vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, GeorgeGTS, Sergios, Buliwyf, Giannis.B, grag

Twitter

Yγρά-τανκοκαταστροφείς!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 15:55 »
To θέμα είναι, skopos ότι η περί ου ο λόγος αλκοόλη δεν θα έπρεπε να εξατμίζεται ότι το άρωμα μπαίνει στη βάση; Τελος πάντων, δεν κατέχω το θέμα, αυτό που κατέχω είναι ότι μόλις ανακάλυψα έναν ήπιο τανκοκαταστροφέα:
2 apples της liqua.
Λέω ήπιο, διότι ένα μπουκαλάκι το άτμισα με αραίωση 50-50 με σκέτη βάση σε διάφορους ατμοποιητές και δεν παρατήρησα κάτι.
Εδωσα τον κλωνοκαυφούν μου σε συνεργάτη που ατμίζει μανιωδώς 2 apples αναραίωτο σε ναυτίλο με πυρέξ τανκ, να τον κρατήσει ένα διάστημα να δει αν τον βολεύουν οι επισκευάσιμοι.
Σήμερα μου τον έφερε σε κακή κατάσταση να του αλλάξω αντίσταση. Πέραν της αντίστασης που είχε γίνει κουκούλι, ο ατμοποιητής ήταν μέχρι και εσωτερικά του ντριπ τιπ με μαυρίλες από κατάλοιπα και το tiny tank της ΦΤ γεμάτο αραχνοειδείς γραμμές. Συμπεραίνω από αυτό, ότι τα 2 μήλα χωρίς αραίωση προκαλούν φθορές στο τανκ. Δεν θα το διαλύσουν άμεσα, αλλά με τον καιρό οι γραμμές θα γίνουν σχισμές.

Αποσυνδεδεμένος Tasosp

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 19, 2016, 01:16 »
  Σε 30 ml 45/55 pg/vg 6 σταγονες λεμονι Ecig σε Bellus..

Ωραιο το λεμονι απο Ecig ξετρελαθηκα αλλα τωρα εχω σαλταρει..
1)  Τρεις μερες καθημερινα πλενω τον ατμο (Bellus)  και ακομα οχι μονο μυριζει αλλα και εχει γευση λεμονι..  Οταν βαζω σκετη βαση σαν να κανω λεμονι ειναι  :wall:
2)  Τελικα βρηκα οτι το Red Silikon ring στο καπακι μυριζει μονιμα λεμονι λες και ηταν ``σφουγαρι`` και δεν εφτανε μονο αυτο ....
3)  Βρηκα ενα κομματακι του μεσα στο τανκ το οποιο ακομα δεν καταλαβα πως κοπηκε...
4)  Το καπακι απο τον Bellus δεν μπορω να το βιδωσω τερμα λες και μεγαλωσε-διογκωθηκε σε μεγεθος το red silicon ring.. 
Μακαρι να ειναι αστοχια του red ring και να μην φταιει το λεμονι γιατι μου αρεσε πολυ  , αλλα απο οτι διαβαζω ειναι υποπτο .. :hmmm:




Αποσυνδεδεμένος fafalos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 24, 2016, 01:53 »
Παρατηρώ ότι η συζήτηση επικεντρώνεται στη ζημιά των τανκ, αναρωτιόμουν για το ενδεχόμενο αλλοίωσης του υγρού με διαβρωμένο πλαστικό και τις συνέπειες στην υγεία.. Ίσως και να μη στέκει δεν έχω ιδέα...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 24, 2016, 02:08 »
Πολύ καλή ερώτηση.
Κανείς δεν έχει ιδέα, μιας και όλες οι αντιδράσεις τις οργανικής χημείας είναι απρόβλεπτες και εξαρτώνται από τις συνθήκες, ενώ παράλληλα λίγα ξέρουμε για τη συμπεριφορά των αρωμάτων άτμισης σε τέτοιο καθεστώς.
Πιθανολογώ ότι, καθώς τα πλαστικά μέρη μένουν μακριά από τις περιοχές μεγάλης θερμοκρασίας, όπως το σύρμα της αντίστασης τη στιγμή που ατμίζουμε, ο κίνδυνος δεν είναι μεγαλύτερος από αυτόν που υπάρχει όταν πίνουμε νερό από κάπως παλιό πλαστικό μπουκάλι.
Ίσως ίχνη της διάβρωσης να κυκλοφορούν μέσα στο υγρό, αλλά μάλλον οι ποσότητες είναι μικρές.

Σε κάθε περίπτωση, μόλις δούμε σημάδια αλλοίωσης ενός πλαστικού τανκ, καλό είναι να το αντικαθιστούμε άμεσα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2016, 02:17 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 24, 2016, 02:10 »
σε μένα όσα τανκ διαβρώθηκαν μετά από λίγο έσταζαν και ήταν αδύνατο να τα κρατήσω.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 24, 2016, 02:26 »
Καντε και μια επισκεψη εδω για καποιες περαιτερω χρησιμες πληροφοριες επι του θεματος.

Αποσυνδεδεμένος fafalos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 24, 2016, 02:34 »
ο κίνδυνος δεν είναι μεγαλύτερος από αυτόν που υπάρχει όταν πίνουμε νερό από κάπως παλιό πλαστικό μπουκάλι.

Από την άλλη όμως αν τρως βούτυρο είσαι μια χαρά, αν το λιώνεις και το ατμίζεις είσαι υποψήφιος για τον Αγ. Σάββα.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 24, 2016, 02:42 »
Δεν ξέρω αν αυτό έχει διασταυρωθεί  :)) αλλά γι αυτό εμπιστευόμαστε τη δική μας αίσθηση, κυρίως, ειδικά μετά την εγκατάλειψη του ΚΤ.
Μην ξεχνάμε ότι για την επόμενη 20ετία θα είμαστε τα πειραματόζωα.
Κάτι μου λέει ότι θα ζούμε τότε, να δούμε τα αποτελέσματα.
Παράλληλα, δεν εφησυχάζουμε και προσπαθούμε να διορθώσουμε οτιδήποτε στραβό μπορεί να παρουσιαστεί στο ανεξερεύνητο ατμο-Σύμπαν.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 26, 2016, 00:33 »
[justify]Άργησα λίγο όμως ήρθα πανηγυρικά στην όμορφη παρέα. Λοιπόν, υγρό two apples (Liqua), αραιωμένο κατά 50%. Ακόμα κι έτσι είχα έντονο άρωμα και μια χαρά ανελέητη κατανάλωση χωρίς 2η σκέψη. Αν και μόνιμος με ss τανκ είπα να ξεσκονίσω τα Steam Tuners (lite plus tiny & lite plus tiny ss). [/justify]


[justify]Μετά από 8+8 ml τα πήρα στο χέρι. Αμέτρητες κάθετες σχισμές στο ύψος των σπειρωμάτων και 1 μεγάλη οριζόντια. Σε αθώα υγρά είχα πάντα ss, τώρα στα ύποπτα ήθελα διάφανα κόλπα. Καλά να πάθω.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 26, 2016, 01:04 »
Το two apples Liqua επιβεβαιώνω κι εγώ ότι καταστρεφει τα πλαστικά τανκ (και τις αντιστάσεις)

Αποσυνδεδεμένος Denpolypataw

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 21, 2016, 23:17 »
με το ροδακινο απο ατμοςλαμπ παρατηρησα στον κφλ+ οτι θαμπωσε το πλαστικο κομματι του ατμο,υπαρχει περιπτωση να καθαρισει  καπως;

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 22, 2016, 10:47 »
όχι δεν καθαρίζει γιατί είναι διάβρωση και όχι βρωμιά.Καλύτερα να το αλλάξεις μόλις μπορέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Denpolypataw

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 22, 2016, 19:52 »
να σαι καλα ευχαριστω πολυ!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
όχι δεν καθαρίζει γιατί είναι διάβρωση και όχι βρωμιά.Καλύτερα να το αλλάξεις μόλις μπορέσεις.
πρεπει να γινει αμεσα η αλλαγη;
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2016, 15:53 από Denpolypataw »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 24, 2016, 10:05 »
Σε κάθε περίπτωση θα ήτα καλό όμως προσωπικά έχω κρατήσει τανκακι με θολωμα η γραμμές στο παρελθόν μέχρι να πάρω άλλο.Αυτο φυσικά σε περίπτωση που δεν είναι τόσο μεγαλη η ζημια για να έχω διαρροές.Παντως με άλλο υγρό μιας και αυτο δεν είναι συμβατό με το τανκακι σου καθώς φαίνεται!

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά-τανκοκαταστροφείς!
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 13:10 »
μια ερωτηση
απο τα παρακατω αρωματα ποια θα ραγισουν το τανκ μου?
TPA-bubblegum
CAP-sweet strawberry
TPA- lemon
CAP- cinnamon danish
TPA - pomegranate

ξερω απο τα οξινα και οι κανελες τα καταστρεφουν ισχυει και γι αυτα?

ψαχνω να βρω καποια λιστα με τα αρωματα που περιεχουν βενζυλικη αλκοολη εχει κανεις καμια ιδεα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364