vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Υγρά Mr. Good Vape

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά Mr. Good Vape
« στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:53 »
Είδα πως κυκλοφόρησαν Ελλάδα από Smartsmoke....έχοντάς τα ακουστά, δεν άντεξα, έγινε παραγγελία
2 κομματιών, Karma Cream και Bahama Mama, αμφότερων στα 12mg.




Μία πρώτη σύνοψη του Karma Cream: ώριμο, ζουμερό ροδάκινο ( μου δίνει την άισθηση του μισοανοιγμένου ροδάκινου
χουφτωμένου στην παλάμη που αρχίζει να στάζει τα υγρά του καθώς το πιέζουμε...) στην εισπνοή...ροδάκινο μαζί με απαλή,
ημίγλυκη προς γλυκιά κρέμα στην εκπνοή. Δεν είναι ουδέτερο ούτε πικρό ή ξινό, είναι γλυκό υγρό. Δεν με τρελαίνουν τα γλυκα,
αλλά το συγκεκριμένο είναι σκέτη απόλαυση.... από εχθές το κάνω συνέχεια, δεν με έχει κουράσει στιγμή.
Η παραγωγή ατμού, δεν το συζητάμε είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα, όπως και το χτύπημα, που δεν το περίμενα από "φρουτοπιοτό"
να πω την αλήθεια....θα το προτιμούσα πολύ σε 9mg, αλλά δεν...

(Δοκιμή σε Joeyetech eGo ONE, 1.0Ω με την μπαταρία φορτισμένη, άρα γύρω στα 14-16W)

Μία πρώτη ιδέα από Bahama Mama, μιας και το έχω δοκιμάσει πολύ λίγο: σαφώς γλυκύτερο από το παραπάνω, έντονη η γεύση
του ανανά, της μπανάνας και της καρύδας μαζί με καραμέλα και επίγευση από την κρέμα μαζί με την γλυκάδα από όλα τα φρούτα μαζί....
Γευστικό σοκ την πρώτη φορά που το γεύτηκα, μετά τις πρώτες ρουφηξιές για ώρα με "τσιμπολογούσαν" οι γευστικοί κάλυκες της γλώσσας
μου με μικρές εκρήξεις γεύσης...πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό! Περιμένω προσεχώς για πιο ενδελεχή ματιά.

(Δοκιμή σε κλώνο Kayfun Lite PLus, 0.30 Kantal, 2.0Ω, στα 16W)


Αυτά προς το παρών, όσοι από τους έμπειρους - και μη - "γευσιγνώστες" μπορείτε να περιγράψετε εδώ την εμπειρία σας. :)

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 19:16 »
Τα εφερε και το Dr Antismoke, ακουω καλα λογια για αυτα τα υγρα, και απ'οτι ξερω πρεπει να ειναι premium, η τιμη τους ειναι ομως αρκετα τσιμπιμενη (για ακομα μια φορα) εδω στην ελλαδα. Και εμπασι περιπτωση θα μπορουσαν να φερουν και τιποτα 15ml για να μπορουσε ο κοσμος να τα δοκιμασει λιγο πιο ανετα σε πιο προσιτες τιμες.

Αποσυνδεδεμένος Makisss

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 09:57 »
απο καταλυπαστην αντισταση  πως ειναι? Εχω ακουσει οτι δεν "αγαπουν" τα πλαστικα tank... γνωριζει καποιος κατι?

Αποσυνδεδεμένος themistoklis24

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 20:01 »
πηρα χθες το dabble dooyah απο τον Βασιλη στο smartsmoke στη Θερμη Θεσσαλονικης.
Εχω να πω οτι ολες οι γευσεις της σειρας ειναι πολυ ωραιες και ξεχωριστες. η συγκεκριμενη που πηρα για τα γουστα μου ξεχωρισε απο ολες τις αλλες. Εχει μια δοση καραμελας οχι ομως τοσο οσο να σε μπουκωνει. Επισης νομιζω οτι καταλαβαινω λιγο μαυρη ζαχαρη με μια ελαχιστη πολυ διακριτικη δοση γλυκιας κανελας.
Γενικα εγω τα υγρα μου τα αραιωνω με μηδενικη λογω κοστους και ακομη και τοτε, η ενταση της γευσης δεν μειωθηκε σχεδον καθολου.
Με λιγα λογια δεν μπορω να αφησω το μοντακι απο το χερι γιατι ειναι πεντανοστιμο χαχαχαχαχα......
Τελος θελω να ευχαριστησω τον Βασιλη για την υπομονη του που μολις ανοιξε το μαγαζι τον παιδευα με τα δοκιμαστικα. χαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 20:30 »
έχουν ξεφύγει τελείως τα υγρά στις τιμές, πάνω από 10 ευρώ δεν θα έπρεπε να πουλιέται κανένα,
και 10 ευρώ που λέω πολλά είναι 6 με 7 είναι το σωστό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 20:39 »
Έχω ρίξει αρκετό διάβασμα γι αυτά τα υγρά, και σίγουρα είναι στη λίστα μου για δοκιμή το συντομότερο δυνατόν!!!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 21:06 »

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 10:12 »
Πολύ  καλά  και ψαγμένα  υγρά  …………… ;)
 

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 11:45 »
Θεωρούνται Νο1 στα γλυκά υγρά.
Εγώ πήρα:
Karma Cream,πολύ ωραίο για όλη την ημέρα υγρό,όπως ακριβώς το περιέγραψε και ο johnny στην αρχή
dabble dooyah επίσης καταπληκτικό όχι πολύ γλυκό (να σε μπουχτίζει)
Sweet lovin πολύ έντονο άρωμα φρούτων φέρνει πολύ στην τσιχλόφουσκα όπως λεει η περιγραφή του,νομίζω όχι για όλη την ημέρα (παραλίγω να πάθω ζάχαρο  :)) ) αλλα για ευχάριστα δροσερά διαλείματα κατα την διάρκειά της
Καταλαβαίνεις αμέσως πάντως οτι έχεις να κάνεις με ανώτερης ποιότητας υγρά και αυτό εμένα με ελκύει πολύ και δεν αφήνει την τιμή να με επηρεάσει

Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 17:48 »
Είναι διάσημα γλυκά υγρά αναπλήρωσης απο Αμερική,επισημος εισαγωγέας στην Ευρώπη ειναι ο MM vapors(DID,Poldiac,Nanos,over one κλπ) και ο αποκλειστικός προμηθευτής στην Ελλαδα ο Dr Antismoke!!! Τα διασημότερα και προσωπικά τα δυνατότερά τους,ειναι 1) Moon Sugar.   2)Karma Cream.    3)Bahama Mama. Για τα δύο τελευταια εχουν γραφτει κριτικές παραπάνω,εγω θα μιλήσω μόνο για το Moon Sugar.Ειναι ισως το καλύτερο butterscotch υγρό που εχω δοκιμάσει μεχρι τώρα.Στο inhale μου ερχεται μια μοναδική,πλούσια γευση καραμέλας βουτύρου σαν εκείνες τις καραμέλες (φλόκες)του Λάβδα που τρωγαμε πιτσιρικάδες με το χρυσό περιτυλιγμα και την αγελαδίτσα.Στο exhale νιώθω κάτι που με παραπέμπει στο τριμένο μπισκότο που χρησιμοποιούν οι ζαχαροπλάστες σαν βάση για το cheesecake και τις τάρτες.Παρολο που τα Mr GoodVape θεωρούνται πολύ γλυκά υγρά,το Moon Sugar διαφέρει απο τα υπόλοιπα και το βάζω στην κατηγορια των all-day vaping juice.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 12:23 »
Παιδιά, βαθμονομήστε λιγάκι τον χαρακτηρισμό "γλυκά" υγρά. Σε σύγκριση ας πούμε με παρόμοια gourmet από την Five Pawns, όπως Gambit ή Castle Long, πως συγκρίνεται η "γλυκάδα" των Mr.Good Vape. Γιατί ανησυχώ μήπως είναι πολύ μπουχτιστικά εν τέλη.

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 09, 2015, 13:11 »
Κατά την γνώμη μου πάντα,εάν στα 10 το Castle long είναι στο 6,τα Mr good vape κυμαίνονται από 7 εώς 9.
Εάν σου αρέσουν οι γλυκιές και φρουτένιες γεύσεις πρέπει να τα δοκιμάσεις.Εάν θεωρείς το Castle long μπουχτιστικά γλυκό,μην μπείς στον κόπο και στα έξοδα.

Το καλύτερο βέβαια είναι να βρείς τρόπο να τα δοκιμάσεις πριν κάνεις οποιαδήποτε αγορά και να κρίνεις μόνος σου.

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 20:06 »
Προσωπικά έχω αρρωστήσει με το Sundae Fundae.
Υπ'οψιν ότι δεν ήθελα να ακούσω για νόστιμα υγρά, δεν μπορώ να το χαρακτηρίσω αλλιώς, αφού είμαι λάτρης των καπνικών γεύσεων.
Αξίζει σίγουρα να περάσετε να τα δοκιμάσετε, εάν είστε Θεσσαλονίκη σε Kayfun παρακαλώ στον Dr Antismoke, γιατί οι γεύσεις τους είναι τόσο ευχάριστα περίπλοκες έτσι απλά χωρίς να κουράζουν.




Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 21:53 »
Το   Sundae Fundae    ειδικά    κρύβει  αρωματικό  πλούτο

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 18:50 »
Παιζει καμια εκπτωση για το forum ή κατι άλλο; Δεν τα λες και φθηνα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364