vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρα με Οργανικα Αρωματα

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #330 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 18:56 »
Μπορει καποιος να μου πει  ελληνικα site που πουλανε οργανικα υγρα για να μην καθομαι και ψαχνω? Δοκιμασα πριν καιρο απο το funstore αλλα δε μου αρεσαν και ηταν πολυ πυχτα.

Αποσυνδεδεμένος georgevape

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #331 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 22:14 »
τι γνωμη εχετε για την οργανικη καραμελα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ProSeXe

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουφαμε κ τα λεμε .. ρουφαμε κ τα λεμε λεμεεε!!!
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #332 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 22:21 »
ναι αν ηταν ευκολο να μας πειτε μερικα ελληνικα σιτε ... θα ηταν πολυ χρησιμα .. να δοκιμασουμε  κ εμεις οι νεοι  :) :)

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #333 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 23:46 »
Εσεις οι νεοι ολα στο πιατο τα θελετε... :tongue_smilie:

για ψαξτε και λιγο λεω γω... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2012, 23:56 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος ProSeXe

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουφαμε κ τα λεμε .. ρουφαμε κ τα λεμε λεμεεε!!!
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #334 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 23:50 »
εγω προσοπικα βρηκα στο funstore αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτα ακριβος που λετε  :laugh1: γτ υπαρχουν λογιων λογιων απο οτι καταλαβα κ δεν ειναι ολα καθαρα...

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 14, 2012, 01:30 »
αγόρασα μεταξύ άλλων από Virgin Vapor.
-Organic Creme Caramel
-Organic Naked Vanilla
-Organic Going Bananas
και Organic Thrilla in Vanilla.

Δυστυχώς στο τελευταίο έπεσα σε χαλασμένο.  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:
Θολό το υγρό, με στερεά υπολείμματα και μια πολύ άσχημη μυρουδιά.
Βάζω και φωτογραφία. Τους έχω στείλει μήνυμα.



Ήρθε και η απάντηση.
___________________________________________________________________________________________________
Dear Antonios,

This is the way it is supposed to look. It is naturally extracted from organic tobacco leaves, and it is the nature of this extraction to look this way. The "blobs" you see are the organic flavoring trying to separate from the VG liquid. A vigorous shake will help keep the tobacco flavoring in the solution. I realize that the aroma is quite strong and it is intended to be that way. May I be so bold as to ask you to try it, and if you are still unhappy with it, we will refund your money for it? Just let me know!

All the Best,
Kitty
____________________________________________________________________________________________________

Εντάξει. Θα το δοκιμάσω ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2012, 01:36 από BARBADONIS »

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 16, 2012, 02:12 »
Οι δοκιμές από VIRGIN VAPOR έγιναν και γράφω τις εντυπώσεις μου.
Τελικά μπορεί να είναι αντιαισθητικό να βλέπεις θολό το υγρό, αλλά τουλάχιστον δεν ήταν χαλασμένο.

1)Organic Thrilla in Vanilla E-liquid
 Λοιπόν: Σαφέστατα καπνικό το άρωμά του, η βανίλια καλύπτεται αρκετά. Εμένα μου θύμισε σαν επίγευση κάποιο συγκεκριμμένο πούρο. Ένα ιδιαίτερο υγρό που μοιάζει πολύ με    CIGARRILLOS NATURALES. Για τους λάτρεις του είδους νομίζω είναι πολύ καλό.

2) Organic Naked Vanilla E-liquid
Ακριβώς στα γούστα μου. Μυρίζει ακριβώς σαν να ανοίγεις βανίλια ζαχαροπλαστικής. Σίγουρα θα γίνει η πρώτη ύλη για τις μείξεις μου. Η βανίλια προσδίδει "αυτό το κάτι" μία "μεστότητα" στη γεύση.  :_love_heart:

3) Organic Creme Caramel E-liquid
Ακριβώς αυτό που λέει. Κρέμα καραμελέ. Λατρευτό κι αυτό.  :love_hearts:

4) Organic Going Bananas E-liquid
Καλά. Φοβερό άρωμα. Ήθελα πολύ να δοκιμάσω μπανάνα. Αυτή τα σπάει !!! Πολύ γλυκό άρωμα. Μόνο του δεν θα το ατμίσω. Ήδη το χρησιμοποίησα με σοκολάτα και βανίλια. Έτσι ναί ...

Σε γενικές γραμμές τα υγρά με οργανικά αρώματα από VIRGIN VAPOR δείχνουν ποιοτικά. Χωρίς βέβαια να γνωρίζω ο ίδιος τα υλικά και την γραμμή παραγωγής. Αυτά σύμφωνα με τα λεγόμενά τους. Εγώ σαν γεύση πάντως έμεινα ευχαριστημένος, εκτός του πρώτου (Organic Thrilla in Vanilla E-liquid) που δεν είναι του γούστου μου.
Οι δοκιμές έγιναν με διάφορους εργοστασιακούς ατμοποιητές .

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #337 στις: Ιουνίου 03, 2013, 16:36 »
Από την αρχή του θέματος που διάβασα, δεν είδα πουθενά οργανικά flavors για DIY. Άραγε υπάρχει τέτοιο πράγμα στην αγορά σήμερα;



Ευχαριστώ.  :D

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #338 στις: Ιουνίου 03, 2013, 16:49 »
Κι εγώ λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι ... Εαν καπνίζουμε 20ml την ημέρα είναι ασύμφορο να πάρουμε έτοιμο υγρό .. Εαν βρούμε οργανικές γεύσεις για DIY θα ήταν τέλεια

Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #339 στις: Ιουνίου 04, 2013, 14:37 »
Mπας κι έχει δοκιμάσει κανείς τα Umami της Zerobacco? Εχει caramel cream, butterscotch και strawberry.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #340 στις: Αυγούστου 21, 2013, 15:35 »
Umami CaramelCream εθιστικό!
Για όλη μέρα, αν αραιωθεί.

Αποσυνδεδεμένος jajavax

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro atmum
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #341 στις: Αυγούστου 25, 2013, 20:47 »
Υπόψη ότι to VirginVapor έχει σελίδα με καταστήματα και σε αυτά βρίσκεται 1 ιταλικό που μιλάει αγγλικά, καθώς και 1 βρετανικό.
Επομένως, με αυτά, ξεφεύγουμε λίγο από το άγχος του τελωνείου.

Από εκεί και πέρα, επειδή φαίνεται να μην έχουμε κάποια οργανικά αρώματα DIY, προκειμένου να μας έρθει φτηνότερα, κρατάω υπόψη μου τη μέθοδο μέλος Kalafan, δηλαδή αγορά με επιλογή extra άρωμα και εν συνεχεία, ανάμιξη με άλλα.
Πράγμα που ήδη εφαρμόζω στα εδώ αρώματα, όπου για παράδειγμα το φουντούκι μου είναι φτιαγμένο από 2 φουντούκια και η φράουλα από 3 φράουλες. 


Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #342 στις: Αυγούστου 28, 2015, 22:26 »
εχμμ τα καταστηματα που αναφεροντε πιο πανω δνε τα εχουν πια ή εγω δνε τα βρήσκω στην λίστα τους,τελικά τα φέρνει κανά ελληνικο μαγαζί να πάρω και εγω καμια καραμελιτσα μπας και πετυχουμε την χρυση τομη;; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #343 στις: Αυγούστου 28, 2015, 23:36 »
Εχει υποψην σου οτι τα οργανικα δεν ειναι πιο αθωα απο τα τεχνικα αρωματα... οι αποσταξεις τους λενε κρατανε και ουσιες που εχουν τραβηξει απο την καλιεργεια τους... οποιες ειναι αυτες

Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα με Οργανικα Αρωματα
« Απάντηση #344 στις: Αυγούστου 29, 2015, 14:16 »
Mπας κι έχει δοκιμάσει κανείς τα Umami της Zerobacco? Εχει caramel cream, butterscotch και strawberry.


η σειρά Umami δεν ανοίκει στην Zerobacco ,είναι ξέχωρη αιτερία ,απλά ενημερωτικά!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
:hmmm: ενταξει καια υτο το ενδεχομενο μπορει να παίζει ,αλαλ και απο τα χιμικά δνε ξέρεις ποτέ,άλλοστε εγω μόνο για καραμέλα το πάω οπότε δεν πολύ παίζει!με την αφαίρεση του διακετίλιου σκάρτεψα όλλες :idiot1: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2015, 15:14 από Ντάφυς »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279352 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias