vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, gfilip, petr@n, sentinelba, camber

Twitter

Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ προτείνουμε σε φίλους, συνατμιστες, τα οικονομικότερα έτοιμα υγρά, της ελληνικής αγοράς.
Εμείς σαν καταναλωτές, έχουμε τη δύναμη, να πιέσουμε μέσα από τις επιλογές μας, τα ελληνικά καταστήματα (φυσικά η ιντερνετικα), να υπολογίζουν τη τσέπη μας.
Καλό είναι να αναφέρουμε: κατάστημα, σειρά υγρών, τιμή, ποσότητα, link eshop.

Όσο μπορώ θα μαζεύω τα φθηνότερα εδώ.

Κοστος/ml - μάρκα - ελάχιστη ποσότητα - link
1. 0,120€/ml* natura 250ml http://www.montecristo-shop.gr/ilektroniko_tsigaro/ygra_anaplirosis_ilektronikou_tsigarou.html
2. 0,125€/ml* natura 100ml http://www.montecristo-shop.gr/ilektroniko_tsigaro/ygra_anaplirosis_ilektronikou_tsigarou.html
3. 0,133€/ml* pharmacig 30ml http://www.montecristo-shop.gr/ilektroniko_tsigaro/ygra_anaplirosis_ilektronikou_tsigarou.html
4. 0,166€/ml natura 2*30ml http://www.estrifto.gr/c.Natura-30ml.282591.html
5. 0,190€/ml  LiQuid 10ml  http://theliquid.gr/
6. 0,244€/ml abuelos 50ml http://www.zerobacco.gr/ygra-anaplirosis/abuelos-liquids

*εχει υπολογιστεί η προσφορά που κάνει το κατάστημα.
Διαβάστε και το αντίστοιχο νήμα των υγρών που επιλέγετε, για περισσότερες πληροφορίες.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2016, 00:31 από thekal »

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 07, 2016, 02:38 »
Πιστεύω της liquid France ειναι καλή τιμή 10€ τα 30ml 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 07, 2016, 02:58 »
[justify]Έπρεπε να υπάρχει ένα τέτοιο ωραίο θέμα, ακόμα κι αν επαναλαμβανόμαστε στην πορεία του. Εγώ θα πω σαν πρόταση, αλλά και σαν άχρηστος σε diy υγρά (το έχω πει περίπου 1000 φορές...), αυτά που πήρα σωστό αποτέλεσμα και με ίδια τιμή από τα περισσότερα της αγοράς (άρα φθηνότερα) είναι της FlavourArt. Από καπνικά και φρουτένια μέχρι γλυκά. Τουλάχιστον τώρα που γράφω, αυτά έχω ως καθημερινά και αυτά τολμώ να προτείνω. [/justify]

[justify]Σημ. Να ολοκληρώσω την απάντησή μου (ευχαριστώ τον thekal που μου το θύμισε). Προσωπικά οι αγορές μου έγιναν σε αρώματα (6e, 10ml) της FlavourArt από καταστήματα Atmosfaira, όπως και οι έτοιμες βάσεις (από 6e, 100ml FlavourArt ή και από 2e της Atmosfaira). Επίσης, μην δώσω λάθος εντυπώσεις για τις τιμές, ξέρω πως πολλοί φίλοι τα βρίσκουν και πολύ φθηνότερα, είτε ιντερνετικά είτε από αλλού που εγώ δεν επιλέγω, απλώς ο δικός μου μπούσουλας ξεκινά από ελληνικά καταστήματα που εμπιστεύομαι. [/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2016, 03:19 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 07, 2016, 03:14 »
LiQuid με 1,99 το 10μελο με όλες τις πιστοποιήσεις, αγορά από εδώ

Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 07, 2016, 03:18 »
Εγω αγοραζω ως φτηνα 1+1 των 30 μλ Νατουρα Χεξοσαλ. 10 ευρώ και τα δύο - και καλά το 1 δώρο.

ΕΝΤΙΤ: www.estrifto.gr Κοιτάξτε στα υγρά.

http://www.estrifto.gr/c.Ygra-Anaplirosis.282202.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2016, 03:24 από Plague_Mask »

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 07, 2016, 03:21 »
Πιστεύω πολύ καλή περίπτωση σε όσους τους αρε΄σουν τα υγρά με κρεμοφράουλες (οπως ανέφερερα και στο ανάλογο νημα) είναι το milky moo της american stars . Το αγόρασα 10 ευρώ   το 30μελο από το http://www.queen-ecigs.gr/e-liquids/american-stars/milky-moooo-1414-detail. Ενώ το 10μελο κάνει 5 ευρώ .
Σίγουρα δεν είναι unicorn milk αλλά ειναι αρκετά καλό .

Για να μην γίνει κάποια παρεξήγηση σίγουρα συμφέρει περισσότερο να αγοράσει κάποιος τα 7 αρώματα (capella &tpa) να κάνει τον καλό κλώνο unicorn milk , αλλά για όσους δεν έχουν την ευχέρια με το diy ή απλά δεν εχουν την υπομονή να περιμενουν να ''δέσει'' το υγρό. Το milky moo είναι καλή περίπτωση

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 07, 2016, 08:39 »
Συμφωνω με τον theKal παραπανω. Επειδη εμενα με πειραξαν της Natura, προτεινω ανεπιφυλαχτα τα υγρα της Liquid και της Queen-ecigs. Επισης καπου ειδα οτι και η Liqua κανει προσφορες !!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 07, 2016, 13:41 »
Abuelos e-liquids από την zerobacco. (€0.244/ml)

Τα καλύτερα έχω να πω για τα abuelos αλλά και την zerobacco. Τίμια υγρά, χωρίς ραπανάκια, σέλινα, μπρόκολα και λοιπά αηδιαστικά (για υγρά ατμίσματος, μην αρπάζεστε οι της υγιεινής διατροφής). Έξι καπνικά και έξι γλυκά ή φρουτένια που διατίθενται σε συσκευασίες των 30 και 50 ml. Το μαγαζί έχει φτιάξει και δύο sample packs (ένα για τα καπνικά και ένα για τα γλυκά/φρουτένια) σε μπουκαλάκια των 7 ml, για να κάνει κανείς τις δοκιμές του με τον δικό του εξοπλισμό (€14.70/pack). Τα καπνικά είναι 50/50, τα γλυκά/φρουτένια 30/70 PG/VG και όλα έρχονται σε περιεκτικότητες νικοτίνης 0, 4,5, 9 και 18mg. Δύο λοιπόν από αυτά τα υγρά έγιναν βασικά για μένα, το κάθε ένα μόνιμα στον δικό του ατμοποιητή.

Το πρώτο είναι το humo tipo που είναι ότι ακριβώς λεει και η περιγραφή του. «...συνδυασμός ενός απαλού αρωματικού καπνού με την επίγευση ξηρών καρπών...». Προσωπικά μου φέρνει και μια διακριτική γλυκάδα που είναι όμως ευπρόσδεκτη. Μόνο μειονέκτημα που του βρίσκω είναι τα αρκετά κατάλοιπα στην αντίσταση. Αλλά δεν πειράζει. Είναι απ’ τα υγρά που κάποτε θα ευγνωμονούμε γιατί μας έκαναν μαστόρια...

Το δεύτερο που μου έκατσε τέλεια είναι το bon bon που για μένα...τι λεει η περιγραφή του; Ε, καμία σχέση! «...μοναδικός συνδυασμός καραμέλας, με σοκολάτα και βανίλια...». Ανάθεμα αν διακρίνω έστω και μία από τις γεύσεις αυτές. Ίσως λίγο την καραμέλα μαζί με κάποιο φρουτένιο γλυκό σε ένα συνδυασμό που με έχει κάνει να χαζεύω τις προθήκες των ζαχαροπλαστείων ψάχνοντας να βρω το αντίστοιχο του για να το φάω. Υπέροχο!

Παρόλο που δεν είμαι καθόλου των καθαρών φρουτένιων υγρών, μου αρέσει πολύ και το Fruta Bomba που «...θα σας δώσει την αίσθηση ότι γεύεστε ενα κομμάτι πεπόνι, ακριβώς όπως το κανονικό...». Καλή τύχη στο πλύσιμο βέβαια, μετά που θα προσπαθήσετε να απαλλάξετε τον ατμοποιητή σας από την μυρωδιά του πεπονιού. Πάρτε του λοιπόν κι αυτού έναν δικό του ατμοποιητή και τέρμα κι αυτός ο πονοκέφαλος...

Υγρά που κοστίζουν λιγότερο από €25 τα 100 ml δεν υπάρχουν πολλά. Δοκιμάστε τα λοιπόν και μπορεί να είστε κι εσείς τυχεροί σαν κι εμένα, που έχω καμιά δεκαριά υγρά (premium και μεσαία) κλειστά και αδοκίμαστα ακόμα γιατί μου άρεσαν τόσο πολύ τα abuelos...


EDIT: Και το link που ξέχασα...





« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2016, 00:49 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 07, 2016, 14:36 »
[justify]Δεν ξέρω πόσο χρήσιμη θα είναι η παρακάτω σκέψη, παρ' όλα αυτά θα την πω (αν είναι περιττή ας σβηστεί).[/justify]

[justify]Σε diy υγρά, έχω από 4,5e τα 30ml, με χρήση καθημερινή και ανελέητη. Σε έτοιμα υγρά όμως, θα πάω καλώς ή κακώς σε κάτι καλό, δεν έχει νόημα π.χ. να ψάχνεις με γευσάτους ατμοποιητές και καλά ρεύματα (αν τα έχω όλα αυτά), διάφορα υγρά που κάτι θυμίζουν από μπάτμαν και τροπικά δάση στη σκοτεινή πλευρά της Σελήνης, πόσο μάλλον σκέτη βάση. [/justify]

[justify]Είναι λίγο οξύμωρο, να έχεις ή να θες αναλυτικότατες συσκευές και να κυνηγάς το 1 ευρώ. [/justify]

[justify]Ακόμα και ζορισμένες περιπτώσεις ατμιστών που έχω ακούσει δεν δικαιολογώ, όπως, ατμιστής με φθηνό και τίμιο σετάκι αγοράζει σταθερά από μπακάλικο-καπνικά της γειτονιάς, τα 30ml 3e. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 07, 2016, 14:40 »
Abuelos e-liquids από την zerobacco. (€0.244/ml) Τα καλύτερα έχω να πω για τα abuelos αλλά και την zerobacco. Τίμια υγρά, χωρίς ραπανάκια, σέλινα, μπρόκολα και λοιπά αηδιαστικά (για υγρά ατμίσματος, μην αρπάζεστε οι της υγιεινής διατροφής). Έξι καπνικά και έξι γλυκά ή φρουτένια που διατίθενται σε συσκευασίες των 30 και 50 ml. Το μαγαζί έχει φτιάξει και δύο sample packs (ένα για τα καπνικά και ένα για τα γλυκά/φρουτένια) σε μπουκαλάκια των 7 ml, για να κάνει κανείς τις δοκιμές του με τον δικό του εξοπλισμό (€14.70/pack). Δύο από αυτά τα υγρά έγιναν βασικά για μένα, το κάθε ένα μόνιμο στον δικό του ατμοποιητή. Το πρώτο είναι το humo tipo που είναι ότι ακριβώς λεει και η περιγραφή του. «...συνδυασμός ενός απαλού αρωματικού καπνού με την επίγευση ξηρών καρπών...». Προσωπικά μου φέρνει και μια διακριτική γλυκάδα που είναι όμως ευπρόσδεκτη. Μόνο μειονέκτημα που του βρίσκω είναι τα αρκετά κατάλοιπα στην αντίσταση. Αλλά δεν πειράζει. Είναι απ’ τα υγρά που κάποτε θα ευγνωμονούμε γιατί μας έκαναν μαστόρια... Το δεύτερο που μου έκατσε τέλεια είναι το bon bon που για μένα...τι λεει η περιγραφή του; Ε, καμία σχέση! «...μοναδικός συνδυασμός καραμέλας, με σοκολάτα και βανίλια...». Ανάθεμα αν διακρίνω έστω και μία από τις γεύσεις αυτές. Ίσως λίγο την καραμέλα μαζί με κάποιο φρουτένιο γλυκό σε ένα συνδυασμό που με έχει κάνει να χαζεύω τις προθήκες των ζαχαροπλαστείων ψάχνοντας να βρω το αντίστοιχο του για να το φαω. Υπέροχο! Παρόλο που δεν είμαι καθόλου των καθαρών φρουτένιων υγρών, μου αρέσει πολύ και το Fruta Bomba που «...θα σας δώσει την αίσθηση ότι γεύεστε ενα κομμάτι πεπόνι, ακριβώς όπως το κανονικό...». Καλή τύχη στο πλύσιμο βέβαια, μετά που θα προσπαθήσετε να απαλλάξετε τον ατμοποιητή σας από την μυρωδιά του πεπονιού. Πάρτε του λοιπόν κι αυτού έναν δικό του ατμοποιητή και τέρμα κι αυτός ο πονοκέφαλος... Υγρά που κοστίζουν λιγότερο από €25 τα 100 ml δεν υπάρχουν πολλά. Δοκιμάστε τα λοιπόν και μπορεί να είστε κι εσείς τυχεροί σαν κι εμένα, που έχω καμιά δεκαριά υγρά (premium και μεσαία) κλειστά και αδοκίμαστα ακόμα γιατί μου άρεσαν τόσο πολύ τα abuelos... EDIT: Και το link που ξέχασα...
θα συμφωνησω απολυτα με το φιλο .... πριν λιγες μερες πηρα 2 υγρα αυτης της εταιριας και απλα επαθα πλακα για την ποιοτητα τη συσκευασια και τις τιμες που εχουν ...
2.5 χρονια ατμιζω , πρωτη φορα μου ηρθαν υγρα με σφραγισμενο καπακι και ντιμενα ολοκληρα με ζελατινη .. για τη ποιοτητα δε το συζηταω , αξιοπρεπεστατα υγρα ... 

οσο για την τιμη ? δειτε τα μλ που πουλανε και την τιμη και θα καταλαβετε μονοι σας 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 07, 2016, 14:58 »
2.5 χρονια ατμιζω , πρωτη φορα μου ηρθαν υγρα με σφραγισμενο καπακι και ντιμενα ολοκληρα με ζελατινη .. 
Από λάθος μαγαζιά ψωνίζεις τότε...  ;D :laugh1:

Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 07, 2016, 15:21 »
ειναι high vg αυτα?

   
θα συμφωνησω απολυτα με το φιλο .... πριν λιγες μερες πηρα 2 υγρα αυτης της εταιριας και απλα επαθα πλακα για την ποιοτητα τη συσκευασια και τις τιμες που εχουν ...
2.5 χρονια ατμιζω , πρωτη φορα μου ηρθαν υγρα με σφραγισμενο καπακι και ντιμενα ολοκληρα με ζελατινη .. για τη ποιοτητα δε το συζηταω , αξιοπρεπεστατα υγρα ...

οσο για την τιμη ? δειτε τα μλ που πουλανε και την τιμη και θα καταλαβετε μονοι σας

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 07, 2016, 16:07 »
Η λογική μου ήταν, να μαζέψουμε μερικά καταστήματα που πουλάνε, πραγματικά φθηνά υγρα. Να τα προτείνουμε σε συνατμιστες, που έχουν ανάγκη, και είναι πολλοί, και μέσα από τον ανταγωνισμό, να πιεστούν να κατεβάσουν τιμές και τα υπόλοιπα καταστήματα.
Εαν μπλέξουμε με, φθηνά, οικονομικά, diy, ο περισσότερος κόσμος θα μπερδευτεί.
Έρχεται η εφαρμογή του νόμου, όποτε όλοι θα πουλάνε 10ml, θα μπούνε φόροι, πιστοποιήσεις, η ανάγκη για φθηνά υγρα θα είναι ακόμη μεγαλύτερη.
Μια σύγκριση σε €/ml προς το παρόν, θα μας έδινε μια καλή εικόνα.
Εαν μπορεί κάποιος διαχειριστής, να μαζέψει τα ~5 οικονομικότερα, στη πρώτη σελίδα, θα έχει κάποιο νόημα, αλλιώς θα γίνει ένα ακόμα που θα μπερδεύει αντί να βοηθάει.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 07, 2016, 16:35 »
Μόλις μαζευτεί αξιόπιστο δείγμα, μπορεί να γίνει, αρκεί να έχουμε το νου μας για αλλαγές.

Αποσυνδεδεμένος Gregoris

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Έλα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Απ: Τα φθηνότερα υγρά ατμισματος στην Ελλάδα.
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 07, 2016, 17:15 »
Πιστεύω της liquid France ειναι καλή τιμή 10€ τα 30ml

Τα 20ml εννοείς. 30άρια δεν έχω δει ακόμη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364