vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, kkoumas

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #330 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 13:42 »
Να κανω μια ερωτηση κι εγω ρε παιδες σαν νεος...
Εκανα παραγγελεια πριν 2-3 μερες και πηρα 100ml 12mg dirty vgp και 100ml 18mg dirty vgp και διαφορες γευσεις.
Σαν βαση αυτες που πηρα για εναν νεο ατμιστη ειναι οκ???
Στην επομενη παραγγελεια να προτιμησω να παρω ξεχωριστα vg με pg??? :bye:
....γουστα ειναι αυτα φιλε μου  e-aris,
δοκιμαζεις και με VG και PG και τα συμπερασματα δικα σου ::)

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #331 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:02 »
μου ρθε σημερα η παραγγελια απο πολωνια καλη συσκευασια αν και ειδα λιγα υγρα απο κανα καπακι λογικα στο αεροπλανο.βρηκα ενα μπουκαλακι που λεει φαρμακευτικη γλυκερινη 99,5 τι ειναι αυτη?την ατμιζουμε?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #332 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:05 »

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #333 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:09 »
....δες εδω
δεν καταλαβα απλως ειδα ειναι μπουκαλη γλυκερινης φαρμακευτικο

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 03, 2011, 18:25
να ρωτησω κατι?για να φτιαξω ενα υγρο ποσες σταγονες η ml βαζω αρωμα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2011, 18:25 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος MichaelGeorge

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #334 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:38 »
Παρέλαβα και εγώ και αύριο μόλις ωριμάσουν λίγο ξεκινώ τις δοκιμές. (χρησιμοποιώ eGο-Τ)

Σήμερα βράδυ, το λέω γιατί έχω παρατηρήσει πως για μένα τουλάχιστον το άρωμα/γεύση/χτύπημα κάθε υγρού εξαρτάται και από την ώρα, τα κέφια, την κούραση και αρκετά άλλα, δοκίμασα

Σκέτη Dirty base 18mg/ml. Ελαφρά Καπνική αλλά έντονη γεύση, πολύ δυνατό για μένα χτύπημα. Για βραδυνές ώρες και ποτό ή βραδυνο καφέ άνετα και όμορφα. Κάνει κεφάλι όμως

Σκέτη Dirty base 9mg/ml. Όπως πιο πάνω, πολύ καλό χτύπημα, πιο άνετη για τα γούστα μου

γενικά η dirty base νομίζω ατμίζεται χαλαρά σκέτη. Αστε που σε σύγκριση με ovale / natura υγρά ίδιων mg/ml μου φέρνει πολυ πιο δυνατή (μ' εχει βάλει σε σκέψεις αυτό)

Από αύριο εντυπώσεις και για αρώματα (με dirty base προς το παρόν)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #335 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:40 »
να ρωτησω κατι?για να φτιαξω ενα υγρο ποσες σταγονες η ml βαζω αρωμα

για αυτο καλυτερα να ριξεις μια ματια εδω να δεις λεπτομεριες

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1446.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1907.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3271.0.html

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #336 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 02:20 »

Λοιπόν όπως έγραψα και εχθές ήρθανε τα παρακάτω :

(Dirty)Neutral base, 12 mg/ml - Volume : 100 ml   
VPG base, 18 mg/ml - Volume : 100 ml
TWO APPLES, 10 ml   
ΑROMA TABACCO MORNING RAIN, 10 ml   
TABACCO AROMA US RED MIX, 10 ml
BANANA, 10 ml   
COCONUT, 10 ml   
TABACCO AROMA BURLEY, 10 ml   
ORANGE, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO NUTTY PRINCESS E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO CHOCOLATE E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO COFFEE PARADISE E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO HOT SPICES E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
WG    DARK FIRE - Volume : 5 ml
   


Για αρχή έφτιαξα 4 υγρά, τα 2 με VPG 18mg και τα άλλα 2 με Dirty 12mg


Αναλυτικά :


1.   9,7ml VPG 18mg + 0,3ml Morning Rain (καπνικό)
      Δεν καταλαβαίνω απολύτως κανένα άρωμα-γεύση. Σαν να μην έχει άρωμα μέσα !!!
      Μία ελαφρά γεύση σαν χορτάρι, σαν φρεσκοκομμένο γκαζόν......... δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς
      Επίσης μια δόση οινοπνεύματος αλλά πολύ λίγο........ επίσης παράξενο.


2.   10ml VPG 18mg + 4 σταγόνες WG Dark Fire (καπνικό)
      Έντονο άρωμα κεράσι και ίσως κάποια ελαφρά δόση βανίλια. Γενικά πολλά στοιχεία δεν τα καταλαβαίνω
      Προσπαθεί να πλησιάσει το τσιγάρο "Black Devil" αλλά δεν ......


3.   9,7ml Dirty 12mg + 0,3ml Burley (καπνικό)
      Δεν καταλαβαίνω απολύτως κανένα άρωμα-γεύση. Σαν να μην έχει άρωμα μέσα !!!
      Το έντονο κάψιμο στο λαιμό από την Dirty εξακολουθεί να υφίσταται.
      Έντονη πικρίλα η οποία δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται.


4.   9,7ml Dirty 12mg + 0,3ml US Red Mix (καπνικό τύπου Marlboro)
      Πολύ έντονη γεύση και άρωμα τα οποία δέν μπορώ να προσδιορίσω.
      Διακρίνω μια έντονη "φαρμακίλα".
      Έντονη γεύση και άρωμα σαν γυναικεία πούδρα με αντρικό άρωμα.   Πολύ περίεργη αίσθηση, δεν μπορώ να την περιγράψω.
      Κάψιμο στο λαιμό και εδώ μάλλον από την Dirty.


5.   Σκέτη Dirty 12mg.
      Έντονο κάψιμο στο λαιμό........ ξανά.
      Δεν μου θύμισε σε καμία περίπτωση τσιγάρο ή καπνικό άρωμα.
      Γενικά δεν μου άρεσε καθόλου.


6.   Σκέτη VPG 18mg.
      Καλό χτύπημα (πολύ δυνατό για τα γούστα μου).
      Μέτριο ντουμάνι
      Άγευστη και άοσμη
      Γενικά μια χαρά για βάση.


7.   5ml VPG 18mg + 4,3ml VG (80%-20%) + 0,3ml Banana + 0,4ml Chocolate
      Συνολικά βγήκε 10ml υγρού στα 9mg νικοτίνη, στην προσπάθειά μου να βγάλω μία απλή γέυση "Σοκο-Μπανάνα"
      Το υγρό το έκανα πριν μισή ώρα. Δοκίμασα αμέσως με το που το έφτιαξα, ένα τάνκ του ego.
      Αρκετά καλό μπορώ να πώ σαν "δέσιμο" γεύσεων, υπερισχύει η σοκολάτα και αφήνει και το άρωμα της μπανάνας.
      Το μόνο που με ψιλοχάλασε είναι το χτύπημα. Σχεδόν ανύπαρκτο....!!!


Οι γενικές εντυπώσεις μου είναι :
1.  Morning Rain - Επιεικώς απαράδεκτο
2.  WG Dark Fire - Καλούτσικο αλλά όχι για τα γούστα μου   
3.  Burley - Επιεικώς απαράδεκτο και αυτό
4.  US Red mix - Έντονα αρώματα αλλά δεν μπορώ να τα προσδιορίσω. Σίγουρα δεν κάνει για εμένα.......
5.  Dirty 12mg/ml - Δέν μου θύμισε καπνό ή τσιγάρο αν και την δοκίμασα σκέτη και γενικά δεν είναι στα γούστα μου. Θα την δοκιμάσω με άλλα αρώματα άλλων εταιρειών και ίσως λίγο γλυκά και θα σας ενημερώσω.
6.  VPG 18mg/ml - Ούτε θετικά ούτε αρνητικά σχόλια. Θα μπορούσε ίσως να είναι 60% VG - 40% PG αντί για 50-50 που είναι τώρα και να έχει πιο πολύ ατμό.
7.  Σοκο-μπανάνα ala Kavouras - Αν και δεν είμαι φανατικός των φρουτένιων γεύσεων και των πολύ γλυκών, και τα δύο αρώματα δέσανε πολύ ωραία για εμένα. Το μόνο κακό είναι το χτύπημα που μάλλον δεν μου βγήκε λόγω χαμηλής περιεκτικότητας σε νικοτίνη και  μικρής περιεκτικότητας προπυλενογλυκόλης. Πάντως είναι μια ωραία γέυση και ίσως γίνει ακόμη καλύτερη με την πάροδο των ημερών αφού "δέσουνε" καλύτερα τα αρώματα.


Πολύ ωραίο άρωμα επίσης έχει το  TABACCO NUTTY PRINCESS.
Μυρίζοντάς το από το μπουκαλάκι του αρώματος, φέρνει λίγο σε φυστίκι και φουντούκι και καρύδι κλπ κλπ , γιαυτό μάλλον και το NUTTY στο όνομά του.
Μάλλον είναι το επόμενο καλό άρωμα που θα φτιάξω τις επόμενες μέρες.

Τελευταίο άφησα το TABACCO HOT SPICES το οποίο μυρίζει κατι σαν τσίλι με λάδι και μαύρο πιπέρι σε ένα μίγμα.
Δέν ξέρω τι θα βγεί... θα το δοκιμάσω με βάση PG-VG 60-40 χωρίς νικοτίνη για αρχή και βλέπουμε.


Την επόμενη εβδομάδα :
- TABACCO COFFEE PARADISE
- COCONUT
- TWO APPLES

Αυτά...... Ελπίζω να βοήθησα αρκετά και να μην σας μπέρδεψα.


Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #337 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:16 »
Λοιπόν ωρίμασαν τα υγρά μου και είπα να τα δοκιμάσω σήμερα αλλά μάλλον έκανα πατάτα στη παραγγελία μου στη προσπάθεια μου να ατμίζω κάτι ποιό "υγιεινό". Παρέλαβα βάση VG 100ml 36 mg kai 2x100ml βάση vg 0mg kai διάφορα αρώματα των 5ml. Έφτιαξα χθές τα υγρά μου κάνοντας τις ανάλογες μίξεις(3,33ml vg36+6,37ml vg0+0,3ml άρωμα) για να βγούν 12 Mg. Τα άφησα να ωριμάσουν ένα 24ωρο και σήμερα τα δοκίμασα.Εντυπώσεις ατμός ντουμάνι αλλά χτύπημα ανύπαρκτο. Δοκίμασα και σκέτη τη 36αρα vg και το χτύπηματα δεν ήταν δυνατό. Τελικά καταλήγω ότι με vg δεν μπορείς να πετύχεις στο χτύπημα.Οπότε μάλλον πάμε σε δεύτερη παραγγελία άμεσα για PG γιατί χωρίς χτύπημα μπορεί να παραστρατήσω στο κανονικό τσιγάρο κάτι που δεν θέλω σε καμία περίπτωση. Αν κάνω κάποιο λάθος στα παραπάνω παρακαλώ ας μου πεί κάποιος μιας και είναι η πρωτη φορά που φτιάχνω δικά μου υγρά. Ευθύνεται η VG λοιπόν για το ανύπαρκτο χτύπημα?

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #338 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:22 »
Η pg μάλλον ευθύνεται για το χτύπημα..εμένα η αναλογία που με καλύπτει είναι 70vg/30pg..ανάλογα τα γούστα του καθένα. :)

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:35 »
Λοιπόν ωρίμασαν τα υγρά μου και είπα να τα δοκιμάσω σήμερα αλλά μάλλον έκανα πατάτα στη παραγγελία μου στη προσπάθεια μου να ατμίζω κάτι ποιό "υγιεινό". Παρέλαβα βάση VG 100ml 36 mg kai 2x100ml βάση vg 0mg kai διάφορα αρώματα των 5ml. Έφτιαξα χθές τα υγρά μου κάνοντας τις ανάλογες μίξεις(3,33ml vg36+6,37ml vg0+0,3ml άρωμα) για να βγούν 12 Mg. Τα άφησα να ωριμάσουν ένα 24ωρο και σήμερα τα δοκίμασα.Εντυπώσεις ατμός ντουμάνι αλλά χτύπημα ανύπαρκτο. Δοκίμασα και σκέτη τη 36αρα vg και το χτύπηματα δεν ήταν δυνατό. Τελικά καταλήγω ότι με vg δεν μπορείς να πετύχεις στο χτύπημα.Οπότε μάλλον πάμε σε δεύτερη παραγγελία άμεσα για PG γιατί χωρίς χτύπημα μπορεί να παραστρατήσω στο κανονικό τσιγάρο κάτι που δεν θέλω σε καμία περίπτωση. Αν κάνω κάποιο λάθος στα παραπάνω παρακαλώ ας μου πεί κάποιος μιας και είναι η πρωτη φορά που φτιάχνω δικά μου υγρά. Ευθύνεται η VG λοιπόν για το ανύπαρκτο χτύπημα?

Αν θα τα πάρεις από την inawera, δοκίμασε το 'Dirty' που είναι 50-50 PG-VG... δίνει καλό χτύπημα στο λαιμό (και ουρανίσκο)

Ακόμα και στις προσμείξεις μου οπού παίζω 50 Dirty και 50 VG (δηλαδή 25PG/75VG) διατηρεί τσιγαρίσιο χτύπημα και παράγει καλό ντουμάνι :)

Αποσυνδεδεμένος georgekriti

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #340 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:56 »
Αν θα τα πάρεις από την inawera, δοκίμασε το 'Dirty' που είναι 50-50 PG-VG... δίνει καλό χτύπημα στο λαιμό (και ουρανίσκο)

Ακόμα και στις προσμείξεις μου οπού παίζω 50 Dirty και 50 VG (δηλαδή 25PG/75VG) διατηρεί τσιγαρίσιο χτύπημα και παράγει καλό ντουμάνι :)

Από inawera πάντα μιας και είναι άμεση η παραλαβή αλλα τα βρήκα και καλά ποιοτικώς. Thanks για τη συμβουλή. Και κάτι άλλο ρε παιδιά όταν λέτε ωρίμανση να τα αφήνουμε 24 ώρες με ανοιχτό  το μπουκαλάκι η κλειστό?Αλλάζει κάτι σ αυτό?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #341 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 14:57 »
οχι απλα πρεπει να δεσουν τα υλικα

Αποσυνδεδεμένος nosmoke

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #342 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 19:37 »
Εκτός θέματος:
Εδώ και 4 ώρες είμαι νέος ατμιστής με Nobacco Giant - Καλός σας βρήκα!

Στο θέμα μας τώρα:
Σε προσωπική μου ερώτηση στην INAWERA FLAVORS για την περιεκτικότητα σε PG/VG των <Neutral base "Dirty"> βάσεων μου απάντησαν:
It is 49PG + 39WG + 9 Water + 3% flavour

Best Regards

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #343 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 21:53 »
Λοιπόν ωρίμασαν τα υγρά μου και είπα να τα δοκιμάσω σήμερα αλλά μάλλον έκανα πατάτα στη παραγγελία μου στη προσπάθεια μου να ατμίζω κάτι ποιό "υγιεινό". Παρέλαβα βάση VG 100ml 36 mg kai 2x100ml βάση vg 0mg kai διάφορα αρώματα των 5ml. Έφτιαξα χθές τα υγρά μου κάνοντας τις ανάλογες μίξεις(3,33ml vg36+6,37ml vg0+0,3ml άρωμα) για να βγούν 12 Mg. Τα άφησα να ωριμάσουν ένα 24ωρο και σήμερα τα δοκίμασα.Εντυπώσεις ατμός ντουμάνι αλλά χτύπημα ανύπαρκτο. Δοκίμασα και σκέτη τη 36αρα vg και το χτύπηματα δεν ήταν δυνατό. Τελικά καταλήγω ότι με vg δεν μπορείς να πετύχεις στο χτύπημα.Οπότε μάλλον πάμε σε δεύτερη παραγγελία άμεσα για PG γιατί χωρίς χτύπημα μπορεί να παραστρατήσω στο κανονικό τσιγάρο κάτι που δεν θέλω σε καμία περίπτωση. Αν κάνω κάποιο λάθος στα παραπάνω παρακαλώ ας μου πεί κάποιος μιας και είναι η πρωτη φορά που φτιάχνω δικά μου υγρά. Ευθύνεται η VG λοιπόν για το ανύπαρκτο χτύπημα?
αυτο ευθυνεται για το ανυπαρκτο χτυπημα εγω πρωσοπικα στα υγρα μου βαζω μονο pg χωρις vg γουστα ειναι αυτα

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #344 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 12:06 »
Από inawera πάντα μιας και είναι άμεση η παραλαβή αλλα τα βρήκα και καλά ποιοτικώς. Thanks για τη συμβουλή. Και κάτι άλλο ρε παιδιά όταν λέτε ωρίμανση να τα αφήνουμε 24 ώρες με ανοιχτό  το μπουκαλάκι η κλειστό?Αλλάζει κάτι σ αυτό?

Αυτό είναι πολύ υποκειμενικό θέμα...

Σε πολλά ξένα φόρουμ αναφέρονται πως το αφήνεις ανοιχτό (σε σκοτεινό μέρος) για μια μέρα, και μετά κλειστό έως και ....μια βδομάδα!!

Αν και νέος στο όλο θέμα, εγώ πιστεύω πως μεσα σε μερικές μέρες παίρνουμε μια καλή εικόνα της γεύσης που θα βγει...   πάντως αν έχεις όρεξη για διάβασμα κάνε μια αναζήτηση για 'steeping' :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 04, 2011, 19:01
Ρε παιδιά... μήπως έχουν ακριβύνει ξαφνικά τα υγρά τους???

Κοιτάζω να κάνω μια δεύτερη παραγγελία και βλέπω ότι οι τιμές είναι πολύ πιο ψηλές απ'ότι τα πήρα πριν 10 μέρες.... :(

μήπως είναι ότι προλάβουμε πριν ανέβουν και άλλο?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2011, 19:01 από Geraki »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias