vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, stsoulos

Twitter

Γενική συζήτηση για mods

Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #390 στις: Μαρτίου 15, 2013, 13:35 »
Καλέ μου φίλε η μεταπώληση που αναφέρεις έχει να κάνει με το πόσο κοστίζει καινούργιο από
την κατασκευάστρια εταιρεία, όχι με το πόσο το αγόρασε ο καθένας.

Πάμε παρακάτω τώρα το εξαντλήσαμε ... το έργο είναι χιλιοπαιγμένο και δεν καταλαβαίνω
γιατί κανείς που έχει provari δεν ξεκινάει αυτά τα vs και τα ξεκινούν όσοι δεν το έχουν  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #391 στις: Μαρτίου 15, 2013, 13:48 »
Διαφωνώ και μάλιστα κάθετα. Γιατί κανείς δεν τολμά να γράψει κάτι κακό για το προβάρι σε αντίθεση με τα άλλα μοντάκια; Που, λογικό, οι κάτοχοί τους τα υποστηρίζουν όπως γίνεται σε κάθε προϊόν, όπως θα έκανα και για τη μηχανή μου ή το κινητό μου. Να γράψω όμως σε ένα από τα χιλιάδες review στο you tube για το πρόβατο provari sucks και θα δεις ότι οι κάτοχοι θα πέσουν πάνω σου, το σχόλιο δε θα αντέξει ούτε μέρα. Όπως είπε κι busardo, δε χρειάζεται να το γράψεις, αρκεί να σκεφτείς κάτι αρνητικό κι οι οπαδοί του θα τρέξουν να σε βγάλουν λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #392 στις: Μαρτίου 15, 2013, 13:53 »
Δε γραφει κανεις αρνητικο για το provari γιατι δεν υπαρχει αρνητικο για το provari.
Τοσο απλα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #393 στις: Μαρτίου 15, 2013, 13:58 »
Υπάρχει! Το μίνι είναι τεράστιο, η αισθητική του δέν μου αρεσει, οπως και το κουμπί του.
Αλλα αυτά είναι ΜΟΝΟ θέμα προσωπικού γούστου!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Αυτά που παίρνω προσωπικά είναι περισσότερα απο αυτά για τα οποία αναγκάζομαι να κάνω υποχωρήσεις. Και τα τελευταία δεν ειναι λίγα.
Αλλα απλά αυτά που παίρνω περισσότερα.  ;D ;D :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Και προσωπικά για μένα, δεν θα μπορούσα να είμαι με ενα μοντάκι που το πήρα μεν φτηνά, αλλα με καρφωμένο στο μυαλό μου το "όσο κρατήσει". Επειδή ΔΕΝ εχω λεφτά, δεν εχω αυτήν την πολυτέλεια του να ξεμείνω. Αστοχίες εχουν τα πάντα βεβαια, αλλα εδώ η στατιστική βγάζει το πρόβατο θριαμβευτή.
Και εχοντας σπάσει δυο V6 εγώ και αλλα 4 η Συμβία, δέν μας παίνει.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #394 στις: Μαρτίου 15, 2013, 14:03 »
Και άμα φτάσουμε σε σημείο να το συγκρινουμε με το vamo ειδικά, που μιλαμε για ένα mod που βγήκε στην κυκλοφορία με ελαττωματικό ελατήριο, και ζεστενοντουσαν mod και μπαταρίες..... Ήμαρτον δηλαδή....
Οκ... το vamo είναι κορυφή! Κι ας μην έχεις ιδέα από πιο εργοστάσιο κατασκευάζεται.... κι αν σου πάθει κάτι, πάει κάδο κατευθείαν (είτε μετά από μια μέρα η από 3 μήνες).
Το provari είναι πανάκριβο, κακάσχημο, και βγαίνει και σε χρώματα για ντιντίδες!!!!

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #395 στις: Μαρτίου 15, 2013, 14:05 »
ΕΙΔΕΣ;; Αυτό ακριβώς εννοώ!!  :wall:
Εγώ γράφω κάτι αρνητικό για το προβάρι λοιπόν( και την ίδια στιγμή που το γράφω τώρα φοβάμαι για τη σωματική μου ασφάλεια, ή έστω για την παραμονή μου στο φόρουμ.. ), error μηνύματα, δυσαναλογία κόστους παροχής (μπαταρία παραμένει μόνο, για αυτά τα λεφτά θέλω τουλάχιστον wifi) υπερβολικά δύσχρηστο μενού. Και για να μη ρωτηθώ αργότερα, ναι, έχει τύχει κι εγώ να το δω από κοντά και πως δουλεύει, και με αυτή τη συνθήκη πήρα κάτι άλλο. Αλλά όποιος το πήρε και πιστεύει ότι τα άξιζε είμαι πολύ υπέρ και μπράβο του του παιδιού. Αυτό όμως δεν αναιρεί τα αρνητικά του, όπως ούτε και του βαμιού
 (το βάμο του βαμιού το βάμο ΩΩΩ βάμο ;) )
ευαίσθητοι πόλοι, προσοχή σε πεσίματα και στροφές, και το ελατήριο της αρχής που γράφτηκε όπως βλέπω πριν καν τελειώσω το μήνυμα
ναι λοιπόν οι κάτοχοι του προβαριού δεν ξεκινάνε τα vs......................... :confused1: :confused1:


edit:τα ίδια άκουγα και τότε για το λαβάκι το πρώτο, κι ακόμα και τώρα, και μετά από κυριολεκτικό μπάνιο σε υγρό μέσα κι έξω από χώρο μπαταρίας, πεσίματα και λοιπά, αντέχει ρε παιδιά, και δίνει ρεύμα, κι εγώ όταν το πήρα αυτό ήθελα να δίνει ρεύμα...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #396 στις: Μαρτίου 15, 2013, 14:06 »

Υπάρχει! Το μίνι είναι τεράστιο, η αισθητική του δέν μου αρεσει, οπως και το κουμπί του.


Εχεις δικιο. Κι εμενα στη Ferrari Enzo δε μου αρεσαν οι 22αρες ζαντες κι ο λεβιες ταχυτητων.
Γι' αυτο και πηρα ενα opel astra.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #397 στις: Μαρτίου 15, 2013, 14:52 »
exispathi εισαι αρχάριος και το κακό ειναι οτι γράφεις για φανμποισμούς κλπ απλα ο ορισμός του τρόλλινγκ. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #398 στις: Μαρτίου 15, 2013, 15:04 »
οκ................ αν τη γλιτώσω με ένα αρχάριος θα θεωρηθώ και τυχερός.. Πάντως ατμίζω ενάμιση χρόνο, και πριν γράψω για τους φανμποισμούς το έχω δει και δυστυχώς το ίδιο το μήνυμα σου το επιβεβαιώνει. Δε κάνω αντιπαράθεση για να προκαλέσω οργή, αλλά παραθέτω μία άποψη. Λέω πως έχει αρνητικά που προφανώς σε αναλογία με θετικά και τιμή ο καθένας τα ζυγιάζει, αλλά δε σημαίνει πως επειδή κάποιος είχε ένα βάμο κι ένα προβάρι στα χέρια του και διάλεξε το προβάρι, όοοολοι θα διάλεγαν το προβάρι. Όπως και εγώ όταν τα είχα στα χέρια μου και ζύγιασα τα δεδομένα κατέληξα στο βάμο. Όχι επειδή τότε μου λείπανε, δε θεώρησα ότι δίνει όσα ζητάει. Κι εδώ είναι η διαφορά με το θέμα του όπελ άστρα που απλά μπορεί να μην τα έχεις, ενώ στο μοντ μπορεί να τα έχεις, αλλά (ωχ θε μου τι θ'ακούσω τώρα, τουλάχιστον δεν έχω πει που μένω...) ΓΙΑ ΜΕΝΑ, δεν τ'αξίζει τα λεφτά του.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #399 στις: Μαρτίου 15, 2013, 15:11 »
Στην τελευταία φράση σου εγώ συμφωνώ.
Αλλα όσο παίζει σε ενα μονοπώλιο ποιότητας, και όσο μετράμε τα αλλα μόντ με σημείο αναφοράς αυτό, και τελικά όταν σχεδόν πάντα υπολογίζουμε πόσα απο το άλλο παίρνουμε με τα λεφτά απο το προβάρι, για να τα έχουμε καβάτζα ΟΤΑΝ χαλάσουν, (οταν και όχι αν) τόσο θα εξακολουθεί δυστυχώς να παίζει μόνο του.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #400 στις: Μαρτίου 15, 2013, 15:21 »
Αγοράζεις 4-6 vamo και δεν πρόκειται να ξεμείνεις.
Κι αν το θες πιό πονηρά, αγοράζεις ένα Ζ + ένα vamo και σου μένουν και λεφτά να πάρεις το νέο μοντέλο μόλις θα κυκλοφορήσει.
Δεν ξεμένεις, έχεις ποικιλία και πάντα στην μόδα!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #401 στις: Μαρτίου 15, 2013, 15:24 »
Alexmach αυτό το δέχομαι,  έχω ακούσει κόσμο που τους χάλασαν πολλά μοντάκια κινέζικα. Κι επειδή έχω προσέξει μηνύματα σου, και στην καταστροφή πραγμάτων σε συναγωνίζομαι αν μου χαλάσει μπορεί να πάρω κάτι άλλο.  Παράδειγμα, έχω αλλάξει καμιά δεκαριά κινητά στη ζωή μου, τα οποία ΟΛΑ ή τα έχασα ή τα έσπασα. Τα τρία από αυτά που ήταν άθραυστα, τα έσπασα, κι ακόμα κι αν το προβάρι αποδεικνυόταν ότι άντεχε στη δοκιμασία exispathi μπορεί να το έχανα, εκεί μου βγαίνει λίγο εκτός. Δεν τρελαίνομαι και για το μενού του, και δε το λέω για να ανεβάσω το βάμο. Το darwin μου άρεσε για παράδειγμα, και μενού και αντοχή, και amp limit, και όσο κι αν φαίνεται περίεργο εμένα μου άρεσε πολύ και σε εμφάνιση. Γιατί πήρα το βάμο; 10% να μην το χάσω και κλαίω, 10% ενσωματωμένη μπαταρία που πρέπει να το στείλεις πίσω για επισκευή αν πεθάνει και 80% ότι ποτέ δεν είναι σε διαθεσιμότητα. Προς το παρόν αν μου χαλάσει, σπάσει ή ότι, θα πάω να πάρω ένα βάμο. Εκτός κι αν έχει κυκλοφορήσει κάτι που μ'αρέσει καλύτερα όπως σωστά ανέφερε κι ο sensk3

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #402 στις: Μαρτίου 15, 2013, 15:36 »
exispathi Τα λεφτα του τα αξίζει και με το παραπάνω και ίσως είναι το μόνο που τα αξίζει. Το οτι είναι ακριβό ναι είναι.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #403 στις: Μαρτίου 15, 2013, 15:40 »

Προς το παρόν αν μου χαλάσει, σπάσει ή ότι, θα πάω να πάρω ένα βάμο.

Θα εχεις καταληξει μεσα σε 1-2 χρονια να εχεις δωσει τα χρηματα που κανει ενα provari και θα ατμιζεις αυτα τα 1-2 χρονια με μετρια mod.
Αυτο δεν εχω καταλαβει με εσας που επιλεγετε ενα mod των 40€ και μετα απο 6 μηνες οταν χαλασει ενα αλλο mod των 40€ και μετα απο 6 μηνες αλλο ενα.
Αντιθετως, θα μπορουσες σε ενα χρονο να εχεις δωσεις μολις 30€ και να ατμιζεις με provari (170€ να το αγορασεις, 140€ να το πουλησεις).

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #404 στις: Μαρτίου 15, 2013, 15:47 »
Οχι.
Είναι 170 να το αγοράσεις! Τελεία!
Τι παει να πεί μείον οταν το πουλήσεις? και αν εχει τα χάλια του? και αν δε θες να το πουλήσεις?
Απο την τσέπη ποσα θα βγουν ειναι το θέμα, και εκεί το προβάρι φυσικά και χάνει κατα κράτος. Είναι το ακριβότερο.
Ποτέ στην ζωή μου δεν υπολόγισα αξία μεταπώλησης. Και να την υπολογίσω, και πάλι τα ίδια λεφτά θα βγούν απο την τσέπη μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos