vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Tem, vasilis27p, Lazy Dog

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"

Αποσυνδεδεμένος dimitra1986

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 16, 2015, 00:53 »
Nutty buddy cookie  :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 16, 2015, 01:10 »
Πριν απο κανα μηνα ειχα βρεθει σε καταστημα και ειχα μυρισει (δεν υπηρχε η δυνατοτητα δοκιμης) καμια ντουζινα American Stars.
Σχεδον ολα μου φανηκαν αδιαφορα με εξαιρεση τα δυο cheesecake (strawberry, blueberry) τα οποια και πηρα.
Το strawberry δεν καταφερα να το ατμισω καν, μου εβγαζε μια πικρη-ξινη γευση κατα την εκπνοη που δεν αντεχοταν.
Το ιδιο ισχυε καπως και με το blueberry, αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο κι ετσι ηταν καπως πιο υποφερτο.
Τα δωρισα και τα δυο στην προηγουμενη συναντηση εδω στην Πατρα κι απ' οτι εμαθα τα τιμησαν δεοντως. :D

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 11, 2015, 23:16 »
Από χτές ατμίζω το Nutty budy cookie 12mg σε evod και το βρίσκω πολύ καλό. Είναι αρκετά γλυκό και κάποια στιγμή με λιγώνει, αλλά με τον καφέ πάει πολύ.  :thumpup:   

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars": Easy Rider
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 23, 2015, 20:27 »
Πρόσφατα μου ήρθε το Easy Rider ως δωράκι από το Atmology.

Το βρίσκω πολύ ευχάριστο αλλά το αραιώνω απαραίτητα γιατί η ένταση της γεύσης μου φαίνεται υπερβολική για τα γούστα μου.

Αυτό που καταλαβαίνω ως πρωταγωνιστή είναι το μπισκότο της FA, με κάτι αλκοολικό (ρούμι;) στο υπόβαθρο.
Το καπνικό στοιχείο δεν το βλέπω αλλά γενικά έχω μια δυσκολία σε αυτό με το 95% των υγρών που χαρακτηρίζονται ως καπνικά.

Βαθμολογία 8.5/10.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2015, 11:20 από zilberto »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 23, 2015, 20:33 »
Κάπως έτσι το βρήκα και γω, το κακάο ή σοκολάτα δεν το αντιλήφθηκες?
Επίσης και γω το σπάω με 1:1 βάση γιατί είναι πολύ βαρύ ,οπως και το nutty budy cookie , 2 νέα υγρά που δοκίμασα to red indiana και το jamaican fruits δεν ήταν τόσο έντονα στην γεύση αλλά δεν μου άρεσαν καθόλου .

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 23, 2015, 21:17 »
Σημερα το δοκιμαζε ενα παληκαρι σε ενα καταστημα που ημουν κι εγω εκει και ειπε ακριβως αυτο,του εβγαλε λιγο σοκολατα στη γευση

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 23, 2015, 21:25 »
το κακάο ή σοκολάτα δεν το αντιλήφθηκες?
Χμ.. ξέχασα να πω έχω μια τέτοια "γλωσσική αναπηρία" και στη σοκολάτα :D

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 14, 2015, 13:14 »
Παραγγείλαμε, από μια προσφορά που βρήκαμε, 5 διαφορετικές γεύσεις από τα συγκεκριμένα υγρά, με το αγόρι μου. Η αρχική μας εντύπωση δεν ήταν ιδιαίτερα θετική. Η αλήθεια είναι πως είχα υψηλές προσδοκίες, λόγω των περιγραφών των γεύσεων, οι οποίες απογοητεύτηκαν. Θα τους δώσω λίγο χρόνο, να τα δοκιμάσω κάποιες φορές και θα επανέλθω, αλλά με μια πρώτη επαφή, μπορώ να πω ότι δεν ήταν καθόλου αυτό που περίμενα!

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 14, 2015, 13:19 »
Επειδή και εγώ προσωπικά είχα παρόμοια πρώτη εντύπωση για τα συγκεκριμένα υγρά, νομίζω ότι έχει να κάνει με τις έντονες τους γεύσεις.. Νομίζω είναι για όσους αρέσουν τα γλυκά υγρά περισσότερο...

Ποια υγρά πήρες;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2015, 13:33 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 14, 2015, 22:57 »
Κι εμένα σε γενικές γραμμές μου αρέσουν τα γλυκά υγρά και οι έντονες γεύσεις. Αλλά τα συγκεκριμένα δε μου έκατσαν και πολύ καλά.
Πήρα το jamaican fruits και το blue magic, τα οποία μου άρεσαν καλύτερα από όλα, το R2Y2 και το big swapple, από τα οποία το πρώτο μόνο του δεν..., το δεύτερο έτσι κι έτσι, αλλά σε συνδυασμό αυτά τα δύο τα ατμίζω πολύ ευχάριστα, και τέλος το strawberry cheesecake, που δε μου έκατσε καθόλου μα καθόλου καλά. Θα τα ατμίσω ακόμα να αποκτήσω πιο ολοκληρωμένη άποψη (όλα εκτός από το τελευταίο) και οψόμεθα!
Εσύ ποια έχεις δοκιμάσει και ποιες οι εντυπώσεις σου;

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 16, 2015, 12:57 »
To Easy Rider και Peanut Butter Cupcake δεν μου άρεσαν καθόλου, big swapple jamaican και strawberry cheescake μέτρια... Αυτά που μου άρεσαν ήταν το blueberry cheescake και το strawberry fields

Αποσυνδεδεμένος Artista

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 03, 2015, 14:16 »
Το Easy Rider εχει γινει το καθημερινο μου . Εντελως τυχαια ηταν το πρωτο υγρο που δοκιμασα , και για καλη μου τυχη ηταν το καταλληλο για τον ουρανισκο μου . Κραμα γευσεων τιραμισου-μπισκοτα digestive-νοτες σοκολατας-πραλινα φουντουκιου-υπονοια αλκοολ , ισως bourbon(jack daniels μου εφερε λιγο). Αυτα αντιλαμβανομαι εγω , παντως απο στομα σε στομα διαφερει να ειστε σιγουροι . Κανενας φιλος μου που το δοκιμασε δεν ειπε τα ιδια με εμενα ,ολοι εβρισκαν κατι διαφορετικο . Πειρασμος το συγκεκριμενο , σε κερδιζει με την πολυπλοκη γευση του , ορισμενες φορες κουραζει κιολας απο την γλυκαδα . Για μενα αγαπημενο


Επισης συμπαθητικο απο τη σειρα το coco choko και το r2y2 . Ιδιαιτερες γευσεις το Grasshoper και το old Toby , μονο για λιγους ουρανισκους , μιας και ειναι υπερβολικα εντονα και κουραστικα αν δεν εισαι ο τυπος που θα ευχαριστηθεις την μενθολη 

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 11, 2015, 20:20 »
Εγώ δοκίμασα πρόσφατα ρε παιδιά το Easy Rider 6mg στον The Dripper και μου έβγαλε τρελή "βουτυρίλα". Υπάρχει και κάτι σοκολατοειδές βέβαια, αλλά δε μπορώ να ξεπεράσω αυτή την ένταση της "βουτυρίλας" που μου βγάζει κατευθείαν.

Αποσυνδεδεμένος Artista

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 12, 2015, 13:51 »
ειναι τρελο αινιγμα το Easy Rider . Οσο το ανεβαζεις βατ εστιαζει σε μερικα κομματια γευσεων του οπως αυτη η βουτυριλα που λες. Δοκιμασε να κατεβεις λιγο βατ και να πετυχεις το σημειο που θα σου καθεται καλυτερα . Για μενα σε 1,4 αντισταση κανθαλ (micro) στο επισκευασιμο του subtank mini v2 , στα 11,5 watt μου βγαζει το sweet spot(γευομαι περιπου αυτο που μυριζει το μπουκαλι)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 12, 2015, 20:55 »
Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω όσον αφορά το συγκεκριμένο υγρό και βουτυρίλα. Προσωπικά τρέφω μεγάλη απέχθεια σε οτιδήποτε μοιάζει με βούτυρο, και αν αυτό το υγρό είχε κάτι τέτοιο, θα είχε φύγει νύχτα από τον ατμοποιητή μου όταν το δοκίμαζα. Όπως έγινε με κάτι Miss Maple, cheesecake και το R2Y2 ή όπως το λένε, της ίδιας εταιρείας!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364