vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, RobGup, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 15:36 »
Αλεξη θα συμφωνησω κι εγω μαζι σου και να προσθεσω πως ο Α2 ταιριαζει αρκετα σε αυτους που κανουν τσιγαρισια αρωματα.Αυτα καπως καταφερνει να τα αποδωσει καλυτερα σε σχεση με τα αλλα που απλα δεν το εχει.
Σε χαμηλη αντισταση θυμιζει αρκετα τον Giant Dual Coil LR αν εξαιρεσεις τον ζεστο ατμο που παλι δεν εχει.
Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι οταν κανεις τζουρα δεν νιωθεις να γεμιζει το στομα σου ατμο,ισως λογω του οτι δεν ειναι θερμος κι αυτο με ψιλοχαλασε.
Ο ΙΑΤΤΥ καμια σχεση με αυτα,αφου αποδιδει ολες τις γευσεις οπως πρεπει,κι ο ατμος του ειναι ζεστος,πηχτος,γεμιζει το στομα κι η ποιοτητα ατμου ειναι πυκτη σαν κ.τ.
Περα απο την αποδοση γευσης το φοβερο ατου του ΙΑΤΤΥ σε σχεση με τον Α2 ειναι τα 5 ml δεξαμενης που εχει για υγρο.


Συμφωνω εν μερει, αλλα ρε παιδια τα 5μλ ειναι ενοχλητικα πολλα! Θα πρωτιμουσα αν γινοταν ο ιαττυ να ειχε 2μλ χωριτηκοτητα και να ηταν και μικροτερος... Εξαλου για καποιον που κανει 2 μλ την μερα τι εγινε αν επανατροφοδοτει τον ατμο 2 φορες την μερα στον Α2? Και αν εχεις 4-5μλ στον ιαττυ και θες να αλλαξεις γευση τι κανεις? μεταγγιση?

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 15:54 »

Συμφωνω εν μερει, αλλα ρε παιδια τα 5μλ ειναι ενοχλητικα πολλα! Θα πρωτιμουσα αν γινοταν ο ιαττυ να ειχε 2μλ χωριτηκοτητα και να ηταν και μικροτερος... Εξαλου για καποιον που κανει 2 μλ την μερα τι εγινε αν επανατροφοδοτει τον ατμο 2 φορες την μερα στον Α2? Και αν εχεις 4-5μλ στον ιαττυ και θες να αλλαξεις γευση τι κανεις? μετάγγιση?
εγω θελω 2 τεποζιτα  :laugh1: :idiot1: :laugh1: αφιστε τα μλ μου κατοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο αντιχριστοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :wall: ------και ΑΝ θες να αλλαξεις γευση τι κανεις? ΝΤΡΙΠ ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 15, 2011, 16:15
επειδή μίλαγα σήμερα με τον Πανό και με άλλα παιδιά που μίλησα κατάλαβα οτι δεν μπόρεσα να δώσω σωστά να καταλάβουν τι ενοω λέγοντας οτι ο ΙΑΤΤΥ :respect: θέλει ασχολία και δεν ειναι εύκολος και δεν είναι για όλους( εκει εχω και καπιους αλους λόγους αλλα οχι το οικονομικό σε καμια περίπτωση ) όποτε να το κάνω λίγο πιο λιανά (τουλάχιστον να προσπαθήσω ) για να μην τρομάζω και τον κόσμο χωρίς λόγο και μετά τον δοκιμάσουν πουθενά και με βρίζουν ... λιπών λέγοντας οτι είναι δύσκολος η ότι θέλει ασχολία εννοώ οτι ειναι πλήρως ριθμησημος και μπορείς να τον σεταρις ακριβός στα γουστα σου ΔΕΝ υπάρχει κάτι ατμιστικα που δεν μπορεί να κάνει ΥΠΆΡΧΕΙ ώμος δεν τον έχω σεταρι ετσι ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΤΟΥ ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ( με τα δικα μου παντα γουστα) και ακόμα να ξεκαθαρίσω οτι το βασικό του σεταρισμα είναι υπόθεση 10 λεπτών (και πολι λεω) και ειναι πολι εύκολο απλά ενοω οτι μπορεί να κάνει πολλά παραπάνω αν το ψαξις  για καπιους ισος ο α2 ειναι πιο ευκολος για μενα πιο ευκολος ειναι ο ΙΑΤΤΥ :respect: αλλα ξαναλεω οτι το βασικο του σεταρισμα ειναι απλο και ακομα και με αυτο ειναι ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΛΛΟΥ  (για μενα )  :respect: ελπιζω τορα να το έδωσα να το καταλάβετε αυτο που ενοουσα ....  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 16:15 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 16:48 »

Συμφωνω εν μερει, αλλα ρε παιδια τα 5μλ ειναι ενοχλητικα πολλα! Θα πρωτιμουσα αν γινοταν ο ιαττυ να ειχε 2μλ χωριτηκοτητα και να ηταν και μικροτερος... Εξαλου για καποιον που κανει 2 μλ την μερα τι εγινε αν επανατροφοδοτει τον ατμο 2 φορες την μερα στον Α2? Και αν εχεις 4-5μλ στον ιαττυ και θες να αλλαξεις γευση τι κανεις? μεταγγιση?

Η πίεση υγρού (περισσότερο υγρό - μεγαλύτερη πίεση) στο τεπόζιτο και αντίστροφα, παίζει ρόλο στην ποιότητα του ατμού και την γεύση σίγουρα, με λιγότερη χωρητικότητα δεν ξερω ποσο μεγάλη διαφορά θα μπορούσε να έχει απο τον Α2-Τ.


Ζήτησα απο τον Ατμό να το μεταφέρει εδώ, καταρχήν τον ευχαριστώ, απο εκεί και πέρα γράφετε ότι θέλετε που να αφορά το θέμα σύγκρισης τον ατμοποιητών και τον σχολιασμό του αρχικού μου πόστ, μην το κάνουμε όμως σκουπίδι είναι κρίμα για τον χρόνο που δαπανούμε όλοι μας στα ποστ μας.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:05 »
Η πίεση υγρού (περισσότερο υγρό - μεγαλύτερη πίεση) στο τεπόζιτο και αντίστροφα, παίζει ρόλο στην ποιότητα του ατμού και την γεύση σίγουρα, με λιγότερη χωρητικότητα δεν ξερω ποσο μεγάλη διαφορά θα μπορούσε να έχει απο τον Α2-Τ.


Ζήτησα απο τον Ατμό να το μεταφέρει εδώ, καταρχήν τον ευχαριστώ, απο εκεί και πέρα γράφετε ότι θέλετε που να αφορά το θέμα σύγκρισης τον ατμοποιητών και τον σχολιασμό του αρχικού μου πόστ, μην το κάνουμε όμως σκουπίδι είναι κρίμα για τον χρόνο που δαπανούμε όλοι μας στα ποστ μας.
για τα μλ δεν σχολιαζω για μενα ειναι μια χαρα με τον α2 ειμουνα με το μπουκαλι στην τσεπη  .... απλα θελω να πω οτι για μενα δεν νομιζω φιλε μου αλεξ οτι υπαρχει νοιμα στο πιος ειναι καλιτερος .... αν και εγω εχω πει ανιχτα και με θερμη πολες φορες την γνομη μου και αυτο το εκανα πιο πολι( αφου δοκιμασα και τους δυο και μαλιστα οντας κατοχος του α2 μια βδομαδα τουλαχιστον ΠΡΙΝ εκφερω ανιχτα την γνομη μου) γιατι θεορισα αδικια για τον ΙΑΤΤΥ :respect: αυτα που διαβαζα ... αλλα το νοιμα ειναι μονο ενα !!!!!!!!!!!!!! πως να ξεφιγουμε απο τον εφιαλτι του κανονικου τσιγαρου αν καπιος το κανει με α2 τοτε αυτος ειναι ο καλιτερος αν το κανει με giant toτε ειναι αυτος καλιτερος και παει λέγοντας .... ΑΥΤΟΣ ειναι ο σκοπος και το νόημα τα αλλα ειναι θέμα γούστου (διαβασα καπου αυτα που εγραφε ο φιλος Γαβριλος οταν το προτοεκοψε  και Θυμήθηκα και τα δικα μου και εν τελεί αυτο μετράει μονο ! 

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:10 »
Ακριβώς Μιχάλη, το καλύτερος έχει να κάνει μόνο με το ποιος μπορεί να καλύψει καλύτερα της δικές μου ανάγκες και τίποτα άλλο, αυτο ειναι μοναδικό για τον κάθε άνθρωπο, για αυτό κιόλας αναφέρω μειονεκτήματα χρήσης - σεταρισματος και δεν κάνω αναφορά σε θετικά στοιχεία.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:13 »
Αν σε κάποιον τα απλά πράγματα είναι αυτά που τον ευχαριστούν και δίνουν νόημα στη ζωή τους...τότε Α2 και Α2-Τ ανάλογα τα γούστα(cartomizer ή atomizer).
Αν για κάποιον τη διαφορά τη κάνει και η παραμικρή λεπτομέρεια και είναι τύπος σχολαστικός τότε ο Iatty είναι αυτό που ψάχνει.
To σίγουρο είναι πως κανένας επισκευάσιμος δε μπορεί να συστηθεί ή προταθεί σε αρχάριους χρήστες η/τ ή χρήστες χωρίς κάποιες τυπικές γνώσεις όσον αφορά αυτούς.
Νομίζω πως τα κάλυψα όλα και για όλους... ;) 8)
 :)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:17 »
Ακριβώς Μιχάλη, το καλύτερος έχει να κάνει μόνο με το ποιος μπορεί να καλύψει καλύτερα της δικές μου ανάγκες και τίποτα άλλο, αυτο ειναι μοναδικό για τον κάθε άνθρωπο, για αυτό κιόλας αναφέρω μειονεκτήματα χρήσης - σεταρισματος και δεν κάνω αναφορά σε θετικά στοιχεία.
μα για σενα και για μενα αυτα τα μειονεκτήματα χρήσης - σεταρισματος ειναι και τα  θετικά του  στοιχεία και στο κατο κατο ξερις πολους να ατμιζουν σαν ενα ΙΑΤΤΥ στο αρχικο του σεταπ ??? και μην μου πεις οτι ειναι δισκολο αυτο εσυ και εγω ουτε πολιμετρο δεν θελουμε πια  ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:30 »
Σίγουρα οι επισκευάσιμοι δεν είναι για νέους ατμιστές...εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων...

Αν ο νέος έχει την αγωνία του ΚΤ ακόμη νωπή στο μυαλό του και την γεύση του στο στόμα και πιαστεί με την γνωστή μανούρα (μικρή ή μεγάλη) περί  σωστού σεταρίσματος ενός επισκευάσιμου...το πλέον σίγουρο είναι οτι θα κάνει και δύο πακέτα τσιγάρα μαζωμένα για να ηρεμήσει...

Αυτά είναι για όποιον το έχει κόψει οριστικά (ή έτσι λέει) και με την ησυχία του πλέον δοκιμάζει και ψάχνεται για κάτι ακόμη πιο ποιοτικό αλλά και οικονομικό σε βάθος χρόνου...

Υπάρχουν παιδιά που δεν γουστάρουν ΙΑΤΤΥ λόγω μεγέθους και πολύπλοκου σεταρίσματος και άλλοι που το ξεπετάνε για πλάκα και γουστάρουν και το μέγεθος...

Υπάρχουν παιδιά που δεν γουστάρουν Α2 διότι δεν τους αρέσει η γεύση και ο ατμός του και άλλοι που τον θεωρούν κορυφαίο από όλες τις απόψεις...

Όλα είναι υποκειμενικά...

Τι να κάνουμε τώρα;

Κάποιοι λένε οτι ο Α2 είναι επισκευάσιμος eGo...Προσωπικά χέστηκα...
Με έχει καλύψει στο έπακρον; ΤΕΛΕΙΩΣΕ...

Κάποιοι αποκαλούν τον ΙΑΤΤΥ ΄΄σόμπα΄΄ και ΄΄γκλοπ΄΄...Σας καλύπτει εσάς στο έπακρον; πάλι ΤΕΛΕΙΩΣΕ...

Αύριο μπορεί να αντιστραφούν τα πράγματα και οι μεν να πάρουν ΙΑΤΤΥ και οι δε Α2...

Και στην τελική σιγά τα ωά για να καθόμαστε να φαγωνόμαστε...

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 20:57 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:50 »
Κάποιοι λένε οτι ο Α2 είναι επισκευάσιμος eGo...Προσωπικά χέστηκα...

Εγω να δεις :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 17:59 »
Μεινετε στο θέμα παιδια, αλλιώς να ξαναπμε στο άλλο, αν το κανουμε 10 ανουσιες σελιδες κανενας δεν προκειται να καταλαβει τι λεμε
Κατα αλλά συμφωνω απόλυτα!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:00 »
Θα ήθελε ο ego....να είναι σαν τον Α2? :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:07 »
Μεινετε στο θέμα παιδια, αλλιώς να ξαναπμε στο άλλο, αν το κανουμε 10 ανουσιες σελιδες κανενας δεν προκειται να καταλαβει τι λεμε
Κατα αλλά συμφωνω απόλυτα!

Μα τα παιδια για ΙΑΤΤΥ και Α2 μιλανε αρα ειναι ontopic.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:14 »
Δεν ειναι αυτο το θέμα Πάνο, εδώ δεν κάνουμε chat, υποτίθεται οτι σε αυτη την κατηγορία θα μπει κάποιος να βρεί πληροφορία για αυτούς τους τρεις, μια από τις πληροφορίες που θα τον ενδιέφερε πιθανότατα είναι και ποια ειναι τα μειονεκτήματα τους για να καταλάβει τι πρέπει να αγοράσει.
Η τελευταία σελίδα μάλλον ειναι άσχετη με το θέμα όπως και με το εισαγωγικό ποστ του θέματος, για χαλαρή συζητησουλα μοιάζει και οχι για ανάλυση που θα ενδιέφερε κάποιον καινούργιο, εκτός και αν ο καινούργιος ενδιαφέρετε για το ποιες κλίκες υπάρχουν και ποιοι σκοτώνονται μεταξύ τους, οπότε και πάλι σε λάθος κατηγορία κοιτάει.
Να ανοίξουμε ένα άλλο λοιπόν θέμα και να πάμε να αρχίσουμε την φασαρία, δεν έχω πρόβλημα, αλλά να μείνει και κατι ανέπαφο, δεν είναι κακό.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:26 από cv2et »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 18:48 »
ΟFFTOPIC
Υπήρχε ήδη θέμα για τους επισκευάσιμους εάν θέλαμε να προβούμε,πάντως,σε συγκρίσεις και εκθέσεις απόψεων... εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2863.0.html και δε καταλαβαίνω γιατί ακυρώνουμε-αχρηστεύουμε μη χρησιμοποιώντας υπάρχοντα θέματα και δημιουργούμε καινούργια με ίδιο περιεχόμενο(και μάλιστα αυτό γίνεται και από τη διαχείριση)?!
Με όλο το θάρρος και σεβασμό θα πρότεινα να μεταφερθούν όλα εκεί και να σβηστεί αυτό.

(χωρίς παρεξήγηση και φιλικότατα :) )

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 19:21 »
Εκείνο που κλειδώθηκε κάνα δυο φορές και διαγράφηκαν κάμποσα μηνύματα;
Το ξανακλείδωσα μόλις.
Ελπίζουμε εδώ να μην έχουμε τα ίδια. Μέχρι στιγμής η συζήτηση πάει μια χαρά. Όποιος αρχίσει τις προκλήσεις θα θεωρήσω ότι το κάνει επίτηδες αυτή τη φορά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12