vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 15:43 »
Αλήθεια, η ιδέα να ξεκινήσει ανταλλαγή υγρών από το δωρεάν πακέτο της hecoxell σας βρίσκει αντίθετους?
Λίγο πολύ πιστεύω πως όλοι μας ξεχωρίσαμε κάποια υγρά από το δωρεάν πακέτο ενώ κάποια άλλα δεν ταίριαξαν και τόσο στους γευστικούς μας κάλυκες.

Τι θα λέγατε να κάνουμε μια ανταλλαγή υγρών ανάλογα με τα γούστα μας ?

Προσωπικά βρίσκω εξαιρετικά τα baba's bounty, project entropy, maxboro, lemon tree, manhattan τα οποία ευχαρίστως θα τα ξαναδοκίμαζα εάν δεν κάνουν σε κάποιον ανταλλάσοντας τα με όσα μου απέμειναν.

Το ρίχνω ως ιδέα και βλέπουμε....Εαν προχωρήσει έχεις καλώς, εάν όχι και πάλι έχει καλώς  :))

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 15:46 »
Τελεια. Εμενα δεν μου αρεσουν αυτα που αρεσουν σε εσενα. (Babas και Entropy)


Εμενα μου αρεσουν τα Liberty και London Rain και κανω και φονο για αυτα!

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 15:54 »
Ας το κάνω πιο συγκεκριμένο λοιπόν.

Με ενδιαφέρουν (9mg) : baba's bounty, project entropy, maxboro, lemon tree, manhattan.
Ανταλλάσσω      (9mg) : liberty, sa-ti-sfaction, sunrise fantasy, bublegum, sin city.

Ποσότητες λίγο πολύ ότι έμεινε από απλές δοκιμές του 1 ml.

To πώς θα δουλέψει το όλο πράγμα είναι άλλο κεφάλαιο  ;D

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 15:56 »
Αυτο ειναι το θεμα! Λογικα μου στελνεις τσαμπα, σου στελνω τσαμπα. Κατι τετοιο.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 15:59 »
Ναι έτσι θα γίνει (ο καθένας χρεώνεται το κόστος αποστολής προς τον άλλον) αλλά ελπίζω να μην κολλήσουμε στο πόσα ml έχει το κάθε μπουκαλάκι υπόλοιπο κτλ.
Δίνω χρόνο να αναπτυχθεί ενδιαφέρον (εάν υπάρχει) και εδώ είμαστε για τα περαιτέρω  ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 16:29 »
Γνώμη μου:
Ο άνθρωπος διέθεσε κάποιες χιλιάδες υγρά ώστε να τα δοκιμάσουν όσοι τα παρέλαβαν με την (λογική) συνέπεια ότι θα προτιμήσουν κάποια από αυτά ώστε να τα αγοράσουν στη συνέχεια. Εξάλλου τα μεταφορικά θα στοιχίσουν όσο το να αγοράσετε το μπουκαλάκι, και είναι παράλογο να προτιμάτε να δώσετε τα χρήματα στις μεταφορικές παρά σ' αυτόν που σας χάρισε τα υγρά για δοκιμή.
Εγώ θα πρότεινα, αν θέλετε να κάνετε κάτι τέτοιο, να το κάνετε στις συναντήσεις που γίνονται κατά καιρούς έχοντας τα μπουκαλάκια μαζί σας.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 16:32 »
A, εγω εχω αγορασει ηδη μπολικα! Δεν ειναι οτι δεν εχω αγορασει! Και θα συνεχιζω να αγοραζω! Απλα οντως τα λυπαμαι να καθονται!
Επειδη τα αραιωνω ουτως η αλλος για να φτιαξω την δικη μου νικοτινη, ενα εξτρα μπουκαλακι, απλα θα βοηθουσε στην γευση να ειναι λιγο καλυτερη. Ουτως η αλλως δεν θα αγοραζα εξτρα για να εχω καλυτερη γευση!


Και μακαρι να γινει καποια συναντηση! 6 μηνες ειμαι και παλι ενεργος στο φορουμ και δεν γινεται τιποτα  :(


Την τελευταια φορα που ημουν ενεγος, το 2011, ειχα παει σε μια ατμοσυναντηση τοτε και ειχαν φερει κατι τερατα μηχανικα και ειχα πορωθει  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 21:47 »
Εγώ θα πρότεινα, αν θέλετε να κάνετε κάτι τέτοιο, να το κάνετε στις συναντήσεις που γίνονται κατά καιρούς έχοντας τα μπουκαλάκια μαζί σας.
Ναι και αυτό είναι μια πολύ καλή λύση!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 22:53 »
 Και γιατί να μην επεκταθεί και σε άλλα υγρά; Εκτός της προσφοράς της natura hecoxell εννοώ; Όλοι έχουμε 5-6 υγρά που απεχθανόμαστε (και άρα είναι στο συρτάρι αν δεν έχουν ήδη πάει νεροχύτη) αλλά σίγουρα θα αρέσουν σε κάποιον άλλο. Και οι συναντήσεις που λεει ο Atmos είναι η καλύτερη λύση. Το μόνο που θέλει οργάνωση είναι οι περιοχές. Για πείτε ιδέες...
 

Όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ μου αρέσει η όλη ιδέα! Να ποστάρουμε όλοι τα υγρά που έχουμε για δόσιμο (με λεπτομέρειες: όνομα, ml, νικοτίνη, λήξη, κλπ) αλλά και την περιοχή που μας βολεύει για συνάντηση. Αν αυτό δουλέψει, αντί να πετάμε υγρά δεν θα έχουμε παρά να τα ανταλλάσσουμε με αυτά που μας αρέσουν.   
Και θα το πάω και πάρα κάτω. Όλοι μας έχουμε κατά νου καμιά δεκαριά (για να μην πω εκατοσταριά) υγρά που θέλουμε να δοκιμάσουμε. Και όλοι ξέρουμε πως άλλο πράγμα η δοκιμή στο μαγαζί και άλλο 3-4 ml με τον δικό μας εξοπλισμό. Αγοράζουμε λοιπόν ο καθένας από ένα υγρό, το δοκιμάζουμε και μετά το πασάρουμε στον επόμενο που με την σειρά του μας δίνει αυτό που αυτός αγόρασε. Η ανταλλαγές συνεχίζονται μέχρι τα υγρά να έχουν περάσει από όλους (ή να τελειώσουν). Με αυτό τον τρόπο (αν ας πούμε είμαστε δέκα) έχουμε όλοι κάνει μια καλή δοκιμή από δέκα καινούργια υγρά έχοντας αγοράσει μόνο ένα. Αυτά προς το παρόν. Θα επανέλθω με περαιτέρω ιδέες...

ΥΓ. Επιμένω πως αυτό που θέλει οργάνωση είναι οι περιοχές (αλλά και οι νικοτίνες). Να μην τρέχει π.χ. ο Shadowjump από την Κηφισιά στο Πέραμα (δεν σε παρακολουθώ – το γράφει το προφίλ σου  :) ) κι εγώ από το Ψυχικό στη Σπάρτη...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:26 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:40 »
Κάτι αντίστοιχο με το άλλο θέμα δηλαδή που αφορά τον εξοπλισμό....Δεν είναι κακό  :yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:56 »
Το πάω λίγο παρακάτω ακόμα...
Να ξεκινήσουν νέα νήματα με το όνομα π.χ. ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΥΓΡΩΝ και μετά την περιοχή (ΠΑΓΚΡΑΤΙ ή ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ή ΚΟΡΙΝΘΟΣ ή οτιδήποτε άλλο). Γιατί να ξέρω εγώ τι έχει για ανταλλαγή ο Πατρινός και αυτός τι έχω εγώ;
Το πρώτο τέτοιο νήμα πρέπει να το αρχίσεις εσύ yian γιατί από εσένα ξεκίνησε το όλο πράγμα. Τι λες;

ΥΓ. Τώρα είδα πως είσαι από την Πάτρα! Το Πατρινός από πάνω το είπα στη τύχη. ;D
 Να λοιπόν. Θα φτιάξεις το πρώτο τέτοιο νήμα στο forum με το όνομα ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΥΓΡΩΝ - ΠΑΤΡΑ! Και άμα είμαι εκδρομή στα μέρη σας θα έρθω κι εγώ για αλλαξο...αυτές.  :))

Και ήδη απέκτησες τον πρώτο σου πελάτη. Βλέπω στο προηγούμενο μου post πως η ιδέα άρεσε στον DownUnder που πάω στοίχημα πως είναι από την Πελοπόννησο και όχι την Αυστραλία. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2016, 00:05 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 00:04 »
Δεν έχω πρόβλημα να το ξεκινήσει ο οποιοσδήποτε, τα copyrights μου ανήκουν έτσι και αλλιώς  :))
Η αλήθεια πάντως είναι ότι η Πάτρα π.χ. έχει ήδη υποενότητα όπου θα μπορούσαν να φιλοξενηθούν εκεί τα αντίστοιχα μηνύματα, δεν είμαστε και τόσοι πολλοί εξάλλου ενεργοί στο φόρουμ.

Για την Αθήνα ίσως τα πράγματα είναι δυσκολότερα οπότε να αξίζει.
Γενικά μπορεί και να το κουράζουμε άδικα το θέμα αλλά αν δεν κάνει κάποιος την αρχή, ποτέ δεν ξέρεις.
Feel free και θα στηρίξω   :yes:

Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 00:26 »
Το πάω λίγο παρακάτω ακόμα...
Να ξεκινήσουν νέα νήματα με το όνομα π.χ. ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΥΓΡΩΝ και μετά την περιοχή (ΠΑΓΚΡΑΤΙ ή ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ή ΚΟΡΙΝΘΟΣ ή οτιδήποτε άλλο). Γιατί να ξέρω εγώ τι έχει για ανταλλαγή ο Πατρινός και αυτός τι έχω εγώ;
Το πρώτο τέτοιο νήμα πρέπει να το αρχίσεις εσύ yian γιατί από εσένα ξεκίνησε το όλο πράγμα. Τι λες;

ΥΓ. Τώρα είδα πως είσαι από την Πάτρα! Το Πατρινός από πάνω το είπα στη τύχη. ;D
 Να λοιπόν. Θα φτιάξεις το πρώτο τέτοιο νήμα στο forum με το όνομα ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΥΓΡΩΝ - ΠΑΤΡΑ! Και άμα είμαι εκδρομή στα μέρη σας θα έρθω κι εγώ για αλλαξο...αυτές.  :))

Και ήδη απέκτησες τον πρώτο σου πελάτη. Βλέπω στο προηγούμενο μου post πως η ιδέα άρεσε στον DownUnder που πάω στοίχημα πως είναι από την Πελοπόννησο και όχι την Αυστραλία. :)


χαχχαχ
κοντα επεσες
ανατολικη αττικη
δημος σαρωνικου

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Το δώρο δωρίζεται ? (natura hecoxell ανταλλαγές)
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 00:43 »
Αυτό που είπα και παραπάνω δηλαδή.
Οπότε διοργανώστε τη συνάντησή σας στις Συναντήσεις μελών και πείτε να πάρετε ό,τι θέλει ο καθένας για ανταλλαγή και βρείτε τα επιτόπου.

Το θέμα κλειδώνει.  :locked:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12