vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ασχοληθηκατε με επισκευασιμους ατμοποιητες?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Μια εβδομάδα.
[Edit: Αν δεν ήταν το φόρουμ, δεν ξέρω πόσο καιρό ακόμη θα ήμουν με eGo]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2015, 16:31 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος kotsilaris

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
μετα απο 2 μηνες.

Αποσυνδεδεμένος Eddie93

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Αρχισα να ασχολουμαι με επισκευασιμους ατμοποιητες μετα απο 6 μηνες ατμισματος, για το λογο οτι δεν ειχα και καποια μπαταρια της προκοπης για να τοποθετησω επισκευασιμο, μεχρι που απεκτησα ενα iStick και λεω "ωρα να δω γιατι τετοιος χαμος με τους επισκευασιμους"... Οποτε πηρα εναν κλωνο Nimbus για να μαθω να στηνω αντιστασεις, γιατι μπορει και να τον παρατουσα... Ε,λοιπον μεχρι σημερα δεν τον εχω παρατησει. Τον χρησιμοποιω τακτικα (αν και δεν ειναι τοσο βολικος για καθε μερα, αλλα who cares...), δοκιμαζω διαφορα στησιματα κλπ. Αλλο πραγμα μιλαμε... Καμια σχεση με τους εργοστασιακους. Συντομα ευελπιστω και με RBA  :angel:

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Στους 2 μήνες και δεν υπάρχει επιστροφή σε εργοστασιακούς!

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Στον μήνα επάνω...genesis και από τότε παρέμεινα εκεί. ;)

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Ξεκίνησα πολύ σύντομα με επισκευάσιμο σε tank, σε μια εποχή όμως που δεν υπήρχαν οι εργοστασιακοί που υπάρχουν σήμερα, με τις τόσες ρυθμίσεις κι επιλογές σε έτοιμες φιλτροαντιστάσεις.
Όντως, με τους επισκευάσιμους έχεις πάρα πολλές επιλογές σε στησίματα και δοκιμές, όμως οι διαφορές τους ως προς το ατμιστικό αποτέλεσμα-ειδικά όταν μιλάμε για χαμηλά watts ατμίσματος (π.χ. μεταξύ 8-12)- δεν είναι μεγάλες κι η ευκολία χρήσης των εργοστασιακών δεν συγκρίνεται με το "παίδεμα" των επισκευάσιμων.

Αν ξεκινούσα σήμερα να ατμίζω, σίγουρα δεν με θα κάλυπτε μια απλή μπαταρία τύπου ego με 650Mha και ένα clearomizer 2,1Ωμ με 1,2ml χωρητικότα υγρού, όμως θα έμενα πολύ ευκολότερα σε έτοιμους εργοστασιακούς με μια πολυβολτική μπαταρία ή ένα κουτάκι ή μια -τελοσπάντων- από τις μυριάδες vv/vw συσκευές που κυκλοφορούν.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

ξεκίνησα το ψάξιμο για επισκευάσιμο από την πρώτη μέρα αλλα ο πρώτος επισκευάσιμος ήρθε 1 και κάτι μηνα μετά
δεν έχω ξανά ακουμπήσει εργοστασιακό
DIY υγρα αμέσως μετά το πρώτο 30μελο

Ειμαι μολις μια εβδομαδα ατμιστης.Ξεκινησα με istik30w και ατμοποιητη icube 16 ο οποιος την επομενη περαμα τον αντικατεστησα με nautilo mini.Tην πεμπτη μερα πηρα ipv mini 70w με subtank mini και σημερα μολις συμπληρωσα εβδομαδα εφτιαξα την πρωτη μου αντισταση.Αλλο πραμα..... :) :) :) ....συντομα με βλεπω και με kayfun lite plus.... :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
λαου λαου να το πας αλλιως μετα θα βαριεσαι  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος pmgpanos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Μετά τον πρώτο μήνα με ένα dripping rda της smoktech και ήταν αυτός που με κράτησε στο ηλεκτρονικό μαζί με το mvp, διότι πριν το ήθελα το κανονικό.

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Περίπου 6 μήνες με τυχαίους εργοστασιακούς, τελευταίος ήταν ο boge νομίζω.
Vision Eternity ο πρώτος επισκευάσιμος μου.
Dripper Pro ο επόμενος.
2,5 χρόνια μετά kayfun lite plus, Kayfun v4, Marquis Dripper, και Subtank Mini. Και περιμένω Derringer και El Cabron Rdas.
Ένα υπέροχο χομπι έχει καταλήξει το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από ένα χρόνο ατμιστής ακόμα δεν έχω κάνει το μεγάλο βήμα :'( από τους εργοστασιακούς στους επισκευάσιμους. Φοβάμαι τα τόσα προβλήματα που διαβάζω στα νήματα των επισκευάσιμων ότι αντιμετωπίζουν διάφοροι και ανησυχώ ότι δεν θα μου φτάνει ο χρόνος για δοκιμές και πειράματα για επίλυσή τους :hmmm: .

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Μπήκα στους επισκευάσιμους μετά απο 3 μήνες.
Και απλά δεν υπάρχει γυρισμος στους εργοστασιακούς  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από ένα χρόνο ατμιστής ακόμα δεν έχω κάνει το μεγάλο βήμα :'( από τους εργοστασιακούς στους επισκευάσιμους. Φοβάμαι τα τόσα προβλήματα που διαβάζω στα νήματα των επισκευάσιμων ότι αντιμετωπίζουν διάφοροι και ανησυχώ ότι δεν θα μου φτάνει ο χρόνος για δοκιμές και πειράματα για επίλυσή τους :hmmm: .
Και εγω αυτα διαβαζα και με αποθαρρυναν να ασχοληθω με επισκευασιμους (10μηνες ατμιστης )αλλα μετα απο 2 μηνες σε επισκευασιμους μπορω να πω οτι περισσότερα προβληματα ειχα με τους  εργοστασιακούς παρα τωρα!Ποτέ  καμενο ,ποτέ υποτροφοδοσια ποτέ  τζουφια κεφαλη,ποτέ  εργοστασιακοι ξανα δεν υπαρχει επιστροφη!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος lef46

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
εγω τον 3 μηνα περασα στους επισκευασιμους,φυσικα μετα απο πολυ διαβασμα εδω μεσα :o

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364