vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 01:52 »
 
Όποτε θέλεις και μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς και στα σοβαρά...  ;) :thumpup:

Πάμε μετά χρωστούμενα τώρα και θα το εκτιμούσα αν δεν πλακωνόμασταν πάλι για τις προσωπικές μου απόψεις!



ΜΙα σύγκριση ΙΑΤΤΥ - Α2
Το δικό μου ατμιστικο προφιλ ειναι με υγρά 100% VG με ελάχιστη εως ανύπαρκτη γεύση (ecopure regural 2/3 και 1/3 Rich 10 mg) και μέτρια χρήση συνήθως, έκανα 15 με 18 τσιγάρα, επίσης συνεχόμενα επαναλαμβανόμενες τζούρες κάνω αλλά όχι πολύ τακτικά, μόνο μετά από κανένα καλό φαγητό η σε έξοδο.
Το απο πάνω το γράφω για να υπαρχει μια καλύτερη εικόνα στο τι έψαχνα.
Περνω σαν βάση των Α2 μιας και υποθέτω οτι τον ξέρεις καλά και προχωραω απο εκει για τους άλλους δυο, απο τον Α2-Τ εχω ελάχιστη εμπειρια, παρολα αυτα με άφησε ικανοποιημένο και θα τον πρότεινα ποιο έυκολα ειδικα σε μανιακούς κανιστές, ακόμα και χωρίς να έχω συνεχόμενη χρήση του γιατι στην κατασκευή του βλέπω οτι φέρνει πολύ προς τον 510 τανκ σε ποιοτική έκδοση.
Εγω δεν θα τον έπαιρνα γιατι γενικά με τα πολύ τσιγαρίσια πράγματα έχω πάρει διαζύγιο και δεν θέλω ουτε να τα βλέπω.

Όποιος θέλει ποιο ζεστό και υγρό ατμό απο τον Α2 λοιπον μπορεί να δοκιμάσει και τον Α2-Τ, αν μαζι με τα προηγούμενα θέλει και την γεύση που μυρίζει στο υγρό,  και ποιο πηκτό κεντρικό σώμα στον εκπνεόμενο ατμό. Τότε είναι σαν επιλογη ειναι ο ΙΑΤΤΥ αλλά,  ειναι δύσκολος και όχι στο στρίψιμο της αντίστασης η οτι θέλει πολύμετρο (που δεν θέλει) είναι δύσκολος σε λεπτομέρειες που έχουν να κάνουν με τις αναλογίες υγρού - αέρα, τις οποίες τις ελέγχεις σε ενα μεγάλο βαθμό, αλλά όχι με απλό τρόπο.
Για να εμβαθύνουμε στην επιλογή θα κοιτάξουμε το κομμάτι των υγρών, ο ΙΑΤΤΥ εφόσον τονίζει αρκετα της γεύσεις απευθύνετε περισσότερο σε χρήστες που τους αρέσουν τα απλά υγρά, χωρίς αυτο να σημαίνει οτι τα υγρά της ΗΑΛΟ πχ δεν ειναι κατάλληλα, θα τα κάνει όποιος τα επιλέξει, απλά θα τον κουράσουν ποιο γρήγορα

ο ΙΑΤΤΥ απο τον Α2 είναι μεγάλη αλλαγή και μπορεί να ρυθμιστεί σε πολλά πράγματα αλλά αποφεύγω να τον προτείνω σε χρήστη του Α2, λόγω της αλλαγής που θα προκαλέσει στον ατμο (ποιο ζεστός), της γεύσης (ποιο γεμάτη)  και λόγω της αρχικής δυσκολίας του, εμενα μου πήρε τρεις βδομάδες αλλά δεν ειχα καθόλου εμπειρία απο ατμισμα και συσκευές, αν κάποιος τον πάρει και δεν ειναι αποφασισμένος να τον δουλέψει, ενδέχετε απλά να του σπάσει τα νεύρα, αν τον μάθει παρόλα αυτά, το μηχάνημα ειναι άψογο, με εξαίρεση την αρχή μετραώ 2 1/2 απροβλημάτιστους μήνες κατα τους οποιούς ειναι ο μαναδικος μου καθημερινος ατμοποιητής. Το τελευταιο 20ημερο πήρα για δοκιμές ενα 901 και εναν 510 ντριπ, επίσης το fog που ακομα δεν εχω βρει σωστο 901 να το δουλέψω, δεν μπορώ να το περιγράψω, απλά με έχει κερδισει απο απόδοση και αξιοπιστια, πλεόν βγαίνω με αυτον έξω και μια-δύο μπαταρίες παραπανω οταν ειναι με 18350, ουτε καν επιπλεόν υγρό.

Μην παρασυρθεί κανένας απο την τελευταία παράγραφο, ετσι δούλεψε για μένα, κάποιος άλλος μπορεί να θέλεις κάτι διαφορετικό η απλα να κουράστει πολύ στην αρχή.
Ειναι μήχανημα που όποιος το θέλει καλο ειναι να το δοκιμάσει απο κόντα και κατα προτίμηση σε περισσότερα απο ενα στησίματα.
Επίσης και σημαντικότατο να έχει κανέναν κοντά του να τον δουλεύει γιατι ενδέχετε στην αρχή να χρειαστεί λίγο βοήθεια, ειδικά αν δεν εχει ασχοληθεί ποτέ για να μπορεί να καταλαβει ποτε ενας ατμο ειναι μπουκωμένος και πότε δεν εχει επαρκές ρεύμα.


Μειωνεκτήματα τώρα που βρήκα σε όλους, πλεονεκτήματα δεν χρειάζεται να γράψω, είναι γνωστά και κοινά σε όλους τους επισκευασιμούς
Προσωπική γνώμη παιδια όλα απο εδω και κάτω!!!
Α2
Εχει ξερό και κρύο ατμό, επίσης αλλειώνει την γεύση, δίνει μια αίσθηση οτι το υγρό εχει νερώσει, θεωρω οτι και τα δύο οφείλονται στον μεγάλο χώρο τον οποιο δουλεύει η αντίσταση, χάνετε πάρα πολύ απόδοση έτσι.
Η γευση διωρθώνετε ελαφρώς (30-40% βελτιώση) αν τα φυτιλια πιαστουν επάνω και δεν ακουμπάνε τα τοιχώματα, θελει ομως μετα περισσότερο πρόσεγμα στην πυκνότητα του βαμβακιού που τροφοδοτεί την αντίσταση μετά, επίσης ένα κομματακι κεραμικο σε ενα σημειο που δεν θα γραψω ποιο ειναι επιτηδες, διωρθώνει επιπλεόν την γεύση!
Για τον κριο-ξερο ατμό σκεφτηκα οτι μπορούσα ίσως να κάνω κάτι αλλά δεν το δοκιμάσα ποτε στην πράξη γιατι δεν ειχα πραγματικό λογο τελικα να το κανω.
Κατα τα άλλα ειναι μια πολύ φτηνη για την κατηγορια της και αξιολογη λύση για καποιον που δεν εχει θέμα με τα απο πανω η δεν θελει να παει ποιο ψηλά οικονομικά.
Δεν τον συγκρινω με τους άλλου δύο γιατι ειναι μεγαλή η διαφορα στην τιμή και στην αποδοση τελικά.

Α2-Τ
Σχεδιαστικα και απο αποδοση ειναι καλύτερος για μένα αλλά η τιμη του τον οδηγει σε άμεση συγκριση με τον ΙΑττυ και όπως έχετε καταλαβει ήδη, για μένα έχασε.
Η λόγος ειναι ότι οτι Α2-Τ ειναι με περισσότερο ελεγχομένη τροφοδοσία υγρού, ενώ ο ΙΑΤΤΥ στρέφετε περισσότερο προς την απόδοση μέσω καλού φιτιλιού και αποδοτικης σχεδιάσης για να ελέγξει το υγρό, επίσης τα στοιχεια του δεύτερου ειναι πολύ ποιο δυνατα στην πράξη.
Παρολα αυτα δεν του εχω κανει εκτεταμένο τεστ γιατί πιστεύω ότι απο την στιγμή που το υγρο περιορίζετε στην ροή του απο ένα φυτίλι και μόνο η αποδοση δεν θα μπορέσει να ανέβει αρκετά.
Πολύ αξιολογή λύση παρόλα αυτά για κάποιον που δεν θέλει να μπλέξει με τα απο κάτω.

Ο Ιαττυ τώρα δυστηχώς αδικήθηκε πολύ κατα την κυκλοφορια του.
Τα βιντεο του Θαναση δυστυχώς χάνουν τις λεπτομέρειες, οποτε ο χρήστης πρέπει να ασχοληθει πολύ.
Παράδειγμα στο βίντεο δείχνει οτι το κατω κατω συρμα τιλιγετε γύρω απο το πλαστικο αν ομως το κανεις αυτο θα σου πνιξει την μια ακρη απο το φυτιλι και θα σου χαλάει την τροφοδοσία όταν το υγρο του τανκ, πέσει κάτω απο το ύψος της καμπάνας, θα πέσει και η πίεση και θα καταλάβεις διαφορά στη γεύση, αν και οχι απαραίτητα καμμένο, εφόσον κάνεις πολύ ελαφριά γεύση, σε βαριά δεν θα φανει.
Μετα δεν λεεί πουθενα οτι το φυτιλι πρέπει να ειναι μέσα η επάνω απο την αντίσταση, ποτέ απο κάτω, ούτε καν όταν ειναι εξω απο το κεραμικο, αν βγει κατω απο την αντισταση θα σε ταράξει στις διαρροές και στις μπουρμπουλήθρες.
Όταν αλλάζει υγρό πρέπει να είναι τελείως κλειστή η καμπάνα γιατί απο 1 1/2 στροφή ανοικτή και πάνω η διαφορά πίεσης θα τον μπουκώσει.
Στην χρήση επάνω επίσης όταν αλλάζει υγρό, συνήθως έχει μια περίοδο ψιλοαναπροσαρμογης, αυτο συμβαίνει γιατι τα πλαστικά ήταν φτιαγμένα για 1,6Mm φυτιλι και οχι 0,9mm που χρησιμοποιούμε τώρα, οπότε ίσως χρειαστεί ελαφρώς διαφορετικό τυλιγμα η αλλαγές στην καμπάνα.
Αυτα και πολλά όλα τα οποία η αλήθεια είναι οτι περιορίζονται γύρω απο την κατασκευή-τοποθέτηση τις αντίστασης και οχι μετα στην πράξη πλην ελαχίστων, αν ομως δεν τα προσέξεις μπορεί πολύ εύκολα να σου σπάσει τελείως τα νεύρα.

Παράδειγμα χρήσης του σε σχέση με τις λεπτομέρειες, το αναφέρω για να τονίσω τον τρόπο λειτουργίας σε κάτι σύνθετο και δύσκολο και όχι για να πω οτι κάνει chain vaping!!
Απο chain vaping και τέτοια δεν εχει κανένα θέμα, όσο θέλεις όποτε θέλεις και για όσο θέλεις, τον εχω φτασει άνετα στα 3 λεπτά με συνεχόμενες τζούρες χωρίς καν να αφήσω το κουμπί.
Στα περισσότερα βολτ όμως θα παει με κάποιες προϋποθέσεις όμως, αν υποθέσουμε οτι εχεις 2Ω αντίσταση, θέλεις 0,16 να ειναι το σύρμα, θα κλεισεις αρκετα τον ρυθμιστη τζούρας, θα ανοιξεις στις στροφές την καμπάνα και θα κάνεις ντριπ 10-12 σταγονες πριν ρουφήξεις, το αποτέλεσμα πάντως ειναι τρελο!!!!!! για μενα δεν εχει χρηση ειναι μονο για εντυπωσιασμο και χαβαλε, παντως το κάνει, αν τωρα εχεις τα φυτιλια απο εξω απο την αντισταση, θα παει χωρις ντριπ αλλά με 0,13 διπλο συρμα και 1,5Ω αντίσταση, επισης τον ρυθμιστη αρκετα κλειστό και την καμπάνα πάνω απο 1,5 στροφή ανοικτή.

Σε αυτά που θεωρώ μειονεκτήματα για τον ΙΑΤΤΥ έδωσα περισσότερη έμφαση και χρόνο γιατι αυτός ειναι που χρησιμοποιώ καθημερινά, οπότε για αυτόν μπορώ να κάνω καλύτερη ανάλυση.
Στο τέλος την ημέρας, αυτα τα μηχανήματα πρέπει να επιλέγονται μονο μετα απο προσωπική επαφή με τον κατοχο τους και αρκετές δοκιμές και συζήτηση, αν αυτός που σε βοηθάει στην επιλογή μένει και κοντά σου ακόμα καλύτερα, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να μην δημιουργηθούν προβληματάκια, ειδικά στην αρχή.

Gabriel ελπιζω να σε κάλυψα, λίγο πολύ σε όσους με ρωτάνε κάπως έτσι απαντάω.


***
Ολοκληρο κατεβατο στο ala chat  :wall: :wall: :wall:, κριμα το χρόνο μου

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 02:51 »
μπα αλεξ... Βοηθαει πολυ το κειμενο σου  ;)  Σιγουρα δεν ειναι χασιμο χρονου  :yes: :yes:  Θα βοηθησει αρκετους

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 03:22 »
μπραβο ρε cv2et
μπραβο για τον χρονο σου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 03:24 »
Ευχαριστούμε για το κείμενο σου Αλεξ είναι πολύ κατανοητό και βοηθάει αρκετά , όπως στην πληροφορία σχετικά με την γεύση και για της δυσκολίες χειρισμού κ.α.!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 07:37 »
Αλεξ , με βρισκεις απολυτα συμφωνο . Το προβλημα του στεγνου και αγευστου ατμου στον Α2 εγω τον ελυσα σε μεγαλο μερος με το διπλο συρμα και στα 5βολτ. Οτι αλλο δοκιμασα ηταν απο υποφερτο μεχρι αδιαφορο . Αυτος ηταν και ο λογος που με κερδισε ο ιαττυ. Και 50% να σου κατσει το σεταρισμα , εχεις ( εχω ) απιστευτα καλυτερη ποιοτητα ατμου σε γευση και υγρασια . Δυστυχως , οπως και στη ζωη , τα ομορφα πραγματα δεν ερχονται απλα και ευκολα. Στον ιαττυ , αν δεν προσεξεις την ωρα που βιδωνεις τα πλαστικα και σφιξεις παραπανω , τεντωνει το συρμα και χαλαει ( ανοιγει ) η αντισταση μεσα στο κεραμικο. Και αυτο μπορει να σου συμβει 2 φορες  ( μια για καθε πλευρα ) Με τον Α2 παλι , οση ωρα θελω για να αποφασισω αν θα πρεπει να κανω νεο σεταρισμα η να μεινω λιγο ακομα με το παλιο , την εχω ηδη φτιαξει  :))  Ειναι δυο εντελως διαφορετικα προιοντα που κανουν την ιδια δουλεια . Το ενα ( Α2 ) ευκολα κι απλα , το αλλο ( ιαττυ ) δυσκολα αλλα στο τελος εντυπωσιακα . Ειναι στην επιλογη του χρηστη ποιον θα επιλεξει. Αν καποιος εχει την δυνατοτητα , καλο θα ηταν να τους εχει και τους δυο . Το σιγουρο ειναι πως μονο χαμενοι δεν θα πανε .

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 07:47 »
Αλεξ , με βρισκεις απολυτα συμφωνο . Το προβλημα του στεγνου και αγευστου ατμου στον Α2 εγω τον ελυσα σε μεγαλο μερος με το διπλο συρμα και στα 5βολτ. Οτι αλλο δοκιμασα ηταν απο υποφερτο μεχρι αδιαφορο . Αυτος ηταν και ο λογος που με κερδισε ο ιαττυ. Και 50% να σου κατσει το σεταρισμα , εχεις ( εχω ) απιστευτα καλυτερη ποιοτητα ατμου σε γευση και υγρασια . Δυστυχως , οπως και στη ζωη , τα ομορφα πραγματα δεν ερχονται απλα και ευκολα. Στον ιαττυ , αν δεν προσεξεις την ωρα που βιδωνεις τα πλαστικα και σφιξεις παραπανω , τεντωνει το συρμα και χαλαει ( ανοιγει ) η αντισταση μεσα στο κεραμικο. Και αυτο μπορει να σου συμβει 2 φορες  ( μια για καθε πλευρα ) Με τον Α2 παλι , οση ωρα θελω για να αποφασισω αν θα πρεπει να κανω νεο σεταρισμα η να μεινω λιγο ακομα με το παλιο , την εχω ηδη φτιαξει  :))  Ειναι δυο εντελως διαφορετικα προιοντα που κανουν την ιδια δουλεια . Το ενα ( Α2 ) ευκολα κι απλα , το αλλο ( ιαττυ ) δυσκολα αλλα στο τελος εντυπωσιακα . Ειναι στην επιλογη του χρηστη ποιον θα επιλεξει. Αν καποιος εχει την δυνατοτητα , καλο θα ηταν να τους εχει και τους δυο . Το σιγουρο ειναι πως μονο χαμενοι δεν θα πανε .
καλήμερα Νασο το τράβηγμα του σύρματος την ορα που βιδώνεις το πλαστικο λινετε ευκολα τουλάχιστον στο κάτω άπλα το περνάς πανω κάτω διο τρις φορές και μετά στριβις γύρω απο την βάση ... όσον άφορα το διπλό σύρμα στον α2 θα συμφωνήσω με σένα εκει κατι παει να κάνει ... αλλα ειναι δύσκολο να το χωρέσεις ειχα ρήξη τρελό αγιασμό  :angry_orange: :angry_orange: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 07:53 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 07:57 »
Καλημερα Μιχαλη  :) Τα συρματα ( 0,13 ) εγω τα στριβω πολυ σφιχτα μεταξυ τους ωστε να γινουν ενα . Θα ηθελα να ειχα για να δοκιμασω πιο χοντρο συρμα αντι να τα στριβω για να δω διαφορες .

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:00 »
Καλημερα Μιχαλη  :) Τα συρματα ( 0,13 ) εγω τα στριβω πολυ σφιχτα μεταξυ τους ωστε να γινουν ενα . Θα ηθελα να ειχα για να δοκιμασω πιο χοντρο συρμα αντι να τα στριβω για να δω διαφορες .
εγω δοκιμασα και με 016 στριφτό  σαφος καλιτερη γευση αλλα άντε να το πιάσεις στις βιδιτσες του α2  :wall: :wall: :wall: στον ΙΑΤΤΥ  :respect: παντός αυτο χρισημοπιω διπλό και ενοιτε πολύ σφιχτό στριξιμο δεν εχεις 016 για τον ΙΑΤΤΥ  :confused1: :confused1:  :hmmm: :hmmm: :hmmm: τοτε μαλων αναβενης στα βολτ για να χρισημοπιης το 013 πρεπει να κανεις 6βολτο ...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:06 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:05 »
Εχω 0,13 και 0,15 . Μια χαρα βιδωνει βρε Μιχαλη....

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:14 »
Εχω 0,13 και 0,15 . Μια χαρα βιδωνει βρε Μιχαλη....
εγω δυσκολευομουν μαλων τα χερια του φαναρτζή δυσκολεύονται σε μικροβιδακια  :laugh1: α το ο15 είναι σχεδόν το ίδιο ..  :yes:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:21 »
Αλεξ , με βρισκεις απολυτα συμφωνο . :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:27 »
Αλεξη θα συμφωνησω κι εγω μαζι σου και να προσθεσω πως ο Α2 ταιριαζει αρκετα σε αυτους που κανουν τσιγαρισια αρωματα.Αυτα καπως καταφερνει να τα αποδωσει καλυτερα σε σχεση με τα αλλα που απλα δεν το εχει.
Σε χαμηλη αντισταση θυμιζει αρκετα τον Giant Dual Coil LR αν εξαιρεσεις τον ζεστο ατμο που παλι δεν εχει.
Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι οταν κανεις τζουρα δεν νιωθεις να γεμιζει το στομα σου ατμο,ισως λογω του οτι δεν ειναι θερμος κι αυτο με ψιλοχαλασε.
Ο ΙΑΤΤΥ καμια σχεση με αυτα,αφου αποδιδει ολες τις γευσεις οπως πρεπει,κι ο ατμος του ειναι ζεστος,πηχτος,γεμιζει το στομα κι η ποιοτητα ατμου ειναι πυκτη σαν κ.τ.
Περα απο την αποδοση γευσης το φοβερο ατου του ΙΑΤΤΥ σε σχεση με τον Α2 ειναι τα 5 ml δεξαμενης που εχει για υγρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:34 από panosfc »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:37 »
Αλεξη θα συμφωνησω κι εγω μαζι σου και να προσθεσω πως ο Α2 ταιριαζει αρκετα σε αυτους που κανουν τσιγαρισια αρωματα.Αυτα καπως καταφερνει να τα αποδωσει καλυτερα σε σχεση με τα αλλα που απλα δεν το εχει.
Σε χαμηλη αντισταση θυμιζει αρκετα τον Giant Dual Coil LR αν εξαιρεσεις τον ζεστο ατμο που παλι δεν εχει.
Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι οταν κανεις τζουρα δεν νιωθεις να γεμιζει το στομα σου ατμο,ισως λογω του οτι δεν ειναι θερμος κι αυτο με ψιλοχαλασε.
Ο ΙΑΤΤΥ καμια σχεση με αυτα,αφου αποδιδει ολες τις γευσεις οπως πρεπει,κι ο ατμος του ειναι ζεστος,πηχτος,γεμιζει το στομα κι η ποιοτητα ατμου ειναι πυκτη σαν κ.τ.
το νεο αιμα μίλησε και με 2 προτασεις τα ειπε ολα  :respect: :respect:! ναι μεγαλο ρολο παιζουν τα υγρά σύμφωνο απολύτως η έντονες γεύσης(ιδικα οι καπνικες )  τεριαζουν στον α2 στον ΙΑΤΤΥ :respect: κουράζουν και παλη ναι (Σε χαμηλη αντισταση θυμιζει αρκετα τον Giant Dual Coil LR αν εξαιρεσεις τον ζεστο ατμο που παλι δεν εχει) και μενα αυτομου δινει  :respect: Πανο εγραψες  :respect: αυτα προσπαθω να πω εδο και καιρο αλλα δεν τοχω  :idiot1: :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:44 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:42 »
το νεο αιμα μιλισε και με 2 προτασεις τα ειπαι ολα  :respect: :respect:! ναι μεγαλο ρολο παιζουν τα υγρα σημφονω απολιτος η εντονες γευσης(ιδικα οι καπνικες )  τεριαζουν στον α2 στον ΙΑΤΤΥ :respect: κουραζουν και παλη ναι (Σε χαμηλη αντισταση θυμιζει αρκετα τον Giant Dual Coil LR αν εξαιρεσεις τον ζεστο ατμο που παλι δεν εχει) και μενα αυτομου δινει  :respect: Πανο εγραψες  :respect: αυτα προσπαθω να πω εδο και καιρο αλλα δεν τοχω  :idiot1: :idiot1:

Εσυ εισαι πιο νεο αιμα απο μενα αλλα ξεκινησες απο το τελος εσυ,ενω εγω το πηγα αργα και σταθερα.  :laugh1: :laugh1:
Λογω του οτι κατα 95% κανω τσιγαρισια υγρα πιστευω καλα κατεληξα στον Α2.Ειμαι και λιγο τεμπελακος στο στησιμο οποτε μου κατσε καλα.Θα ηθελα βεβαια τα 5 ml του ΙΑΤΤΥ αλλα οκ το βολευω.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 08:46 »
τυχαία(αν υπαρχει τυχαιο ) Πανο αλλα ευτυχώς που μου έκατσε ετσι αλιος ισος ξανακύλαγα στο τσιγάρο ....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8490 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34138 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12