vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

606 επισκέπτες, 4 χρήστες
treloneritis, fotis3d, Harris, dkostas

Twitter

Yγρά Ben Northon

Αποσυνδεδεμένος kristi

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 12:58 »
Επειδη το road five θα ηταν το ιδανικο για μενα αν δεν το εβρισκα υποτονικο, υπαρχει σε καποια αλλη εταιρια κατι αντιστοιχο σε γευση αλλα στο πιο εντονο; ( σε ετοιμο με μεγαλητερη pg ή σε αρωμα για να το προσθεσω σε βαση )
Ξερω πως μια λυση θα ηταν να ανεβω σε νικοτινη ομως δεν το θελω γιατι η περισσοτερη νικοτινη θεωρω πως επισκιαζει τα αρωματα.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 13:18 »
Καλημέρα καλησπέρα κλπ κλπ!


Μόλις έπλυνα τον ατμοποιητή και έβαλα μέσα το love blond. Πρώτη επαφή με Ben Northon. Να ξεκαθαρίσω σε όλους ότι είναι από τις πρώτες μου γεύσεις που αγοράζω (έχω δοκιμάσει 2-3 της el greco, και έφυγα από εκεί γρήγορα, και ατμίζω σε καθημερινή βάση για 2+ εβδομάδες το tribeca). Γενικότερα όντας νέος στο Η.Τ. (ακόμα δεν έκλεισα τον 1ο μου μήνα). Έχω να πω ότι το love blond μου αρέσει πάρα πολύ. Πράγματι θυμίζει ελαφρώς tribeca (πολύ ελαφρώς όμως). Έχει πιο γεμάτη και έντονη γεύση και είναι αισθητή η γεύση των καραμελωμένων ξηρών καρπών (φουντούκι κι εμένα). Το τελείωμα αφήνει πολύ ωραία γεύση στο στόμα και στο χώρο επίσης! Κάτι σε πραλίνα φουντουκιού με καραμέλα. Κόλαση! :baby:


Το μόνο που φοβάμαι μονάχα είναι τα κατάλοιπα στον ατμοποιητή μιας και είναι εμφανώς πιο σκουρόχρωμο/καφετί σαν υγρό (αν και 50%PG/50%VG).


Πολύ ωραίο υγρό πάντως. ΣΙΓΟΥΡΑ θα το ξαναπάρω, σε 30μελο αυτή τη φορά. (Δυστυχώς όμως προς το παρόν το atmistique δεν έχει 30μελο στα 6mg που με ενδιαφέρουν...)

Update: Πολύ ωραίο το υγρό αλλά λόγω της έντονης γεύσης του δεν είναι για όλη μέρα κατ' εμέ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2016, 22:15 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:17 »
ξέρουμε κάποιο κατάστημα που να τα έχει προς τα δυτικα πειραια κτλ??

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 06, 2016, 00:27 »
Προσοχή: Παρακαλούνται οι φίλοι ψυχασθενείς με μειωμένη αίσθηση του χιούμορ να προσπεράσουν το παρόν ριβγιού και να πάνε στο επόμενο μήνυμα.






Τώρα δηλαδή με τέτοιο βίνδεο της εταιρίας, εσείς περιμένετε σοβαρό ριβγιού;
Τέλος πάντων, κομάτια να γίνει, θα προσπαθήσω να συγκρατηθώ...

Οι παρουσιάσεις υγρών δεν ανήκουν στο φιλντ οφ εξπερτίζ μου. Όσο και να προσπαθήσω δεν θα καταφέρω ποτέ να αναλύσω τις γεύσεις σε τέτοιο βάθος που να επιτρέπει σε κάποιον να γράψει πονήματα σαν κι αυτόαυτόαυτό ή αυτό, υποψήφια για το Κρατικό Βραβείο Λογοτεχνίας. Ως πτωχός πλην τίμιος καουμπόι όμως, είπα να δώσω μια ευκαιρία στον εαυτό μου να ξεδιπλώσει τις συγγραφικές του φτερούγες, και σε σας να ρίξετε λίγο γέλιο ή λίγες μούτζες, αναλόγως του αϊκιού σας. Απολαύστε ανεύθυνα.

Τίτλος
ΟΥΑΝΣ ΑΠΟΝ Ε ΤΑΙΜ ΙΝ ΔΕ ΓΟΥΕΣΤ
(ή αλλιώς: Μπότες, σπιρούνια και καυτές σέλες)

Εισαγωγή
Είναι γνωστό τοις πάσι πως οι εταιρίες παρασκευής υγρών αναπλήρωσης το ‘χουνε κάψει τώρα τελευταία. Πέρα από το γεγονός πως έχουν κυκλοφορήσει υγρά από κοτομπεϊκον μέχρι τζατζίκι, και από καβουροδαγκάνες μέχρι σκορδόψωμο με ροκφόρ, έχουμε να αντιμετωπίσουμε και το πρόβλημα πως οι περιγραφές τους στα διάφορα σάιτς έχουν πλέον τόση σχέση με τις πραγματικές γεύσεις όση και το τρόλλεϋ με το βόλλεϋ. Εδώ λοιπόν κορίτσια, η γαλλική Solevan που παρασκευάζει αυτή τη σειρά, το τερμάτισε. Δέστε τις ζώνες ασφαλείας, φορέστε το κράνος σας, και θα καταλάβετε το γιατί οσωνούπω και ενταύθα.


Ρόουντ Φάιβ
1.α. Η περιγραφή της εταιρίας:
"Η πόλη έχει θολό καιρό όπως παλιά. Μια απόχρωση ώχρας και ανεμελιάς στην πύρινη ζέστη του μεσημεριού και το τρέξιμο από ένα μαύρο άλογο που αντηχεί στο βορρά και το νότο, δεν υπάρχει κανένα εμπόδιο στο δρόμο του. Τότε, ξαφνικά, στην άκρη του δρόμου, ένας ήσυχος κάμπος με φυτεία καπνού. Από εκεί πήρε το πρώτο του άρωμα. Μια πικρή καπνική νότα, που δημιουργεί ένα εγκώμιο και σε ταξιδεύει στο δρόμο προς τη γη της επαγγελίας."

1.β. Η εξήγηση του Σπάι:
Τρία πουλάκια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ. Το ένα το μικρότερο, σπούδασε λογοτεχνία στο Αμέρικα και όταν έφαγε χυλόπιτα από τα μεγάλα στούντιοζ του Χόλλυγουντ, πήγε κι έπιασε δουλειά στους Γάλλους. Μετά από αυτήν τη περιγραφή το απολύσανε. Το καημένο. Το πουλάκι.  προσπαθεί να ορθοποδήσει ως εκπρόσωπος τύπου (Δείτε το). Φυσικά αποτυγχάνει οικτρά και ξαναματααπολύεται.

1.γ. Η εμπειρία
Θα περίμενε κανείς εδώ μια καπνική γεύση με νότες από μαύρο άλογο και κάμπους με φυτείες καπνού. Ευτυχώς για όλους μας, αλλά και για το Κέντρο Δημητηριάσεων, στα τεστ που διενεργήσαμε (βλέπε φωτό) δεν ανιχνεύθηκαν στοιχεία κάμπων ή αλόγων. Αντιθέτως ανιχνεύθηκαν στοιχεία ενός απαλού κλασσικού αμερικάνικου ξανθού καπνού. Όχι εντελώς ξανθού βέβαια εδώ που τα λέμε. Μάλλον καστανόξανθο θα τον χαρακτηρίζαμε, με μπούκλες και φακίδες. Η εταιρία έχει κι άλλες πιο ξανθές γεύσεις, έως και πλατινέ. Η γεύση δεν εισέρχεται σε κύματα ούτε κάνει σερφ στην στοματική μας κοιλότητα. Είναι συμπαγής και γήινη, με την έννοια της ανεπαίσθητης μυρωδιάς του φρέσκου χώματος που έχει στεγνώσει πλέον από την προχθεσινή βροχή, και όχι της μυρωδιάς βρεγμένου σκύλου για παράδειγμα, που όσο και να το κάνεις μια εμετίλα στην φέρνει άμα τον ατμίσεις. Τον σκύλο.
Το ταξίδι στη γεύση του Ρόουντ Φάιβ ολοκληρώνεται με απαλές νότες βύνης και φρέσκων αρωμάτων της φύσης, όπως: ξερά στάχυα, σκόνη της ερήμου, κουνούπια, αλογόμυγες και άλλα συστατικά από σπαγγέτι γουέστερν, που απελευθερώνονται σε λίγο υψηλότερες θερμοκρασίες. 
Η επίγευση διαρκεί σχετικά λίγο αλλά αυτό είναι μάλλον καλό.


  • Χτύπημα: Ικανοποιητικό έως αρκετό
  • Γρατσούνισμα: Μόνο μετά από πολλά ml.
  • Στέγνωμα ουρανίσκου: Καθόλου.
  • Καθαρότητα καπνικής γεύσης: 70/100
  • Σταθμισμένη βαθμολογία: 85/100



Γκολντ Ντίγγερ
2.α. Η περιγραφή της εταιρίας:
"Εκεί ήταν μία τεράστια σιλουέτα που έκρυβε το χάραμα. Τα χέρια του τα είχε μέσα στο ρέμα, ψάχνοντας για ψήγματα και σκόνη χρυσού. Ήταν ένας πρώην ανθρακωρύχος και ερχόταν με το φτυάρι και την αξίνα του για να βρει νέα κοιτάσματα. Εκείνος μου δίδαξε την υπομονή και το αργό στέγνωμα του καπνού. Είχα κρεμάσει τα εργαλεία του στον τοίχο και είχα την ανάμνηση ενός θησαυρού που πότε δεν βρέθηκε και μιας φιλίας τόσο απρόσμενης."

2.β. Η εξήγηση του Σπάι:
Μέχρι να μας πει ο τροβαδούρος πως μιλάει για ανθρακωρύχο, νόμιζα πως θα δούμε τον Μεγαλοπόδαρο ή το Γέτι. Όχι οτι ο τύπος με το φτυάρι και την αξίνα είναι καλύτερο θέαμα για υγρό άτμισης, συνειρμικά μου έρχονται στο μυαλό εικόνες από τρύπιες κάλτσες και μεγάλο δάχτυλο τίγκα στη λάσπη και τη μπίχλα, ροχάλες τομπάκου να εξφεδονίζονται από το στόμα του με ηχηρά χλουπφτς στο ξύλινο πάτωμα ενός σαλούν και άλλα τέτοιες σέξυ εικόνες, αλλά τέλος πάντων...

2.γ. Η εμπειρία
Καπνός πιο ξανθός από τον προηγούμενο, με λεπτές αποχρώσεις Ελένης Μενεγάκη αλλά και Γιάννη Φλωρινιώτη για το ξεκάρφωμα. Η αναφορά στον δημοφιλή τροβαδούρο δεν είναι τυχαία φυσικά: Αν μπορούσαμε να δώσουμε χρώμα στη γεύση του Γκολντ Ντίγκερ αυτό θα ήταν το Φλωρινιωτέ χρυσό, και όχι βέβαια το χρυσό του υπέρτατου Γιώργου Μάγγα που δεν αντιγράφεται ούτε από τους καλύτερους σεφ υγρών αναπλήρωσης.
Ατμίζοντάς το μας έρχονται πλούσιες νότες από αυθεντικά καπνά βιρτζίνια, γλυκά τελειώματα στις κορυφές, και μερικές ρανίδες κόκκων χρυσού. Μυρίζοντάς το από το μπουκάλι θα έχουμε την υποψία της ύπαρξης αλκοόλ, ενώ από τον ατμοποιητή μας θα έχουμε και μια εσάνς από σάλια κατά την ρινική εισπνοή.
Η επίγευση είναι και πάλι μέτρια σε διάρκεια αλλά μνημειώδης σε πλούτο. Ούτε εγώ δεν κατάλαβα τι σημαίνει αυτό που έγραψα.


  • Χτύπημα: Έξοχο
  • Γρατσούνισμα: Μπα...
  • Στέγνωμα ουρανίσκου: Καθόλου.
  • Καθαρότητα καπνικής γεύσης: 85/100
  • Σταθμισμένη βαθμολογία: 92/100



Μπλακ Χορς
3.α. Η περιγραφή της εταιρίας:
"Ταξίδευα με το άλογό μου σε ένα ιερό βουνό. Κατά τη διάρκεια της πρώτης μας βόλτας, φτάσαμε σε γνώριμα μέρη και... με πέταξε από τη σέλα. Είναι ένα άγριο και περήφανο καθαρόαιμο. Από τότε, δεν το έχω εξημερώσει ποτέ πραγματικά. Διασχίζουμε μαζί οροπέδια και κοιλάδες, ως ίσοι. Ο ρυθμός του έχει γίνει και δικός μου. Δημιούργησα μια επίγευση καπνού αφιερωμένη σε εκείνο. Μοιάζει με το τρίχωμά του. Είναι μαύρο και δυνατό."

3.β. Η εξήγηση του Σπάι:
Εντάξει, κι εγώ έπαιζα καομπόυδες και Ινδιάνους όταν ήμανε μικρός αλλά δεν κάνω κι έτσι. Είναι προφανές πως ο συγγραφεύς της περιγραφής είναι κλώνος του Τζον Γουέιν ή στη χειρότερη του Λι βαν Κλιφ. Μεγάλο απωθημένο του το ροντέο ώσπου ανέβηκε σε ταύρο με οίστρο. Σε ροντέο δεν ξαναπήγε. Περιγραφές υγρών δυστυχώς ξαναέγραψε. 

3.γ. Η εμπειρία
Όσοι έχετε στο μυαλό σας το τσιγάρο όταν μιλάμε για καπνικές γεύσεις καλό θα ήταν να κάνετε ένα ηλεκτροσόκ μπας και ξεχάσετε αυτά που ξέρατε. Εδώ μιλάμε για γνήσιο καπνό, σκούρο και υγρό. Όπως θα έπρεπε να είναι δηλαδή. Με νότες ξύλου και μια ιδέα καπνιστού. Όχι ζαμπόν. Καπνού. Καπνιστού καπνού. Μαγεία. Το καλύτερο υγρό της εταιρίας και ίσως ένα από τα καλύτερα καπνικά υγρά αυτή τη στιγμή.
Η εισπνοή από το μπουκάλι θα μας μεταφέρει στην αντίθεση μιας υγρής ανήλιαγης αποθήκης καπνών, την ώρα που περνάμε το κατώφλι για να πάμε στο χωράφι με το ξερό χώμα που τα απλώνουμε για να στεγνώσουν. Τα καπνά, όχι τα ρούχα. Μη χαζεύετε!
Το ταξίδι του υγρού στους γευστικούς μας κάλυκες ακολουθεί περίεργα μονοπάτια: η γεύση στρογγυλεύει γρήγορα αφού πρώτα μας χαρίσει ξυλώδεις κορυφές για να καταλήξει κάπου ανάμεσα στον ισθμό του φάρυγγα και το πνευμονικό μας στέλεχος (ξεστραβωθείτε, ΚΑΙ δωρεάν μαθήματα ανατομίας από τον άοκνο ριβγιούερ!), να κάνει πιρουέτες σε φαράγγια σκιερά και κακτώδη.
Η επίγευση είναι μεγαλειώδης, ξηρότερη και διαρκεί ικανοποιητικά πολύ. Όσο το καλό σεξ. Θα την ήθελα λίγο μεγαλύτερη. Τη διάρκεια. Και της επίγευσης και του σεξ.


  • Χτύπημα: Εξαιρετικό
  • Γρατσούνισμα: Λίγο (από το πέσιμο)
  • Στέγνωμα ουρανίσκου: Τί ‘ν’ τούτο;
  • Καθαρότητα καπνικής γεύσης: 95/100
  • Σταθμισμένη βαθμολογία: 95/100



Ντόου Σκιν
4.α. Η περιγραφή της εταιρίας:
"Ένα ελάφι ευκίνητο το παρακολουθούσα συνέχεια χωρίς επιτυχία. Φαινόταν σαν να φτερουγίζει ανάμεσα στα βράχια και να εξαφανίζεται στα νερά των ποταμών. Τέλος, το βρήκα να κοιμάται πίσω από τα φυτά μου, ειρηνικά. Μου φάνηκε ανυπεράσπιστο. Φεύγοντας πήρα την εικόνα του για να φτιάξω αυτό τον καπνό... Μια ωδή στη ζωή και τη δύναμη."

4.β. Η εξήγηση του Σπάι:
Μια ωδή στον σουρεαλιστικό αυτοματισμό ήταν αυτή η περιγραφή, όχι στη ζωή και στη δύναμη. Ελάφια που φτερουγίζουν και δράκοι με ροζ φουστίτσες. Αν μου έλεγαν να μεταφράσω  στα ελληνικά πιο εύκολα θα τα κατάφερνα (Δείτε το!)

4.γ. Η εμπειρία
Γαρύφαλλο στ’ αυτίιι και πονηριά στο μάαατι...
Το λαοφιλές άζμα δεν παρατέθηκε τυχαία εδώ. Το Ντόου Σκιν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως η υγειής βαρβατίλα των καπνικών υγρών, αφού όλα τα αρώματα ενός βυρσοδεψίου αλλά και τις μισής χλωρίδας και πανίδας της ερήμου της Νεβάδα είναι παρόντα εδώ. ΘΑ μπορούσε επαναλαμβάνω, ΑΝ ΔΕΝ είχε την ατυχή έμπνευση ο σεφ να ρίξει και πέντε λίτρα αποξηραμένο γαρύφαλο μέσα στο 30μελο...(!!!) λες και έφτιαχνε γκαράμ μασάλα για μισό λόχο!
Δε λέω ρε παιδιά, καλό το μαγγάνιο, το μαγνήσιο και τα ωμέγα-3, που περιέχει το γαρύφαλλο, αλλά άμα ήθελα χέλθι λίβινγκ άτμισμα θα ψώνιζα υγρά από τα φαρμακεία, όχι από τα ράφια με τις γκουρμεδιές.
Η ρινική εισπνοή θυμίζει γαρύφαλλο, η γεύση θυμίζει γαρύφαλλο, οι κορυφές γαρύφαλλο, το στρογγύλεμα γαρύφαλλο, ο τετραγωνισμός του κύκλου γαρύφαλλο, και η επίγευση γαρυφαλλοφέρνει. Κρίμας.


  • Χτύπημα: Κατακούτελα
  • Γρατσούνισμα: Ώου γιές!
  • Στέγνωμα ουρανίσκου: Στην απλώστρα.
  • Καθαρότητα καπνικής γεύσης: 60/100
  • Σταθμισμένη βαθμολογία: 40/100



Λαβ Μπλοντ
5.α. Η περιγραφή της εταιρίας:
"Ένα ξηρό και άνυδρο βράδυ σε ένα σαλούν τα βλέμματα μας συναντήθηκαν. Η μυρωδιά των μαλλιών της ήταν σαν την ελεύθερη ομορφιά άγριας φύσης και το δέρμα της σαν ένα ελαφρύ άρωμα καπνού, ασταθές και χρυσό. Έφυγε μια νύχτα για άλλες προκλήσεις. Μερικές φορές τη θυμάμαι σαν το χάδι ενός άγριου αέρα. Το βλέμμα της, το άρωμα της, ο καπνός να βγαίνει από τα χείλη της. Μια ξανθιά που θα την αγαπώ για πάντα..."

5.β. Η εξήγηση του Σπάι:
Αν είχε και πιστολίδι μέσα, θα την είχε γράψει ο μέγας Τζον Λε Καρρέ (με τον οποίον ανδρώθηκαν γενεές και γενεές Ελλήνων ατμιστών) αυτήν την περιγραφή. Προφανώς, μιας και δεν έχει, την έγραψε η Χρυσηίδα Δημουλίδου... Κανείς ατμιστής δεν ανδρώθηκε μ’ αυτήν. Ευτυχώς.

5.γ. Η εμπειρία
Η πλατινέ απόχρωση που λέγαμε παραπάνω (διαβάζετε ή τζάμπα γράφω;)
Ο καπνός εδώ είναι όσο ξανθός λέει το όνομα του υγρού. Εντελώς δηλαδή. Πιο ξανθός πεθαίνεις. Αν φόραγε και δωδεκάποντες γόβες θα τον πήγαινες στα σκυλάδικα της Εθνικής περήφανος για το τεμάχιο. Η τέλεια αρμονία τριών ποικιλιών ξανθού καπνού (σεν ντεκαπάζ ένα πράγμα) μας δίνει μια γεύση ολοστρόγγυλη που κορυφώνεται μόλις νιώσουμε τις νότες κάποιου καβουρδισμένου ξηρού καρπού (φουντούκι είναι; φυστίκι είναι; πασατέμπος είναι; θα σας γελάσω και δε θέλω). 
Η παραγωγή ατμού είναι ένα κλικ πάνω από τα υπόλοιπα υγρά της σειράς, για άγνωστες μεχρι στιγμής αιτίες. Κατά τη γνώμη τη δική μου αλλά και άλλων 29 κατασκευαστών ριβγιούζ είναι το πιο γκουρμέ υγρό της εταιρίας και ίσως το καλύτερο. Οι γλυκιές του νότες, το φινίρισμά του, τα ζαντολάστιχά του και η μνημειώδης επίγευση το καθιστούν ως ένα αγαπημένο καπνικό, που (μαζί με το Μπλακ Χορς) δεν λείπει ποτέ από το ράφι μου.


  • Χτύπημα: Για νοκάουτ στον πρώτο γύρο
  • Γρατσούνισμα: Ούτε αν ξύνεις τον ουρανίσκο σου με συρματόβουρτσα.
  • Στέγνωμα ουρανίσκου: Με δουλεύετε, έτσι;.
  • Καθαρότητα καπνικής γεύσης: 80/100
  • Σταθμισμένη βαθμολογία: 98/100



Ντισκλέιμερζ
Όλες οι δοκιμές έγιναν στους δικούς μου ατμοποιητές**, στον δικό μου ουρανίσκο και στους δικούς μου σιελογόνους αδένες. Τα υγρά κατέληξαν στα δικά μου πνευμόνια, τα μαμίσια. Κορυφαίας ποιότητας όλα, αυθεντικά και όχι κλώνοι. Οποιαδήποτε απόκλιση από τα γραφόμενα, σε δικές σας δοκιμές, οφείλεται καθαρά στο γεγονός πως είστε άσχετοι και καλά θα κάνετε να ξεκινήσετε γαργάρες με αλατόνερο μπας και καθαρίσει ο ουρανίσκος σας.

(**) Ατμοποιητές που χρησιμοποιήθηκαν: Kabuki με Kanthal 1,2Ω, Triton Mini με Clapton 1.8Ω και SQuape r(s) κλώνος με πατάτες τηγανητές.

Όλα τα υγρά έχουν σύσταση 50PG/50VG, και οι δοκιμές έγιναν με νικοτίνη 6mg και 11mg.

Οι συσκευασίες έχουν τόσες σημάνσεις και πληροφορίες που θα ήθελα να συγχαρώ προσωπικά το γραφίστα που τα χώρεσε σε μια μακέτα 65x35mm.



Επίλογος
Τα υπέρ:
+ Η τιμή τους. Στο μισό των περισσοτέρων γκουρμέ υγρών είναι ίσως η πιο ευχάριστη έκπληξη. 6€ τα 10ml και 14€ τα 30ml (αυτή τη στιγμή στο Atmistique, είναι οι φθηνότερες τιμές που βρήκα στην Ελλάδα).
+ Η αυθεντικότητα των γεύσεων.
+ Η απόδοση των γεύσεων σε σχέση με τη περιγραφή. Με τέτοιες περιγραφές ακόμα και με μελιτζάνες και σκορδοστούμπι να τα είχαν φτιάξει, πάλι μέσα θα έπεφταν.
+ Η συσκευασία και τα περιεχόμενα. Ακόμα και τα 10μελα έρχονται σε χάρτινο κουτί, με πώμα ασφαλείας και σταγονόμετρο ενώ περιέχουν και εξτρά πιπέτα που συναντούμε μόνο σε 20μελα και 30μελα συνήθως.

Τα κατά:
- Η PG τους. Σε τέτοιου είδους υγρά ίσως χρειαζόταν λίγο λιγότερη (πλεονασμός). Ναι μεν προσανατολισμός στην «τσιαγρίσια» τζούρα, αλλά δεν είναι ανάγκη να επενδύουμε και στις Halls για να ευχαριστηθούμε χτύπημα. Μια αναλογία 60VG/40PG νομίζω πως θα ήταν η ιδανική.
- Ο κειμενογράφος τους. Για πολλές σφαλιάρες.



Συμπέραζμα
Μία από τις πιο τίμιες προτάσεις στα καπνικά αν λάβουμε υπ’ όψιν όλες τις παραμέτρους:
Γεύση + επίγευση + απόδοση γεύσεων + ποιότητα συνταγής + τιμή.
Μια σειρά υγρών must-vape για όποιον κυνηγάει τις καπνικές γεύσεις.



ΥΓ χί: Σε πρώτη φάση σκρολάρετε ίσα πάνω (στα κατσάβραχα) και πατήστε το μπλε κουτάκι με το αστεράκι που δεξιά λέει “Bravo”. Τώρα όμως. Μετά θα το ξεχάσετε. Άντε, περιμένω...
ΥΓ ψί: Ζήτησα από τον σομελιέ του φόρουμ να προλογήσει το πρώτο μου αυτό μυθιστόρημα (όπως κάνουν όλοι στις παρουσιάσεις βιβλίων) και με έγραψε κανονικά. Θεούλης. Τον αγαπώ.
ΥΓ ωμέγα: Παρακαλείται η Διαχείρηση να μετακινήσει το Bravo στο κάτω μέρος εδώ δίπλα, ειδικά στα δικά μου ριβγιούζ. Στων άλλωνε ας το εξαφανίσει και τελείως. Χέστηκα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 06, 2016, 00:41 »
Μέι άι χαν γιορ ατένσιον πλιζ? Ακολουθεί βαρύγδουπη δήλωση.

Μετά από αυτό, σταματάω τις κριτικές. Θα ανέβω σε ένα βουνό να μονάσω, ΘΑ σας κοιτάω από ψηλά και θα γελάω, δεν θα σας έχω ανάγκη... Γιατί είμαι ο Χουλκ. (Ref. Τσοπάνα ρέιβ - δώσε ότι έχεις)...

Cruiser out και μπάι μπάι!

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 06, 2016, 00:51 »
Βάλε και κανα Bravo βρε γύφτο...  :laugh1: :lotpot: :pare:

(καλά το έλεγα εγώ ότι θα το ξεχάσετε...)  :fight_knuppel:

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 06, 2016, 01:12 »
Πέραν από το άψογο της περιγραφής συμφωνώ σε όλα μιας και τα τιμώ συχνά πυκνά.  Όσο αφορά το review όταν συνοδεύεται από ευφυέστατο στοχευμένο χιούμορ δεν έχω λόγια. Παρουσίαση διαφημιστικής θα το ζήλευε. Εν κατακλείδι ευχαριστώ και για το στομάχι κλαίω από τα γέλια 😹😹ο κειμενογράφος είναι για πολλές σφαλιάρες τα είπες όλα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2016, 09:59 από SilverA »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 06, 2016, 02:21 »
"...Η PG τους. Σε τέτοιου είδους υγρά ίσως χρειαζόταν λίγο λιγότερη..."

Είσαι και "τρυφερό πόδι" (έτσι έλεγαν οι ινδιάνοι αυτούς που δεν άντεχαν την υψηλή PG στα ατμιστικά υγρά τους).


Μπράβο Σπύρο. Χαμένος πας... :respect_hat:


Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 06, 2016, 02:49 »
Εντάξει το πήρες το Bravo σου!!  :))   :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 06, 2016, 02:52 »
Έβαλα το μπράβο στην τρίτη - τέταρτη παράγραφο για να μην αναγκαστώ να ξαναγυρνάω,,, Χαλια, υπερβολικος και ούτε ένα σεμεδακι... !!  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 06, 2016, 03:23 »
Λοιπόν, ριβγιουάρω το ριβγιού του ριβγιούερ:

Συν:

  • Επιστημονικότατο το πρωτόκολλο αναλύσεων της φωτογραφίας
  • Όντως χάλια ο κειμενογράφος
  • Πράγματι, πολύ το γαρούφαλο
  • Ναι, κορυφαίο το Love Blonde
  • Καταιγιστική δράση, ίντριγκες, πάθος
  • Χρυσόσκονη
  • Ο γραφίστας δεν έχει πρεβυωπία

Μείον:

  • Δεν είχε σεμεδάκι
  • Δεν είδα το πουλάκι στο Road Five
  • Ρε με την ΠιΤζι λύσσα κακιά όλοι...
  • Χρειάστηκε να σκρολάρω πολύ για "μπράβο"

Βαθμολογία:
Στο 60% των περιπτώσεων συμφωνώ 100% με τον ηΣπάει. Καλό παιδί, για σπίτι, από καλή οικογένεια, με το έχει του και το κατιτίς του.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 06, 2016, 14:17 »
@e-spy! Α π ί σ τ ε υ τ ο ς! αν και αχώνευτος Συντονιστής...
Υπέροχος, αγαπητέ φίλε, υπέροχος.
 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 06, 2016, 14:56 »
Τελικά είναι καλά τα υγρά :hmmm: :hmmm:
Μ έστειλες για ύπνο ψες μετά από αυτό και έβλεπα άλλα ντι άλλων.
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος reservoir_dog

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 06, 2016, 15:33 »
εμένα το ριβιου δεν με κάλυψε τελείως γιατί δεν ανέφερε ο @e-spy πόσα μπουκαλάκια love blond πρέπει να καταναλώσουμε για να μας στείλουν και το ξανθό κορίτσι της διαφήμισης.
πολύ καλή παρουσίαση (πάλι για παραγγελία με κόβω)

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 07, 2016, 02:47 »
Ρε συ e-spy, ευχαριστώ!      :respect_hat:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364