vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 10 χρήστες
maprix, bloodlessz, Sergios, dkostas, polydimi5, camber, Jorge, stsoulos, manoslykos, th3ofilos

Twitter

ovale e-liquids

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 22:17 »
Αναφέρεσαι στο 16mg ή στο 9mg?

Αποσυνδεδεμένος Charmanis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 22:40 »
Αναφέρεσαι στο 16mg ή στο 9mg?

Στο 16ρι και το φοβόμουν να σου πω την αληθεια, επειδή όλα τα άλλα μου υγρά είναι απο 18 - 24!

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 23:08 »
Αύριο λέω να πάρω ένα old tobacco.
Kάπνιζα στριφτό ΚΑΡΕΛΙΑ.
Αναρωτιέμαι αν θα είμαι ok με 9mg ή να πάω στα 16mg...

Αποσυνδεδεμένος bilkou

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 23:20 »
 8)με 9αρι θα σε μια χαρα...

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 23:25 »
Χαιρετώ την παρέα εγώ είμαι φανατικός με τα Halo έχω δοκιμάσει και από άλλες μάρκες αλλά δεν τα φτάνουν ούτε στο ελάχιστο γνώμη είναι αυτή το ξεκαθαρίζω, εχθές με προέτρεψε ένας φίλος μου να δοκιμάσω της Ovale και σήμερα πήγα και πήρα το Licorice Tobacco  στα 16mg το είχα ματιάσει εδώ και καιρό είναι η μονή εταιρεία με γλυκόριζα αν δεν κάνω λάθος, από την αρχή με εντυπωσίασε πάρα πολύ η συσκευασία ωραίο κουτάκι με όλες τις πληροφορίες για το προϊών αναλυτικά γραμμένες, εύχρηστο μπουκαλάκι και οδηγίες σε χαρτάκι μέσα στην συσκευασία σε τέσσερις γλώσσας, (τίποτα από τα παραπάνω δεν θα βρεις στα Halo αλλά συνεχίζω και τα παίρνω σαν τρελός). Τώρα η δόκιμη ωραίο πλούσιο άρωμα γλυκόριζα, μπόλικο ντουμάνι, βελούδινη αίσθηση στων λαιμό, καλό χτύπημα όχι θανατηφόρο όμως παρότι είναι στα 16mg, γεύση καπνού δεν διέκρινα ή κάτι το ιδιαίτερο καπνικό άρωμα, κατά τα άλλα 7/10 για μένα, τώρα το επόμενο μου θα είναι το Old Tobacco από τα σχόλια που διάβασα μάλλον θα μου αρέσει περισσότερων.
    
Ααα και κάτι που ξέχασα πολύ σημαντικό 12 ευρό τα 20ml 0,60/ml πολύ καλή τιμή. Μακάρι να να τα ξαναβρώ με νικοτίνη γιατί σπανίζουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2012, 23:38 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 23:50 »
Αν καταλαβαίνω καλά απ'αυτό που βλέπω στο κουτί, είναι 60% PG, και περίπου 40% νερό και "κάτι άλλο"? :hmmm:
Και χωρίς VG? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Pandemonioum

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:01 »
Έχω δοκιμάσει τα 3 από 4 υγρά της Ovale.
-Το Old Black Tobacco ( φοβερό!...σε κερδίζει αμέσως, και πιστεύω πως είναι η ναυαρχίδα της Ovale στα υγρά.
- Το Venice Licorice Tobacco ( light γεύση, καλή, ξεκούραστη, δεν σε μπαφιάζει)
-  Το Elips Cognac Tobacco (επίσης light γεύση.)
Αν δεν κάνω λάθος κυκλοφορεί άλλο ένα. Με μέντα. Θα το δούμε και αυτό.
Πάντως για μένα το Black Old Tobacco είναι κορυφαίο!

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:05 »
Αν καταλαβαίνω καλά απ'αυτό που βλέπω στο κουτί, είναι 60% PG, και περίπου 40% νερό και "κάτι άλλο"? :hmmm:
Και χωρίς VG? :confused1:
Γιατί σε παραξένεψε που δεν έχει VP τα περισσότερα υγρά αναπλήρωσης δεν έχουν

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:14 »
Έχω δοκιμάσει τα 3 από 4 υγρά της Ovale.
-Το Old Black Tobacco ( φοβερό!...σε κερδίζει αμέσως, και πιστεύω πως είναι η ναυαρχίδα της Ovale στα υγρά.
- Το Venice Licorice Tobacco ( light γεύση, καλή, ξεκούραστη, δεν σε μπαφιάζει)
-  Το Elips Cognac Tobacco (επίσης light γεύση.)
Αν δεν κάνω λάθος κυκλοφορεί άλλο ένα. Με μέντα. Θα το δούμε και αυτό.
Πάντως για μένα το Black Old Tobacco είναι κορυφαίο!
Μια ποιο αναλυτική περιγραφή για το Old Black Tobacco και το Elips Cognac Tobacco θα βοηθούσε να καταλάβουμε καλύτερα τι θα συναντήσουμε, ενδιαφέρομε να τα πάρω μοιάζουν με κάποια άλλα? π.χ. είναι καθόλου καπνικά - στιγαρίσια   :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Pandemonioum

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:24 »
Το Old Black Tobacco είναι καπνική γεύση. Σου αφήνει επίσης μια μικρή γεύση σαν από κουφέτο θα έλεγα. Το έχω δοκιμάσει σε 16mg και 9mg νικοτίνης. Αξιοπρεπή χτύπημα είχε το 16αρι. Αλλά ξέρεις πως είναι αυτά. Μπορεί το 9αρι να σε γεμίζει. Εξαρτάται τι καπνιστής είσαι.
Το Elips Cognac Tobacco το έχω δοκιμάσει μόνο σε 9αρι. Καπνική γεύση επίσης.
Δεν διέκρινα μεγάλο χτύπημα. Ενδεχόμενος να χρειαζόμουνα το 16αρι. Αλλά και πάλι δεν με πειράζει. Συναντάς την γεύση που είχαν τα μαύρα χαρτάκια της Rizzla.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:35 »
Ευχαριστώ Πολύ να σε καλά, πολύ καλά μου ακούγονται και τα δυο μάλλον θα τα πάρω και τα δυο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 11:37 »
Από τα υγρά της Ovale (φανατικός!) που έχω δοκιμάσει είναι τα old tobacco αλλά kai cognac kai γλυκόριζα αλλά και απο τα natura που έχει το maxboro. Μου αρέσει πολυ το old tobacco γιατι εχει μια ιδιαίτερη καπνική αλλα και αρωματική γεύση, το cognac όντως σου αφήνει την συγκεκριμένη γεύση στο λαιμό αλλα με μπούκωσε λίγο (χαχα  οχι δεν μεθυσα!) αλλα όταν εξατμιστηκε λιγο, έγεινε πολυ καλυτερο. Ατμίζω φανατικά το Maxboro 16/mg apo Natura τον τελευταιο καιρο (μου αρέσει να αλλάζω γεύσεις)  πολύ ντουμάνι,  ιδανικό χτύπημα και απόλυτα καπνική αίσθηση ατμίσματος. Βέβαια είναι και ανάλογα την διάθεση και αυτον τον καιρό ατμίζω maxboro. Στην Ovale Λεωφ. Αλεξάνδρας που παίρνω υγρά τον τελευταίο καιρο, έχει διαθεσιμοτητα για όποιον ενδιαφέρεται σε αυτες τις γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος sandschae

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 23:47 »
ok συμφουριτες , αλλα απο που περνεται το old tabacco με νικοτινη , με ενδιαφερει το 16mg , αλλα ας μου στειλει καποιος μια διευθυνση απο ενα μαγαζι να παω να τον παρω , εστω και με pm γιατι δεν μπορω να βρω με νικοτινη , ειμαι και νεος στο ατμισμα !! :-[

Μενω δυτικη Αθηνα αν αυτο βοηθαει..

thanks παιδια

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 23:55 »
http://hlektronikotsigaro.info/eshop/index.php?main_page=index&cPath=3_6
http://www.freesmoking.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=69&category_id=13&flypage=flypage_default.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=27
Αν βρω και τίποτα άλλο θα στο στείλω οκ περιμένω εντυπώσεις.

Αφαίρεση παράθεσης - Απάντηση σε αμέσως προηγούμενο μήνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2012, 02:03 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος sandschae

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 00:24 »
http://hlektronikotsigaro.info/eshop/index.php?main_page=index&cPath=3_6
http://www.freesmoking.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=69&category_id=13&flypage=flypage_default.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=27
Αν βρω και τίποτα άλλο θα στο στείλω οκ περιμένω εντυπώσεις.

Αφαίρεση παράθεσης - Απάντηση σε αμέσως προηγούμενο μήνυμα

Ευχαριστω παρα πολυ αγαπητε για την απαντηση , θα αγορασω για να δω πως ειναι , ειμαι πολυ περιεργος γιατι εχω ακουσει καλα λογια για το συγκεκριμενο υγρο , απο εκει και μετα θα ηθελα να αναφερω και κατι αλλο...Δοκιμασα σε ego t , μια γευση καπνου απο υγρο Halo , οντως παρα πολυ καλο και καλο χτυπημα , πηγα σπιτι του φιλου και εχοντας ολα τα συνεργα μαζι μου γεμισα ενα καινουργιο tank απο το υγρο του φιλου μου στο elips μου , εβαλα και ενα καινουργιο ατμοποιητη για να ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει μενει αλλη γευση απο προηγουμενο υγρα και αρχισα να ατμιζω , τελικα δεν ειχε καμια σχεση το υγρο που ατμισα απο του φιλου το ego t , στο δικο μου elips παλι εβγαζε μια γλυκαδα που οσο πηγαινε και ανεβαινε .. και θελω να ρωτησω το εχει προσεξει κανεις αυτο ?εχω διαβασει στο φορουμ οτι η συσκευη εχει πολυ μεγαλη σχεση στην γευση κτλ αλλα απογοητευτηκα απο το elips μου , δεν περιμενα να φερνει την γλυκαδα η συσκευη ... μηπως κανω κατι λαθος οσο αναφορα το ατμισμα ? η καποιο αλλο λαθος που ως καινουργιος δεν το γνωριζω ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8452 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34087 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12