vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 5 χρήστες
vasim, dkostas, Sergios, KORG N364, Ηρακλης

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Αναφερεσαι στον  γνησιο η τον κλωνο;
Ο γνησιος δεν εχει καμια σχεση με τον κλωνο (coppervape). Ειναι εντελως λαχειο γιατι ολοι εχουν πολυ στενες τρυπες στο airflow και μερικοι εχουν προβλημα στη ρυθμιση υγρων και στις τρυπες του υγρου. (και η coppervape ειχε βγαλει ανακοινωση οτι εχει βελτιωσει τα προβληματα του γνησιου).
Ο γνησιος ειναι φανταστικος σε ολα και ειδικα η ρυθμιση της καμπανας ειναι αστειο το ποσο διαφορετικο αποτελεσμα δινει. 
Δεν ειμαι κατα των κλωνων, απλα ειναι κριμα στη συγκεκριμενη περιπτωση γιατι ειχα τον κλωνο και ηταν στο συρταρι και ετυχε και εγω να δοκιμασω τον γνησιο και δεν το πιστευα το ποσο καλα παιζει.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  Να σου πω τον Spica,τον είχα στο μυαλό μου, για αγορά όμως κλώνου. Μάλλον θα τον απορρίψω.Από τους 30 mtl που πέρασαν από τα χέρια μου, έφυγαν όλοι και κράτησα μόνο έναν Kayfun Prime original. Φυσικά ο τελευταίος με υπερκαλύπτει,απλά έτσι για λόγους ασφάλειας λέω να τσιμπήσω έναν σφιχτο κλώνο για να υπάρχει στο συρταρι, μια και δεν είμαι σε φάση να τα χώσω για γνήσιο.
 Spica μάλλον απορρίπτεται.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Λιγο offtopic, αλλα για να σου δειξω τι εννοω, τσεκαρε τα pins απο δυο διαφορετικους κλωνους coppervape.

Ειναι εντελως διαφορετικα μεταξυ τους και ταυτοχρονα εχουν διαφορετικο κενο απο αυτο που εχουν τα πινς του γνησιου. Εν τω μεταξυ, ειδικα το πιν του ενος κλωνου στην πρωτη φωτο δεν εχει καθολου κενο να περασει ο αερας smooth απο το πιν και περναγε οπως να ναι απο τα σπειρωματα μαλλον  :))
Προσφατα αγορασα τον γνησιο. Αν να εχεις τη δυνατοτητα να τον δοκιμασεις απο καπου, κανε το,θα σε βαλει σε σκεψεις!!Ελπιζω να βοηθησα :)  

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Εχω τον Spica κλώνο περίπου 2 μήνες! Είμαι πολύ ευχαριστημενος από την απόδοση του και με το εργαλείο να κατεβαίνει η εσωτερική καμπάνα δίνει περισσότερο χτύπημα

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Έχω τον Spica κλώνο, εδω και κάτι ώρες. Έχω εκπλαγεί ευχάριστα! Όλα δουλεύουν κομπλέ και η γεύση στα καπνικά τουλάχιστον με άφησε έκπληκτο πολύ θετικά.
 Σηκώνει παρουσίαση, ας κάνει κάποιος τον Cowboy.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
2-1 το σκορ, μαλλον ειμαι εγω ο γκαντεμης τοτε παιδια  :))
Μπορω να το κανω εγω απο βδομαδα  το ριβιου παντως :D 

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
@
ΠετροςΘεσσ
και εγω με καπνικα τον δουλευω και ειμαι πολυ ικανοποιημενος

@
nwlis
Μηπως γινετε να τον πας στο μαγαζι να στον αλλαξουν

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απο Κινα ειναι και οι 2. Αν τσεκαρεις και στο fasttech, εχει καμια 10αρια σελιδες γιατι σε πολλους ειναι διαφορετικος και ο ελεγχος υγρων και η coppervape λεει οτι ειναι ετσι γιατι βελτιωσε το γνησιο  :))
Περα απο την πλακα, ο λογος που το εγραψα ειναι μηπως και γλυτωσει κανεις τα 25-30 που κανει ο κλωνος, ουτε highend ειμαι ουτε τιποτα τετοιο, απο ολα εχω :D
Αφου ειναι απροβληματιστοι οι δικοι σας ομως, να τους χαρειτε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Έσκασε πριν 2 μέρες ο κλώνος της Ulton για τον 16άρη Dvarw,
και επειδή μάλλον σύντομα θα τον δούμε και σε ελληνικά μαγαζιά,
επιγραμματικά :
1) Είναι μικρός ( άντε ! ), είναι πολύ μικρός, όλα μικρά είναι σε αυτόν :))
2) Ποιότητα κατασκευής καλή, σπειρώματα, orings όλα δείχνουν οκ.

3) Είναι γυαλιστερός, περισσότερο από τον γνήσιο 22άρη που έχω, δε ξέρω αν
είναι έτσι ο γνήσιος ή αν είναι παρέμβαση του συντρόφου από την Κίνα
( Η coppervape στο μεταξύ τον έβγαλε satin και μαύρο... )
4) 2,5άρης πυρήνας χωράει ακόμα πιο οριακά σε σχέση με τον 22άρη.
    2άρης σχεδόν " επιβάλλεται "
5) Βαμβάκι χρειάζεται πιο λίγο και από το λίγο και καλούτσικα αφρατεμένο
6) Νομίζω ότι σύρματα άνω των 32mm δεν έχουν κανένα νόημα.
7) Τζούρα αρκετά smooth από ανετούτσικη mtl έως σφιχτότατη mtl,
ΠΑΝΤΟΤΕ όμως ΚΑΘΑΡΑ MTL.
8. Γεύση ίσως μισό κλικ καλύτερη σε ένταση αλλά κυρίως σε ανάλυση από τον 22άρη,
όχι όμως συγκλονιστικές διαφορές, δεν είμαι και σίγουρος, άρπαξα συνάχι μέχρι να τελειώσω τις δοκιμές :-[
Δύο ΝΕΤ υγράκια που πρόλαβα να ρίξω πριν χάσω τη γεύση, καλά τα έπαιξε στα 10-12 βατάκια ::)

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Για τον evl reaper ν3 έχεις κάποιος άποψη?



Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Στο θέμα γεύσης και καλής σφιχτής τζούρας, σαν να ακούγονται πολύ καλά λόγια για τον Τούρκικο mtl τον Spica Pro. Επίσης και για τον Ουγγρικό, τον νάνο mtl, τον Dvarw. Εκτός αν είναι φέϊσμπουκ hype, δεν ξέρω. Αν υπάρχει link στο φόρουμ μας, δώστε το σας παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
 Γιώργη, ως σύντροφος φαινόμενακιας σου λέω για τον Ούγγρο πως δε... Καλός, απροβληματιστος, ωραια τζούρα, αλλά η γεύση είναι φιμωμενη.

Συγκρίνεται με τους αντίστοιχους φτηνους που κυκλοφορούν κατα κόρον σήμερα.

Τούρκο δεν έχω, ούτε θέλω να δοκιμάσω.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ χαίρομαι όταν σε διαβάζω :D

Αποσυνδεδεμένος mnrtzs

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σας, είμαι αναμεσα σε 1.Hastur 2. Spica mtl (κλωνο) 3. Hussar (κλώνο) 4. Fresia. Είμαι από επαρχία κ δεν μπορω να τους δοκιμασω. Πάσα ιδεα μέχρι 50 € δεκτή...Γεύση κ χτυπημα ψαχνω...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Εφόσον ψάχνεις χτύπημα, βγάλε από την συνάρτηση τον Hussar. Κανονικά κάνω 4,5 mg/ml και σε αυτόν βάζω άνετα 12άρα χωρίς να νιώθω πρόβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172296 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364