vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, giorgos1999, john67, manoslykos, KORG N364, Jorge

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Evo by Halo

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Υγρά αναπλήρωσης Evo by Halo
« στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 11:36 »
Εισαγωγή

Νέα σειρά υγρών αναπλήρωσης από την πασίγνωστη Halo. Πρόκειται για μια σειρά με 15 φρουτένιες και 2 γλυκές γεύσεις υγρών, το σύνολο 17. Αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, βρίσκουμε τις πέντε από αυτές, τις οποίες και θα δούμε σε λίγο. Στην σελίδα της εταιρείας, βρήκα και τις 17, σε νικοτίνες 0, 3, 6, 12, 18 και 24, σε μπουκαλάκια των 30ml με τιμή $15.99. Το Alter Ego μέχρι στιγμής, διαθέτει τις πέντε που θα δούμε παρακάτω, και τις οποίες μου έστειλε για δοκιμή, σε νικοτίνες 0, 3, 6 και 12 και τιμή €16,90/30ml. Η περιεκτικότητά τους σε PG και VG είναι άγνωστη, αλλά από το πόσο πηκτά είναι τα υγρά θα έλεγα ότι πρόκειται για κάτι της τάξεως του 50/50 και ως τέτοια θα τα θεωρήσω. Νομίζω ότι είναι περιττό να αναφέρω αναλυτικά το πόσο μεγάλες προσδοκίες έχω. Έχει δημιουργήσει ισχυρό δεδικασμένο η εταιρεία και νομίζω ότι μόνο αυστηρή κριτική της αρμόζει. Ας πάμε λοιπόν να τα δούμε ένα ένα.

Wild Watermelon, 6mg, Tobecco KF4, 0.28mm Kanthal D, 2.5mm MC, 1.81Ω, Nakamitchi.

Πάρτε μια γεύση καλοκαιριού κάθε στιγμή με την υπέροχη γλυκιά γεύση του Wild Watermelon. Πήραμε την νόστιμη γεύση του ώριμου, κόκκινου καρπουζιού και τη μετατρέψαμε σε μία από τις πιο δημοφιλείς μας γεύσεις υγρών αναπλήρωσης.

Αυτά μας λέει ο κατασκευαστής γι αυτό το υγρό. Το πρώτο υγρό από αυτή τη νέα σειρά της Halo που αποφάσισα να δοκιμάσω, είναι το καρπούζι. Αφ’ ενός γιατί λατρεύω τη γεύση και θεωρώ ότι ελάχιστοι στην Ελλάδα έχουν πρόβλημα με αυτό το φρούτο, και αφ’ ετέρου γιατί από όσα υγρά έχω δοκιμάσει που θεωρητικά έχουν γεύση καρπούζι, μόνο ένα έχω βρει το οποίο κάτι πάει να κάνει. Και με την προϊστορία της Halo, μόνο υψηλότατες προσδοκίες μπορώ να έχω. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι όμως, τα πράγματα δεν είναι και πολύ καλά. Έντονα χημικά στοιχεία στη μυρωδιά κρατάνε το καρπούζι πολύ πίσω. Και είναι τόσο έντονα που θα τολμούσα να πω ότι θυμίζει βενζίνη. Ας είναι, ελπίζω να με αποζημιώσει η γεύση. Έβαλα υγρό στον κλώνο και ξεκίνησα.

Μόλις με το καλό το βαμβάκι στέγνωσε από τη σκέτη βάση και άρχισε να ποτίζει με το νέο υγρό και να δίνει τη γεύση το στον ατμό, ήρθε η απόλυτη απογοήτευση. Με πολύ απλά λόγια, η γεύση που ήρθε στο στόμα μου θυμίζει βιαστικό ντους κατά το οποίο μπαίνει σαπουνάδα στο στόμα στο λούσιμο. Το ίδιο συνάντησα και κατά τη ρινική εισπνοή. Λογικό είναι δεν κάθισα να αναλύσω τα υπόλοιπα στοιχεία του υγρού. Προσπάθησα πολύ να το ατμίσω μήπως και υπάρξει κάποια αλλαγή αλλά μάταια. Γι αυτούς πάντως που ενδέχεται να επιθυμήσουν να ατμίσουν κάτι με γεύση σαμπουάν, απορρυπαντικού ή άλλου προϊόντος καθαριότητας, να πω ότι το χτύπημα είναι σε αναμενόμενα επίπεδα ενώ η παραγωγή ατμού είναι αυξημένη. Δεν γνωρίζω την ακριβή αναλογία, αλλά μοιάζει σαν κάτι με 50 ως 60% VG. Δεν θα στοιχημάτιζα πάντως σε αυτό καθώς και η κλασσική σειρά Purity της Halo μια χαρά ντουμάνι έχει, και ας έχει καταλήξει η ατμιστική κοινότητα στο συμπέρασμα 70+%PG. Ντροπή για την εταιρεία αυτό το υγρό και τρομακτική εμπειρία για μένα. Και φυσικά χαμηλώνει πολύ ο πήχης των προσδοκιών μου από τη σειρά. 0/100

Berry Blast, 6mg, Tobecco KF4, 0.28mm Kanthal D, 2.5mm MC, 1.81Ω, Nakamitchi.

Πήραμε μια ποικιλία από μούρα, γλυκά και ξινά, και τα αναμίξαμε για να δημιουργήσουμε ένα από τα πιο δημοφιλή μας υγρά. Το berry blast είναι τέλεια ισορροπημένο και αποτελεί εξαιρετική επιλογή για ολοήμερο άτμισμα.

Αυτά μας λέει ο κατασκευαστής γι αυτό το υγρό και δύο είναι τα πράγματα που πρέπει να παρατηρήσω. Το πρώτο είναι ότι η Halo είναι από τις ελάχιστες εταιρείες που δεν έχουν στο μενού τους τουλάχιστον ένα υγρό που να έχει να κάνει με berries. Ή μάλλον δεν είχε, καθώς αυτό έρχεται να συμπληρώσει αυτό το κενό. Το δεύτερο είναι ότι μετά το στραπάτσο με το καρπούζι, είμαι κάπως πιο επιφυλακτικός.

Ανοίγοντας λοιπόν το μπουκαλάκι, το πρώτο που χτυπάει τη μύτη είναι έντονο άρωμα από σμέουρο. Στη ζωή μου έχω καταναλώσει λίτρα χυμών από αυτό το berry και μου είναι αδύνατο να μην το καταλάβω με την πρώτη. Η μυρωδιά μετά γίνεται όξινη, με κάποια στοιχεία που ενώ μοιάζουν χημικά, στην πραγματικότητα είναι ο τρόπος με τον οποίο πραγματικά αποδίδεται το άρωμα του σμέουρου. Μόλις η μύτη συνηθίσει, κάποιος μπορεί και να αναγνωρίσει και κάποια αρώματα από βατόμουρο. Υγρό στον ατμοποιητή λοιπόν και πάμε.

Τρομαγμένα τράβηξα την πρώτη τζούρα, η οποία όμως ευτυχώς με αποζημίωσε. Απόλυτη συνάφεια αρώματος και γεύσης. Το στόμα γεμίζει με μια πολύ καλή απόδοση του σμέουρου, με γλύκα, ξινάδα και τάγγισμα σε πολύ καλό επίπεδο. Το όμορφο με αυτή τη γεύση είναι ότι έχει βάθος και αποδίδεται σε κύματα και ξεχωριστά στα διάφορα σημεία της γλώσσας. Το βατόμουρο, έρχεται πολύ μετά, αρκετές τζούρες πρέπει να περάσουν για να συνηθίσει το στόμα την κυρίαρχη γεύση. Δεν ανίχνευσα άλλα berries ξεχωριστά, αλλά κάποιες νότες αφού άτμισα αρκετή ώρα και το συνήθισα. Οι οποίες δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν οφείλονται σε φράουλα ή μύρτιλο. Στη ρινική εισπνοή θυμίζει κάτι chewy καραμέλες τις οποίες τσάκιζα πιτσιρικάς, ΜΑΟΑΜ νομίζω λεγόταν, με γλυκό άρωμα από βατόμουρο. Στη ρινική εκπνοή, το άρωμα έχει εκφυλιστεί στο μεγαλύτερο βαθμό του και το μόνο που είναι εύκολα αντιληπτό, είναι μία όξινη αίσθηση πάνω σε ατμό που θυμίζει κρέμα. Το χτύπημα είναι σαφώς πιο δυνατό από αυτό που θα περίμενα, ενώ η παραγωγή ατμού με μπερδεύει καθώς ακόμα και η κλασσική σειρά της Halo που κατά γενικό συμπέρασμα περιέχει άνω του 70%PG, τα έχει τα ντουμάνια της. Αν θεωρήσω λοιπόν ότι το συγκεκριμένο είναι 50/50, τότε η παραγωγή ατμού, είναι σαφώς αυξημένη. Η επίγευσή του, λιγότερο επίμονη από ότι θα περίμενα, αφήνει μια στιφάδα στο στόμα και αναδεικνύει την γεύση από το βατόμουρο, που θέλει ώρα να εμφανιστεί στο υγρό.

Θα ήθελα λίγο μικρότερο ρόλο στο σμέουρο σε αυτό το υγρό και έναν πιο ισορροπημένο και πολύπλοκο συνδυασμό berries. Στο κάτω κάτω της γραφής, Halo είσαι, δεν μπορεί να βγάζεις τόσο μονόπλευρα πράγματα. Ωραίο υγρό σε γενικές γραμμές και νομίζω ότι θα μπορούσε να αποτελέσει ακόμα και βάση για ιδιοκατασκευές. 77/100

Backwoods Blueberry, 6mg, KF3.1ES Clone, 0.28mm Kanthal D, 3.0mm MC, 2.45Ω, Nakamitchi.

Αυτό το υγρό αγρίων μύρτιλων, για κάποιο λόγο είναι ένα από τα πιο εμπορικά προϊόντα της σειράς Evo. Με απαλή και φυσική γεύση μύρτιλου, χωρίς επίμονη επίγευση, θα δείτε ότι αυτό το υγρό θα γίνει γρήγορα τακτικό μέλος των προτιμήσεών σας.

Αυτά μας λέει η εταιρεία για το υγρό. Υψηλές προσδοκίες κι εδώ καθώς λίγα είναι τα υγρά με τη συγκεκριμένη γεύση τα οποία παίζουν καλά. Το άρωμα από το μπουκαλάκι, αφήνει υποσχέσεις για τη συνέχεια. Ωραίο άρωμα από μύρτιλο, με οξύτητα και γλυκάδα και αρκετές γήινες νότες. Σε κάποιο σημείο, μπορεί να εμφανίστηκε και μια κάπως χημική μυρωδιά αλλά μάλλον η ιδέα μου είναι. Έβαλα υγρό λοιπόν στον ατμοποιητή και ξεκίνησα.

Ούτε ζέστη, ούτε κρύο. Όλα τα καλά στοιχεία της γεύσης είναι εκεί. Έντονη γεύση, με πολλές γήινες νότες, με γλυκάδα και οξύτητα σε ισορροπία. Το καλύτερο σημείο του όμως δεν είναι αυτό. Είναι η πολύ γεμάτη αίσθηση που δίνει στο στόμα που θυμίζει σε σημεία γλυκές σάλτσες με βάση το μύρτιλο. Αφού το συνήθισα λίγο, οι γήινες νότες έγιναν πολύ πιο έντονες, η οξύτητα και η γλυκάδα υποχώρησε και εμφανίστηκαν και κάποια χημικά στοιχεία. Θα έλεγα με ευκολία ότι έχει αρκετό άρωμα αυτό το υγρό, απλά αυτές οι τόσο μεγάλες διακυμάνσεις και μάλιστα σε σχετικά μικρό χρονικό διάστημα, με βρίσκουν αντίθετο. Στη ρινική εισπνοή, νιώθω σαν να παίρνω το άρωμα από το μπουκαλάκι, μόνο πιο θερμό και πιο «παχύ», αν μπορεί να μου επιτραπεί η έκφραση. Στη ρινική εκπνοή, κυριαρχεί η οξύτητα, πράγμα που δεν το περίμενα καθώς συνήθως σε υγρά τα οποία περιέχουν και γλυκά και όξινα στοιχεία σε μεγάλο βαθμό, συνήθως η γλυκάδα είναι που κυριαρχεί σε αυτό το κομμάτι. Η παραγωγή ατμού μέτρια προς καλή και το χτύπημα απροσδόκητα αυξημένο. Και θα συμφωνήσω απόλυτα με την περιγραφή περί επίγευσης. Εξαφανίζεται σχετικά γρήγορα, γεγονός το οποίο έχει δυο πλευρές: από τη μία δεν κουράζει, από την άλλη, θέλεις κι άλλο πιο σύντομα!

Προσωπικά με κούρασε από ένα σημείο και μετά. Πρέπει να πω όμως ότι όταν τελείωσε το τανκ και απογέμισα με σκέτη βάση όπως συνηθίζω, έγινε αρκετά πιο ευχάριστο. Μάλλον η 90-10 βάση μου πύκνωσε λίγο την υφή του. Χωρίς λοιπόν να είναι κάτι το πολύ σπέσιαλ, δεν μου ήταν καθόλου δυσάρεστο. Βρήκα την απόδοση της γεύσης αρκετά καλή αλλά σίγουρα όχι όσο περίμενα. 75/100

Apple Pom Smoothie, 6mg, Tobecco KF4, 0.28mm Kanthal D, 2.5mm MC, 2.25Ω, Nakamitchi.

Πάρτε την υπέροχη γεύση από ένα smoothie χωρίς να χρησιμοποιήσετε μπλέντερ. Ξεκινάμε με τους βαθυκόκκινους σπόρους του μεσογειακού ροδιού και προσθέτουμε νότες από πράσινα Granny Smith και κόκκινα μήλα ώστε να πετύχουμε το γευστικό προφίλ του υγρού.

Αυτά μας λέει ο κατασκευαστής γι αυτό το υγρό. Η πρώτη μου εμπειρία με Smoothie, έγινε κατά λάθος στο Γυμνάσιο. Χωρίς να έχω ιδέα τι είναι αυτό που φτιάχνω, θυμάμαι τον εαυτό μου να ρίχνω στο μούλτι γιαούρτι ΜΕΒΓΑΛ με φρούτα του δάσους και ένα κουτάκι ΑΜΙΤΑ το μοβ, πάλι με φρούτα του δάσους. Πέρασαν πολλά χρόνια για να ανακαλύψω ότι αυτό το λένε smoothie και όταν πρωτοέγινε μόδα, το πλήρωναν στο κόκαλο.

Στο θέμα μας! Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, γλυκιά μυρωδιά μήλου είναι το πρώτο πράγμα που έρχεται. Περισσότερο το πράσινο πιάνω στη μύτη. Και όσο και αν προσπάθησα να καλιμπράρω τη μύτη μου στη μυρωδιά, δεν βρήκα τίποτα άλλο κρυμμένο. Οπότε συνοπτικά, έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα.

Στην αρχή της τζούρας, η οξύτητα του πράσινου μήλου κυριαρχεί. Στα μέσα της, έρχεται μια ευχάριστη γλύκα που προφανώς οφείλεται στο κόκκινο μήλο, και χτυπάει το στόμα εκ της πλαγίου. Και στο τέλος, οι δύο γεύσεις συνδυάζονται σε ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Στην εκπνοή, εμφανίζεται και το ρόδι. Αυτή η χαρακτηριστική οξύτητα και η στιφάδα που αφήνει κάθε σπόρος στο στόμα, είναι εκεί σε μικρότερο ρόλο, αλλά η απόδοσή του είναι πολύ καλή. Σε μια γρήγορη τζούρα, δεν τα καταλαβαίνω όλα τόσο αναλυτικά και η εμφάνιση των γεύσεων δείχνει να συμπίπτει. Στη ρινική εισπνοή, ξινές, γλυκές και γήινες νότες πάνω σε ένα κοκτέιλ μήλου. Θα με δυσκόλευε στα τυφλά να δω το ρόδι, αλλά μετά από ώρα μάλλον θα το έβρισκα. Στην εκπνοή από τη μύτη, το μήλο έχει εξασθενήσει αρκετά αλλά όχι και η γλυκάδα του. Το ρόδι, πιο εμφανές εδώ. Αυξημένη παραγωγή ατμού, μέτριο χτύπημα και αρχίζει πλέον και εμφανίζεται και μια δροσιά στην εισπνοή. Όχι διαρκείας, αλλά σαν ένα blast, τη στιγμή που σε mouth to lung αρχίζει να κατεβαίνει ο ατμός. Η επίγευση είναι μέτριας διάρκειας, με έμφαση στο μήλο, τη στιφάδα και την πίκρα που εμφανίζει το ρόδι. Αφού τελείωσε το τανκ και το γέμισα με σκέτη βάση, πήγαμε σε εντελώς νέα πράγματα. Και όσοι έχετε δοκιμάσει το Liqua Two Apples ή το Natura Narghile Apple, θα καταλάβετε τι εννοώ.

Ακόμα δεν έχω καταλήξει σε συμπέρασμα για το αν μου άρεσε ή όχι. Δεν μπορώ να παραβλέψω όμως έναν ωραίο συνδυασμό ο οποίος αποδεικνύεται πετυχημένος. Και πάλι όμως θεωρώ ότι θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο. Ίσως έχω υπερεκτιμήσει τη Halo, ή δεν είχα δοκιμάσει αρκετά μη καπνικά της στο παρελθόν. 79/100

Grape Vape, 6mg, KF3.1ES Clone, 0.28mm Kanthal D, 3.0mm MC, 2.45Ω, Nakamitchi.

Προσθέσαμε στη γεύση των ώριμων, κόκκινων σταφυλιών, μια γλυκάδα η οποία συνήθως συναντάται στα γλυκά. Το αποτέλεσμα είναι μια εμπειρία που πλημμυρίζει το στόμα, ένα υγρό το οποίο θα θέλετε να ατμίζετε όλη μέρα.

Δυσκολεύομαι να θυμηθώ αν στις δοκιμές μου έχω συναντήσει σταφύλι έστω αξιοπρεπές. Θεωρώ πως όχι καθώς θα το θυμόμουν. Το άρωμα από το μπουκαλάκι είναι απίστευτα χημικό. Σε σημείο να νομίζω ότι πρόκειται για σιρόπι για το λαιμό. Έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα.

Θα επιθυμούσα να εκφραστώ πολύ πιο άσχημα από όσο θα κάνω εδώ, θεωρούμεθα και κάπως πολιτισμένοι. Τα πράγματα είναι πολύ πιο άσχημα από το καρπούζι. Πολλοί θα πουν ότι αυτό το υγρό τους θυμίζει κολόνια, σαπούνι, καθαριστικό ή δεν ξέρω τι άλλο. Εμένα μου θύμισε κάτι άγνωστο στους περισσότερους. Τα φοιτητικά μου χρόνια που είχα πλακωθεί στα γυμναστήρια, έπαιρνα μια κρεατίνη σε υγρή μορφή η οποία λεγόταν Xtra Advantage Pro. Πανάκριβη, με καλύτερη απορροφητικότητα από την κρεατίνη σε σκόνη, δεν χρειαζόταν να την παίρνεις σε μέρες ξεκούρασης, δεν είχε υποπροϊόντα κατά τη χώνεψη και είχε γεύση σταφύλι. Καλύτερα να πω γεύση Grape Vape. Μεταλλική, χημική γεύση. Άδειασα τον ατμοποιητή και τον βύθισα σε σαπουνόνερο.

Για την ιστορία, να πω ότι υπάρχει επίμονη επίγευση και το χτύπημα είναι ελαφρύ. Δεν θα το συνιστούσα! 0/100

Συμπέρασμα

Είχα πολύ υψηλότερες προσδοκίες γι αυτά τα υγρά. Ενδέχεται φυσικά τα υπόλοιπα 12 που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, να είναι πολύ καλύτερα. Κάποτε θα το είχα σιγουράκι, μετά από τα συγκεκριμένα όμως, θα τολμήσω να πω ότι έχουν την ίδια πιθανότητα να είναι καλύτερα με το να είναι χειρότερα. Δεν ξέρω αν η Halo με αυτή τη σειρά θέλει να χτυπήσει το κομμάτι των φτηνότερων από την κυρίως σειρά της υγρών, ή αν έπεσε και αυτή στο τριπάκι «ας βγάλουμε καμιά 20ρια απλές γεύσεις, όλο και κάποια θα κάτσει». Ότι από τα δύο και να συμβαίνει, είναι λάθος όμως. Στην αγορά υγρών, δεν μπορείς να τους κάνεις όλους να σε αγαπήσουν. Μία σειρά 5-10 άντε 15 υγρών όμως, προσεγμένων όπως η κυρίως σειρά, με συχνές πυκνές προσθαφαιρέσεις, είναι νομίζω ο σωστός τρόπος. Και το ατού της εταιρείας, έχει αποδειχτεί εδώ και χρόνια ότι είναι τα καπνικά. Άντε και το Devlin! Συνταγή που πετυχαίνει, δεν την αλλάζεις. Καλό το σκεπτικό του ξεχωριστού brand, αλλά το «by Halo» δημιουργεί συνειρμούς και προσδοκίες. Και το αποτέλεσμα, μάλλον κακό θα κάνει στο όνομα Halo, παρά καλό στο όνομα Evo. Θα ήθελα σίγουρα να δοκιμάσω: Tangerine Swirl, Lime Light, Cantaloupia, Apricota και τα δύο ξέμπαρκα, το Nutty Caramel και το Hazelnut Cappuccino.

Αυτά και όσα έχω γράψει κατά καιρούς, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου


Απ: Υγρά αναπλήρωσης Evo by Halo
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 11:45 »
 Υποκλίνομαι 
 
1 /  στην  αντικειμενικότητα σου 
 
2/  στην  περιγραφή  σε  αυτό  που  ατμιζεις  [  είναι  ταλεντο   ]
 
3/  και   στο  πως  μπορείς  να το  περνάς    στους  άλλους  που  σε  διαβάζουν 
 
Είμαι  αναγνωστης σου φιλέ  μου   
 

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Evo by Halo
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 14, 2016, 23:46 »
Aτμίζω το Apple Pom Smoothie και το βρίσκω πολύ καλό και ισορροπημένο..Πιστεύω θα ικανοποιήσει άτομα που τους αρέσει το μήλο.

Η περιγραφή πιο πάνω ταιριάζει απόλυτα,απλά να προσθέσω ότι μου αφήνει μια ελαφριά ευχάριστη δροσιά,σα να έχει λίγο menthol. :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180492 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535972 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35363 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12