vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 5 χρήστες
grag, dkostas, sakissalonika, Jorge, camber

Twitter

Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« στις: Μαρτίου 06, 2015, 17:54 »
Αν και ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές απο τη προηγούμενη συνδρομητική υπηρεσία υγρών απο την άποψη τιμής-ποσότητας ,με μέτριες εντυπώσεις όμως απο άποψη ποιότητας απο συνολικά 2 μηνιαία πακέτα που παρέλαβα και την έλλειψη καλής   λειτουργίας του προφίλ γεύσεων έψαχνα κάτι καλύτερο και αποφάσισα να δοκιμάσω την Craft Vapery.

Παρέλαβα πριν 3 μέρες τα υγρά μου και αφού έμεινα ευχαριστημένος απο αυτά που παρέλαβα και σαν ποιότητα και απο την άποψη ότι ήταν ακριβώς ότι ζήτησα σαν γεύσεις αποφάσισα να κάνω ένα mini review μιας και θεωρώ ότι αξίζει μια δοκιμή!Το μενού είναι πολύ απλό.Κάνεις εγγραφή και μετά πας και επιλέγεις πόσα μπουκάλια θες κάθε μήνα.

Οι επιλογές είναι 2-3-4-5-6 και 8 μπουκάλια των 15 ml αλλα κάποιες φορές(occasionally όπως μου είπανε πριν κάνω εγγραφή) βάζουνε ένα 30μελο σε κάθε πακέτο αντί για 15μελο.Το κόστος ξεκινάει απο 20 δολλάρια για τα 2 μπουκάλια και φτάνει τα 62 δολλάρια για τα 8 με 14-18 δολλάρια τα μεταφορικά.
Μετά πας και επιλέγεις τις γεύσεις που σου αρέσουν κλικάρεις την κάθε μία και εμφανίζονται σαν yum!
Διπλά ακριβώς έχει ένα πεδίο που γράφεις κάτι συγκεκριμμένο για αυτόν που επιλέγει τα υγρά σου,πχ ότι ακόμα και αν έχεις επιλέξει φρούτα δε σου αρέσουν υγρά με μήλο,η να ζητήσεις κάτι άλλο συγκεκριμμένο,να σου στείλουν κάποιο υγρό με φυστικοβούτυρο πχ.Στο επόμενο μενού κλικάρεις τις γεύσεις που δε θές καθόλου στα υγρά σου κλικάρεις και εμφανίζονται σαν yuck!
Οι γεύσεις που έχεις επιλέξει σαν yum θα ειναι οι βασικές γεύσεις των υγρών που θα παραλάβεις,οι yuck δε θα υπάρχουν καθόλου στα υγρά και γεύσεις που δεν έχεις επιλέξει ούτε σαν yum ούτε σαν yuck θα είναι οι δευτερέυουσες γεύσεις.

Επίσης έχεις τη δυνατότητα αν θές να δοκιμάσεις κάποιο η κάποια απο τα υγρά που έχουνε στο site να πατήσεις την επιλογή request που υπάρχει σαν επιλογή δίπλα απο το καθένα για να στο βάλουν σαν ένα απο τα μπουκάλια του πακέτου της συνδρομής σου.

Αν θές να αγοράσεις σαν έξτρα κάποιο υγρό τους στέλνεις Mail πριν γίνει η αποστολή του πακέτου,στο χρεώνουν και στο ρίχνουν στο πακέτο με τα υπόλοιπα.Ακύρωση κάνεις μέσω email,και την κάνουνε χωρις πολλά πολλά(το τσέκαρα και αυτό).Εγώ σαν πρώτη συνδρομή και με εκπτωτικό κωδικό 20% παρέλαβα 7 μπουκάλια των 15ml και 1 των 30 ml .Το 30μελο είναι το para mour της σειράς artist της njoy!

Συνολικά σαν εντυπώσεις απο τα υγρά που παρέλαβα,2 καλά 4 πολύ καλά και 2 εξαιρετικά!Απο άποψη συσκευασίας και παρουσίασης νομίζω ότι η υπηρεσία είναι υπεράνω κριτικής!Χειρόγραφο σημείωμα με ευχές απο το άτομο που επέλεξε τα υγρά,ένα κουτί καραμέλες,τα υγρά επιμελώς τοποθετημένα μέσα σε αφρώδες υλικό και για κάθε υγρό έρχεται μαζί και μια κάρτα που γράφει πληροφορίες για το υγρό.Ημερομηνία παραγωγής,αναλογία pg/vg,προέλευση,κατασκευαστής,τι κατηγορία/ίες γεύσεων στις οποίες συμπεριλαμβάνεται και γευστική περιγραφή του υγρού!

Υπάρχει η επιλογή στο site να βαθμολογήσεις τα υγρά που παρέλαβες,έτσι βοηθάς το άτομο που διαλέγει τα υγρά να έχει μια πιο καλή εικόνα τι σου αρέσει πιο πολύ!

Για όποιον θέλει να δεί μερικές photo απο πακέτα να δείτε τι παϊζει υπάρχει η σελίδα τις craft vapery στο Facebook(στο πεδίο δημοσιεύσεις).Αμα δείτε κουτία με five pawns μην εκπλαγείτε βάζουνε και τέτοια!Βάζω και μερικές απο το δικό μου.

Αμα θέλει κάποιος να δοκιμάσει την υπηρεσία με 20% έκπτωση στο πρώτο πακέτο ο κωδικός είναι 008ec9f.Το πακέτο με τα 8 μπουκάλια με μεταφορικά θα βγεί γύρω στα 60 ευρώ.Το link για το site  https://www.craftvapery.com
Το mini review δεν ήταν και τόσο mîni τελικά...Καλά ατμίσματα!
Edit:Ξέχασα να αναφέρω ότι επιλέγεις το επίπεδο νικοτίνης (18-12-6-3-0)όπως επίσης και τι αναλογία pg/vg θες.Reviewer απο τα lidle! :idiot1:


διόρθωση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 07, 2015, 05:11 από Dimitrisbo »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 19, 2015, 23:05 »
Προχθές παρέλαβα το 2ο πακέτο από τη συγκεκριμένη υπηρεσία. Έχω να πω ότι οι άνθρωποι όντως ασχολούνται στο να σου στειλουν γεύσεις που σου αρέσουν.

Τους είπα ότι προτιμώ τις γλυκές/φρουτώδεις γεύσεις, ενώ πού και πού κάνω κάνα καπνικό και ότι ψάχνω να βρω ένα υγρό καφέ που να μου αρέσει. Έχω κάνει την τρίμηνη υπηρεσία με τα 8 μπουκάλια κάθε μήνα ($176 και για τους 3 μήνες) και τον πρώτο μήνα μου έστειλαν 7 x 15ml και ενα 30ml. Από γεύσεις ήταν 3 γλυκά, 2 φρύτα-γλυκά, 1 γλυκο καπνικό, 1 αμιγώς καπνικό κι 1 καφές. Ό,τι ακριβως ζητησα δηλαδή.

VCT by Ripe Vapes (30ml) - Γλυκό, Πολύ καλό
Royal Guardsmen by Majestic E-Liquids - Γλυκό, Πολύ καλό
Hard Ten by Vapor Las Vegas - Γλυκό, Μέτριο
Citadel by Monarch Premium E-Liquids - Φρούτο/Γλυκό, Το καλύτερο, το τελείωσα στο άψε σβήσε
Asgard Reserve by Valkyrie Vapor - Φρούτο/Γλυκό, Καλό
Swell by Utopia - Ο καφές του πακέτου, Πολύ καλό, ο καλύτερος καφές που έχω ατμίσει
Honky Tonk by Ragtime Vapor - Καπνικό/Γλυκό, Κακό
Tobacco Blend by Draco Vapors - Καπνικό, Μέτριο

To 2o πακέτο περιείχε τα εξής (όλα 15ml):

The Warden by Monarch Premium E-Liquids - Φρούτο
Euforia by Utopia - Φρούτο
Berry Confused by Holy Grail Elixir - Φρούτο/Γλυκό
The Upside by The Schwartz - Φρούτο/Γλυκό
Hullabaloo by Ragtime Vapor- Γλυκό/Φρούτο
Don Juan by Kings Crest - Γλυκό
Smoke Custard Plus by Nick's Blissful Brews - Γλυκό/Καπνικό
Blackbird Tobacco by Lee & Quids Vapor - Φρούτο/Καπνικό

Έχω δοκιμάσει μόνο τα Berry Confused, Eutopia και Don Juan και είναι πολύ ωραια και τα 3, αλλά δε μου άρεσε το γεγονός ότι έβαλαν τόσα πολλά φρούτα στο 2ο πακέτο. Για τον 3ο μήνα θα τους ζητήσω να μου αλλάξουν λίγο την ποικιλία. Δεν ξέρω ακόμα αν θα ανανεώσω τη συνδρομή, αλλά μέχρι στιγμής είναι άψογοι από πλευράς εξυπηρέτησης-συνεννόήσης. Το μόνο που δε μου άρεσε ήταν ότι όταν τους ρώτησα αν γίνεται να αγοράσω κάποιο hardware και να το στείλουν μαζί με τα υγρά μου απάντησαν ότι δε γίνεται και ότι θα πρέπει να κάνω δυο ξεχωριστές παραγγελίες.

Είναι η μοναδική συνδρομιτική υπηρεσία που έχω κάνει, αλλά με όσα έχω διαβάσει για τις υπόλοιπες, μάλλον είναι η πιο συμφέρουσα σε τιμή/αποδοση. Μου έδωσαν κι έναν κωδικό με τον οποίο μπορεί κάποιος να έχει 20% έκπτωση τον πρώτο μήνα και μου δίνει κι εμένα $5 πίστωση. Κωδικός: cd057a8

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 19, 2015, 23:26 »
Απο θέμα εξυπηρέτησης-συννενόησης είναι όντως κορυφή και σε γενικές γραμμές πολύ καλά υγρά(σε σχέση με τη προηγούμενη συνδρομητική υπηρεσία τουλάχιστον).Το royal guardsman το έχω βάλει στην request λίστα μπάς και μου το στείλουνε,έχω δοκιμάσει παρόμοια γεύση απο άλλη εταιρία και είχα φάει κόλλημα.Εγώ περιμένω το 2ο πακέτο να δω τι θα μου στείλουνε και αν θα στείλουνε και το 15μελο tester απο τα υγρά που φτιάχνουνε και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 19, 2015, 23:30 »
Το royal guardsmen είναι παράξενο υγρό. Breakfast cereals λέει στην περιγραφή και μιλάει για μούρα. Εμένα μου έκανε σε ξηροκάρπια, άντε και λίγο δημητριακό στο βάθος. Μούρα πουθενά. Αλλά ήταν πολύ ωραίο.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 19, 2015, 23:40 »
Μάλιστα..Το αφήνω στη λίστα να υπάρχει και βλέπουμε..Απο το πρώτο πακέτο εκτός  απο της njoy μάρεσε πολύ το presidio της Frisco Vapor.Ελαφρύ καπνικό  με αχλάδι.Αμα είναι στα γούστα σου δοκιμασέ το!

Αποσυνδεδεμένος imp

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 20, 2015, 14:16 »
Προχθές παρέλαβα και εγώ το 1ο μου  πακέτο από τη συγκεκριμένη υπηρεσία.
Τα υγρά ειναι τα εξής :
 
'APALA FOGIUM HANDCRAFTED E-LIQUID :πολύ καλό/Mηλόπιτα
 
THE DUDE ALPHA VAPE :πολύ καλό/φρούτο
 
POWELL FRISCO VAPOR:πολύ καλό/φρούτο-γλυκό
 
SPACE ROCKZ LOST ART LIQUIDS :πολύ καλό φρούτο
 
 
JAZZY BOBA JAZZY BOBA :εξαιρετικό αν και στις πρώτες τζούρες δέν μπορούσα να καταλάβω αν μου αρέσει η όχι εγω θα το έλεγα λουλουδάτο γλυκό.
 
Είναι η μοναδική συνδρομιτική υπηρεσία που έχω κάνει και εγώ και προς στιγμήν είμαι ικανοποιημένος,καλό προφίλ γεύσεων άμεση απάντηση σε emails,επιλογή για highvg ή max vg.
Ο κωδικός που μου έδωσαν και εμένα για 20% έκπτωση στην 1η παραγγελία είναι : 40fd646

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 21, 2015, 17:43 »
Να ρωτήσω πόσο χρόνο κάνει να φτάσει η κάθε παραγγελία??

Αποσυνδεδεμένος imp

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 21, 2015, 21:47 »
Εμένα μου ήρθε σε 8 μέρες.Απο την ημέρα που έκανα την παραγγελία στο site τους,η 1η παραγγελία λένε οτι φεύγει απο αυτούς την επόμενη μέρα απο την παραγγελία.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 21, 2015, 23:39 »
Και εμένα 8-9 μέρες είχε κάνει να έρθει,απο τη μέρα που μου στείλανε Mail να μου πούνε ότι έχει φύγει το δέμα και τον άριθμό tracking.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδρομητική υπηρεσία Craft Vapery
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 30, 2015, 23:32 »
Τους έστειλα Mail σήμερα να μου χρεώσουν ένα έξτρα μπουκάλι και να το βάλουν στο πακέτο με τα υπολοιπα και εισέπραξα αρνητική απάντηση,μου είπαν ότι πλέον δε το κάνουν αυτό.Φαντάζομαι λόγω αυξημένων συνδρομών αφού μειώσανε πρόσφατα τις τιμή της κάθε συνδρομής.Αυτό συν τη μεγάλη καθυστέρηση στην αποστολή του δεύτερου κουτιού(με έχουνε χρεώσει απο τη Τρίτη και δεν έχει ξεκινήσει η αποστολή) με οδήγησαν στο να ζητήσω ακύρωση της συνδρομής.Τον εκπτωτικό κωδικό μου του για το πρώτο κουτί αγνοήστε τον και χρήσιμοποιήστε των άλλων 2 παιδιών να μη πάει χαμένο και το credit!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2015, 04:26 από Dimitrisbo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180509 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15480 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136099 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12