vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, vasim, Stelan Patra, Ducati.Jimakos, aalex, gfilip

Twitter

Υγρά ELiquid France

Αποσυνδεδεμένος metalllinos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 18, 2015, 02:06 »
έχω δοκιμάσει νομίζω 7 από αυτά τα υγρά. Σύντομα θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα. Θα εκφέρω την άποψη μου για το καθένα ξεχωριστά τότε για να έχω και ολοκληρωμένη εικόνα των 2 σειρών που κυκλοφορούν.

Πρόκειται για ακόμη μία προσπάθεια μίξης αρκετών (εώς πολλών) αρωμάτων. Τέτοιες προσπάθειες είναι εξαιρετικά απαιτητικές και δύσκολες διότι οι ισορροπίες είναι πολύ λεπτές και η απόλυτη επιτυχία απέχει ελάχιστα από την απόλυτη αποτυχία. Και ένα υπεραπλουστευμένο παράδειγμα...
<<Λίγο παραπάνω από το Α και μισή σταγόνα λιγότερο από το Β και η χρήση του Γ με τέτοιο τρόπο συνοδευόμενη από το τάδε Δ άρωμα της τάδε εταιρίας που είναι πιο γλυκό από το άλλο Ε της άλλης εταιρίας και όλα αυτά σε βάση εταιρίας Ζ με  αναλογία PG-VG ΣΤ>> μπορεί να είναι τελικά καλύτερο από το <<λίγο λιγότερο από το ........κτλ κτλ>>
Εντάξει, δουλειά για τρελούς! Στην ουσία τώρα...

Τη συγκεκριμένη προσπάθεια τη βρήκα πραγματικά πολύ καλή :thumpup: . Βρήκα ήδη 3-4 εξαιρετικά υγρά :yes: που μου ταιριάζουν και μου κάθονται καλά (ναι! παίζει και αυτό πολυ μεγάλο ρόλο, <<να σου κάθονται καλά>>) 1-2 που ήταν ισορροπημένα αλλά δεν ήταν τόσο του προσωπικού μου γούστου (και τα βαριόμουν) και άλλα 2 που τα βρήκα μπερδεμένα :confused1:  . Δεν είναι ότι τα τελευταία δεν τα ευχαριστήθηκα, είναι ότι με αποσπούσαν από αυτό που έκανα καθώς τα άτμιζα, και αυτό σημαίνει ότι ο ουρανίσκος μου ο οποίος είναι εκπαιδευμένος με συγκεκριμένο τρόπο τσινούσε καθώς λάμβανε κάποιες ανακολουθίες ή ανισορροπίες (όπως τις εκλάμβανε αυτός). Περί ορέξεως...τα ξέρουμε αυτά...
Σε γενικές γραμμές οι βαθμολογίες του Cruiser στα 90ρια του με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο, βέβαια με τον Cruiser διπλοτσεκαρισμένα έχουμε και παρόμοιο προσωπικο γούστο :bye: (συνήθως μας αρέσουν τα ίδια υγρά και το ανάποδο)

Σίγουρα πιστεύω ότι πρόκειται για υγρά που θα τα δοκιμάσουν όσοι ψάχνονται με τις σύνθετες γεύσεις.
Εντύπωση μου έκανε ότι η βάση των υγρών δίνει μία πραγματικά βελούδινη αίσθηση και τα αρώματα πατάνε επάνω της σα να αιωρούνται. Πολύ ωραία αίσθηση που μόνο σε ακριβά υγρά δυστυχώς την έχω νιώσει. Και μια και αναφέρθηκα με τη συγκεκριμένη λέξη <<ακριβά>>......αν τα δοκίμαζα χωρίς να ήξερα την τιμή τους θα πίστευα ότι θα έπρεπε να πληρώσω περισσότερα... :-[ (πάντα με βάση όσα έχω ατμίσει ως τώρα-που δεν είναι και λίγα...)





Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 18, 2015, 10:31 »
καλημερα παιδια...αθηνα τα εχει κανεις?ξερουμε απο που μπορουμε να τα προμηθευτουμε???

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 18, 2015, 10:38 »
Στην Βαρκιζα εχει στο Dotshop.gr

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 18, 2015, 10:42 »
καλημερα παιδια...αθηνα τα εχει κανεις?ξερουμε απο που μπορουμε να τα προμηθευτουμε???
Καλημέρα φίλε μου
http://www.estrifto.gr/c.Ygra-Anaplirosis.282202.html
Έχει 2 καταστήματα στο πανεπιστήμιο και στο περιστέρι.
Προσφορά 1+1 δώρο!!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 18, 2015, 13:26 »
 Συνάντηση στο Vape Corner και μετα απο την δοκιμη-συζητηση που ειχα με τον Μιχάλη και τον Τρύφωνα πήρα το Supreme. Πολύ ωραίο υγρό, ποιοτικό και με εναν αρμονικο συνδυασμο καρυδας-μπισκοτου που τα δενει η βανιλια. Για τα δικα μου γουστα το ατμιζω αραιωμενο στον KFL+ και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!
 
 Μετα και απο δειγμα στον Ναυτιλάκο απο το Chopin μαλλον πρεπει να του δωσω δευτερη ευκαιρια γιατι ειναι πολυ νοστιμο καθως αφου ατμισα το μισο στον Ναυτιλο αποφασισα να στησω και να ριξω το υπολοιπο στον KFL οπου και πηρα ολη την γευση και την διασταση του υγρου το οποιο ειναι πραγματικα πολυ ωραιο! (Μιχάλη δικαιώθηκες!  ;D )


Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 18, 2015, 14:21 »
Βλέπω το καταστημα αυτό, το estrifto, τα έχει σε τρελή προσφορά. Αν δε λήγουν άμεσα ή αν δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα τότε 11 ευρώ τα 40 ml για αυτά τα υγρά είναι απίστευτη τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 18, 2015, 16:23 »
Σήμερα μου ήρθαν τα Relax και Chopin.Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές,πρόκειται για αξιόλογα υγρά με ισορροπημένες τις γεύσεις χωρίς υπερβολές και σε λογική τιμή.Σίγουρα θα δοκιμάσω και άλλα στο μέλλον και απο τις 2 σειρές.

Αποσυνδεδεμένος MrExo

Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 18, 2015, 17:05 »
Βλέπω το καταστημα αυτό, το estrifto, τα έχει σε τρελή προσφορά. Αν δε λήγουν άμεσα ή αν δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα τότε 11 ευρώ τα 40 ml για αυτά τα υγρά είναι απίστευτη τιμή.

Πήγα εχθές και με ενημέρωσαν ότι χρειάζεται πρώτα παραγγελία και ότι αύριο (δηλαδή σήμερα) θα τους ερχόταν η νέα παραλαβή

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 18, 2015, 17:30 »
Φιλε μου πως ακριβως λειτουργει η προσφορα?
Πληρωνεις 11Ε για 40 ml της ιδιας γευσης, ή μπορεις να παρεις δυο διαφορετικες γευσεις (20+20ml)?

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 19, 2015, 17:24 »

Φιλε μου πως ακριβως λειτουργει η προσφορα?
Πληρωνεις 11Ε για 40 ml της ιδιας γευσης, ή μπορεις να παρεις δυο διαφορετικες γευσεις (20+20ml)?

Δυστυχώς ίδια γεύση...

και ακόμη πιο δυστυχώς γιατί...

Βλέπω το καταστημα αυτό, το estrifto, τα έχει σε τρελή προσφορά. Αν δε λήγουν άμεσα ή αν δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα τότε 11 ευρώ τα 40 ml για αυτά τα υγρά είναι απίστευτη τιμή.


πλέον το πήγε 4+1 δώρο, οπότε μόνο αν είσαι απόλυτα σίγουρος για το υγρό συμφέρει...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 19, 2015, 17:38 »
Σήμερα το πρωί που παρήγγειλα ήταν ακόμη ευτυχώς 1+1 δώρο.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 19, 2015, 18:42 »
Το 4+1 δώρο πάντως αν αναφέρεται μόνο στην ίδια γεύση είναι λίγο κάπως. Εντάξει, μπορεί να έχεις μια γεύση που σου αρέσει αλλά και να πάρεις 100ml μιας γεύσης για ορισμένους είναι πάρα πολύ.

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 19, 2015, 18:44 »
Δυστυχώς για την ίδια γεύση... έβαλα 5 διαφορετικά υγρά στο καλάθι, μπας και μου βγάλει το ένα δώρο, αλλά βρεθηκα με 5Χ5 20μελα και συνολικό κοστουμάκι 220 ευρώπουλα...

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 23, 2015, 13:21 »
Ρε παιδια αυτα τα υγρα ειναι τα αγαπημενα μου εχο 3-4 που μπορω να τα καπνιζω ολοι μερα .... αλλα με πιανει πονολαιμος οχι υπερβολικος αλλα ενοχλητικος καμια ιδεα τι μπορει να φταει ?

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 23, 2015, 14:53 »
Πόσα ml τη μέρα ατμίζεις και σε τι συγκέντρωση νικοτίνης;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364