vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 6 χρήστες
ahill2, dkostas, Ηρακλης, camber, zamploutos, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

κλωνο hussar coppervape...  περνα μια βολτα απο το νημα του... απο doggy σε γευση πολυ καλυτερος

Αποσυνδεδεμένος FlatEarth

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και όποιος θέλει να πει την γνώμη του πάνω στο θέμα ,θα χαρώ να την διαβάσω . Ότι μου προτείνετε θα το ψάξω.. 
Αν δεν το έχω κάνει ήδη:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Rose gold edition , πρόκειται για τον rose βελτιωμένο , για εμένα πολύ καλύτερος του hastur...  

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Αν εχεις ακομα τον Skyline κλωνο, πριν αγορασεις αλλο ατμοποιητη παρε το dropkit και ξαναδοκιμασε..

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Και έκανες καινούργιο νήμα απλά και μόνο για να σου προτείνουμε έναν ατμοποιητη?

Ναι έκανα.. Με συγχωρείς αν σε ενόχλησε ..μπορείς να είσαι πιο ευγενικός και να μην δαγκώνεις φίλε, πρώτη φορά το συναντάς αυτό στην ζωή σου; ;
Να είσαι σίγουρος ότι εκτός από εμένα θα βοηθήσει πολλούς που έχουν την ίδια ή παρόμοια απορία και γενικότερα αν δεν θες μην απαντάς
Μόνο που υπάρχει ήδη νήμα για αυτή τη δουλειά οπότε δεν βοηθάς κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Μπορείς να βάλεις και το link του αναφερόμενου νήματος, για να διευκολυνθεί στο ψάξιμό του και ο συνατμιστής;


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Υπάρχει και νήμα με τίτλο "Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη???"

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Έγινε μεταφορά-συγχώνευση των τελευταίων μηνυμάτων στο παρόν θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Έχουμε άποψη για τον ammit mtl RTA?

Αποσυνδεδεμένος marc40ath

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Τον Ammit MTL RTA τον δουλευω περίπου καμιά εβδομάδα και θα μπορόυσα να πω πώς μου θυμίζει τον SIREN V2 στην τζούρα. Ευκολος στο στήσιμο, δεν έχει διαροοές εκτός αν κάνεις κάτι καταστροφικό και πλημμυρίσει όλο το deck. Το μοναδικό πράγμα που με ενοχλεί είναι ο αυξημένος θόρυβος στο airflow. Κατα τα άλλα ειναι solid performer για MTL με ευκολο γεμισμα και οποις θέλει αυξημένη χωρητικότητα πέρνει το bubble glass του Kensei.

 

Αποσυνδεδεμένος Vaporι

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα σε ολους! Προσπαθω να βρω εναν ατμοποιητη αλλα εχω χάσει τη μπαλα.... Ψαχνω καποιον high end με pin 2mm σαν τον hussar η τον hastur.... Σκεφτομαι τον rose v3 αλλα διαβαζω οτι ειναι αρκετα αερατος! Help please.... 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
[member=15268]Vaporι[/member]

Ρίξε μια ματιά και στον Eviva v2. Έχει πιν 2mm (και 2.5 mm αν μελλοντικά το χρειαστείς) και η τζούρα του είναι πολύ κοντά στον hussar (δεν ξέρω για τον hastur). Ο Eviva όμως είναι μία κλάση πάνω και θα μπορούσε κάλλιστα να είναι ο μοναδικός μου ατμοποιητής! Βέβαια μιλάω για αυθεντικό ατμοποιητή (δεν νομίζω να υπάρχει κλώνος...) που σημαίνει περί τα €90 αλλά και ο Hussar o αυθεντικός κοστίζει σχεδόν τα διπλά (αν δεν κάνω λάθος...). Υπ' όψιν ο Eviva πουλιέται κομμάτι-κομμάτι και βλέπω πως αυτή τη στιγμή η βάση είναι σε έλλειψη. Αλλά θα ξανάρθει οπότε μπορείς να τον βάλεις στους υποψήφιους.

Τα κομμάτια που θα χρειαστείς για έναν πλήρη Eviva v2 είναι:
1. Atmistique Eviva uppercup
2. Atmistique Eviva bell
3. Atmistique Eviva replacement tank
4. Atmistique Eviva Base
Αυτό που δεν θυμάμαι είναι αν τα δύο πιν του αέρα έρχονται μαζί με την βάση ή πρέπει να τα αγοράσει κανείς χώρια. Αλλά δεν είναι και κανένα σοβαρό ποσό για να αλλάξει πολύ την τελική τιμή.

Μπορείς να τα δεις εδώ: https://www.atmistique.gr/en/product-category/atmistique-series/atmistique-rebuildable-atomizers/eviva-rta/

Και το νήμα του Eviva v2 στο φόρουμ: http://vaping.gr/index.php/topic,40652.0.html


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Δες και τον Dram με πίν 0,8 1,5 και2mm .

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Και εγώ πιστεύω ότι για την κατηγορία ο Eviva V2 αποτελεί μια εξαιρετική αλλά και τίμια επιλογή.
Μετά ανεβαίνεις σε κόστος.
Ίσως ένας cloudone v4 με reducers να σου άρεσε.
Υπάρχει ακόμα και ο Keras by Atmizoo που έχει 2mm τρύπα κάτω από το coil.
Για τον Rose 3 που είπες, είναι πολύ πιο αερατος σε σχέση με αυτό που ζητάς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172304 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364