vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

401 επισκέπτες, 8 χρήστες
panoskapa, Jorge, Sergios, bloodlessz, Milarepa, Ηρακλης, grag, dkostas

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Εγώ θα συμφωνήσω με τον Νικόλα για τον doggy. Γέμισμα από κάτω μεν, παιχνιδάκι δε. Διαρροές ούτε για πλάκα και το ευκολότερο στήσιμο επισκευάσιμου. Για πρώτο επισκευάσιμο νομίζω είναι η καλύτερη περίπτωση.  :thumpup:

Θα πρότεινα και έναν άλλον αλλά άντε βρες τον! Τους μαζεύει όλους ένας παλαβός εδώ στο φόρουμ!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
...όπως και οτι μπορεί να θέλει ανάλυση γεύσης και όχι το μπούχτισμα και το flat του doggie ;D

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Γέμισμα ανάποδα = απλότητα και μικρές διαστάσεις
Γέμισμα από πάνω = κλεισιμο αέρα, κλεισιμο υγρών και αύξηση ύψους του ατμοποιητή.

Το γέμισμα ανάποδα δε σημαίνει παλιά τεχνολογία. Βαριέστε δλδ να γυρίστε ανάποδα το τανκ και δε βαριέστε να στρίβετε για να κλείσετε υγρά και αέρα;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απο το να βιδώνουμε ξεβιδώνουμε άτμο απο το μοντάκι και την υπόλοιπη διαδικασία χίλιες φορές

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
το γευσιμετρο το εχω δωσει για καλιμπραρισμα, οταν το παρω πισω θα ξαναμετρησω και θα σας πω   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Ποιος κλείνει αέρα σε ατμο με κλείσιμο υγρών? :hmmm: :dontknow:


Βαριέστε δλδ να γυρίστε ανάποδα το τανκ και δε βαριέστε να στρίβετε για να κλείσετε υγρά και αέρα;


Βασικά βαριέμαι ΤΟΣΟ πολύ και τα 2 που το γύρισα στο ζούληγμα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Εντάξει, δεν διαφωνώ με τον paloukaros για την γεύση αλλά μπορεί ο άνθρωπος να την γλυτώσει και να μην πέσει στον βούρκο των αέναων δοκιμών ατμοποιητών για την τέλεια γεύση. Ο φίλος μου ο Μήτσος ατμίζει τρία χρόνια με ένα ναυτίλο και είναι ένας ευτυχέστατος ατμιστής. Άσε που έχει και περισσότερο ελεύθερο χρόνο γιατί δεν ξεροσταλιάζει στα νήματα των νέων ατμοποιητών για να βρει ποιον (ακόμα...) επισκευάσιμο θα αγοράσει. Και του περισσεύει και κάνα φράγκο να αγοράσει γάλα για τα παιδάκια του... :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
το γευσιμετρο το εχω δωσει για καλιμπραρισμα, οταν το παρω πισω θα ξαναμετρησω και θα σας πω   :laugh1:
...Γελάσαμε αλλά βέβαια οταν δεν έχουμε τι να πούμε το ρίχνουμε στον χαβαλέ

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Ποιος κλείνει αέρα σε ατμο με κλείσιμο υγρών? :hmmm: :dontknow:



Βασικά βαριέμαι ΤΟΣΟ πολύ και τα 2 που το γύρισα στο ζούληγμα
Σαρές το squirting εεε;  :))

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Εγώ παρ' όλο που ο φίλτατος paloukaros έχει τις διαφωνίες του για τον σκύλο
(περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια),
θα συμπληρώσω ότι τον γεμίιζεις μια φορά τα 3.5 μλ του και ξαναγεμίζεις σε 8 ώρες....
...α και γεμίζει εύκολα... χωρίς χαρτοπετσέτες....α...επίσης τον κάνεις τούμπες σε λουνα παρκ και δεν στάζει...
α... σε γεύση δίνει κοντα στο 8...σταθερά όμως... και είναι και φθηνός...και χωρίς πολλά κομάτια και τερτίπια..

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Εγω πάλι αναρωτιέμαι, έτσι ακαδημαικά πάντα.

Ολοι εσείς με τους ατμο που δεν κλεινουν υγρά, έχετε μπει ποτέ σε αεροπλάνο μαζί τους?

Θα μου πει βεβαια ο αλλος οτι το πιο μακρινό ταξίδι που κάνει, είναι ο γύρος του τετραγώνου του σπιτιου του με ταξί και θα χει και δίκιο, εγώ απλά βάζω και αυτόν τον παράγοντα στην εξίσωση.

Been there, done that, bought the sticker.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Εχω τις διαφωνίες μου για πρώτο ατμο σε νεοεισερχόμενο.
Κατα τα άλλα τον θεωρώ αξιόλογο ατμοποιητή και κάνει φοβερό σετ με ένα pico.Για κλωνάρι 10 ευρώ είναι ταμάμ να κάτσουμε οι πιο έμπειροι και να παίξουμε μαζί του.Το έκανα εξάλλου και εγώ μαζί του για πάνω απο μήνα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Η απλότητα για έναν αρχάριο είναι το πιο σημαντικό. Είναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ για ξεκίνημα στο στρίψιμο.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας


... Ο kayfun φενεται καλος αλλα ειναι λιγο ακριβος.. (βεβαια, οπως εγραψα οτι δεν με απασχολει το κοστος αφου το θεμα ειναι οτι παρω να το ευχαριστηθω και να μην χρειαστει να παρω 2-3 ακομα για να κανω συλλογη)...
Κι εμένα ο kayfun v5 ήταν ο πρώτος μου επισκευάσιμος, ακριβός στην τιμή,αλλά με το σκεπτικό ένας και καλός.
Από τότε ακολούθησαν άλλοι 17....

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
[member=17383]pugsang[/member]

Και μ'αυτούς που κλείνουν τα υγρά αν δεν κλείνει 100% πάλι θα έχεις διαρροές.

Γενικά τανκάκια αδειάζουμε πριν την πτήση και παίρνουμε μαζί ένα dripper για μέχρι να φτάσουμε και να μπορούμε να γεμίσουμε τα τανκ πάλι. Ούτε τα RDTA πάντως δεν έχουν θέματα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364