vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

555 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, tasos1976, dkostas, Doubt, kurtz, gfilip

Twitter

Yγρά Ben Northon

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 07, 2016, 03:13 »
Αλλίμονο, μην το συζητάς...  :bow:

(για ποιό πράγμα μιλάμε;)

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 07, 2016, 07:55 »
Απολαυστικός όπως πάντα ο ριβΓιούερ :))

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 08, 2016, 00:03 »
Για το ριβιού μιλάμε.

Έβαλα bravo ως όφειλα, για το ενημερωτικό κομμάτι της ανασκόπησης.
Υπάρχουν όμως κάποια ριβιού, τα οποία επεκτείνονται πέραν και πλέον της υποχρεωτικότητας της ενημέρωσης, αλλά και της υποκειμενικότητας της κριτικής του ριβιούερ και σε κάποιες περιπτώσεις αφιλοκερδώς, τουλάχιστον εκ πρώτης άποψης, διότι έχουμε δει σε πλείστες των περιπτώσεων ριβιούερς να αναρριχώνται και να καταλαμβάνουν καίριους κυβερνητικούς θώκους, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν προσχεδιασμένο εκ των προτέρων, αλλά να προέκυψε εκ των ύστερων, πλην και κατ εξαίρεση της γευστικής αξίας του υπό ριβιού υγρού, η οποία σε κάθε άλλη περίπτωση θα μπορούσε να είχε διαφύγει της προσοχής μας, όπως συχνά συμβαίνει με ένα έπος φερειπείν, όπου το στόρι είναι η αφορμή και επουδενί η αιτία για την ευεργετικά ψυχαναγκαστική επίπτωση στην υγεία του αναγνώστη, η οποία αντανακλά και στον κοινωνικό περίγυρο τρόπον τινά.
 
Ρε συ e-spy, νασαι καλά!   :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 23, 2016, 01:33 »
καλησπερα σε ολους. εχουμε καποιο μαγαζι που τα εχει , προς πειραια,νικαια,κερατσινι. ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:44 »
Πριν αρκετές μέρες τελείωσα 2 10μελα Black Horse και Love Blond.

Το Black Horse έχει πλούσια αρώματα και αρκετά καρυκεύματα, ίσως σε λίγο παραπάνω βαθμό για μένα. Δεν με απογοήτευσε, το θεωρώ καλό υγρό αλλά με κουράζει για ολοήμερο.

Το Love Blond από την άλλη μου ταίριαξε από την πρώτη στιγμή. :thumpup:
Έχει γευστική συγγένεια με τα αγαπημένα μου bebeca-tribeca αλλά σε καμία περίπτωση δεν τα μιμείται, είναι εμπλουτισμένο με περισσότερες γεύσεις που αδυνατώ να τις περιγράψω(έχει και λίγο ροδάκινο ή είναι η ιδέα μου?), η ουσία είναι ότι δένουν αρμονικά και απογειώνουν το τελικό αποτέλεσμα.
Από τα ελάχιστα έτοιμα υγρά που παίρνω πάνω από μία φορά, τώρα που γράφω έχω βάλει στο μάτι το 30μελο και οπωσδήποτε θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα γιατί τα δείγματα γραφής της εταιρείας στα δυο υγρά που δοκίμασα είναι εξαιρετικά.

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 03, 2016, 00:08 »
προς τ παρον εχω δοκιμασει μονο τ black horse,,,δυνατη καπνικη ξυλωδες γευση με πολυ καλο χτυπημα..ισως ειναι τ καλυτερο καπνικο που εχω δοκιμασει..το εχω ερωτευτει...

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 01:43 »
Παρηγγειλα τρια της σειρας, love blond, doe skin, black horse..
Μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει ενα δεκαμελο love blond και ειμαι πολυ ικανοποιημενος ειναι φοβερο υγρο. Θα το παρω ξανα αυτη τη φορα σε τριανταρι ομως γιατι μου αρεσε πολυ... Οταν δοκιμασω και τα αλλα δυο θα γραψω τις εντυπωσεις μου.
Δοκίμασα και το black horse και μπορω να πω οτι ειναι μεν καλο αλλα δεν εχει την ποικιλια σε αρωματα που καταλαβα στο love blond..
Εχει μια ξυλωδη γευση οχι πολυ εντονη αλλα βαρετη για ολη μερα..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2016, 12:39 από christosagr »

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 13:44 »
doe skin πλουσια παραγωγη ατμου μετρια γευση δεν με ενθουσιασε..
love blond λοιπον το καλυτερο!!!


Αποσυνδεδεμένος Acroni

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 18:52 »
Μετά από όλες τις κριτικές για αυτά τα υγρά, δοκίμασα και εγώ σήμερα το love blond σε 6 mg νικοτίνης. Πολυ καλή γεύση και χτύπημα σε σχέση με άλλα καπνικά υγρά που έχω δοκιμάσει και μυρωδιά στο χώρο. 

Απλά μετάνιωσα που δεν το παρήγγειλα σε 30 ml. Σειρά εχει το black horse τώρα !!

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 14:17 »
Εμένα μου άφησε πολύ καλή εντύπωση το δεκάμελο love blond που είχα πάρει και έτσι παρήγγειλα 30 αρι αυτή την φορά. Το ανοίγω, το μυρίζω καμιά σχέση με το προηγούμενο.. Λέω κάτι παίζει με την όσφρησή μου λογικά.. Πλένω ατμοποιητή, βάζω καινούρια αντίσταση και προσθέτω το υγρό. Λοιπόν γεύση ΜΗΔΕΝ, καμιά σχέση με αυτό που ήξερα.. Σαν να έχει ξεθυμάνει ένα πράγμα...
Πώς γίνεται να συμβαίνει αυτό???

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 14:49 »
Για να σιγουρευτείς πως φταίει το υγρό θα πρέπει να δοκιμάσεις και τα άλλα σου υγρά. Είναι πολύ πιθανό το υγρό να είναι μια χαρά και να έχεις εσύ πάθει κορεσμό γεύσης. Στο λέω γιατί πολύ συχνά υποφέρω από κορεσμό που κάνει όλα τα υγρά να μοιάζουν άγευστα στην αρχή και ξύδια μετά όταν ο κορεσμός φτάσει στα χειρότερα του. Η καλύτερη γιατριά για τον κορεσμό (εκτός από την συχνή εναλλαγή υγρών) είναι το άτμισμα σκέτης βάσης και μάλιστα τακτικά, όχι μόνο όταν εκδηλώνεται ο κορεσμός. :)

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 19:39 »
Ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση..  :)
Κάτι έχω ακούσει για τον κορεσμό γεύσης αλλά είχα παραγγείλει 3 δεκάμελα της ben norton διαφορετικά.. Το πρώτο που είχα δοκιμάσει ήταν το love blond, μετά το black horse και τελευταίο το doe skin... Όταν τελείωσαν και τα τρία άτμισα κάτι άλλα που μου είχαν μείνει ένα από numbers της nobacco και ένα άλλο μέχρι να μου έρθει το 30αρι love blond.. Δηλαδή μεσολαβεί μεγάλο διάστημα περίπου 2 εβδομάδων από το δεκάμελο μέχρι το 30μελο και ενώ ενδιάμεσα άτμισα και 4 άλλα υγρά.. 
Αυτό με τη γεύση το είχα ξαναπάθει με το bebeca αλλά επειδή το είχα πάρει σε mist υπέθεσα ότι έφταιγε η γλυκερίνη.

Εντωμεταξύ επειδή δέν ξέρω αν έχουν ημερομηνία λήξης:
Πίσω το μπουκαλάκι λέει ''a consomer de preference avant le 04/2018'' οτι λήγει μάλλον?? και το άλλο έλεγε 06/2018...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2016, 19:50 από christosagr »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 20:26 »
Ένα από τα βασικά μου υγρά και το αγαπημένο μου της σειράς είναι το Black Horse. Με δεύτερο το Love Blonde. 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 20:40 »
Ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση..  :)
Κάτι έχω ακούσει για τον κορεσμό γεύσης αλλά είχα παραγγείλει 3 δεκάμελα της ben norton διαφορετικά.. Το πρώτο που είχα δοκιμάσει ήταν το love blond, μετά το black horse και τελευταίο το doe skin... Όταν τελείωσαν και τα τρία άτμισα κάτι άλλα που μου είχαν μείνει ένα από numbers της nobacco και ένα άλλο μέχρι να μου έρθει το 30αρι love blond.. Δηλαδή μεσολαβεί μεγάλο διάστημα περίπου 2 εβδομάδων από το δεκάμελο μέχρι το 30μελο και ενώ ενδιάμεσα άτμισα και 4 άλλα υγρά..
Αυτό με τη γεύση το είχα ξαναπάθει με το bebeca αλλά επειδή το είχα πάρει σε mist υπέθεσα ότι έφταιγε η γλυκερίνη.

Εντωμεταξύ επειδή δέν ξέρω αν έχουν ημερομηνία λήξης:
Πίσω το μπουκαλάκι λέει ''a consomer de preference avant le 04/2018'' οτι λήγει μάλλον?? και το άλλο έλεγε 06/2018...

Τα μπουκαλάκια γράφουν προτεινόμενη ανάλωση πριν τον 4ο και 6ο του 2018. Ημερομηνία λήξης δεν νομίζω να υπάρχει πραγματικά. Το γράφουν μάλλον γιατί είναι υποχρεωμένοι...

Για το άλλο θέμα τώρα, αν όλα τα άλλα υγρά σου φαίνονται μια χαρά το πιο πιθανό είναι να μην έχεις κορεσμό. Δεν μου έχει ποτέ τύχει (ούτε έχω ακούσει να έχει συμβεί σε άλλον) ξεθυμασμένο ή άτονο υγρό αλλά δεν μπορώ να το αποκλείσω κιόλας επειδή δεν είναι στην εμπειρία μου... :)

Μήπως να έλεγες κάτι στο μαγαζί που το προμηθεύτηκες;  :dontknow:





Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 21:04 »
Ειλικρινά δέν ξέρω.. Πάντως είναι σαν άλλο υγρό από αυτό που θυμάμαι.
Την επόμενη φορά δεκάμελα διαφορετικά γιατί τώρα έχω αυτή την αηδία σε 30μελο και την έχω πληρώσει και 20 ευρώ με τα μεταφορικά.  :))


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172218 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10655 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364