαγής και αποθηκεύεται πολύ εύκολα. Μόλις τοποθετηθεί σε πίπα μπορεί να περιστραφεί με οποιονδήποτε τρόπο, χωρίς να πέσει ποτέ ο καπνός. Ανθεκτικό στις θύελλες και ιδανικό για όταν βρίσκεστε στη θάλασσα.[/justify]
[justify]Τα υγρά αναπλήρωσης Rope Cut είναι μια συλλογή από μείγματα καπνού υψηλής ποιότητας. Χειροποίητα και με χρήση υλικών υψηλής ποιότητας. Σε αντίθεση με όλες τις άλλες γεύσεις καπνού, το Rope Cut συνδυάζει τη γεύση του καπνού που επιθυμείτε με τις αγαπημένες καθημερινές σας απολαύσεις, βοηθώντας σας να ξεπεράσετε οποιαδήποτε καταιγίδα που μπορεί να έρθει στο δρόμο σας. Κάθε γεύση κατασκευάζεται για να κολακεύει και να εξυμνεί τη γεύση του καπνού με πολυπλοκότητα και βάθος. Η συλλογή Rope Cut είναι εκλεπτυσμένη και ομαλή σε κάθε εισπνοή και εκπνοή, το τέλειο υγρό αναπλήρωσης για όλες τις καιρικές συνθήκες άτμισμα.[/justify]

Προσωπικά δοκίμασα μόνο το Dark Thirty μέχρι τώρα, το οποίο στην περιγραφή του αναφέρει ένα πλούσιο μείγμα σταφίδας, δαμάσκηνου και καπνού με μια νότα ρούμι.
Τωρα, ξέρω οτι η γεύση ειναι υποκειμενική αλλά έχω θετικές ενστάσεις ως προς το "μια νότα ρούμι".
Το μπουκαλάκι μυρίζει Captain Morgan, δεν ξέρω αν είναι η ιδεά μου αλλα το ρούμι ειναι πάρα πολύ έντονο και αμφιβάλλω αν είναι απλα μια νοτα. Μάλιστα, το νιώθω τοσο εκρηκτικό στον ουρανίσκο μου που δεν ξέρω σε συνδυασμό με κάποιο καλοκαιρινό κοκτειλ ρουμι ποια θα είναι τα αποτέλεσματα..  :))
Σε αναλογία με την σταφίδα κάνει ενα φοβερό δέσιμο, με το χτύπημα να είναι αρκετά smooth (σε 3mg που δοκίμασα). Το δαμάσκηνο το καταλαβαίνω ελάχιστα εως καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 11, 2017, 17:05 »
Πολύ καλά υγρα με ωραίο ντουμανι και καλό κτύπημα εγώ ήδη έχω ατμισει το skipper dark thirty kai to loose Canon καπνικα υγρα που σε γεμίζουν άνετα για όλη την μερα

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 11, 2017, 18:56 »
εγω εχω ερωτευτει το SKIPPER γεματη γευση, χτυπημα, ντουμανι. Τι αλλο να ζειτησει καποιος ατμιστης....?
Να ειτανε και λιγο φτηνότερο!!!   ;D

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 11, 2017, 20:14 »
Ντάξ... Μπλέξαμε πάλι, νομίζω. Με βλέπω από Σεπτέμβρη παραγγελία ένα απ' όλα να δούμε τι παίζει.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 11, 2017, 20:21 »
Βρέθηκα στο Αγρίνιο το σκ και επισκέφτηκα ένα μαγαζί και τα είχε.
Δοκίμασα το dark thirty και πραγματικά κόλλησα. Όντως ένιωσα αυτή τη γεύση που θυμίζει ρούμι αρκετά και μου άρεσε πολύ σε συνδιασμό με το καπνικο στοιχείο με κράτησε. Κρίμα γιατί είναι πανάκριβα.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 11, 2017, 20:54 »
E ναι πανάκριβα αφου μας υποχρεώνουν να αγοράζουμε 10ml
Και μη χειρότερα, το βρήκα σε Kαναδέζο με 13,3€ τα 30ml
Πατριάρχες στα τάληρα θέλαμε... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 11, 2017, 21:16 »
με τα μεταφορικα μαλων μια η αλλη θα ερχετε

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 11, 2017, 21:46 »
  το πιθανότερο, αλλα κι απο την άλλη πολυ αμφιβάλλω αν καναδός αψηφήσει οποιονδήποτε νομο, υποθέτω επίσης πως το σύστημα των πωλησεών τους θα παθαίνει μπρικόλα σε αποστολή στην Ευρώπη,  ουτως ή αλλως δηλαδη βαμμένη την εχουμε :laugh1: :idiot1: Εν πάση περιπτώσει δεν ηταν αυτή η ιδέα του ποστ, περισότερο ια την κορώνα την πέτσινη που μας φορέσανε  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2017, 21:52 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 11, 2017, 22:25 »
Δοκίμασα και από άλλο ένα παιδί το skipper αραιωμαινο είχε βάλει 10μλ βάση μηδενική από γεύση δεν αλοιωθηκε καθόλου πιστεύω πρεπει να παίρνει και παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 11, 2017, 23:13 »
πάντα σχετικό το καθόλου ε; :) 

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 11, 2017, 23:41 »
Επειδή έχω κάνει αραίωση σε αρκετά υγρα σε άλλα σηκωναν αλλά όχι σε αυτό δεν χάλαγε καθόλου βέβαια άλλο έγω άλλο εσύ.  αλλά για να μην χαλάσεις όλο το δεκαμελο γέμισε το τανκ 1/3 και το άλλο 1/3 βάση κούνησε το λίγο και κάνε μια δοκιμή. Αυτό που δοκίμασα 
Το είχε φτιάξει εκείνη την ώρα.  

Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 20:44 »
Το Loose Canon εκπληκτικό!! :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:36 »
γεια χαρα, έχω δοκιμασει το skipper, για οσους αρέσκονται στα καπνικά είναι πολύ ωραία υγρά για όλη μέρα, το κανω στον ammit το κακό είναι οτι τελειώνει αμέσως...

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 16:17 »
Να συμβαλω και εγω τις εντυπωσεις μου.
Αγορασα το dark thirty ετοιμο 10μελο και το shell back diy.

Δοκιμαστηκαν σε hadaly, ammit 25 και μερλιν μινι. 

Να πω οτι και στα δυο η καπνοκη βαση ειναι σχεδον ιδια η οποια ομως διαφοροποιείται αναλπγα το υγρο.
Μια μικρη αληθεια.Μεσα στο dark thirty βρηκα νοτες απο odin 101.παρολο που μυριζει υπεροχα ατμιζεται ομορφα αλλα προσωπικα για μενα ειναι πολυ μπουχτιστικο και αυτο γιατι η πανδαισια αρωματων ειναι βαρια.

Απο την αλλη εχω παθει πλακα με το shellback.ακομα και μολις το φτιαξεις ατμίζεται ευχαριστα , αλλα στη βδομαδα και πανω ειναι superb. Εχω κανει ηδη ενα 30μελο, το πρασινο μηλο ειναι εκει τραγανο να σβησει το εντονο καπνικο. Στον αμμιτ φευγει νερακι ! Λεω να δολιμασω και τα καραμελωμενα κηροκαρπια αλλα και αυτο το καρυδοκανελα που δοκιμασα καλο ηταν.

Η αραιωση του diy εγινε με vg booster pink mule και βαση μηδενικη pink mule.
Πειτε και εσεις εντυπωσεις.

Παντως γενικα το καπνικο μερος ειναι βαρυ αλλα δενει σε ενα adv υπεροχο.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 02, 2017, 01:05 »
Εγω θελω να ρωτησω,ειναι τελικα καπνικα τα υγρα αυτα ή της συνομοταξιας relax/supreme που αχνοφαινεται λιγος καπνος στο βαθος?
Δεν εχω δοκιμασει ακομα..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180607 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33963 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12