vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Jorge, webtool, TasMan, Lazy Dog, aenaos, camber, lagoudakis, Milarepa

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
θα αντικαταστήσεις το μεταλλικά σωληνάκια με mesh wicks,ο τύπος mesh που θέλεις είναι αυτός που χρησιμοποιείται για την τροφοδοσία υγρού και όχι για coil

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Ναι ναι κάτι ειχα δει στα βιντεο.θα τα δοκιμάσω.θα βρω κανενα βιντεο να δω κιολας

καλησπερα καλη χρονια στην παρεα,εχω να γραψω χρονια στο φορουμ λογω περιορισμενου χρονου και ηθελα βοηθεια για αγορα ατμοποιητη επισκευασιμου καο mod ,ατμιζω 5 χρονια περιπου εχω το pico 75w και kayfun 3 και εφταασε η ωρα για αλλαγη και ψαχνω τι να παρω βλεπω rda mtl εχω μεινει πισω μπερδευτικα δεν ξερω ποιο ειναι στα ιδια χαρακτηριστηκα με αυτα που εχω σφιχτη τζουρα τςσιγαρισιο και θα ηθελα 4-5 ml και μοντακι με 18650 μονη μπαταρια,,

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Για να πάρεις σωστή βοήθεια, πρέπει να διευκρινίσεις τι εννοείς σφιχτή τζούρα. Πολλοί θεωρούν σφιχτή το 0.8 και άλλοι το 1.5 και υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ τους.

Εγώ ατμιζω 1.1-1.2 και από προσωπική εμπειρία δεν έχω βρει RDA που να δουλεύει σωστά σε αυτό τον αέρα. Επίσης για squonk mod, πιο πιθανό να βρεις μηχανικό, γιατί regulated είναι πολύ λίγα και τα περισσότερα high end και σχετικά δύσκολο να βρεθούν.

Αν εννοείς RTA, τότε έχεις πάρα πολλές επιλογές, οπότε πες μας το budget σου να σε κατευθύνουμε. Για εμένα αυτή την στιγμή οι καλύτεροι MTL στον αέρα μου είναι οι FEV και οι 415

εννοω να μην ειναι πνευμονικη η τζουρα ,επισκευασιμοι ποιοι ειναι οι rta? ουτε αυτο ξερω εχω πολυ καιρο να ασχοληθω,το budget περιπου 70-80ευρω και για τα 2 η αν υπαρχει μοντακι μαζι με τον ατμοποιητη που πωλουνται ,συρματα εχω τα λεπτα kantal kai ss

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9591
  • Φύλο: Άντρας
Οι επισκευάσιμοι μπορεί να είναι διαφόρων κατηγοριών (RTA , RDTA, RDA). Βάσει αυτών που αναφέρεις εννοείς προφανώς έναν mtl (mouth to lung) RTA ατμοποιητή σφιχτής τζούρας. Στην κατηγορία αυτή υπάρχουν αρκετά καλές επιλογές. Να αναφέρω ενδεικτικά τους  Bishop mtl rta, Aromamizer Classic mtl rta, Berserker mini V2 mtl rta. Αρκετά καλές επιλογές mod είναι το Vaporesso Target 100, το Drag X plus professional edition και το Innokin Kroma 217.

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Μεταξυ pioneer,brunhilde ,pandora v2,gate,dvarw fl clone,tauren elite pro & neeko ποιος ειναι πιο γευσατος σε σφιχτή τζουρα (0,8-1,0) για φρουτωδη κυριως υγρα;ειχα hastur αυτόν πριν τον μινι,siren v2, Zeus,galaxies rtda & Brunhilde τον οποίο δυστυχως εχω δωσει οταννειχα κανει προσπαθεια να κοψω το ατμισμα .τωρα εχω τον Ρίπλεϊ που για ακομα μια φορα μετα την μια μερα στησιμκ παίρνω καμμένο.επισης εχω δοκιμαστικα εναν κλωνο fev.
Καμια προταση και για sbs modaki?μαξ 80 ευρω για μοντακι και κανα 50 αρι για μτλ ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Εάν εξαιρέσεις το βάρος του (ειδικά με 21700) είναι υπέροχο μοντάκι.
https://atmology.gr/product/brunhilde-sbs-100w-box-mod-vapefly/
Θα απέφευγα το Paramour sbs μιας και αποδείχθηκε μέτριο ποιοτικά.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2022, 11:31 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Μετά απο λιγο ψάξιμο νομίζω θα καταληξω σε pioneer ή dvarf fl clone.Ακομα δεν έχω διαλέξει ποιον να τσιμπησω αφού απ οτι ακουω και οι 2 προσφέρουν υπέροχη γευση και μαλλον θα ναι οτι ορεπει για τα φρουτενια υγρα που κανω

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σας.

Έχει κάποιος τον καινούριο MTL RTA της Vapor Giant να μου πει πως τα πάει από γεύση. Ενδιαφέρεται φίλος που κάνει κυρίως γλυκά και ημικαπνικά υγρά.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 588
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Καλώς ειναι..... αλλα υπερεκτιμημένος για την τιμή του 140 €
Για γλυκά και ημικαπνικα υγρά θα ικανοποιηθεί
Υπόψην ειναι αυστηρά MTL 0,8 1.0 1,2

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρα και καλή χρονιά

άποψη κανείς για DIGIFLAVOR SIREN v4 ??

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Καλώς ειναι..... αλλα υπερεκτιμημένος για την τιμή του 140 €
Για γλυκά και ημικαπνικα υγρά θα ικανοποιηθεί
Υπόψην ειναι αυστηρά MTL 0,8 1.0 1,2
Χμ κατάλαβα. Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή σε αυτά τα χρήματα (έως 120-140) πού θα τον αφήσει κάτι παραπάνω από ικανοποιημένο;

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Καλησπέρα σας.

Έχει κάποιος τον καινούριο MTL RTA της Vapor Giant να μου πει πως τα πάει από γεύση. Ενδιαφέρεται φίλος που κάνει κυρίως γλυκά και ημικαπνικά υγρά.

Ευχαριστώ.
Ούτε εγώ τρελάθηκα και τον είχα αρκετές μέρες για δοκιμές. Βασικά βρίσκω τρομακτικό να δώσεις 140ε για αυτόν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos