vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« στις: Μαρτίου 05, 2015, 23:49 »
Λοιπον καλησπερα,περασα σημερα απο τον τασο(e-smokers) και πηρα το f.u.e.s απο standar vape,δοκιμη με lemo 0.40 συρμα στο 1ωμ και στα 15 βαττ,απιστευτη γευση πλουσιας βανιλιας κασταρντ,προσωπικα κατα την εισπνοη μου ερχεται ολη αυτη η βανιλια και κατα την εκπνοη κατι σε ψημενο κεικ βανιλιας,ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ συνδιασμος,standar για all day vape το υγρακι χαλαρα.Το υγρο ειναι αρκετα παχυρευστο,αναλογιες δεν αναφερονται καπου η προσωπικα εγω δεν βρηκα αλλα ειναι σιγουρα 60-40 vg-pg μπορει και 70-30,εξαιρετικο υγρακι και σιγουρα θα τιμηθει ξανα και ξανα και ξανα  :)) . http://www.e-smokers.gr/product-category/e-liquids/the-standard-vape/

Διόρθωση τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2015, 09:39 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος fear22

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • To Be - To Know - To Understand
Απ: Υγρα αναπλήρωσης The standar vape
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 06, 2015, 07:54 »
Καλημέρα, πήρα πριν απο μερικές μέρες το Frankenvape και είπα να γράψω τις εντυπώσεις απο το υγρό μιας και ακούγονται πολλά γι΄αυτό στο εξωτερικό.
Ανοίγοντας το μπουκαλάκι μου ήρθε κατευθείαν μια περίεργη έντονη αλλα ευχάριστη μυρωδιά, φρουτώδες μεν απο το ακτινίδιο που υπερισχύει αλλά και κατι άλλο που δεν μπορεσα να καταλάβω στην αρχή.
Η δοκιμή έγινε σε magma με fiber freaks 2 και αντισταση με 0,28 kanthal στα 1,2Ω στα 12,5W -14,5w
Απο την πρώτη τζούρα με εντυπωσίασε!!! Πρωτόγνωρη γεύση για μένα αν και τρώω συχνά ακτινίδια, ο συνδυασμός με την... αν μπορώ να την πω κρέμα (marshmallow) είναι φανταστικός. Μου δίνει μια γλυκιά κρεμώδη γεύση ζαχαρωτού στην εισπνοή με φόντο το ακτινίδιο ενω αφήνει μια γλυκόξινη επίγευση απο το Kiwi στην εκπνοή! Το χτύπημα στα 12mg είναι πολύ δυνατό για μένα παρολο που φαίνεται να έχει μεγάλη περιεκτικότητα σε VG το υγρο! Αραίωσα σε αναλογία 1:1 κάποια ml σε βάση 70vg-30pg ωστε να φτασω τα 6mg και το περιεργο είναι πως η γεύση έχει σχεδόν την ίδια ένταση.
Σίγουρα άξιζε τα λεφτά του μιας και ο συνδυασμός γεύσεων είναι πραγματικά μοναδικός και περίεργος, εξού μάλλον και το όνομα του υγρού Frankenvape.
Θα το ξαναπροτιμήσω το υγρό αυτό σίγουρα!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα αναπλήρωσης The standar vape
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 06, 2015, 08:51 »
Αν δοκιμάει κάποιος το Curious George, περιμένουμε να μας πεί εντυπώσεις για τις μπανάνες  :D

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρα αναπλήρωσης The standar vape
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 06, 2015, 09:32 »
Την μαιμου την ατμίζω περίπου 4 μήνες και είναι μια απο τις καλύτερες μπανάνες που κυκλοφωρουν εκεί έξω.
Είναι ένας συνδυασμός έντονης μπανάνας με custard και έλαχιστη καμένη ζάχαρη , όπως το αντιλαμβάνωμαι εγώ.
Το θετικό είναι ότι λόγω έντονης γεύσης το υγρό σηκώνει άνετα αραίωμα με άλλα 30 - 40 ml βάσης χωρίς να χάσεις και πολλά απο την γεύση.

Αποσυνδεδεμένος DimDan

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 06, 2015, 10:20 »
Το Curious George είναι από τα ποιο έντονα και ταυτόχρονα αηδιαστηκά υγρά που έχω δοκιμάσει και είμαι λάτρης της μπανάνας.
Τα υγρά αυτά δεν έχω καταλάβει πως τα πουλάνε ακόμα.Χωρίς ενδείξεις, με ένα απλό καπάκι που δεν ξέρει κανείς ποιος το έχει ανοίξει, χωρίς child proof.
Χωρίς υπερβολή είναι κολόνιες που ακόμα και όταν το μυρίζεις νοιώθεις να καίγεται η μύτη σου.
Τσάμπα λεφτά απο μένα εντελώς και μιλάω μόνο για το Curious George γιατί τα υπόλοιπα δεν τα έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 06, 2015, 10:32 »
Εμένα πάλι μου κίνησε την περιέργεια και το concept, και οι περιγραφές τους.

Στα υπ' όψιν!

Αποσυνδεδεμένος DimDan

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 06, 2015, 10:38 »
Κι εγώ έτσι την πάτησα. :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 07, 2015, 12:02 »
Βρε παιδια κανεις αλλος δεν δοκιμασε τα υγρα;;; Ηθελα να περασω να τα δοκιμασω αλλα οι παραπανω συμφορουμιτες με απογοητευσαν... αν δεν εχουν τις απαιτουμενες ενδειξεις και συσκευασια τοτε γιατι τοσο ακριβα; Δεν ξερω το σκεφτομαι παντως για δοκιμη   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 07, 2015, 12:06 »
Εχει review ο P.Bushardo σε 5-6 απο αυτά, μόνο το Curious George αν θυμάμαι καλά είναι απο αυτά που φτάσαν Ελλάδα. Αλλά έχει πολύ γέλιο όταν περιγράφει την "ευκολία" γεμίσματος που παρέχουν τα μπουκάλια  :idiot1: Ψάξτε το.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 09, 2015, 15:11 »
Aπο χθες ατμιζω το curious jorge,ενω κανω 6αρα νικ,το πηρα σε 18αρα και το σπασα καθως θυμομουν απο γνωστο που το χε παρει παλαιοτερα πως ειναι αρκετα εντονο,το σπασα με γλυκερινη φαρμακειου και εφτιαξα γυρω στα 80 μλ υγρου και πραγματικα δεν εχω χασει γευση,απορω πως ηταν χωρις σπασιμο,τελος παντων εξαιρετικο υγρο και αν και δεν ειμαι πολυ φαν της μπανανας σε υγρα,πιο συγκεκριμενα δοκιμασα στο παρελθον μπανανα απο αλλη εταιρια και μου ρθε να ξερασω,αυτο ειναι υπεροχο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 10, 2015, 13:09 »
Έπεσαν στα χέρια μου 5-6 από αυτά, αλλά ήταν μηδενικά σε νικοτίνη οπότε δεν προχώρησα σε πιο εκτεταμένη έρευνα. Όταν και αν τα ξαναέχω με τουλάχιστον 3mg, θα μπορέσω να εκφέρω άποψη, θεωρώ ότι η νικοτίνη μέχρι ένα βαθμό συνεισφέρει στη γεύση και θα ήταν άδικο να τα κρίνω από τα μηδενικά!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Υγρα αναπλήρωσης "The Standard Vape"
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 10, 2015, 18:15 »
γι΄αυτο οταν πηγα να δοκιμασω σε καταστημα γευσεις δεν καταλαβαινα τιποτα,τους ρωτησα και μου ειπαν οτι ειναι μηδενικα,ε δεν γινεται δουλεια ετσι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12