vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

432 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, Aoratix, Milarepa

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Ωραιοι.. θα του πω τις προτασεις και ας αποφασισει ο ιδιος 

Παρεα δεν σταματαω να τον κανω, ειναι αδερφος. Πειραγμενος συμφωνοι, αλλα αδερφος. 

Ευχαριστω πολυ παιδια. 

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Παιδια καλησπερα και απο εμενα.
Δεν εχω εμπειρια απο rebuildable. Θα ήθελα έναν για χαμηλα watt(8-12) για να φτιαχνω coils (1.6-2).
Σφιχτη τζουρα, ευκολο στησιμο. Αποτελεσμα σαν του ναυτιλακου μου δηλαδη(στην μικροτερη τρυπα). Θα επαιρνα το cthulhu mtl αλλα δυστυχως δεν χωραει στο μοντ μου (πικο). Καμια τετοια λυση με budget 20-40$?
Ευχαριστω.
Ειδα αυτο(ειναι τεραστιο για το γουστα μου το 4.5ml θα ηθελα 2-3ml) αλλα δεν ξερω τι παιζει με το airflow για να εχω το αποτελεσμα που θελω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 02:59 από babis1993 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Είδα οτι υπάρχουν διάφοροι κλώνοι γιαυτον. Αλλά δεν νομίζω να έχει τόσο σφιχτη τζουρα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 11:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος SCK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Εχει όσο σφιχτή τζούρα θέλει κάποιος να έχει. Ανάλογα με τη ρύθμιση του δαχτυλιδιού του αέρα, η τζούρα μπορεί να γίνει από ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ σφιχτή έως πάρα πολύ αεράτη, παίρνοντας πάντα πολύ καλή γεύση και ποσότητα ατμού. Αναφέρομαι στον κλώνο SJMY από 3fvape, τον οποίο έχω "λιώσει" τις τελευταίες δύο εβδομάδες. Αποτελεί δε (για εμένα πάντα), ότι καλύτερο υπάρχει από πλευράς τροφοδοσίας υγρών, απόλαυσης/γεύσης, μεγέθους/επαρκούς χωρητικότητας, ευχρηστίας και, κυρίως, ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΣ λειτουργίας. Συγχωρεί απίστευτα σφάλματα στο στήσιμο, δεν έχει δακρύσει ΠΟΤΕ ότι κι αν του έχω κάνει, δεν έχει "γουργουρίσματα" κατά την εισπνοή (τζούρα), δε μου φέρνει υγρά στο στόμα όσο δυνατά κι αν ατμίζω (εισπνέω). Για να γίνει απόλυτα ξεκάθαρη η άποψή μου περί του εν λόγω ατμοποιητή, θα πληροφορήσω ότι έχω παραγγείλει και άλλους 4 SJMY μαζί με αρκετά ανταλλακτικά τανκάκια. Σκοπεύω να χρησιμοποιώ αποκλειστικά τον Doggystyle 2K16 για όλα τα υγρά μου, παροπλίζοντας το Ναυτίλο, τον Εxpromizer και, μάλλον, ...πετώντας απ' το παράθυρο τον υπερτιμημένο σπασαρ@@δη και εξόχως "λαδιάρη" κλώνο Taifun GT3 (316L) από 3fvape.

Καθαρά ενημερωτικά, έχει ειπωθεί ότι ο αντίστοιχος κλώνος Doggy της SXK φέρει μικρότερης διαμέτρου εισαγωγή αέρα (άρα έχει και συνολικά πιο σφιχτή τζούρα), καθώς και διαφανές (clear) τανκάκι. Ομως, αν θυμάμαι καλά, κάποιος συμφορουμίτης είπε ότι ο κλώνος της SXK είναι υποδεέστερης κατασκευαστικής ποιότητας συγκρινόμενος με αυτόν της SJMY.




« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 11:46 από SCK »

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω δοκιμάσει τον μικρό στην μικρότερη τρύπα, αλλά αν είναι σαν την τζούρα του μεγάλου στην μικρότερη τρύπα (κάνεις μασάζ στα μάγουλα όταν ρουφάς), δεν νομίζω (ή δεν έχω βρει ακόμα) να υπάρχει κάποιος επισκευασιμος. Έχω και τον doggystyle (της SXK όμως που δείχνει ποιο τσιγαρισιος) που γράφει ο συνάδερφος, αλλά αν πάω να ρουφήξω τζούρα όπως στον ναυτίλο, γίνεται καλαμάκι και έρχονται τα υγρά στο στόμα. Ο cloudone απόσους έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα (αντίστοιχος με την δεύτερη-τρίτη τρύπα του μεγάλου ναυτίλου), έχει τον καλύτερο συνδυασμό τζούρας-γευσης. 


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 10:36 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Υπαρχει καποιο λινκ για αυτον που να ειναι εμπιστο το site? Με χαλάει επίσης το πλαστικο κατασκευης του τανκ. Μπορω να βρω γυαλινο?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 11:49 από babis1993 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
...
Καθαρά ενημερωτικά, έχει ειπωθεί ότι ο αντίστοιχος κλώνος Doggy της SXK φέρει μικρότερης διαμέτρου εισαγωγή αέρα (άρα έχει και συνολικά πιο σφιχτή τζούρα), καθώς και διαφανές (clear) τανκάκι. Ομως, αν θυμάμαι καλά, κάποιος συμφορουμίτης είπε ότι ο κλώνος της SXK είναι υποδεέστερης κατασκευαστικής ποιότητας συγκρινόμενος με αυτόν της SJMY.
Δεν θα έλεγα ότι ο κλώνος της SXK είναι υποδεέστερης κατασκευαστικής ποιότητας. Ενδεχομένως το διαφανές tank είναι αυτό που τον κάνει να δείχνει πιο φτηνός.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Καποιος που να έχει και τους δυο μπορει να μου προτεινει ποιον να παραγγειλω;

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Merlin Mini Augvape και παίζεις με μονή αντίσταση. Αν βάλεις την βιδούλα με την μικρή τρύπα εισαγωγής αέρα κάτω από την αντίσταση έχει πολύ σφιχτή τζούρα (ακόμη και με την ρύθμιση του αέρα φουλ ανοικτή). Τσιγαρίσια μου βγαίνει εμένα και με την μεγαλύτερη τρύπα που περιλαμβάνει στο κουτί του και τον αέρα ανοικτό έως τη μέση περίπου. Πολύ καλή γεύση και ατμός και καμία διαρροή. Πιστεύω value for money.

Αποσυνδεδεμένος SpyroT

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά έχει κανείς γνώμη για τον Phoenix Fire Bird? https://www.youtube.com/watch?v=vmZeHOsgFvc

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
είναι παραλλαγή του hurricane από την ίδια εταιρία
είναι αεράτος δεν έχει καμια σχέση με τον τίτλο του νήματος

Αποσυνδεδεμένος SpyroT

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ kotsos75

Γεια σας αλάνια.. έχω doggy για mtl και δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος.. απλά θέλω κ έναν δεύτερο.. ο merlin mini με καλύπτει σε όλα αλλά μ έχουν​ κουράσει κάποιες διαρροές στο γέμισμα... Προτείνετε κάτι σε στυλ τζουρας merlin χωρίς προβλήματα?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Κοιτα και τον ammit

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10904 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364