vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, RobGup, camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Yγρά Αναπλήρωσης Seven Wonders

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Yγρά Αναπλήρωσης Seven Wonders
« στις: Ιουνίου 25, 2015, 17:05 »
 Είχα την τύχη να περάσω από το GC-SHOP στην Βενιζέλου  την ώρα  που ο Χρηστός δοκίμαζε την  νέα του πλέων σειρά. αφού λοιπόν τα είπαμε και τα ατμήσαμε  μου έδωσε τα δείγματα να τα δοκιμάσω σπίτι μου  και να του πω την γνώμη μου.
Έτσι  λοιπόν χωρίς να είμαι κανένας  γευσιγνώστης και ιδικός  η δίκια μου απλή γνώμη

 
 
 πρώτα απ όλα ένα copy paste από το σαιτ  του GC-SHOP
""Όλα τα υγρά Seven Wonders φτιάχνονται με επιλεγμένα και μοναδικά αρώματα και παράγονται χρησιμοποιώντας TFP (Επεξεργασία Θερμικής Υγροποίησης ), μια ευρεσιτεχνία καινοτόμα, μελετημένη ειδικά για τα e-liquids, που επιτρέπει στα υγρά με υψηλό ποσοστό γλυκερίνης να έχουν ροή ανώτερη από τα άλλα, αυξάνονται την ένταση του αρώματος και του καπνίσματος.
Κάθε υγρό (με εξαίρεση το OLYMPIA) δημιουργήθηκε αναμειγνύοντας μέχρι και 20 αρώματα ώστε να ενωθούν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά τους.
Τα SEVEN WONDERS είναι εξ ολοκλήρου ιταλικά και περιλαμβάνουν υγρά έτοιμα να ατμιστούν, χωρίς διακετύλιο, αρίστης ποιότητας.
7 διαφορετικές γεύσεις, διαθέσιμες από 0,5 ως 0,8 mg/ml νικοτίνης , σε μπουκαλάκια των 20ml ""


Colyseus Milky Blend[/b][/font]
Ένα περίεργο υγρό . μου βγάζει μια αίσθηση φρούτων τα οποία καλύπτονται από κρέμα και μια υπόνοια καραμέλας… ένα απαλό φρουτωδες  υγρό που δεν κουράζει  και σίγουρα για όλη μέρα.
η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι πολύ ωραία


Great Wall - Magic Blend

 Καραμελώμενη κρέμα .απαλό στην γεύση με ισορροπία σε καραμέλα και κρέμα …δεν είναι έντονο και δεν  μπουχτίζει σίγουρα για όλη μέρα



Babylon Fluity Blend

Για τους λάτρεις των καλοκαιρινών φρούτων απλά κόλαση έχει μια απαλή αίσθηση από πεπόνι με κάτι άλλο η κάτι αλλά ζουμερά φρούτα που δεν μπορώ να καταλάβω. για μένα το καλύτερο καλοκαιρινό υγρό και ίσως  το καλύτερο της σειράς και εννοείται πιπιλά
Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα απλά  υπέροχη


The Redeemer Creamy Tobacco

Καπνικό με μια γλυκιά νότα κρέμας..δεν κουράζει και είναι πολύ ευχάριστο..θα μπορούσα να πω ότι είναι κάτι ενδιάμεσο σε καπνικό και  μη ..σίγουρα για όλη μέραΗ μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι ωραία και παίρνει μάλλον σαν μην καπνική


Lighthouse Bright Tobacco
Ένα ιδιαίτερο απαλό καπνικό που κατά την εισπνοή σου δίνει την ξηρότητα του καπνού και κατά την εκπνοή βγάζει μια απαλή γλυκύτητα ..έχει και μια υπόνοια φουντουκιού η οποία δεν ξεχωρίζει εύκολα  Δεν είμαι σίγουρος αν είναι για όλη την μέρα μιας και τα καπνικά δεν  είναι πλέων του γούστου μου


Artemis shady Blended Tobacco
Είναι σαν το Lighthouse+ σοκολάτα και κάτι από λικέρ  ,σαν  τεντουρα μου φαίνετε. Έντονο αρωματικό καπνικό

Olympia Finest Organic Tobacco
Καθαρό καπνικό υγρό που θα μπορούσα να πω και ένα πουράκι με ελαφρύ γεύση



Τα καπνικά μπορεί και να τα αδίκησα  μιας και πλέων τα καπνικά δεν είναι του γούστου μου.
Η μυρωδιά που αφήνουν στην ατμόσφαιρα το Colyseus, Redeemer και το Babylon  μου το ανέφεραν τα παΐδια στην δουλεία  που δεν καπνίζουν …τα  υπόλοιπα τα δοκίμασα σπίτι

Οι δόκιμες έγινα ταυτόχρονα με freakshow mini  με  διπλή αντίσταση στα  0,5Ω και  magma  με μόνη στα 1,3Ω για να είμαι σίγουρος
Για PG/VG : 40/60 η παράγωγη ατμού είναι παρά πολύ καλή
 


 

 
   
 
 
 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και το ξενο σαιτ    http://www.sevenwonders.it/colyseus-milky-blend.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2015, 17:17 από Tedys »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Seven Wonders
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 25, 2015, 17:23 »
η σύνθεσή τους σε vg/pg; Αυτό το καλοκαιρινό, έκανες τα σάλια μου να τρέχουν... :D

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Seven Wonders
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 25, 2015, 17:52 »
ολα ειναι vg/pg 60/40  ..εγω αγορασα ειδη ενα μπουκαλακι για το ΣΚ... οταν παω σπιτι θα βαλω και φωτο απο την συσκευασια
[/color]
[/font]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2015, 21:46 από Tedys »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12