vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Λυσεις στο θεμα του "spit back" (σκάσιμο ή πιτσιλισμα με υγρο την ωρα που ατμιζουμε)

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
ειχα μεγαλο θεμα στον subtank με σκασιματα και πολυ υγρο στο στομα, το αντιμετοπισα με παρα πολυ σφυχτο το βαμβακι μεσα στο κοιλ, απο τοτε ειναι ολα οκ.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Σωστοί οι επιστήμονες και εύγε.
Δεν μας λέτε τώρα κι εμάς που ΔΕΝ χρησιμοποιούμε επισκευάσιμους αλλά εργοστασιακούς τί φταίει;;;  :fight_shot_thickgun:


(μη νομίζετε δηλαδής πως έχετε μόνο εσείς τέτοια προνόμια, και σε μας σκάνε...)

Αποσυνδεδεμένος TigerBill

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Μολις ατμιζω τον avocado απο Geekvape, στημενη 1 αντισταση με clapton 0,7 ohm και 16 watt και επιτελους καθολου spitback :respect: μεχρι τωρα εχω αγορασει αρκετους ατμο, και μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον συγκεκριμενo, βεβαια καλο ειναι αν εχετε τη δυνατοτητα να τον δοκιμασετε πριν αγορασετε, εγω δυστηχως ειμαι απο επαρχια δεν εχω την δυνατοτητα και οσους αγορασα ηταν κατοπιν γνωμεων απο reviews η βιντεο παρουσιασης.

Αποσυνδεδεμένος rizoulis13

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Βοηθειααααααααααα  :wall: Έχω έναν toptank ατμοποιητη ο οποίος μου πετάει υγρό στο στόμα ή απλά γεμίζει πρώτα το στόμιο και μετά έρχεται στο στόμα.... Μετά έχω διαρροή απο τις τρύπες που ρυθμιζω τον αέρα χωρίς λόγο... Παιδιά θέλω βοήθεια Έχω αλλάξει ήδη 2 αντιστάσεις και άμα αλλάξω και βάλω τον τρίτο και Έχω τα ίδια..... Τα πετάω όλα και πάω στο τσιγάρο το κανονικό Έχω βγάλει καρκίνο με τιν μ@##κίαααα δεν αντέχω.... Βοηθειαααα

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Τις προηγούμενες σελίδες του θέματος τις διάβασες;
Δεν είναι και πολλές, 4 όλες κι όλες...

Για δες εδώ, εδώ κι εδώ.

Αποσυνδεδεμένος delta

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας


Παιδιά , αφού διάβασα όλο το νήμα είπα να κάνω και εγώ ένα πειραματακι, στον ίδιο ατμοποιητη (kayfun v3 mini) φυσικά με το ίδιο υγρό, και εδώ προσοχή στην  ίδια αντίσταση , η οποία ήταν σχετικά καινούρια , αλλά με ανοικτές σπείρες , έκλεισα τελείως της σπείρες της, το μόνο διαφορετικό ήταν το ότι έβαλα καινούριο βαμβάκι , αλλά προσπάθησα να είναι το ίδιο με προηγουμένως στο πάχος, αποτέλεσμα πειράματος πιτσίλισμα καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Επειδη αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο ενοχλητικο φαινομενο εδω και καιρο,και ειναι το μοναδικο αλλα και σοβαρο μειον του kayfun να πω τι βρηκα.
Αγορασα σημερα ενα πολυκαρμπονικο tank.Αναγκαστηκα και νεο ντριπ τιπ,επειδη η καμιναδα ακουμπαγε στο παλιο,και δεν κουμπωνε.Αποτελεσμα τεραστια βελτιωση.Προφανως επαιξε το ρολο του η αποσταση η οποια και μειωθηκε αισθητα.Το νεο tank ειναι στα 3.5ml.
Αν θυμαμαι καλα το πηρα 4 ευρω και πραγματικα ειδα μεγαλη βελτιωση.

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
το πρόβλημα το έλυσα με το να περνάω αρκετά σφιχτά το βαμβάκι μεσα απο την αντίσταση , κρατώντας τις ακρες του βαμβακου και στρίβοντας τες σε αντίθετη φορα , με το ενα χερι δεξια και το αλλο αριστερα . ετσι ελυσα και τα σκασίματα σε subtank οπως αναφέρθηκε και πιο πανω . συμφωνώ για να βγάζουμε απο το pad το πρωτο στρώμα βαμβακιού και απο τις δυο πλευρές , το κάνει πιο αφράτο

Αποσυνδεδεμένος fafalos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Το σκάσιμο μπορεί να είναι και απόλαυση, το πιτσίλισμα με υγρό στο στόμα προφανώς όχι. 

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Πρωτη φορα ατμιζω χωρις ιχνος απο  σκασιματα.Πιτσιλισμα δεν ειχα ποτε
Τι εκανα λοιπον.Εβαλα βαμβακι χοντρο,πολυ χοντρο μεσα απο τις αντιστασεις.Μετα εβαλα επιπροσθετως και αλλο βαμβακι στα''λουκια'' εκει που μπαινει η τροφοδοσια.( για τον kl+ αναφερομαι).
Στο τελος μια ελαφρια στρωση πανω απο την αντισταση-να φαινετε-και τελος οι εκρηξεις.Και οταν λεμε τελος εννοω τελος!

Η αλλη οψη του νομισματος βεβαια ειναι οτι αργει πολυ να τροφοδοτησει με τοσο βαμβακι,μεσα θελει αργες τζουρες και να μεσολαβει αρκετο διαστημα απο τζουρα σε τζουρα.
Τοσο αθορυβη λειτουργια δεν θυμαμαι ποτε να μου εχει ξανατυχη

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
το πρόβλημα το έλυσα με το να περνάω αρκετά σφιχτά το βαμβάκι μεσα απο την αντίσταση , κρατώντας τις ακρες του βαμβακου και στρίβοντας τες σε αντίθετη φορα , με το ενα χερι δεξια και το αλλο αριστερα . ετσι ελυσα και τα σκασίματα σε subtank οπως αναφέρθηκε και πιο πανω . συμφωνώ για να βγάζουμε απο το pad το πρωτο στρώμα βαμβακιού και απο τις δυο πλευρές , το κάνει πιο αφράτο
καλημερα, για κανε το πιο λιανα αν μπορεις αυτο, ή οποιος το κανει και βλεπει οτι δουλευει, περασα στον subtank mini και προσπαθω μεν το επισκευασιμο κομματι  αξιωθηκα και εφτιαξα αντισταση στα 0.80w και την ατμιζω στα 17w αλλα μου την δινουν τα σκασιματα του , ειχα την αντισταση ψηλα ξεστησα, την κατεβασα χαμηλα εβαλα καμποσο βαμβακι ( στο οριο που κουναει την αντισταση και παλι τα ιδια ( οχι τρομερα πραγματα αλλα πρεπει να το εχω στον νου μου για να τραβαω μικρες τζουρες μιας και που καιει τα χειλη το σκασιμο και σπαζομαι , )

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Χμμ στο subtank δεν είχα ποτέ σκασίματα ούτε με κάνθαλ ούτε με νι200,ένα απλό στήσιμο σε 2μμ ή 2.5μμ κατσαβιδάκι δηλαδή κάνω και βαμβάκι όχι υπερβολές ειδικά στις τρύπες,απλά να είναι αφράτο.
Μήπως φταίει η βάση ή το υγρό που ατμίζεις;
Με συγκεκριμένες βάσεις είχα σκασίματα σε άλλους ατμοποιητές λόγο νερού.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Το λοιπον.....δυο melo 3 με ιδιες αντιστασεις 0,3 ωμ σε δυο pico στα ιδια watt 
Toυ κουμπαρου μου με ετοιμα υγρα ειναι σαν να τηγανιζει πατατες
Και ο δικος μου με μουλαρισια βαση χωρις καθολου νερο ακουγεται μονο ενα φυσημα χωρις καθολου σκασιματα
Η απλη λογικη τι λεει?

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Να βαλεις και εσυ νερο να γινει σαν του κουμπαρου σου;  :))
Σιγουρα στα πιο λεπτορευστα υγρα (ειτε με μεγαλο ποσοστο pg η υδωρ  ;D) τα σκασιματα θα υπαρχουν.Με σκετη μουλαρισια vg ποτε δεν εινα τπτ. (δεν την αραιωνω).

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
καλημερα, για κανε το πιο λιανα αν μπορεις αυτο, ή οποιος το κανει και βλεπει οτι δουλευει, περασα στον subtank mini και προσπαθω μεν το επισκευασιμο κομματι  αξιωθηκα και εφτιαξα αντισταση στα 0.80w και την ατμιζω στα 17w αλλα μου την δινουν τα σκασιματα του , ειχα την αντισταση ψηλα ξεστησα, την κατεβασα χαμηλα εβαλα καμποσο βαμβακι ( στο οριο που κουναει την αντισταση και παλι τα ιδια ( οχι τρομερα πραγματα αλλα πρεπει να το εχω στον νου μου για να τραβαω μικρες τζουρες μιας και που καιει τα χειλη το σκασιμο και σπαζομαι , )

ανέβασε watt ρε τσιφούτη!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12