vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, gigelis78, dkostas, Milarepa, dimitris66, aalex, George Pap, manoslykos

Twitter

Σύρμα SS (stainless steel)

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #795 στις: Μαρτίου 10, 2016, 13:05 »
 Πάλι φωτιες και διάβασμα μας βάζεις φίλε Τzifos. :hmmm:

Το σύρμα είναι το απλούστερο από όλα τα παρελκόμενα  στους επισκευάσιμους. 3 πράγματα γράφει το καρουλάκι: τύπος,  διάμετρος και μάρκα. Το άλλο που μπορούμε εμείς οι χρήστες να δούμε είναι πόσο καθαρό είναι. Πριν λοιπόν πατήσουμε το fire button στην μπαταρία/mod έχουμε:

  • Τύπος που παραπέμπει στην χημική/σύνθεση του κράματος 
  • Πάχος/διατομή
  • καθαριότητα του σύρματος
Κόβουμε 15-20cm, παίρνουμε λοιπόν λίγο χαρτί στεγνό και βρεγμένο και το περνάμε σφικτά να δούμε τι αφήνει στο χαρτί. Εγώ σε κάθε νέο καρούλι το πρώτο κομμάτι δεν θα το ατμίσω, θα του κάνω dry burn, ίσιο, άστριφτο να δώ τι κάπνα βγάζει και για πόση ώρα. Δεν είναι δυνατό, να μετρήσω ειδικό βάρος, να το περάσω από μικροσκόπιο και φασματογράφο ή ότι άλλο. Δεν γίνεται, δεν ξέρω και δεν μπορώ να το κάνω. Μεταλλουργός δεν είμαι.

Έτσι λοιπόν κάποια σύρματα όταν στο δεύτερο νούμερο είναι λάθος (πάχος) και στην καθαριότητα είναι πολύ άσχημα με άλλα ίδιου τύπου σύρματα άλλων εταιριών (2 στα 3 fail δηλαδή) και όταν η εταιρία που το παράγει δεν το πουλά για κοτετσόσυρμα αλλά για ατμιστές γιατί εγώ να την εμπιστευτώ και στο πρώτο, τον τύπο (ότι δηλαδή το κράμα που έχει βάλει είναι κατάλληλο για ατμιση) και να την προτιμήσω?

 Δεν θεωρώ ότι αυτό το σύρμα είναι κακό για την υγεία των ατμιστών, δεν αποδεικνύεται αυτό πουθενά από τα παραπάνω, αλλά τόσα άλλα προϊόντα υπάρχουν από άλλες εταιρίες, με παραπλήσιες τιμές, θα προτιμήσω άλλη που δείχνει περισσότερο αξιόπιστη στα δικά μου μάτια?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #796 στις: Μαρτίου 10, 2016, 13:15 »
Αυτό..... "και στην καθαριότητα είναι πολύ άσχημα με άλλα ίδιου τύπου σύρματα"....      πως το καταλαβαίνεις?
 Το πάχος κλπ και οι αποκλίσεις από τα στοιχεία  οκ κατανοητό.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #797 στις: Μαρτίου 10, 2016, 13:21 »
Αν σου αφήνει μαυρίλα στο χαρτί και καπνίζει υπερβολικά όταν το δοκιμάζεις με dry burn ενώ άλλο σύρμα άλλης μάρκας, ΙΔΙΟΥ τύπου, δεν αφήνει τίποτα στο χαρτί και στο dry burn βγάζει υποψία καπνού εμένα μου λέει ότι είναι πιο "καθαρό" σαν σύρμα για άτμιση. 

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #798 στις: Μαρτίου 10, 2016, 13:25 »
Ναι, αυτό είναι Γιάννη. Στο δικό μου vtc το nife30 δούλεψε καλά για μια μέρα και την επόμενη με κρέμασε. Με nife48 δούλεψε πολύ καλύτερα, οπότε προτιμώ αυτό :yes:

ΟΚ Γιώργο, σε ευχαριστώ.  Το NiFe Dicodes έχω κι εγώ και δεν μου δουλεύει καθόλου καλά στο VTC στο 0320 σε σημείο απογοήτευσης.  Περιμένω να μου έρθει την άλλη βδομάδα το Box για να δω πως θα παίξει, καθώς και τα όλα τα άλλα σύρματα  :))

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #799 στις: Μαρτίου 10, 2016, 20:24 »
Εγώ πάλι κανά δίμηνο με NiFe30 δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ούτε με το ατσάλι είχα αλλά δεν το προτιμώ λόγο απώλειας γεύσης...

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #800 στις: Μαρτίου 11, 2016, 04:17 »
.....Το TCR δεν είναι κάτι που αποφασίζουμε εμείς, αλλά ο κατασκευαστής του σύρματος. Απο τη στιγμή λοιπόν που ο κατασκευαστής δεν μας δίνει TCR, πειραματιζόμαστε με τις διάφορες τιμές του TCR με γνώμονα αυτό που αρέσει στον καθένα αντί να ανεβοκατεβάζουμε θερμοκρασία.  :dontknow:


Επίσης οι περισσότεροι που είχαμε πρόβλημα με τα TCR στο ατσάλι χρησιμοποιούμε το ίδιο mod.

Να πω και κάτι για το NiFe30. Eγώ (αλλά και άλλοι απο όσο ξέρω) με NiFe30 της dicodes είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δουλεύει άψογα σε VTC mini με TCR 320 και σε σχέση και με άλλα σύρματα για τα δικά μου γούστα και έτσι όπως έχω καταλάβει εγώ οτι πρέπει να δουλεύει σωστά ο έλεγχος θερμοκρασίας.

Επίσης επειδή ακριβώς το ss έχει μικρή μεταβολή αντίστασης, η παραμικρή μεταβολή στο TCR δεν αλλάζει και πολλά πράγματα. Θα άλλαζε στο Ni200 που έχει τη μεγαλύτερη μεταβολή αντίστασης σαν σύρμα. Δε νομίζω κανένα mod να μπορεί να μετρήσει πάνω απο δύο δεκαδικά ψηφία...

Το tcr ειναι του μοντ (για το καθε συρμα) και οχι του συρματος (για το καθε μοντ) αλλα οκ, δεν θα παιξουμε την κολοκυθια, μιας και το ενα χρειαζεται το αλλο.
Ειναι και θεμα διατυπωσης.... :)

Ειμαι σιγουρος οτι για NiFe30 δεν εχει πειραματιστει κανενας με διαφορετικες τιμες εκτος του 320  ;) κι αυτο γιατι ειναι το μονο συρμα που γραφει στην συσκευασια του τον αριθμο tcr.
Αλλα ο αριθμος αυτος ομως ειναι για το τσιπακι του Dicodes.
Δομιμασες τον ιδιο ατμοποιητη να τον βαλεις και σε dicodes μοντακι για να δεις αν "παιζει" καλυτερα η' το ιδιο? (χειροτερα αποκλειεται  ;D)
Δεν αποκλειεται να ειναι ιδια τιμη (αρα ιδιος αλγοριθμος), αλλα δεν αποκλειεται να ειναι και καποια αλλη (σιγουρα παντος κοντα στο 320).

Για παραδειγμα: στο vtc mini, ποιο tcr πιστευεις οτι παιζει καλυτερα το SS316L ?
Γιατι εγω διαβασα οτι θελει 0088. Του dicodes ομως θελει 0098. Εχει διαφορα....

Οσο αφορα για την μικρη μεταβολη αντιστασης στο SS, αρα δεν αλλαζει και πολυ μια αποκλιση του tcr....
Η γνωμη μου ειναι οτι οσο αλλαζει στο Ni200 το ιδιο αλλαζει και στο SS.
Γι αυτο βαζουμε tcr για να κατεβαζουμε η' να ανεβαζουμε την μεταβολη της αντιστασης.
Μια διαφορα στο tcr της ταξης ας πουμε +5 θα ειναι το ιδιο λαθος και για τα δυο συρματα.
Εκει που το SS μπορει να "χασει" πολυ περισσοτερο απο το Ni200, ειναι η διαφοροποιηση στα ohms που μπορει να δινει ενας "κακος" ατμοποιητης η' να διαβαζει ενα "κακο" μοντακι.





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

ΟΚ Γιώργο, σε ευχαριστώ.  Το NiFe Dicodes έχω κι εγώ και δεν μου δουλεύει καθόλου καλά στο VTC στο 0320 σε σημείο απογοήτευσης.  Περιμένω να μου έρθει την άλλη βδομάδα το Box για να δω πως θα παίξει, καθώς και τα όλα τα άλλα σύρματα  :))

Αν δεν εχεις καλη και σταθερη αγωγιμοτητα απο τον ατμοποιητη σου, να ξερεις οτι δεν θα ατμισεις σωστα, σε κανενα μοντ!
Αν ομως του βαλεις εναν σταθερο σε ρευματα ατμοποιητη, επανω στο π.χ. Dani Box, Dna200 ..... :party_beer_01:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2016, 04:42 από periptero »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #801 στις: Μαρτίου 11, 2016, 12:49 »
To βάζω εδώ και συγνώμη αν είναι of. 
BΡΕΙΤΕ ΤΙς ΔΙΑΦΟΡΈΣ
1 φώτο: SS 316 , τρεις ημέρες, 15 ml, 5 διαφορετικά υγρά μεταξύ αυτών το supreme περι τα 9 ml ,και βαμβακι cotton blend 1.

2 φώτο: Kanthal A1, τρεις ημέρες 12ml, 3 διαφορετικά υγρά μεταξύ αυτών το relax περι τα 9 ml , και βαμβάκι αυτό που είχε μέσα ο sub mini!

Τα συμπεράσματα δικά σας και θα χαρώ να τα διαβάσω για να καταλάβω κ εγώ τι φταίει. Τα watt και η χρήση τους και τα συναφή το ίδιο εννοείται! Σίγουρα πιο πολυδουλεμένο το SS και με έλεγχο θερμοκρασίας και power και όλα μέσα!





Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #802 στις: Μαρτίου 11, 2016, 13:04 »
Το τεστ γινεται με ομοιο υγρο. ;)
 Πετρος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #803 στις: Μαρτίου 11, 2016, 13:09 »
Εκτός απτό διαφορετικό υγρό, εγώ πιστεύω ότι και το διαφορετικό βαμβάκι σου έκανε τη ζημιά.
Με ss σύρμα και στις δύο περιπτώσεις, τη μία με KGD βαμβάκι και την άλλη με FF, βλέπω αισθητη διαφορά στα κατάλοιπα.
Με το FF η αντίσταση κρατάει ένα 30-40% παραπάνω και ακόμα και τότε είναι σε καλύτερη κατάσταση σε σχέση με αυτήν με το KGD.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #804 στις: Μαρτίου 11, 2016, 13:24 »
Το τεστ γινεται με ομοιο υγρο. ;)
 Πετρος :thumpup:
Έκανε την διαφορά η τρείς σταγόνες καφέ από την καρύδα δηλαδή στα 10ml?
Για το μπαμπακι το καταλαβαίνω αλλά μπορεί να επηρεάσει και το σύρμα η απορροφητικότητα του ?

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #805 στις: Μαρτίου 11, 2016, 13:46 »
TΑ 9ml RELAX  δεν εχουν 3 σταγονες καφε!!
Για τεστ οοοοολα ιδια εκτος από αντιστασεις.
Πετρος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #806 στις: Μαρτίου 11, 2016, 14:45 »
Με Supreme μετά απο τέσσερα-πέντε γεμίσματα το βαμβάκι είναι ανοιχτόχρωμο, με Relax είναι κατάμαυρο και με καρβουνάκια στην καμινάδα. Με Supreme έχεις σχεδόν πλήρη γεύση και με Relax έχει χαθεί (προφανώς :) ).

Τα ατμίζω σε ίδιους ατμοποιητές με ίδια αντίσταση και βαμβάκι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2016, 14:51 από Zizik »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #807 στις: Μαρτίου 11, 2016, 15:15 »
Το tcr ειναι του μοντ (για το καθε συρμα) και οχι του συρματος (για το καθε μοντ) αλλα οκ, δεν θα παιξουμε την κολοκυθια, μιας και το ενα χρειαζεται το αλλο.
Ειναι και θεμα διατυπωσης.... :)

Ειμαι σιγουρος οτι για NiFe30 δεν εχει πειραματιστει κανενας με διαφορετικες τιμες εκτος του 320  ;) κι αυτο γιατι ειναι το μονο συρμα που γραφει στην συσκευασια του τον αριθμο tcr.
Αλλα ο αριθμος αυτος ομως ειναι για το τσιπακι του Dicodes.
Δομιμασες τον ιδιο ατμοποιητη να τον βαλεις και σε dicodes μοντακι για να δεις αν "παιζει" καλυτερα η' το ιδιο? (χειροτερα αποκλειεται  ;D)
Δεν αποκλειεται να ειναι ιδια τιμη (αρα ιδιος αλγοριθμος), αλλα δεν αποκλειεται να ειναι και καποια αλλη (σιγουρα παντος κοντα στο 320).

Για παραδειγμα: στο vtc mini, ποιο tcr πιστευεις οτι παιζει καλυτερα το SS316L ?
Γιατι εγω διαβασα οτι θελει 0088. Του dicodes ομως θελει 0098. Εχει διαφορα....

Οσο αφορα για την μικρη μεταβολη αντιστασης στο SS, αρα δεν αλλαζει και πολυ μια αποκλιση του tcr....
Η γνωμη μου ειναι οτι οσο αλλαζει στο Ni200 το ιδιο αλλαζει και στο SS.
Γι αυτο βαζουμε tcr για να κατεβαζουμε η' να ανεβαζουμε την μεταβολη της αντιστασης.
Μια διαφορα στο tcr της ταξης ας πουμε +5 θα ειναι το ιδιο λαθος και για τα δυο συρματα.
Εκει που το SS μπορει να "χασει" πολυ περισσοτερο απο το Ni200, ειναι η διαφοροποιηση στα ohms που μπορει να δινει ενας "κακος" ατμοποιητης η' να διαβαζει ενα "κακο" μοντακι.





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Αν δεν εχεις καλη και σταθερη αγωγιμοτητα απο τον ατμοποιητη σου, να ξερεις οτι δεν θα ατμισεις σωστα, σε κανενα μοντ!
Αν ομως του βαλεις εναν σταθερο σε ρευματα ατμοποιητη, επανω στο π.χ. Dani Box, Dna200 ..... :party_beer_01:

Επειδή μάλλον μπλεχτήκαμε, θα τα πω λίγο διαφορετικά για να το λύσουμε!  :thumpup:
Το TCR είναι μια σταθερά και αφορά στην αντίσταση κάθε σύρματος, αν όχι κάθε υλικού γενικότερα, η οποία βγαίνει σύμφωνα με τη διαφορά αντίστασης σε συνάρτηση με τις μεταβολές τις θερμοκρασίας. Δεν είναι κάποιος τύπος, είναι σταθερά, ιδιότητα του σύρματος. Τη σταθερά αυτή λοιπόν είτε τη δίνει ο κατασκευαστής, είτε, ανάλογα το υλικό, είναι μία. Αφού λοιπόν στο NiFe30 ο κατασκευαστής μου δίνει το TCR δεν υπάρχει και λόγος να πειραματιστώ με άλλες τιμές εκτός του 320. Εκτός αν εννοείς με το "το tcr είναι του μοντ" οτι τη σταθερά αυτή την έχει το mod στις ρυθμίσεις του για έλεγχο θερμοκρασίας ή μας δίνει το mod τη δυνατότητα να βάλουμε εμείς το TCR του σύρματος στο mod.
Το NiFe30 δεν είναι το μόνο σύρμα που γράφει το TCR στη συσκευασία. Το δίνει ο κατασκευαστής δηλαδή. TCR δίνει και η zivipf και η stealthvape και άλλοι. Και όχι μόνο για NiFe σύρμα αλλά και για το ατσάλι. Για τιτάνιο και Ni200 είναι σταθερά, εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρεί τέτοιο σύρμα με διαφορετικό TCR.
Δεν το δοκίμασα σε dicodes modάκι η αλήθεια είναι, αλλά ότι διαφορά και να έχει σίγουρα δεν θα είναι λόγω TCR, αφού ξαναλέω οτι το TCR είναι σταθερά και όχι αλγόριθμος όπως κατάλαβα να λες.
Ποιό TCR πιστεύω οτι θα παίξει καλύτερα στο VTC mini με ατσάλι, αφού δεν έχω TCR απο τον κατασκευαστή, θα εξαρτηθεί απο το ποιά τιμή θα μου δώσει καλύτερο αποτέλεσμα.

Πάμε τώρα στην αλλαγή του αποτελέσματος με τις αποκλίσεις του TCR. Εδώ έχεις δίκιο. Μίλησα βιαστικά Η ίδια μεταβολή αντιστοιχεί σε όλα τα σύρματα αν αλλάξουμε το TCR. Το αποτέλεσμα όμως δεν θα είναι διαφορετικό γιατί στις 6 μονάδες ας πούμε πάνω στο TCR, η διαφορά μεταξύ των μεταβολών είναι της τάξης του 0.0024 και όπως είπα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο mod που μπορεί να πιάσει πάνω απο δύο δεκαδικά ψηφία στη μέτρηση αντίστασης.
Τέλος το TCR που βάζουμε, δεν το βάζουμε για να κατεβάζουμε ή να ανεβάζουμε τη μεταβολή της αντίστασης, η μεταβολή της αντίστασης για το υλικό είναι σταθερή ότι TCR και να βάλουμε και δεν μπορούμε εμείς να την αλλάξουμε. Εκτός και αν και εδώ εννοείς σε ότι έχει να κάνει με το mod και τις μετρήσεις του και όχι το ίδιο το υλικό.  :)

Αυτά...πάλι απο τη δουλειά γράφω και ελπίζω να μην έγραψα πάλι κάτι λάθος βιαστικά...  ;)

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #808 στις: Μαρτίου 11, 2016, 17:02 »
Μιλωντας παντα για συρματα ελεγχου θερμοκρασιας μπορουμε να πουμε οτι το SS316L και το Ni200 ειναι τα συρματα με την μικροτερη ακριβεια οσο αφορα τον ελεγχο θερμοκρασιας. 
Αυτο συμβαινει γιατι εχουν αντιθετες ιδιοτητες, ειναι τα 2 ακρα.

Το SS εχει μεγαλη ωμικη αντισταση και πολυ μικρο TCR. 
To Ni200 εχει πολυ μικρη ωμικη αντισταση αλλα πολυ μεγαλο TCR.

Οι εσωτερικές αντιστασεις επηρεάζουν περισσότερο το Ni200 και οι μικρομεταβολες του TCR επηρεάζουν περισσότερο το SS316L.

Μια διαφορα της ταξης του 0,0001 Ω στο TCR :

Για το SS316L μας δινει περιπου 10% αποκλιση απ'την σωστη θερμοκρασια ενω 
για το Νi200 μονο 1,6% αποκλιση.

Μια διαφορα 0,01Ω στην εσωτερικη αντισταση λογο πχ μη καλης επαφης του 510 θα επηρεάσει 
16% μια τυπικη αντισταση SS316L 0,74Ω σε 0,75Ω
28% μια τυπικη Ni200 απο 0,095Ω σε 0,105Ω 

T1 kai Nife συρματα ειναι προτιμοτερα αν μας ενδιαφερει η ακριβεια της προβλεψης.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σύρμα SS (stainless steel)
« Απάντηση #809 στις: Μαρτίου 11, 2016, 17:47 »
Σε αυτό για τα άκρα συμφωνώ.
Αλλά μπορείς να μου πεις αν σου είναι εύκολο πως υπολόγισες τα ποσοστά γιατί εμένα δε μου βγαίνουν...  :hmmm: 

Ακόμα δουλειά είμαι, μπορεί κάτι να μου διαφεύγει πάλι...  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278834 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias