vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ποντικός, pngtszs1976, camber, manoslykos

Twitter

Υγρά ELiquid France

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #480 στις: Μαρτίου 31, 2016, 17:22 »
Για τα δικά μου γούστα σηκώνει τρελή αραίωση αλλιώς μπουχτίζω στα πρώτα 1-2ml.  :heat:


Επειδή και εγω κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι το συγκεκριμένο υγρό, με τι το αραιωνεις ψηλε;

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #481 στις: Απριλίου 01, 2016, 02:04 »
Όταν αποφάσισα να δοκιμάσω την αραίωση μου είχαν μείνει 4-5ml τα οποία αραίωσα με βάση πολύ πρόχειρα και δεν συγκράτησα αναλογίες. Όπως και να χει μετά το άτμισμα του υπολειπόμενου υγρού, παρά την αραίωση, συνειδητοποίησα πως με μπουχτίζει. Όσο πολύ κι αν μου αρέσει η γεύση του δεν μπορώ να το ατμίζω για πολύ.  :laugh2:

Για να πω κι ένα καλό λόγο... Δοκίμασα πρόσφατα και επανειλλημένα το Beethoven από φίλο και με εξέπληξε ευχάριστα. Δροσιστικό και με πολύπλοκη γεύση. ;)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #482 στις: Απριλίου 01, 2016, 02:15 »
Νομίζω είναι πασιφανές ότι έχουμε 3 διαφορετικά μοτίβα για κάθε σειρά. Ασχετα αν συναντάμε στην premium φρούτα και καπνικά γλυκά υγρά, εγώ βρίσκω ομοιοτητες που μάλλον έχουν να κάνουν με τη βάση πιστεύω.
To μοτίβο της  sweet cream ας πούμε δεν μου κάθησε καλά εμένα.
Έχει κάνει κανένας την βάση της να μας πει αν είναι καλή ? Υπάρχει σε 50/50?

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #483 στις: Απριλίου 01, 2016, 11:33 »
Οπως αναμενοταν εκτος απ το Chapin που δεν μου εκατσε, δεν μου εκαναν κλικ οθτε τα Supreme, Relax αλλα ουτε και το Sweet Cream 32...
Εν αντιθεσει με τα sweet cream 9 που μου αρεσε αρκετα (αν και μου αβγαλε κατι χημικο αρχικα) αλλα και το ΥΠΕΡΟΧΟ Jet Fresh!!! Αυτο μαλιστα, δροσιτικο, καλοκαιρινο και....φρουτενιο (αφου αυτα ειναι τα γουστα μου)
Τα υπολοιπα μπουκαλακια ας βρουν αλλον ατμιστη που θα τα εκτιμησει καλυτερα...Οποιος ενδιαφερεται για πακετο 4ων υγρων ΠΜ (αν και θα μπει και στο αντιστοιχο νημα - λειπουν 3-4 σταγονες απ το καθενα)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #484 στις: Απριλίου 01, 2016, 12:15 »
Νομίζω είναι πασιφανές ότι έχουμε 3 διαφορετικά μοτίβα για κάθε σειρά. Ασχετα αν συναντάμε στην premium φρούτα και καπνικά γλυκά υγρά, εγώ βρίσκω ομοιοτητες που μάλλον έχουν να κάνουν με τη βάση πιστεύω.
To μοτίβο της  sweet cream ας πούμε δεν μου κάθησε καλά εμένα.
Έχει κάνει κανένας την βάση της να μας πει αν είναι καλή ? Υπάρχει σε 50/50?

Υπάρχει 50/50 κι εγώ την είδα εδώ. Δεν την έχω δοκιμάσει όμως γιατί είμαι ακόμα στον μήνα του μέλιτος με την Pink Mule Red.  ;)

ΥΓ. Τι είναι η MRSA ρε savo;

Αποσυνδεδεμένος Hic_et_nunc

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #485 στις: Απριλίου 02, 2016, 01:22 »
Διαβασα τοσα θετικα για το relax που πηγα και το πηρα και μετα απο 3-4 ρουφηξιες το πεταξα. Τοσο εντονες γευσεις που απορω πως τα καπνιζετε ρε παιδια. 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #486 στις: Απριλίου 02, 2016, 01:40 »
Σε αυτό το thread πιο πίσω αναφέρουν αρκετοί ότι το βρίσκουν έντονο και το αραιώνουν με σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #487 στις: Απριλίου 02, 2016, 02:30 »
Διαβασα τοσα θετικα για το relax που πηγα και το πηρα και μετα απο 3-4 ρουφηξιες το πεταξα. Τοσο εντονες γευσεις που απορω πως τα καπνιζετε ρε παιδια.

Μη πετάτε υγρά ρε παιδιά! Μη πετάτε τίποτα δηλαδή. Κρίμα είναι. Υπάρχουν γύρω σας πολλοί που ζορίζονται χοντρά. Χαρίστε τα κάπου. Εδώ. Κι εδώ. Κι εδώ...

EDIT: Τώρα είδα πως είσαι πολύ καινούργιο μέλος. Που να τα ξέρεις τα νήματα; Κι εγώ στην έπεσα. Sorry. :-[
Κατά τα άλλα όμως, ισχύει αυτό που σου είπα. Χάρισε τα. Εκεί και εκεί και εκεί...

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2016, 11:57 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Hic_et_nunc

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #488 στις: Απριλίου 02, 2016, 02:40 »
Φιλε μου εχεις δικιο, αλλα επειδη στο κοντινο μου περιβαλλον δεν εχω αλλον ατμιστη και τρεχω και συνεχεια, δε μπορω να κανονιζω συναντησεις για να δινω υγρα. Επισης δεν ειμαι Αθηνα αλλα Ηρακλειο Κρητης και δε ξερω ποσοι θα ενδιαφερονταν εδω. 
Κατω απ το σπιτι μου εχω "τοιχο της καλοσυνης"(που αφηνεις φαγητο) και αφηνω σχεδον καθε μερα. Ομως στα υγρα πρεπει να ανταλλαξεις pm, τηλεφωνα, διευθυνσεις και να κανονισεις συναντηση και ειναι λιγο δυσκολο για μενα. 

Με χαρα μεγαλη θα εδινα υγρα που δεν με καλυπτουν στον οποιονδηποτε, ομως το προβλημα βρισκεται αλλου κι οχι στη διαθεση. Ελπιζω να γινομαι κατανοητος :)

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #489 στις: Απριλίου 02, 2016, 03:40 »
Όποιος βγάλει την συνταγή του No16
θα τον κάνω εικόνισμα.
Αμέτρητες ποσότητες έχω ρουφήξει
και προβλέπονται ακόμα τόσες.

Αποσυνδεδεμένος Geo1

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #490 στις: Απριλίου 02, 2016, 07:51 »
Νεος στο ατμισμα δυο εβδομάδων.Μια βοήθεια οποίος ξέρει.Κανω supreme 12αρι έχω κάποιο κορεσμό αλλά καταλάβαινα  το μπισκότο ,τώρα που πήρα 6αρι ουτε μπισκότο  ουτε τίποτα δεν καταλαβαινω γιατί?έχω gs air m άλλαξαν και την αντίσταση 1.5 που την είχα 13-14 μέρες χωρίς να αλλοιωθεί η γεύση η καμμένο και έβαλα 1.2 με οργανικό αλλά απο γεύση τίποτα.Έχω κανει 1.5 ml

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #491 στις: Απριλίου 02, 2016, 08:23 »
Αν και ο gs air m δεν ειναι οτι καλύτερο σε ατμοποιητη το προβλημα νομιζω εχει να κανει στο οτι εισαι πολυ καινούριος και δεν εχεις καθαρίσει απο το τσιγαρο εκτός και Αν επι δυο βδομάδες έκανες μόνο supreme και εχεις πάθει κορεσμό οποτε παίζει και αυτο. Λένε οτι το να κανεις σκέτη βαςη βοηθάει..εγω  θα πρότεινα υπομονή και κοιτά να μην κανεις όλη τη μερα το ίδιο υγρο η παρόμοιο σε γευςη. Όσο περνάει ο καιρός θα αντιλαμβάνεσαι καλυτερα τις γευςεις.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Geo1

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #492 στις: Απριλίου 02, 2016, 09:21 »
Ευχαριστώ steve 35.Το ξέρω για τον air m έχω κάποια θεματακια,αλλά πήρα και τον Κ1 και έχω λίγη βανίλια απο innovation 2ml .Να βάλω σε αυτον το supreme και να κάνω την βανίλια για λίγο η άλλο υγρό?Εκανα supreme συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #493 στις: Απριλίου 02, 2016, 14:53 »
Δοκίμασα σήμερα (με πολύ καθυστέρηση είναι η αλήθεια) το relax και το supreme.
Με την πρώτη τζούρα relax από τον ce5 στο κατάστημα είπα "όπα, εδώ είμαστε, κάποιος επιτέλους με σκέφτηκε και έβγαλε καπνικό υγρό με έντονη γεύση και οικονομική τιμή ρε παιδί μου".
Ομοίως και με το supreme, μου θύμισε πάρα πολύ την καρύδα του castle long και αν και απαλή γεύση, το είδα εύκολα για ολοήμερο και αυτό.
Τα χτύπησα χωρίς δεύτερη σκέψη και βουρ σπίτι, στήσιμο στον phenomenon με τριπλό braided kanthal στο 1Ω πάνω στο μηχανικό.
Η απόλαυση στο θεό, εξαιρετικό άτμισμα, ωραία ντουμάνια για 50/50 και εξαιρετικό χτύπημα στα 6mg, τι άλλο να θέλει κανείς? :)
Το 20μελο relax προβλέπεται να φύγει το Σ/Κ.



Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #494 στις: Απριλίου 03, 2016, 09:08 »
Supreme, Classic kiss, chopin και sweet cream 32 απο τα αγαπημενα μου υγρα. Ειδικα το supreme.
Οσο για την αραιωση ειχα σπασει λιγο (λιγο ομως, με 6mg βαση pink mule) το chopin και sweet cream 32 και εχασα τη γευση εντελως ετσι δεν ξαναδοκιμασα να πειραξω κανενα.
Οσο για το relax οντως ειναι αρκετα εντονο, δεν το εχω παρει ποτε δε μου αρεσε τοσο, αυτο ισως σηκωνει μια μικρη αραιωση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099934 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176267 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem