vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, Sergios, tony1976

Twitter

Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 19:58 »
offtopic... αλλα αυτα τα μπουκαλακια με το cupcake απ εξω χαιρομαι να τα βλεπω  :laugh_wave:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 20:14 »
το χειροτερο μου
αμα εχεις κανα καπνικο που δε σαρεσει αλλαζουμε  ;D

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 23:33 »
 Ενημερωτικά να παραθέσω και το 2ο κουτί που παρέλαβα.
 Καλύτερο από το 1ο πιο καλή ποικιλία και βλέπουμε.
 Έρωτας με την μία το Hendershot και το Sweet tooth θα τα ατμισω και θα τα κάνω μια παρουσίαση γιατί η μυρωδιά από τα μπουκαλάκια είναι απίστευτη , μόνο με το Grandmaster και το The king by digby's είχα ξετρελαθεί τόσο.
 Αναλυτικά το περιεχόμενο για όποιον δεν βαριετέ.
 
http://www.vapordna.com/Ono-Kine-Ikaika-p/ok002.htm
http://elevated-vaping.myshopify.com/products/handlebar
http://elevated-vaping.myshopify.com/products/hendershot
http://www.eliquid.com/products/sweet-tooth-by-alpha-vape
http://www.giantvapes.com/dr-green/
http://www.zamplebox.com/flavor-bible/nebula FISSION
http://sourcecodevapor.com/blends/purple-potion/
http://allthejuices.com/juice/apple-cider
http://www.eliquid.com/products/manchu-by-alpha-vape
http://allthejuices.com/juice/jango
http://www.goodlifevapor.com/fairy-blood/

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 22:01 »
Μου αρεσει η ιδεα παιδια, και αν δεν αγοραζα προσφατα ενα καρο υγρα απο El toro θα εμπαινα στον πειρασμο, θα το τολμήσω παντως τις επομενες βδομαδες και ο θεος βοηθος. Μονο καπνικα δεν θελω η El toro με καλυπτει πληρως σε αυτο το κομματι :yes:

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 22:32 »
ποσες μερες κανουν να σου ερθουν??

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 22:35 »
Μεχρι να σε ψυχολογησουν μπορει να περασει κανα διμηνο
εμενα τη τριτη και τη τεταρτη φορα μου εστειλαν καλα υγρα
μετα σταματησα  ::)
Ενα μειον ειναι οτι δεν εχει πεη παλ και οτι χρεωνεσαι αυτοματα για καθε μηνα στη καρτα σου
Για να διακοψεις πρεπει να στειλεις μεϊλ και γενικα ειναι σα νασαι λιγο δεσμιος
Παντως τα παιδια που εχουν την επιχειρηση φαινονται ΟΚ και κανουν αρκετα δωρα καθε βδομαδα

Τωρα κατι ειδα οτι αλλαζει το συστημα προς το καλυτερο , επιλεγεις εσυ τις κατηγοριες υγρων , καπνικα , λαδερα , φρουτενια κλπ
και γενικα στρωνει η κατασταση με το σαϊτ τους αφου πλεον ο πελατης θα μπορει να χειριζεται το μενου του προφιλ του

και γενικα δεν ειναι τσιπιδες , οταν παιρνεις κουτι χαιρεσαι γιατι δε ξερεις τι εχει μεσα  ;D

Καμμια δεκαπενταρια ημερες για να ερθουν
 

 Αποσυνδεδεμένος johnper εχεις τουλαχιστον 6 πολυ καλα υγρα απο αυτα που γνωριζω
Το must vape αν κρινω απο το pencil νομιζω ειναι το καλυτερο μπουκαλι  :thumpup: κατ εμε
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2014, 22:43 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 00:18 »
Πάνω που σκεφτόμουν να κάνω την κινηση και να δοκιμάσω μολις διάβασα αυτο που έγραψες Lux οτι θέλει mail για να κάνεις cancell ψιλο ξενερωσα..

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 05:52 »
To cancel το κανεις μεχρι τις 31 του μηνα; γιατι κατι λεει οτι μεχρι την πρωτη καθε μηνα θα πρεπει να εχει ηδη γινει cancelation αλλιως πας για τον επομενο!

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 15:08 »
Έγινα συνδρομητής στο zamplebox τον Οκτώβριο.
Το πρώτο κουτί - έκπληξη μου ήρθε μέσα σε 10 μέρες.
Δυστυχώς το ένα από τα 6 μπουκαλάκια ήταν σπασμένο παρά την πολύ καλή συσκευασία που είχαν
και με το ζόρι είχαν μείνει 2-3ml.
Οι εντυπώσεις μέτριες, αφού από τα 6 για μένα μόνο το 1 άξιζε (το σπασμένο), τα 3 μέτρια για τα γούστα μου
και τα 2 εντελώς αδιάφορα.
Στις 8/11 μου ήρθε mail οτι ξεκίνησε και το 2ο κουτάκι.
Μέχρι τις 15/12 ο ταχυδρόμος άφαντος και έστειλα mail στην εταιρία.
Μου απάντησαν σήμερα, οτι το πακέτο μου επέστρεψε στην εταιρία χωρίς κάποια αιτιολογία και πως θα μου καταθέσουν το ποσό σε 4-5 εργάσιμες ημέρες.
Ζήτησα διακοπή της συνδρομής μου χωρίς να μου αρνηθούν.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 15:20 »
Οποτε θες κανεις κανσελ αρκει να μην εχει ξεκινησει το κουτι σου
Βασικα πρεπει να ειναι λιγα ατομα και ναχουν πολυ δουλεια και πελαγωνουν
απ οτι εχω καταλαβει δλδ .
Παντως επειδη γνωριζω φεϊσμπουκικά και τα 3 βασικα ατομα της εταιρειας φαινονται καλα παιδια αλλα λιγο χυμα
Το οτι δεν εχουν pay pal λειτουργει προστατευτικα για αυτους
Συνηθως καθε κουτι ειναι και καλυτερο απ το προηγουμενο
εγω σταματησα στο 4 και  σ αυτο το τελευταιο μαρεσαν σχεδον ολα τα υγρα
Οταν εκανα κανσελ στις 11 του μηνα μετα απο δυο ημερες μου εστειλαν νεο κουτι
ελαβα ενα μεϊλ στις 13 του μηνα που ελεγε οτι το κουτι εγινε shipped 15 του μηνα  :))
φυσικα εστειλα μείλ και μου εκαναν ριφαντ το ποσο το οποιο τσεκαρα και στη καρτα μου
και παρελαβα και τα μπουκαλια γιατι δε τα ηθελαν πισω   :-[

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 15:23 »
Όντως είναι πολύ συνεννοήσιμοι οι τύποι.
Έκανα cancel και όλα καλά!!  :thumpup:

Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 17:07 »

Γεια χαρά.


My 2 cents σχετικά με την υπηρεσία Zamplebox (το original post εδώ)


Με καθυστέρηση (θα εξηγήσω παρακάτω το λόγο) έλαβα και το τρίτο box από την υπηρεσία Zamplebox που ακολούθησε στις παραλαβές το MySizzleBox και το Drippa (για το οποίο επίσης θα μιλήσω αργότερα). Στη διάρκεια τώρα βγήκε και άλλο ένα πολύ ελπιδοφόρο συνδρομητικό για το οποίο και θα αναφερθώ σε επόμενο review.


To παράδοξο με τη συγκεκριμένη υπηρεσία ήταν ότι ενώ ήταν η πρώτη που έκανα συνδρομή ήταν τελευταία και καταϊδρωμένη στην παραλαβή. Προφανώς το γεγονός του ότι μιλάμε για Αμερική και το πακέτο έκανε το γύρο της Αμερικής ξεκινώντας από το Redmond , και αφού γύρισε 3-4 πολιτείες τελικά κατέληξε Ελλάδα. Ο δεύτερος λόγος τον οποίο σημειώνω (όχι τόσο για το λάθος) αλλά γενικώς για την αντιμετώπιση από πλευράς Zamplebox ήταν το ότι ενώ είχα κάνει την αρχική παραγγελία μου δεν έστειλαν ποτέ το κουτί.


Επικοινώνησα μαζί τους δύο – τρεις φορές και μου έλεγαν ότι αργούν τα πακέτα προς εξωτερικό. Αφού στο τέλος πλέον τους έστειλα screen captures που έδειχναν ότι το πακέτο ουσιαστικά δεν έφυγε ποτέ μάλλον πείστηκαν να το ψάξουν και μου επέστρεψαν τα χρήματα πίσω. Αυτή ήταν η υποχρέωση τους αλλά γενικώς θεωρώ ότι ως αντιμετώπιση ήταν λάθος. Απέδειξε ότι ούτε καν ασχολήθηκε κάποιος να δει τι έγινε και μόνο αφού έλαβαν τα αποδεικτικά στοιχεία πείστηκαν ότι κάτι ήταν λάθος. Κλείνω την παρένθεση εδώ απλά είμαι υποχρεωμένος να το αναφέρω αυτό γιατί ήταν κάτι που δεν μου άρεσε στο πακέτο που λέγεται customer service.


Τι συμπεριλαμβάνεται στη προσφορά και όροι χρήσης


Το πακέτο που αγόρασα ήταν το Gold(υπάρχει και το standard με 24.99 δολλάρια + μεταφορικά για 6 υγρά και μεταξύ 60-100ml) το οποίο και έχει ως εγγύηση 11 διαφορετικά υγρά με συνολικό. βάρος μεταξύ 120-180 ml.


Κόστος 49,68 ευρώ που συμπεριλαμβάνει και τα μεταφορικά και πληρωμή μόνο μέσω πιστωτικής κάρτας , πράγμα που σημαίνει ότι εφόσον θέλει ο πελάτης να ακυρώσει την παραγγελία θα πρέπει να ενημερώσει μέσω email.


Όπως και στα άλλα πακέτα υπήρχαν κουπόνια έκπτωσης σε κάθε συσκευασία σε περίπτωση που ο συνδρομητής θελήσει να αγοράσει κάποιο υγρό από αυτά που δοκίμασε.


Αυτό το οποίο είναι κάπως grey area είναι η πολιτική επιστροφών σε σχέση με τις άλλες υπηρεσίες. Στους κανονισμούς λέει ότι θέλουν να παρέχουν τη καλύτερη δυνατή υπηρεσία και εφόσον δεν μείνει ο πελάτης ευχαριστημένος θα δουλέψουν μία λύση για να διορθώσουν το λάθος. Αλλά παράλληλα ενημερώνουν ότι μπορεί να γίνει επιστροφή χρημάτων αναλόγως με το πώς θα αναγνωρίσουν εκείνοι το λάθος. Είναι στη διακριτική τους ευχέρεια δηλαδή.


Επιλογή υγρών στα 6-8 mg , 10-12 mg ή 16-18mg


Στήσιμο πακέτου


Ο συνδρομητής μπορεί να διαλέξει το τύπο της συνδρομής (gold ή standard)


Ενώ υπάρχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία επιλογών στις γεύσεις , συνολικά 16 κατηγορίες όπου ο συνδρομητής διαλέγει αυτή που τον ενδιαφέρει. Το οποίο φυσικά το θεωρώ πολύ βολικό και ουσιαστικό θα έλεγα.


Μεγάλη σχετικά ποικιλία υπάρχει και στις εντάσεις νικοτίνης όπου έχουμε 0 , 3mg , 6mg , 12mg και 18mg με τα 3mg να είναι high VG υγρά.


Τι συμπεριλαμβάνει η συσκευασία.


Η συσκευασία ένα ωραίο χαρτονένιο κουτί που συμπεριλαμβάνει τα κουπόνια
Μία ωραία επιμελημένη καρτούλα εφόσον θέλει κάποιος να ψηφίσει τα τρία καλύτερα υγρά και να τα κάνει post στο Facebook και το site
Κάποια κουπόνια με προσφορές για τα υγρά
Και τέλος τα υγρά σε δύο ωραία υφασμάτινα πουγκάκια


Τα υγρά της συσκευασίας


The Bacall 10ml (5$) από StirElixirs
Thumper 30ml (22$) από The Standard Vape
Gilligan’s Island 15ml (12.95$) από G2 Vapor
Bat County 15ml (περίπου στα 9$) και Milk Plus 15ml(περίπου στα 9$)  από Banzai Vapors
Green Label 15ml (περίπου στα 10$) από AWDIV
My Hood 15ml (8$) από AVE (Hangar Vape)
Calypso 15ml (10.5$) από Lick Vapors
Neshaminy Creek 10ml (5.95$) από Keystone Vapor
Jango 15 ml (7.99$) από Seduce Juice
Και τέλος ένα sampler με Menthol Drops 5ml (2$) από Nicquid


Σύνολο σε ml:  145
Σύνολο σε δολάρια/ευρώ (με αναγωγές φυσικά): 102 $ ή 83€


Σημειώνω ότι σε κάποια υγρά έγινε αναγωγή διότι δεν υπήρχαν στην λιανική αντίστοιχες συσκευασίες που σημαίνει ότι κάποια από τα υγρά έχουν γίνει σε ειδικές συσκευασίες με παραγγελία μόνο για το Zamplebox.


Συνολικά αν το υπολογίσουμε με βάση το ml οπότε μπορούμε να πούμε ότι στη χειρότερη περίπτωση πληρώνουμε 50 ευρώ / 145 ml πράγμα που σημαίνει ότι 0.34 ευρώ το ml. Αν το συγκρίνουμε με την εδώ λιανική όπου ένα 10αρι υγρό κάνει 4.50 ευρώ είναι κοντά (αλλά μιλάμε για το worst case scenario) και παράλληλα για υγρά που στην πλειοψηφία τους δεν θεωρούνται gourmet , γιατί σε αυτά το ml έρχεται περίπου στο 1ευρώ/ml.


Τι μου άρεσε: Η συσκευασία ήταν μία χαρά. Συνολικά και για όσα έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής η ποιότητα των υγρών που παρέλαβα είναι από το καλό στη χειρότερη περίπτωση (βγάζοντας εκτός το sampler) μέχρι άριστο στη καλύτερη. Θα γίνουν reviews και κάποιων υγρών μελλοντικά που θεωρώ ότι ξεχώρισαν. Το ratio ποιότητας / τιμής θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή πάντα κρίνοντας με το τι έχω δει μέχρι σήμερα. Και θεωρώ ότι εδώ με κάποιο τρόπο έχουν φτιάξει κάποια φόρμουλα για να πηγαίνουν όσο το δυνατόν ποιο κοντά σε αυτό που θέλει ο πελάτης. Μεγάλο προσόν αυτό γιατί σε όλα τα πρώτα πακέτα που παρέλαβα ενώ υπήρχαν κάποια υγρά πολύ κοντά σε αυτό που μου άρεσε είχαμε και αστοχίες. Θεωρώ ότι μεγάλο ρόλο παίζει εδώ και το γεγονός του ότι υπάρχει τεράστια ποικιλία από εταιρίες και υγρά.


Τι δεν μου άρεσε: Σε επίπεδο client service (τουλάχιστο με τη δική μου εμπειρία) θεωρώ ότι δεν είναι στα επίπεδα που θα έπρεπε. Με κάποιο τρόπο πρέπει να δεις αρχικά αυτό που σου λέει ο πελάτης και να ψάξεις πραγματικά και εφόσον έχεις κάνει λάθος θα πρέπει με κάποιο τρόπο να τον αποζημιώσεις. Το να περιμένεις τον πελάτη να σου στείλει screen captures από το American Post (το οποίο βλέπεις και εσύ) για να σου αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας το θεωρώ πολύ λάθος ως νοοτροπία. Το δεύτερο αρνητικό είναι το γεγονός του ότι δεν έχουν free return όπως οι δύο άλλοι που κάναμε review.


Το τελικό συμπέρασμα είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος στα δύο ουσιώδη που θεωρώ ότι θα πρέπει να παρέχουν οι υπηρεσίες αυτές και είναι καλή ποιότητα σε πολύ καλή τιμή. Εδώ αγγίζει το άριστα το Zamplebox ενώ στο αρνητικό το customer service που τουλάχιστο βίωσα εγώ προσωπικά.


Είναι μία υπηρεσία που θα δοκίμαζα γενικώς γιατί υπάρχει ποικιλία και καλή ποιότητα. Σημαντικό τώρα το δεύτερο πακέτο θεωρώ ότι εδώ θα φανεί όπως και στις άλλες για πόσο καιρό.


Για όσους ενδιαφέρονται να το δοκιμάσουν κουπόνι για 10% έκπτωση(το βάζετε στο checkout)  FRIENDOFZB


Κλείνω με ένα σχόλιο σχετικά με το Drippa. Όπως είχα γράψει , εξέφρασα το παράπονο μου πριν από 10 μέρες και ακόμη δεν έχω λάβει απάντηση. Η δεύτερη αποστολή έγινε 2 Δεκεμβρίου και ακόμη δεν έχω λάβει κάτι. Πράγμα παράξενο για Αγγλία. Έστειλα και πάλι email και δεν έλαβα απάντηση. Όταν φυσικά έκανα claim την πληρωμή από το Paypal εμφανίστηκε άμεσα.


Καλή συνέχεια και καλά Χριστούγεννα σε όλους

Αποσυνδεδεμένος joss rossi

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 13:49 »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 13:48 »
Έβαλα κι εγώ παραγγελία πριν μια εβδομάδα το gold πακέτο.Οταν έρθουν Θα ανεβάσω φωτογραφία του πακέτου και κάποιες πρώτες εντυπώσεις!

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Zamplebox διαλεγει υγρα για εσας
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 10:07 »
Καλή ιδέα και αρκετά φτηνά εγω πήρα 80ml el Greco 27€ και απο ότι βλέπω εδώ με συμφέρει για της τιμές που λέει..
Επίσης μια ερώτηση λίγο off topic θέλω να αγοράσω halo e-liquid απο το eBay αξίζει έχει πάρει κανείς ;;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364