vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Tem, th3ofilos, thanos1071, camber

Twitter

Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 02:29 »
Άντε, το κόψαμε το ρημάδι. Κυλινδρικό ήταν, γι αυτό και τα πρώτα mods είχαν το σχήμα σωλήνα. Άντε, βάλαμε και την vg στο κόλπο... για πολλά ντουμάνια, να μας θυμίζουν τα παλιά... Άντε, ο ατμός μπαίνει στο μάτι μας και δεν μας κάνει να δακρύζουμε, ούτε καν ο ατμός του διπλανού μας... Όμως, μάλλον ξεφεύγουμε από τον τσιγαρίσιο λώρο... και ιδού τα κουτάκια  !!! Ποιο είδος μπαταριοθήκης προτιμάτε και ΓΙΑΤΙ;
Να δικαιολογήσετε την απάντησή σας  ;D
Μία επιλογή μόνο (προφανώς) την οποία μπορείτε να αλλάξετε.
Αποτελέσματα ορατά στον καθένα, αφού δεν ενδιαφέρει το αποτέλεσμα, αλλά το γιατί


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 02:40 »
Σωληνες για δυο λογους.
Πρωτον, δενουν πιο ομορφα αισθητικα με τους ατμοποιητες (αν βγουν παραλληλογραμμοι επισκευασιμοι, το συζηταμε)
και δευτερον, βολευουν περισσοτερο στην τσεπη, οι γωνιες των κουτιων με τσιμπανε. ;D

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 02:57 »
Ειναι λιγο παγίδα η ερώτηση γιατι εξαρτάται απο το κουτί και εξαρτάται απο τον σωλήνα...
κατα κανονα προτιμώ (τώρα πια) κουτιά αλλα αντι ενος mvp ας πούμε θα προτιμούσα ένα P3...  ;D 
Αντιθέτως αντι ενός vamo εννοείται πως θα προτιμούσα ένα Istick! ;)


Κουτια γιατι είναι πιο πρακτικα, πιο εργονομικά στον σχεδιασμό,δεν πέφτουν/τσουλάνε απο το τραπέζι τόσο εύκολα όσο τα σωληνωτά και γιατι είναι πιο όμορφα απο τους σωληνες.
Τα σωληνωτα mod είναι όλα ενας σωλήνας με κουμπί. Στα κουτάκια δεν ισχύει αυτο γιατι είναι μεν "κουτιά" αλλά ερχονται σε πολλά διαφορετικά σχήματα με διαφορετικές θέσεις κουμπιών.
Τέλος, τα κουτια ειναι πιο εκκεντρικά στην εμφάνιση ενω τα σωληνωτα θυμιζουν (με πολύ φαντασία) πούρο...

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 03:00 »
Σκασίλα μου, τη δουλειά τους να κάνουν....

Το κάθε ένα έχει τα δικά του + και -. Οι σωλήνες είναι πιο όμορφοι, αλλά η αίσθηση του κουτακίου στο χέρι μού αρέσει. Επίσης το γεγονός ότι το κουτί δεν κυλάει από το τραπέζι είναι μεγάλο + για μένα.

Τείνω να καταλήξω στο: μηχανικοί σωλήνες, ηλεκτρονικά κουτάκια.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 09:39 »
Σωλήνες, εύκολα!

Μέχρι στιγμής, τρία κουτάκια έχω πιάσει στα χέρια μου, το Hana του Renesis, το MVP 2 της Snowflake και το iTaste VTR.
Το Hana ήταν μικρό. Το MVP ήταν μικρό. Το VTR που ανταποκρίνεται στα κριτήριά μου, έχει το κουμπί στην πιο λάθος θέση που θα μπορούσε.
Δεν τη συμπαθώ προσωπικά την αίσθηση του κουτιου, αν ήθελα να έχω κάποιο θα το έπαιρνα για οπτικούς και μόνο λόγους και μάλλον θα ήταν το AL Mood. Προτιμώ σωλήνες, επ' ουδενί διακριτικούς και κατά προτίμηση με DNA30. Τώρα, το ότι δεν έχω αποκτήσει ακόμα κάτι τέτοιο και κυκλοφορώ με SVD, οφείλεται στο ότι ακόμα περιμένω κάποια κατασκευή με 266650.

Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 09:39 »
Σουλήνας  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 09:43 »
την δουλειά του να κάνει...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 09:48 »
Κουτακια και κανουν την δουλεια τους και τα αφηνεις οπου γουσταρεις και ειναι και ελαφρια με αποτελεσμα το καλοκαιρι να το εχεις στην βερμουδα χωρις να φοβασαι μην σου βγει κανα κωλομερι εξω απο οτ βαρος της σωληνας. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 09:52 »
Σωλήνας μικρός δικιά μου κατασκευή με kick, 18350, leo dripper  για πολύ low profile ατμισματα.
Vamo τον περισσότερο χρόνο με 18350 & kfl+ ή leo dripper
Hana modz κουτάκι dna 30 για τα ζόρια και τα σύννεφα...


Γενικά με εξυπηρετούν οι σωλήνες περισσότερο σε σχέση με τα κουτάκια, αλλά όλα έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 10:00 »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 10:13 »
Οταν ειναι για εξοδο εχω το κουτακι του Seb ελαφρυ και διακριτικο

τωρα αν θελω μεγαλυτερη αυτονομια στο σπιτι χρησιμοποιω κα το Elevator

παντως το καλοκαιρι και στην παραλια το κουτακι μια χαρα με βολεψε το ελιωσα :)) :)) :)) :)) :))




Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 10:49 »
Σωλήνα, γιατί γίνεται ένα σώμα με τον ατμοποιητή, επίσης  μου αρέσει και περισσότερο σαν αίσθηση στο χέρι και στην τσέπη.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 11:16 »
Αισθητικα, γενικα ο σωληνας υπερτερει λογω της συνεχειας στις γραμμες που χαριζουν οπτικη αρμονια,οπως θα ελεγε και ενας σχεδιαστης.  :)
Απο αποψη χρηστικοτητας κουτι!

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 11:30 »
Στο σωλήνα κι εγώ. Βλέπω και θαυμάζω ορισμένα κουτάκια (seb, vaporshark) και ενώ στο χέρι μου κάθονται στο μυαλό όχι.
Θα δούμε, νωρίς είναι ακόμη... 

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ορθογώνια παραλληλεπίπεδα ή κύλινδροι;
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 12:41 »
Κυτίον......

Γιατί προσωπικά με βολεύουν στα πάντα όλα.....
Επιπλέον γιατί

Κουτια γιατι είναι πιο πρακτικα, πιο εργονομικά στον σχεδιασμό,δεν πέφτουν/τσουλάνε απο το τραπέζι τόσο εύκολα όσο τα σωληνωτά

και γιατί η λογική μου είναι τετράγωνη.......  :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536628 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35468 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12